Menu Forum

RD Rýmařov a zkušenosti s nimi?

9. pro 2016  • 
 Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
59
Registrovala se 21. května 2008 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 1304 příspěvků. Má 67 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
59
Registrovala se 21. května 2008 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 1299 příspěvků. Má 67 přátel.
 @zdenna škoda
5. dub v 19:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zenny2
3
Registrovala se 20. srpna 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 200 příspěvků. Má 4 přátele.
fotoportrét
fotoportrét
zenny2
3
Registrovala se 20. srpna 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 200 příspěvků. Má 4 přátele.
 @zdenna
No, já bych pokud se mi něco nezdá, to asi konzultovala s RDR.....zkoušeli jste to, případně co se Vám dostalo za odpověď?
5. dub v 19:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zdenna
12
Registroval se 30. října 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 265 příspěvků. Má 7 přátel. Region Olomouc.
fotoportrét
fotoportrét
zdenna
12
Registroval se 30. října 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 265 příspěvků. Má 7 přátel. Region Olomouc.
 @zenny2 To není můj RD , to je souseda .. to já za něj nic řešit nebudu. Já mám vše nachystané na zítřejší zalití emoticon
5. dub v 19:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zenny2
3
fotoportrét
fotoportrét
zenny2
3
 Aha.
5. dub v 19:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
margot_ka
35
Registrovala se 15. března 2012 na modrastrecha.cz. Přidala 373 příspěvků. Má 36 přátel. Zlín, Region Zlín.
fotoportrét
fotoportrét
margot_ka
35
Registrovala se 15. března 2012 na modrastrecha.cz. Přidala 372 příspěvků. Má 36 přátel. Zlín, Region Zlín.
 @zdenna nemuzete,to,prosim,od souseda zjistit? Protoze predstava,ze jim uvalim takove hrachy za zakladovku a bude to takovyhle paskvil,tak jdubdo vrtule
Hodne si stezuji na Stade, jedna pani tubs nima resila hodne problemu (snazili se usetrit, ale jim samo rdr nauctoval plny standard) ti jsou myslim z Brna nebo blizkeho okoli
6. dub v 07:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
angus88
12
Registroval se 24. ledna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 507 příspěvků. Má 5 přátel. Region Praha.
  • Stavím dům
    Jirny, Region Praha - východ
fotoportrét
fotoportrét
angus88
12
Registroval se 24. ledna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 504 příspěvků. Má 5 přátel. Region Praha.
  • Stavím dům
    Jirny, Region Praha - východ
 Prosím, může mi někdo vysvětlit co je projekt spodní stavby? To je část řemesel, které dostaneme od RDR? Děkuji
6. dub v 07:54  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
terkakl03
4
Registrovala se 23. listopadu 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 125 příspěvků a 1 album. Má 11 přátel. Region Brno.
  • Sním o domě
    Rebešovice, Region Brno
fotoportrét
fotoportrét
terkakl03
4
Registrovala se 23. listopadu 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 125 příspěvků a 1 album. Má 11 přátel. Region Brno.
  • Sním o domě
    Rebešovice, Region Brno
 @angus88 pošlete mi Váš email, pošlu nám náš projekt na ukázku.
6. dub v 08:32  •  sní o domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zdenekcz
1
Registroval se 25. března 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 36 příspěvků. Má 1 přítele. Region Brno.
fotoportrét
fotoportrét
zdenekcz
1
Registroval se 25. března 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 36 příspěvků. Má 1 přítele. Region Brno.
 No když to tak čtu tak stavební dozor na základy asi bude potřeba emoticon
6. dub v 10:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kotla
35
Registrovala se 14. června 2013 na modrastrecha.cz. Přidala 408 příspěvků. Má 20 přátel. Region Brno.
fotoportrét
fotoportrét
kotla
35
Registrovala se 14. června 2013 na modrastrecha.cz. Přidala 408 příspěvků. Má 20 přátel. Region Brno.
 @zdenekcz My jsme si ho také raději zařídili a jsme moc spokojení, přímo pan Zajíček emoticon
6. dub v 10:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
helisek85
2
Registrovala se 21. prosince 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 58 příspěvků. Má 1 přítele. Region Brno.
  • Stavím dům
    Region Brno
fotoportrét
fotoportrét
helisek85
2
Registrovala se 21. prosince 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 58 příspěvků. Má 1 přítele. Region Brno.
  • Stavím dům
    Region Brno
 @kotla můžu se zeptat, kolik stavební dozor stál?
6. dub v 11:44  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
230
Registroval se 11. srpna 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 4235 příspěvků. Má 32 přátel. Region Mladá Boleslav.
  • Zařizuji dům
    Mnichovo Hradiště
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
230
Registroval se 11. srpna 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 4235 příspěvků. Má 32 přátel. Region Mladá Boleslav.
  • Zařizuji dům
    Mnichovo Hradiště
 @zdenna předpokládám, že máš desku v ceně domu, jinak by si věděl firmu ? To, že neudělali skrývku je špatně, to i ze zákona, můžeš pak po nich požadovat číst ornice co ti znehodnotili. Každopádně na organické půdě se nestaví ! Nejsem si jist, zda jsou roxory do pasů v projektu, ten by si měl mít. Pasy do roviny být nemusí, to není nikde dané pak i to, že bednění řežou, sami si přidělávají práci. Roxory mezi pasy a bedněním ale již být musí, jsou i v projektu, ty bych požadoval. To kolik hodin stráví na stavbě ti může být asi jedno, pokud je nasmlouvaný termín. Každopádně z těchto důvodů jsem si ji radši stavěl sám emoticon
6. dub ve 12:37  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zdenna
12
fotoportrét
fotoportrét
zdenna
12
 @petrsv1000 jak jsem psal tohle neni moje stavba. Jen jsem chtel podotknout jake firmy pro desky si sjednavaji...
6. dub ve 12:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jitule23
106
Registrovala se 19. října 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 997 příspěvků a 7 alb. Má 25 přátel.
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
jitule23
106
Registrovala se 19. října 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 997 příspěvků a 7 alb. Má 25 přátel.
  • Již bydlím v domě
 @angus88 To je projekt umístění desky na pozemek, projekt základové desky, uložení kanalizace, prostupy pro přípojky. dělá ho obvykle nějaký místní projektant, kterého si sjednáte. Alespoň my to tak měli. Vychází z požadavků územního plánu a vaší představy.
6. dub ve 13:19  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
230
  • Zařizuji dům
    Mnichovo Hradiště
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
230
  • Zařizuji dům
    Mnichovo Hradiště
 @zdenna jj všiml jsem si pak, ta vše už vypadá lépe emoticon
6. dub ve 13:35  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
nec22
4
Registrovala se 19. srpna 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 108 příspěvků. Region Praha - východ.
  • Již bydlím v domě
    Region Praha - východ
fotoportrét
fotoportrét
nec22
4
Registrovala se 19. srpna 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 108 příspěvků. Region Praha - východ.
  • Již bydlím v domě
    Region Praha - východ
 @zdenna Vážený pane – nestaviteli s RDR, myslím, že na této diskuzi zbytečně znepokojujete řadu stavitelů svými postřehy ze stavby od sousedů. Dovolte, abych je mírně připomínkovala:
1. RDR zajišťuje stavbu základů pouze u několika vybraných typů domků, zákaznící ostatních domků si zajišťují dodavatele základů sami. Je tedy otázka, zda vámi hodnocená stavba není realizována stavební firmou, se kterou nemá RDR nic společného, popř. i svépomocí.
2. Co se týče vašich připomínek ohledně základových pasů (ve vaší terminologii „základovky“), nejedná se dle fotografií o nic hororového, spíše běžný standard, kde základové pasy jsou hloubeny v méně soudržném, či po dešti rozmoklém terénu.
3. Ohledně absence skrývky si dovoluji vám vysvětlit že skrývka je sejmutí ornice o mocnosti, která je daná bonitou půdy. Povinnost sejmutí vyplývá ze zákona o ochraně zemědělského půdního fondu. V případě, že se jedná o pozemek, kde ornice, resp. ochrana ZPF není, není tedy také co snímat. Navíc fakt, zda se ornice snímat bude, či nikoliv, není v kompetenci stavební firmy, nýbrž na zodpovědnosti zákazníka…
4. Ohledně chybějících roxorů, vč. vaší obavy provázání tvárnic se základovým pasem – řada stavebních firem roxory dává až po osazení ztraceného bednění (ve vaší terminologii tzv. stracenkaemoticon a to tak, že do základového pasu navrtá v místě každé osazené tvárnice otvor, do něhož roxor osadí a následně dobetonuje.

Jinak tak, jako vy sledujete stavbu souseda, tak i já napříč nedostatku času „mrkla“ do vaší fotodokumentace. Pro laika sice na pohled slušná práce, pro člověka z profese docela vážné připomínky -z nedostatku času uvádím pouze nejzásadnější: Roxory máte v každé druhé tvárnici, tedy po 1 m – vhodné je mít v každé tvárnici , tedy po 0,5 m (tak např. předepisuje i projekt RDR). Dále poslední řada ztraceného bednění by měla být probetonována pouze zhruba ze dvou třetin tak, aby při betonáži základové desky došlo k vzájemnému provázání. Zároveň roxory by měly být v délce cca 30 cm přesahovat přes ztracené bednění a pod pravým úhlem by měly být do základové desky zataženy. Takže nikoliv soused s mizernou stavební firmou bude mít starosti s provázáním „stracenka“ se základovými pasy, nýbrž problém budete mít vy s provázáním „stracenka“ se základovou deskou.
A jen, s prominutím, závěrečná připomínka – já mít takového souseda, který by už ve fázi výstavby lezl na můj pozemek, či v mém případě i na stavbu, kterou dozoruji, navíc vše fotil a fotky bez mého souhlasu s neodbornými poznámkami uveřejňoval, bych za souseda opravdu mít nechtěla!
Ostatním moje omluva za dlouhý příspěvek, díky.
6. dub ve 14:22  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zenny2
3
fotoportrét
fotoportrét
zenny2
3
 Nemohu si pomoct, ale, též mě napadlo, že je "fajn" mít takového souseda.....Osobně si myslím, že pokud někdo staví, má svých starostí dost a rozhodně by mě nenapadlo čas věnovat sousedovic základové desce.... Já rozhodně pokud budu na pochybách budu konzultovat s kompetentními osobami, nikoli vystavovat fotografie ze staveniště sousedů na modré střeše....
6. dub ve 14:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zdenna
12
fotoportrét
fotoportrét
zdenna
12
 Najednou jste vsichni chytri. Pokud zapatrate par stran zpatky tak zjistite ze fotky nekteri chteli. Pokud se Vam takova zakladovka libi tak prosim, ja bych takovym stylen nechtel ani plot. Nicmene nikomu nic nevnucuji jen podotykam. Me osobne je to jedno a pokud se nekomu nelibi ze jsem to sem dal at to smaze. Popripade preji vsem co tu melou nesmysli na moji stranu aby podobna firma s Vama stavela. emoticon
6. dub v 16:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zdenna
12
fotoportrét
fotoportrét
zdenna
12
 @nec22 pokud chcete komentovat nasi stavbu tak se spalite. Jak pisete ze rdr musi mit roxory v techle zakladech co delaji jsem nenasel ani centimetr kdekoliv po pasech ci bedneni. Nez me zacnete uvadet v omyl Vasema profi chytryma recima, prectete si co jsem psal prvne. Pak prosim pokracujte v chytrosti. Dekuji
6. dub v 16:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
230
  • Zařizuji dům
    Mnichovo Hradiště
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
230
  • Zařizuji dům
    Mnichovo Hradiště
 @zdenna momentálně nemám u sebe projekt základové desky, ale roxory v bednění ohlé do desky tam jsou na100% emoticon
6. dub v 17:01  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavelcent
35
Registroval se 7. února 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 1042 příspěvků. Má 13 přátel.
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
pavelcent
35
Registroval se 7. února 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 1042 příspěvků. Má 13 přátel.
  • Již bydlím v domě
 @zdenna
Nejsem si jistej, jestli roxory, ale kari síť má být po obvodu ohnutá na šířku, tuším, 40-50 cm. Jak říkám, nejsem si jistý. Čím jsem si jistý na 100%, je to, že když to u nás firma dělala tak pič.... jako prase, že prej je to deska jak na panelák a co tím RDR sleduje emoticon emoticon emoticon
6. dub v 17:43  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zdenna
12
fotoportrét
fotoportrét
zdenna
12
 @petrsv1000 @pavelcent no ja vim zetam zadne roxory nemaji ani v pasech ani v bedneni. Ja uz to neresim. Me je tahle stavba uplne ukradena emoticon
6. dub v 17:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zenny2
3
fotoportrét
fotoportrét
zenny2
3
 Nemyslím, že by tu všichni mlely nesmysly, jen obdivuji, že má někdo, kdo staví, čas sledovat diskuzi o Rýmařovu, se kterým nestaví, fotí ještě u souseda, u kterého vlastně není ani jisté s kým staví..... Pokud bych sledovala stavbu u sousedů, tak bych ho tedy nejspíš upozornila, že se mi to nezdá.....
A naopak přeji všem, aby měli kvalitně postavený domek a měli s tím co nejméně starostí! emoticon
6. dub v 19:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
230
  • Zařizuji dům
    Mnichovo Hradiště
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
230
  • Zařizuji dům
    Mnichovo Hradiště
 @zdenna
@pavelcent
@zenny2
Takže jsem nelenil a ztratil 10min svého času, našel projekt základové desky, chcete-li řez pasů kde je psáno : betonářská žebírková výstuž ( lidově roxor ) průměr 12mm ! délka cca 800mm, po cca 500mm zakotvit do základových pasů, tzn ohnout, vodorovná část bud pčesahovat cca 100mm přes tvárnici ztraceného bednění. Samotná deska bude vyztužena svařov. sítí průměr 8mm oka 150mm
To zda to firma dodržuje či nikoliv je věc jiná, ale projekt je jasně daný včetně řezů s popisem materiálu.
6. dub v 19:44  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
lutik
1
Registrovala se 29. září 2007 na modrastrecha.cz. Přidala 27 příspěvků. Má 3 přátele.
fotoportrét
fotoportrét
lutik
1
Registrovala se 29. září 2007 na modrastrecha.cz. Přidala 27 příspěvků. Má 3 přátele.
 Ahoj, chtela jsem se zeptat, v pondeli nam prijedou konecne montovat domecek. V ulici mame zakaź vjezdu vozidel nad 3,5 tuny, nemate nekdo "mustr" jak povoleni napsat- potom uz ho jen necham podepsat na obecnim urade, dekuji za rady. Z Rymarova po nas tento dokument vyzaduji
6. dub ve 20:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
230
  • Zařizuji dům
    Mnichovo Hradiště
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
230
  • Zařizuji dům
    Mnichovo Hradiště
 @lutik to je do cela pozdě ne ? emoticon To přeci nemusí jen tak schválit... to měla byýt v podstatě první věc kterou sis měla zjistit zda tam pustí náklaďáky... Jak tam doteď jezdili, třeba mix ?
6. dub ve 21:12  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
nec22
4
  • Již bydlím v domě
    Region Praha - východ
fotoportrét
fotoportrét
nec22
4
  • Již bydlím v domě
    Region Praha - východ
 @lutik Takže "mustr"
Nahoru vlevo hlavička úřadu s adresou a jménem starosty + vpravo datum
Věc: Žádost o povolení vjezdu do obce pro komunikace se zákazem pro vozidla nad 3,5 t
Text: V souvislosti s montáží dřevostavby rodinného domu v ................ulici (parc.č..........) žádám obec........... o povolení vjezdu nákladních aut a autojeřábu ve vlastnictví společnosti RD Rýmařov a jejich smluvních partnerů komunikacemi................
Povolení vjezdu bude platné po dobu 5 dnů, od ............2016 do ...............2016

Jméno, adresa, kontakt
6. dub ve 21:16  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
nec22
4
  • Již bydlím v domě
    Region Praha - východ
fotoportrét
fotoportrét
nec22
4
  • Již bydlím v domě
    Region Praha - východ
 @lutik Ještě krátké doplnění - jedná se potvrzení, které obec bezproblémově vydá. Rýmařov ho vyžaduje pro případ, že by nastal za náhodné přítomnosti policie "konflikt" řidiče s dopravní značkou zákazu. Takže klid, do pondělka času dost emoticon
6. dub ve 21:23  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
nickspring
4
Registroval se 4. října 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 81 příspěvků a 1 album. Region Praha - východ.
fotoportrét
fotoportrét
nickspring
4
Registroval se 4. října 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 81 příspěvků a 1 album. Region Praha - východ.
 Chtěl bych se zeptat

1) zda musím požádat obec o stání kamionu, pokud bude stát na silnici s celkovou širkou 5,5m tzn. bude obsazen cely průh pro jeden směr. Nebo je to OK?

2) ohledně nových norem hygieny. Mám v stavebním povolení tohle "po dokončení stavby bude oprávneným subjektem (podle $ 32a zákona 258/2000 Sb v platném znění) přímím měřením akustického tlaku A z provozu tepelného čerpadla" prokázáno splnění hygienických limitů...". Zaslal jsem poptávku do jendé firmy s akreditací a byl jsem velice překvapen. Cena práce 10 tis Kč a plus k tomu výsledek až za dva týdny. Jak je to vůbec možné a proč musím měrit hluk z provozu certifikovaného tep. čerpadla je otázka pro mě :( Má někdo takovou podmínku v stav. povolení?
6. dub ve 23:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zenny2
3
fotoportrét
fotoportrét
zenny2
3
 @nec22 ,@lutik
Tak, tak také bych se neděsila, mně starosta též říkal, že to není problém.
6. dub ve 23:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
atilius
6
Registroval se 18. července 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 1137 příspěvků. Má 4 přátele. Region Hradec Králové.
fotoportrét
fotoportrét
atilius
6
Registroval se 18. července 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 1137 příspěvků. Má 4 přátele. Region Hradec Králové.
 @nec22 No, nevím, ale my jsme měli to povolení taky mít, a když jsem se pak bavil s řidičem, tak od RD nic neměl a ptal se mě, jestli nebude mít průšviho z toho, že jede do zákazu emoticon
7. dub v 05:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš