Menu Forum

RD Rýmařov a zkušenosti s nimi?

6. pro 2016  • 
 Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
nec22
4
Registrovala se 19. srpna 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 108 příspěvků. Region Praha - východ.
  • Již bydlím v domě
    Region Praha - východ
fotoportrét
fotoportrét
nec22
4
Registrovala se 19. srpna 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 108 příspěvků. Region Praha - východ.
  • Již bydlím v domě
    Region Praha - východ
 @atilius Ano, máte pravdu, měla jsem od jednoho z řidičů shodný dotaz. RDR to bohužel řidičům nedává s tím, že ev. průšvih by řešili následně oni - tak mi to alespoň před 2 lety vysvětlili. Proto je dobré mít u sebe i kopie toho potvrzení a tímto to vzkazuji i @lutik. Myslím ale, že eventualita kontroly je dost nepravděpodobná, alespoň na této diskuzi jsem to nezaznamenala.
7. dub v 07:54  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
6
Registroval se 20. října 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 464 příspěvků. Má 2 přátele.
  • Stavím dům
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
6
Registroval se 20. října 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 463 příspěvků. Má 2 přátele.
  • Stavím dům
 Je tu niekto kto vyuzival inzinierske sluzby pri vybavovani stavebneho povolenia (t.j. ze vam niekto obeha vsetky potrebne urady a organizacie a vybavi to vsetko za vas)? Ja som rozmyslal ze take nieco vyuzijem ale teraz som dostal prvu ponuku a za tu cenu to fakt radsej budem riesit sam... Ak tu niekto je kto potreboval klasicke stavebne povolenie, nie ohlasku, mal niekoho zaplateneho a chcel by sa podelit o cenu a skusenosti, napiste prosim.
7. dub v 09:04  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
atilius
6
Registroval se 18. července 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 1131 příspěvků. Má 4 přátele. Region Hradec Králové.
fotoportrét
fotoportrét
atilius
6
Registroval se 18. července 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 1131 příspěvků. Má 4 přátele. Region Hradec Králové.
 @nec22 @lutik Já jsem tím nechtěl říct, že by člověk neměl to potvrzení shánět. Na vesnici minimálně pro udržení dobrých vztahů, na městě, aby se vyhnul zbytečné buzeraci.
7. dub v 09:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
atilius
6
fotoportrét
fotoportrét
atilius
6
 @tojojot řešil jsem ohlášku, ale bylo potřeba vyřídit i životní prostředí kvůli čističce. Stálo mě to 5t, ale rozhodně nelituju, že jsem to nechal projektanta zařizovat, protože tam lítali několikrát, přehazovali si různé dokumenty atp. Navíc dojíždím do jiného města za prací, takže by to pro mě byla dost velká komplikace....
7. dub v 09:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
viky007
14
Registrovala se 17. dubna 2012 na modrastrecha.cz. Přidala 235 příspěvků. Má 4 přátele.
fotoportrét
fotoportrét
viky007
14
Registrovala se 17. dubna 2012 na modrastrecha.cz. Přidala 235 příspěvků. Má 4 přátele.
 @tojojot My jsme využili, zařídil za nás vše, stálo nás to 15 tis. Kč.
7. dub v 09:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
atilius
6
fotoportrét
fotoportrét
atilius
6
 @nec22 Nevím, jestli to zbytečně nehrotíte....Kolem nás se taky staví, taky mě zaujaly nějaké věci a taky jsem se na to ptal tady na foru, i když to nebyla moje stavba. Konkrétně, že firma nesundala skrývku, ačkoli u jiných domů v okolí se skrývka dělala. Ani jsem nikomu nemusel lézt na pozemek, stačí udělat fotku ze silnice. Nemluvě o tom, že z fotky kusu desky se těžko pozná čí to je a těžko to někoho poškozuje.

Osobně takovou informaci beru spíš jako na co si dát pozor a co si pohlídat pro nás ostatní nezkušené stavitele.
@zdenna
7. dub v 09:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
6
Registroval se 20. října 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 464 příspěvků. Má 2 přátele.
  • Stavím dům
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
6
Registroval se 20. října 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 463 příspěvků. Má 2 přátele.
  • Stavím dům
 @atilius tak mne bola povedana suma 40 tisic, to sa mi zda uplne mimo misu...
@viky007 a mali ste povolenie ci ohlasku?
7. dub v 09:48  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
atilius
6
fotoportrét
fotoportrét
atilius
6
 @tojojot Tak to je úplně mimo. Podle mě z hlediska obíhání úřadu je jedno, jeslti to je ohláška nebo povolení. Skoro jsem měl tenkrát pocit, že povolení je jednodušší, akorát že ohláška se dala udělat rychleji.
7. dub v 09:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
viky007
14
fotoportrét
fotoportrét
viky007
14
 @tojojot Přesně jak píše @atilius je jedno, jestli je to povolení nebo ohláška, papíry se musí doložit tak jako tak.
7. dub v 10:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zdenekcz
1
Registroval se 25. března 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 36 příspěvků. Má 1 přítele. Region Brno.
fotoportrét
fotoportrét
zdenekcz
1
Registroval se 25. března 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 36 příspěvků. Má 1 přítele. Region Brno.
 @tojojot taky o tom přemýšlím tak se váš dotaz hodí, me byla řečena cena v RDR +-25000 a to i tu na fóru me jedna uzivatelka řekla a dala kontakt na člověka co to dělá taky a je to stejná cena. Co přesně ta cena zahrnuje jsem ještě neřešil ale určitě tam bude zaměření zakladove desky. A pokud to zaměření a všechny blbosti jako radon atp mít musím a vyjde to na 10-15 000 tak těch 10 000 za obehani úřadu uz stojí za zvážení.
Já se budu rozhodovat jestli do toho jít bo ne až co mě řeknou na stavebním úřadě až tam ponesu projekt jestli vůbec můj typ domu na našem pozemku může stát..
7. dub v 10:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
terkakl03
4
Registrovala se 23. listopadu 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 125 příspěvků a 1 album. Má 11 přátel. Region Brno.
  • Sním o domě
    Rebešovice, Region Brno
fotoportrét
fotoportrét
terkakl03
4
Registrovala se 23. listopadu 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 125 příspěvků a 1 album. Má 11 přátel. Region Brno.
  • Sním o domě
    Rebešovice, Region Brno
 @zdenekcz Já upřímně všechno řeším sama. Oběhání úřadů..v dnešní době Vám každý poradí přes telefon. Byla jsem na stavebním úřadě jednou právě jen s náhledem, jestli tam dům může stát, od té doby vše vyřizuji přes internet a telefon. Ano, jsou to nervy a někdy bych s tím nejradši někam praštila, ale ta vidina toho domečku, ta za to opravdu stojí. Včera jsem podala všechny papíry na stav. úřad s žádostí o ohlášku a územní souhlas, chybí mi jedna jediná věc, vyjádření od plynařů, i když nemáme plynovou přípojku (to mi nikdo neřekl, že to potřebujeme), takže dnes opět další žádost emoticon ale všechno v klidu. Obrnit se trpělivostí a hlavně vidět to, co bude po vyřízení toho všeho okolo emoticon takže můj názor je ten, že za ty peníze, které bych někomu dala za to, že to za mě vyřídí je, že si radši něco pořídíme do domečku.
7. dub v 10:14  •  sní o domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
6
  • Stavím dům
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
6
  • Stavím dům
 @zdenekcz a tebe to priamo v RDR ponukali ako sluzbu? Lebo mne len dali nejaky reklamny letak projekcnej kancelarie ktora robi okrem ineho aj toto vybavovanie (ale tym som este nevolal, ta cena to bola od niekoho uplne ineho)...
Zameranie zakladovej dosky, to sa robi kedy? Ja mam v tom stale trochu hokej ze co sa kedy riesi ohladne tych povoleni a dokladov...
7. dub v 10:28  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
6
  • Stavím dům
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
6
  • Stavím dům
 @terkakl03 a ake vsetky doklady treba mat a aky je ten postup? Viem ze sa to lisi a kazdy urad chce nieco ine ale aspon aby som mal hrubu predstavu lebo este som ohladne tohto nic nezistoval...
7. dub v 10:29  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zdenekcz
1
fotoportrét
fotoportrét
zdenekcz
1
 @tojojot no spíš mě dali kontakt na člověka co to dělá, přímo oni todle nezarizujou a právě mě překvapilo ze ani to zaměření ZD nedělají.
@terkakl03 no asi to tak bude protože ja mam docela dobrou pracovní dobu jeden týden noční takze můžu prakticky celi den, a druhej týden rani a ta končí v 13:00 takže čas bude spíš se bojím abych to všechno zvládl nebo něco nepos.... emoticon ale když koukám že tu jsou dost ochotní lidé tak třeba to i půjde a co ne se zeptám emoticon
Každopádně zaměřit si zd asi budu muset někoho najmout emoticon

Ty ceny co jsem psal berte spíš orientačně dost věcí me už splývá.
Kdybych psal nejakou nepravdu tak mě tu prosím nekamenujte emoticon
7. dub v 10:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
6
  • Stavím dům
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
6
  • Stavím dům
 @zdenekcz no ja to casovo tiez mam v pohode, skor mi tak isto islo o to aby sa to nepretahovalo kvoli tomu ze nieco zle spravim a tak...
a to zameriavanie sa teda robi kedy, pred stavbou ZD? A tebe dosku bude stavat kto?
7. dub v 10:59  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zdenekcz
1
fotoportrét
fotoportrét
zdenekcz
1
 @tojojot no před stavbou aby se vědělo kam přesně se má postavit, kdo mě to bude stavět nevím měl jsem teprve první schůzku s rdr ani SOSB nemáme emoticon ale i tak první schůzka super, paní Mastna v Brně je příjemná vše řekne, pořadí ja byl opravdu mile překvapen emoticon
7. dub v 11:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
viky007
14
fotoportrét
fotoportrét
viky007
14
 @zdenekcz
@tojojot Zaměření základové desky musí provést geodet, zajišťuje stavitel sám. My jsme si nechali zaměřit desku před stavbou základovky, podle toho jsme pak desku postavili. To je ale jenom zaměření desky, poté co už dům stojí je nutný nový geometrický plán. Nezapomeňte ale geodeta upozornit, že zaměřuje základovou desku pro dřevostavbu.
7. dub v 11:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
terkakl03
4
  • Sním o domě
    Rebešovice, Region Brno
fotoportrét
fotoportrét
terkakl03
4
  • Sním o domě
    Rebešovice, Region Brno
 @zdenekcz To chápu, já mám taky skvělou pracovní dobu - každý den od 8 do půl 5, úřady do 5, takže nic nestíhám emoticon tak držím pěsti, není to nic strašného, zvládnout se to dá, jen se nebát otevřít pusu a zeptat se kdekoliv na cokoliv, i za cenu toho, že budete vypadat jako totální blbec emoticon a co se týká paní Mastné...je to ten nejlepší člověk v RDR (vlastní zkušenost) jednám s ní už od září loňského roku a opravdu nemůžu říct jediné špatné slovo emoticon
7. dub v 11:13  •  sní o domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
atilius
6
fotoportrét
fotoportrét
atilius
6
 @tojojot Já jsem si nechal před stavbou ZD zaměřit hranice pozemku a desku si pak už zaměřil podle plánu stavitel ZD. Po dostavbě domu pak geodet udělal zaměření celého domu pro katastr.
7. dub v 11:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zdenekcz
1
fotoportrét
fotoportrét
zdenekcz
1
 @terkakl03
@viky007 děkuji všem za info určitě se bude hodit, koukám že mám štěstí ze to řeším v Brně emoticon)
Jako blbec vypadat určitě budu protože ze stavenim nemám vůbec nic společného, ja si s oblibou říkám panelákový 3,14čus emoticon ale v zivote je vše jednou poprvé emoticon)
7. dub v 11:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
terkakl03
4
  • Sním o domě
    Rebešovice, Region Brno
fotoportrét
fotoportrét
terkakl03
4
  • Sním o domě
    Rebešovice, Region Brno
 @zdenekcz i já byla stavbou ,,nepolíbená,, emoticon držím pěsti!
7. dub ve 13:14  •  sní o domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
showme_a
27
Registrovala se 22. července 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 211 příspěvků. Má 17 přátel. Region Praha - východ.
  • Zařizuji dům
    Tuřice, Region Mladá Boleslav
fotoportrét
fotoportrét
showme_a
27
Registrovala se 22. července 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 211 příspěvků. Má 17 přátel. Region Praha - východ.
  • Zařizuji dům
 @atilius měření po dostavě jste dělali kdy? Psali tady lidi, že třeba o kolaudaci žádali už během stavby aby to vycházelo, že kolaudace bude po dostavění domu co nejdřív. A geodet mi řekl, že to může zaměřit, jak bude dům komplet mít stěny, střechu atd. Tedy počítám tak 4. den stavby? Prý to potom trvá to zapsání do katastru. My přece jenom budeme potřebovat potom co nejdříve v tom domě bydlet, abychom neplatili nájem i úroky z hypo.
7. dub v 19:05  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavelcent
35
Registroval se 7. února 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 1028 příspěvků. Má 13 přátel.
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
pavelcent
35
Registroval se 7. února 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 1028 příspěvků. Má 13 přátel.
  • Již bydlím v domě
 @showme_a
Zaměřit to geodet může prakticky 2. den stavby. Pokud budete mít vše v pořádku kolaudace může proběhnout ihned po stavbě, ale liší se to úřad od úřadu. Někde chtějí, aby byly hotové základní terénní úpravy jako chodník, schody do domu kvůli bezpečnosti, někomu stačí schody z palet. My např. čekali 4,5 roku na dokončení příjezdové cesty. Musela být kompletně hotová se zbržďovacím prahem a vybudovaný prostor pro společné uliční kontejnery. Bez toho nám Souhlas dát odmítali. Ale tyto podmínky jsou již u každého individuální.
7. dub v 19:14  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
showme_a
27
  • Zařizuji dům
fotoportrét
fotoportrét
showme_a
27
  • Zařizuji dům
 @pavelcent Děkuji. Informovala jsem se už na kolaudaci a paní mi řekla, že je potřeba mít zpevněné stání, příchod k domu. To jim ale stačí štěrk, že zámkovku můžeme dodělat později. Ten schod mi říkala, že se to dá řešit právě i tou paletou, takže tady moc nároční asi nejsou.
7. dub v 19:27  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
mmissy
47
Registrovala se 27. ledna 2012 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 83 příspěvků a 7 alb. Má 6 přátel.
  • Zařizuji dům
    Rohovládova Bělá, Region Pardubice
fotoportrét
fotoportrét
mmissy
47
Registrovala se 27. ledna 2012 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 83 příspěvků a 7 alb. Má 6 přátel.
  • Zařizuji dům
    Rohovládova Bělá, Region Pardubice
 @nec22 eventualita kontroly je sice minimální, my jsme ji zažili. Nešlo tedy o zákaz vjezdu. Před stavbou jsme obešli sousedy aby parkovali slušně, že tu budou projíždět 4kamiony. Takže všichni to věděli a stejně někdo zavolal policii na ten první kamion co přijel den předem večer. O půlnoci řidiče budili. Zkontrolovali papíry a stačilo.
7. dub ve 20:17  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zdenekcz
1
fotoportrét
fotoportrét
zdenekcz
1
 @pavelcent
@showme_a
Možná je to zase blbá otázka ale i tak se zeptám, v postaveném domě se nedá bydlet (spát) bez kolaudace?
Chápu že vám tam třeba nepřepíšou trvalé bydliště ale proč bych tam nemohl přespávat? emoticon
7. dub ve 21:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jitule23
106
Registrovala se 19. října 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 997 příspěvků a 7 alb. Má 25 přátel.
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
jitule23
106
Registrovala se 19. října 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 997 příspěvků a 7 alb. Má 25 přátel.
  • Již bydlím v domě
 @zdenekcz Pokud vás někdo nenapráší, tak dá. My tak bydleli skoro půl roku. A i tak se to dá vysvětlit, že hlídáte.
7. dub ve 21:38  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
showme_a
27
  • Zařizuji dům
fotoportrét
fotoportrét
showme_a
27
  • Zařizuji dům
 @zdenekcz Jo tak taky předpokládám, že to dopadne tak, že ještě nebude zkolaudováno a my už tam budeme provizorně bydlet emoticon
7. dub ve 21:41  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
nec22
4
  • Již bydlím v domě
    Region Praha - východ
fotoportrét
fotoportrét
nec22
4
  • Již bydlím v domě
    Region Praha - východ
 @mmissy No vida,připomněla jste mi moji "sousedskou story". Rovněž jsem všechny sousedy pár dní před montáží ústně i písemně požádala o trpělivost během prvních dvou dnů montáže, kdy průjezd mohou blokovat kamiony. Přesto můj 70ti letý soused právě ve chvíli, kdy se na jeřáb zavěšovala nejdelší stěna, potřeboval zajet do své garáže. Ječel na celou ulici, až kamion musel cestu uvolnit. Pán zaparkoval, kamion se vrátil na místo a po 10 min. pán potřeboval vyjet emoticon . Dodnes dědka nezdravím, ale policii naštěstí nevolal.. Nu, i o tom je montáž emoticon
7. dub ve 21:50  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
230
Registroval se 11. srpna 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 4235 příspěvků. Má 32 přátel. Region Mladá Boleslav.
  • Zařizuji dům
    Mnichovo Hradiště
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
230
Registroval se 11. srpna 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 4235 příspěvků. Má 32 přátel. Region Mladá Boleslav.
  • Zařizuji dům
    Mnichovo Hradiště
 @showme_a @zdenekcz bez kolaudace bydlet nemůžete, tak to nenazývej emoticon ale stavbu hlídat můžeš, to ti nikdo nezakáže, no a je logické, že budeš hlídat i přes noc, no a že usneš už nikdo řešit nebude emoticon Tak mi to bylo řečené na úřadě emoticon
7. dub ve 22:48  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš