Menu Forum

RD Rýmařov a zkušenosti s nimi?

4. pro 2016  • 
 Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
viky007
14
Registrovala se 17. dubna 2012 na modrastrecha.cz. Přidala 235 příspěvků. Má 4 přátele.
fotoportrét
fotoportrét
viky007
14
Registrovala se 17. dubna 2012 na modrastrecha.cz. Přidala 235 příspěvků. Má 4 přátele.
 @terkakl03 Podle mě by ta změna měla jít, raději bych ale vše konzultovala s OC než tady.
@atilius V tomto případě bych otevírání dveří dovnitř nezvolila. Ta koupelna je na to moc malá a toto by jí zbytečně ještě ubralo manipulační prostor.
12. dub v 10:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
terkakl03
4
Registrovala se 23. listopadu 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 125 příspěvků a 1 album. Má 11 přátel. Region Brno.
  • Sním o domě
    Rebešovice, Region Brno
fotoportrét
fotoportrét
terkakl03
4
Registrovala se 23. listopadu 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 125 příspěvků a 1 album. Má 11 přátel. Region Brno.
  • Sním o domě
    Rebešovice, Region Brno
 @viky007 Moc děkuji, už jsem odeslala dotaz na RD Rýmařov panu Němčákovi..uvidíme emoticon
12. dub v 10:25  •  sní o domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
atilius
5
Registroval se 18. července 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 1131 příspěvků. Má 4 přátele. Region Hradec Králové.
fotoportrét
fotoportrét
atilius
5
Registroval se 18. července 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 1131 příspěvků. Má 4 přátele. Region Hradec Králové.
 @viky007 Já to chápu, jen to beru podle sebe. Taky nemáme nijak velké koupelny a většinu času je máme otevřené z důvodu vlhkosti. Takže by nám dveře většinu času na chodbě překážely.
12. dub v 10:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
viky007
14
fotoportrét
fotoportrét
viky007
14
 @atilius I já tomu naprosto rozumím. V koupelně v přízemí dveře otevřené nenecháváme, ne každý, kdo přijde, touží hned vidět naše WC emoticon ale v koupelně v patře taky máme stále dveře otevřené.
12. dub v 10:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
terkakl03
4
  • Sním o domě
    Rebešovice, Region Brno
fotoportrét
fotoportrét
terkakl03
4
  • Sním o domě
    Rebešovice, Region Brno
 @atilius Tak od pana Němčáka potvrzeno, že to jde úplně v pohodě emoticon stavební úřad vůbec nemáme řešit, že to nijak do ničeho nazasahuje. Takže měníme emoticon moc všem děkuji za odpovědi emoticon
12. dub v 10:32  •  sní o domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
230
Registroval se 11. srpna 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 4235 příspěvků. Má 32 přátel. Region Mladá Boleslav.
  • Zařizuji dům
    Mnichovo Hradiště
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
230
Registroval se 11. srpna 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 4235 příspěvků. Má 32 přátel. Region Mladá Boleslav.
  • Zařizuji dům
    Mnichovo Hradiště
 @zmrz_lina tak to netuším, koukal jsem a izolace mě stále necelých 11tis, nevím kolik by stála "obyčejná", každopádně rozdíl nebude tak tragickej... kde že to píšou, nebo kdo, jaký fb ?
12. dub v 10:33  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
angus88
12
Registroval se 24. ledna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 497 příspěvků. Má 4 přátele. Region Praha.
  • Stavím dům
    Jirny, Region Praha - východ
fotoportrét
fotoportrét
angus88
12
Registroval se 24. ledna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 496 příspěvků. Má 4 přátele. Region Praha.
  • Stavím dům
    Jirny, Region Praha - východ
 Prosím, máte někdo zapojenu indukční desku na 230V (jednu fázi) s jističem v domě 3x25A? Dostali jsme nabídku na kuchyn, kde je indukce elektrolux s max příkonem 7400W. Pokud tomu dobře rozumím, pak při plné zátěži 7400W to vychází na 32A což nemám...
12. dub v 10:38  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
viky007
14
fotoportrét
fotoportrét
viky007
14
 @zmrz_lina Ono, lidi toho občas navykládaj. Přesně jak říká @jitule23, je to pouze a jen o tom, že se tam dává jiná IPA. Nás to přišlo na cca 3 tis. navíc. Ale rozdíl bude asi v tom, jestli si to děláte sami nebo firmou.
12. dub v 10:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
nec22
4
Registrovala se 19. srpna 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 108 příspěvků. Region Praha - východ.
  • Již bydlím v domě
    Region Praha - východ
fotoportrét
fotoportrét
nec22
4
Registrovala se 19. srpna 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 108 příspěvků. Region Praha - východ.
  • Již bydlím v domě
    Region Praha - východ
 @terkakl03 To je dobře, že už to máte potvrzeno. Stejně bych dala radu, abyste na té změně trvala. Z té dispozice, co jste poslala, je ta změna jasná, je to jen a pouze o tvaru bezproblémové nenosné příčky. Koupelna tím na prostoru získá, ale místo 2 menších pokojů musí být pouze jeden. Na žádnou statiku to vliv nemá, takže povolit by to museli...Ohledně eventuality otevírání dveří dovnitř ale dejte pozor, aby to rozměrově vyšlo tak, že při otevření dveří neprásknu do umyvadla nebo do někoho, kdo u umyvadla stojí - musí se tam dát přesná kóta umístění umyvadla (to bude nutné už pro zadání vizualizace).
12. dub v 10:48  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
59
Registrovala se 21. května 2008 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 1286 příspěvků. Má 67 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
59
Registrovala se 21. května 2008 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 1286 příspěvků. Má 67 přátel.
 @petrsv1000 psala jsem dotaz na facebooku do skupiny Kubis 631,632. Reakce byly - 2x dopláceli 36 tisíc, 1x "okolo 30 tisíc za střední radon" (cituji), další cca 7 tisíc, další 23 tisíc... všichni odpovídali na moji otázku "Měl jste někdo střední radonový index a o kolik se vám kvůli tomu prodražila ZD"
@viky007 no tak já si nemůžu moc vybírat, máme Kubis 74 a tam je ZD od RD Rýmařov.

Nicméně - hodila jsem dotaz panu Němčákovi, to rozmezí 7-36 tisíc mě trochu vyděsilo, a ten mi odepsal, že to bude 7-8 tisíc bez DPH za změnu z hydroizolace desky na protiradonovou.
12. dub v 10:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
viky007
14
fotoportrét
fotoportrét
viky007
14
 @nec22 Jestli jsem to dobře pochopila, tak dva pokoje nahoře zůstanou, na těch se nic měnit nebude. Jen se změní příčka v koupelně a nic víc. Pokud už mají vše na stavebním úřadě, tak bych je s tím teď nezatěžovala, jen by se to zkomplikovalo. Až ale přijdou na kolaudaci měla bych nachystaný nový nákres, který si hned odnesou s sebou. Dělali jsme to taky tak.
@terkakl03
12. dub v 11:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
nec22
4
  • Již bydlím v domě
    Region Praha - východ
fotoportrét
fotoportrét
nec22
4
  • Již bydlím v domě
    Region Praha - východ
 @terkakl03 Sorry - blbnu emoticon . V rychlosti jsem omylem koukala na variantu č. 2. Varianta č. 5 se dvěma pokojíky je ale taky jasná a dobrá emoticon
12. dub v 11:02  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
terkakl03
4
  • Sním o domě
    Rebešovice, Region Brno
fotoportrét
fotoportrét
terkakl03
4
  • Sním o domě
    Rebešovice, Region Brno
 @nec22 Já si právě říkala...takže dva pokojíky zůstávají,změní se jen příčka v koupelně podle varianty č. 5, co jsem posílala a tím pádem se posunou dveře v ložnici o kousek ke stěně. Zvětší se koupelna a to aspoň na koš na prádlo emoticon v původní variantě bych tam nenacpala ani to emoticon s těmi dveřmi,necháme je otevírat do chodby s tím, že půjdou otevřít až ke zdi. Dispozičně asi takto, jak na fotkách (je to teda v Kubisu 632, ale mělo by to tak vyjít stejně).
12. dub v 11:11  •  sní o domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zenny2
3
Registrovala se 20. srpna 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 198 příspěvků. Má 4 přátele.
fotoportrét
fotoportrét
zenny2
3
Registrovala se 20. srpna 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 198 příspěvků. Má 4 přátele.
 @zmrz_lina
Také bych řekla, že je to dáno případ od případu, já nejraději vše konkrétně řeším s projektantem RDR, na všechny otázky mi zatím vždy odpověděl i ohledně cen. FB popravdě vůbec nepoužívám.
12. dub ve 12:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
230
  • Zařizuji dům
    Mnichovo Hradiště
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
230
  • Zařizuji dům
    Mnichovo Hradiště
 @zmrz_lina jo pokud je deska od nich tak si to nechají zaplatit emoticon tak snad pan Němčák bude mít pravdu a nebude to tak strašné emoticon
12. dub ve 12:22  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
59
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
59
 @zenny2 no kdybych neinternetila, tak půlku uprav v baráku ani nemam, pac mi projektant rdr psal, ze to nejde. Jenže jsem našla projekty, kde ty upravy udelany byly, tak sem mu je posílala s tím, jakto, ze to nejde, kdyz tam to maji.

@petrsv1000 doufam. I kdyz na podlahovku mi v prosinci taky napsal +100k a ve finále to bude 150 :-/ a to ještě kdybych se tady nezeptala, tak mi napocitali 200.
12. dub ve 13:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
recadv
Registroval se 17. června 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 65 příspěvků. Region Mladá Boleslav.
  • Zařizuji dům
    Region Mladá Boleslav
fotoportrét
fotoportrét
recadv
Registroval se 17. června 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 65 příspěvků. Region Mladá Boleslav.
  • Zařizuji dům
    Region Mladá Boleslav
 @mo3108
Podlahové topení odzkouší technik i na stavební nebo jakýkoliv jiný tarif, je to jen otázka zapojení. Před předávkou Vám provede ukázku a dá instrukce k ovládání BMR.
Revizní zprávu na elektro dostanete až při předávce domu, takže na ČEZ půjdete až s ní. Nic to ale nemění na tom, že dům dostanete fakticky bez funkčního tepení (technik to po provizorním zapojení zapojí zpět přes stykač připravený pro HDO), to vám bude fungovat až Vám ČEZ dá na základě přiznané sazby D45d (nebo jí nyní nově nahrazující sazbu D57) namontuje spínač HDO. Stejně tak bojler.
12. dub v 15:14  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
6
Registroval se 20. října 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 463 příspěvků. Má 2 přátele.
  • Stavím dům
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
6
Registroval se 20. října 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 461 příspěvků. Má 2 přátele.
  • Stavím dům
 @angus88 zalezi od varnej dosky, ale dosky ktore som zatial mal moznost vidiet to mali vzdy tak ze pokial mali moznost pripojenia na jednu fazu do klasickej 230V zasuvky tak pri tomto type pripojenia mali obmedzeny maximalny vykon (t.j. nemozes zapnut vsetky varne zony na maximum). Ked zapojis na 3F tak ti ide zapnut vsetko na maximum. Konzultoval by som to s predajcom dotycnej dosky alebo pozrel v manuale, moze to byt pri kazdej doske inac (a kazda moze mat aj to obmedzenie ine)
12. dub v 15:28  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
mo3108
10
Registrovala se 3. října 2013 na modrastrecha.cz. Přidala 42 příspěvků. Má 2 přátele. Region Plzeň.
  • Stavím dům
fotoportrét
fotoportrét
mo3108
10
Registrovala se 3. října 2013 na modrastrecha.cz. Přidala 42 příspěvků. Má 2 přátele. Region Plzeň.
  • Stavím dům
 @recadv to jsem přesně chtěla vědět emoticon emoticon . Děkuji.
12. dub v 15:31  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
showme_a
27
Registrovala se 22. července 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 210 příspěvků. Má 17 přátel. Region Praha - východ.
  • Zařizuji dům
    Tuřice, Region Mladá Boleslav
fotoportrét
fotoportrét
showme_a
27
Registrovala se 22. července 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 210 příspěvků. Má 17 přátel. Region Praha - východ.
  • Zařizuji dům
    Tuřice, Region Mladá Boleslav
 @zmrz_lina largo 85 stoji protiradonova izolace 6400kc bez dph. Tenhle měsíc mi to v RDR nacenili. Stejný radon jako vy.
12. dub v 16:59  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
59
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
59
 @showme_a dekuju za info!!! emoticon
12. dub v 17:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
stepaxxx
2
Registroval se 7. dubna 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 24 příspěvků. Region Brno.
  • Zařizuji dům
    Region Brno
fotoportrét
fotoportrét
stepaxxx
2
Registroval se 7. dubna 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 24 příspěvků. Region Brno.
  • Zařizuji dům
    Region Brno
 @zmrz_lina Příplatek za střední radon na Kubis 631 8200,- bez DPH - Stade r. 2016.
12. dub ve 21:02  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
59
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
59
 @stepaxxx taky moc děkuju!!! emoticon
12. dub ve 21:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
nickspring
4
Registroval se 4. října 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 81 příspěvků a 1 album. Region Praha - východ.
fotoportrét
fotoportrét
nickspring
4
Registroval se 4. října 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 81 příspěvků a 1 album. Region Praha - východ.
 @angus88 zkontrolujte montážní návod k desce, většina desek má různé způsoby připojení - 1, 2 či 3 fazový - na výběr.
12. dub ve 21:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kotla
35
Registrovala se 14. června 2013 na modrastrecha.cz. Přidala 408 příspěvků. Má 20 přátel. Region Brno.
fotoportrét
fotoportrét
kotla
35
Registrovala se 14. června 2013 na modrastrecha.cz. Přidala 408 příspěvků. Má 20 přátel. Region Brno.
 Chtěla bych se prosím zeptat, když jsme měli KS, specifikátor nám říkal, že si máme cca 3.den stavby zařídit internetové připojení - nejsem si jistá, zda to bylo kvůli ovládání BMR nebo něčeho podobného. Nevíte k tomu někdo něco bližšího? A zapojili vám net tak brzy při rozestavěné stavbě? Děkuji
13. dub v 10:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
nickspring
4
fotoportrét
fotoportrét
nickspring
4
 @kotla je to divné, mě specifikátor říkal toto ohledně připojky elektřiny (cca. 3.-5. den). Každopadně pokud opravdu chtějí internetové připojení můžete přinést nějaký 3G modem od O2 např. Jinak pro WI-FI postačí i chytrý telefon s datovým tarifem.
13. dub v 10:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kotla
35
fotoportrét
fotoportrét
kotla
35
 @nickspring Děkuji za reakci emoticon Ono asi bude lepší si zařídit už internet "napevno" a napořád, tak snad se ozve někdo, kdo to už takto zařizoval a bude vědět postup emoticon
13. dub v 10:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
atilius
5
fotoportrét
fotoportrét
atilius
5
 @kotla Nemáme BMR, ale nevzpomínám si, že by tu někdo řešil internetové připojení. A jestli si dobře pamatuji, tak třetí den asi tak byly natahané kabely po domě, ale určitě nebyly zapojené do rozvodné skříně. Ta se dělala, tak tři, čtyři dny před koncem stavby. A u toho se dopojoval kotel a bojler. Takže podle mě není ani třetí den co zkoušet.
13. dub v 10:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
farka
28
Registrovala se 2. července 2013 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 290 příspěvků. Má 10 přátel. Region Brno.
fotoportrét
fotoportrét
farka
28
Registrovala se 2. července 2013 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 290 příspěvků. Má 10 přátel. Region Brno.
 @atilius @kotla asi myslíte UTP kabel 8 žilový, který nám byl doporučen donést 3 den stavby, kdy se tahají kabely, aby jej natáhly ze střechy skrz dům do rozvodné skříně a k BMR jednotce, potom totiž je mnohem lehčí ovládat BMR jednotku přes internet emoticon nemusíte mít modem pod střechou, ale rovnou dole a pokud stihnete zajistit přístup na internet u předání stavby, pak vám to technik fenixe rovnou připojí a ukáže emoticon
13. dub v 10:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kotla
35
fotoportrét
fotoportrét
kotla
35
 @atilius Moc děkuji!
@farka Taktéž moc moc děkuji, hned jsem chytřejší...asi jsem to nějak během té KS všechno nepobrala jak měla.
13. dub v 10:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš