Menu Forum

RD Rýmařov a zkušenosti s nimi?

4. pro 2016  • 
 Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
beam1969
2
Registroval se 27. února 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 28 příspěvků. Region Praha.
  • Sním o domě
    Region Praha
fotoportrét
fotoportrét
beam1969
2
Registroval se 27. února 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 28 příspěvků. Region Praha.
  • Sním o domě
    Region Praha
 @standa777 Tak oni maji urcite slevy v ramci nabidky, napr 10% na modul navic. Jinak kdyz budete od nich stavet 5 domu, tak slevu daji;) Usetrit se da u ZD a zkusit neco vydyndat na subdodav. napr. kuchyn a skrine ci podlahy atp...
23. dub ve 20:28  •  sní o domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
helisek85
2
Registrovala se 21. prosince 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 58 příspěvků. Má 1 přítele. Region Brno.
  • Stavím dům
    Region Brno
fotoportrét
fotoportrét
helisek85
2
Registrovala se 21. prosince 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 58 příspěvků. Má 1 přítele. Region Brno.
  • Stavím dům
    Region Brno
 Ahoj, kdo prosím vytyčuje místo kde bude stát dům? Dělá to RD (respektive firma, která pro ně ZD staví) nebo my? ZD máme v ceně. díky za info
23. dub ve 20:43  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
standa777
Registroval se 3. května 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 124 příspěvků.
fotoportrét
fotoportrét
standa777
Registroval se 3. května 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 124 příspěvků.
 díky za odpovědi. S připlácením není problém, ale přišlo mi škoda případně slevu nezkusit....
23. dub ve 20:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
beam1969
2
  • Sním o domě
    Region Praha
fotoportrét
fotoportrét
beam1969
2
  • Sním o domě
    Region Praha
 @helisek85 RDR nam nekoho doporucovali, neb oni to nedelaji. Nam napr. usazeni domu na pozemku dela mistni architekt, ktery zna uzemni rozhodnuti.
23. dub ve 20:54  •  sní o domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
helisek85
2
  • Stavím dům
    Region Brno
fotoportrét
fotoportrét
helisek85
2
  • Stavím dům
    Region Brno
 @beam1969 takže nám to musí někdo vytyčit? Nemůžeme si sami,, zapíchnout kolíky" ?
23. dub ve 20:59  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
beam1969
2
  • Sním o domě
    Region Praha
fotoportrét
fotoportrét
beam1969
2
  • Sním o domě
    Region Praha
 @helisek85 Obavam se ze ne, ze to musi udelat autorizovana firma...Ono nejde jen napr. o odstupy, ale o napojeni na inz.site atp.
23. dub ve 21:19  •  sní o domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
beam1969
2
  • Sním o domě
    Region Praha
fotoportrét
fotoportrét
beam1969
2
  • Sním o domě
    Region Praha
 @helisek85 napr tady: http://www.gservis.cz/typy-projektu/projekt-situace-stavby-osazeni-domu/
23. dub ve 21:23  •  sní o domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
helisek85
2
  • Stavím dům
    Region Brno
fotoportrét
fotoportrét
helisek85
2
  • Stavím dům
    Region Brno
 @beam1969 díky za info, mrkneme na toemoticon
23. dub ve 21:37  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
recadv
Registroval se 17. června 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 65 příspěvků. Region Mladá Boleslav.
  • Zařizuji dům
    Region Mladá Boleslav
fotoportrét
fotoportrét
recadv
Registroval se 17. června 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 65 příspěvků. Region Mladá Boleslav.
  • Zařizuji dům
    Region Mladá Boleslav
 @helisek85 Už jen kvůli kolaudaci bych to nedělal... Bez razítka geodeta by to mohl být velký problémemoticon
23. dub ve 23:30  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
alfiha
1
Registroval se 14. února 2012 na modrastrecha.cz. Přidal 116 příspěvků.
fotoportrét
fotoportrét
alfiha
1
Registroval se 14. února 2012 na modrastrecha.cz. Přidal 116 příspěvků.
 @helisek85 Já si myslím, že to je jen technická věc. Pokud kolíky zapíchnete podle projektu tak přesně, že nepotřebujete geodeta, žádné razítko být nemusí. Problém nastane ve chvíli, kdy postavíte dům, necháte zaměřit (a pak už geodet a autorizovaný být musí) a u kolaudace zjistíte, že je o metr vedle... Taky záleží, kdo Vám dělá desku, jestli mu stačí třeba jen 2 kolíky, od kterých si všechno vyměří, nebo chce celou parádu i s lavičkami...
24. dub v 08:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
6
Registroval se 20. října 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 463 příspěvků. Má 2 přátele.
  • Stavím dům
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
6
Registroval se 20. října 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 463 příspěvků. Má 2 přátele.
  • Stavím dům
 Povodne sme chceli krb riesit az niekedy neskor, kedze to nieje vobec priorita, ale ked som si to nakreslil tak rozmyslam ci by nebolo lepsie dat tam rovno nejaku krbovu vlozku a obstavat to, aby tam neviedli potom kominove rury a celkovo by to asi vyzeralo konzistentnejsie keby ten krb bol vsadeny v stene... Co myslite?
Ze by sa v rovine toho komina iba predlzila cela ta stena a v nej by bola krbova vlozka...
Len dalsia vec je ze som pozeral kolko stoja take krbove vlozky (idealne by tam asi bolo dat rohovu aby to bolo na tom rohu k TV) a co sa mi pacilo tak zacinalo na 40 tisicoch emoticon Potom som teda nasiel aj nejaku za 23, to by este ako tak slo, ale vobec sa v tom nevyznam. Navyse tie vlozky maju vsetky zbytocne velky vykon, my tam ten krb chceme asi fakt len kvoli nejakej atmosfere, nepredpokladam ze by sme ho pravidelne vyuzivali... Neviete poradit nieco co by sa tam hodilo a nemalo zbytocne velky vykon a nebolo by drahe?
24. dub v 16:06  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jitule23
106
Registrovala se 19. října 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 997 příspěvků a 7 alb. Má 25 přátel.
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
jitule23
106
Registrovala se 19. října 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 997 příspěvků a 7 alb. Má 25 přátel.
  • Již bydlím v domě
 @tojojot Rozhodně je třeba komín zahrnout do projektu, ať už to pak budete řešit jakkoliv. Je totiž třeba zpevnit podlahu pod krb nebo i kamna, vyřešit vnější přisávání vzduchu. Komín se také obkládá jiným materiálem nehořlavým. My máme komín v domě, vše pro kamna připravené, ale ani po 5 letech je zatím nemáme. Ale nechtěli jsme pak nějaké dodatečné řešení. Máme ale Novu 101
24. dub v 16:55  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zvrablik
Registroval se 27. února 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 7 příspěvků. Region Brno.
fotoportrét
fotoportrét
zvrablik
Registroval se 27. února 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 7 příspěvků. Region Brno.
 @tojojot Ahoj, mame vybrane tyto http://www.romotop.cz/krbova-kamna-romotop/evora-01-akum-keramika-akumulacni-krbova-kamna

Jsou urcene do nizkoenergetickych domu. Nejsem si jisty, ale myslim, ze potrebuji privod vzduchu vedeny zakladovou deskou.

V Praze maji pobocku, takze to tam muzes omrknout.
24. dub v 17:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
6
  • Stavím dům
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
6
  • Stavím dům
 @jitule23 no komin prave mame v cene domu, preto to riesim, inac by sme sa na krb asi uplne vykaslali, ale ked uz tam je... S tym spevnovanim podlahy by som to zas tak dramaticky nevidel, tie krby aj krbove vlozky maju co som pozeral do 150 kil, to predsa podlaha musi vydrzat, inac by sa podlaha musela spevnovat aj pre trochu viac objemnejsich ludi emoticon
Skor rozmyslam nad tym ci to bude vyzerat o tolko lepsie ak by sa tam dala krbova vlozka, ci sa mi oplati za to dalsie peniaze vyhadzovat, samostatne krbove kamna predpokladam vyjdu lacnejsie.
Plus teda co som pozeral tak rohova krbova vlozka s adekvatne malym vykonom je nezohnatelna a nechcem tam mat 30 stupnov len co tam nalozim jedno poleno dreva, to potom nema zmysel.
24. dub v 17:30  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
6
  • Stavím dům
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
6
  • Stavím dům
 @zvrablik no, toto by bola alternativa v pripade ze to necham tak ako to je a nebudem tam vymyslat krbovu vlozku... Tak som to aj povodne myslel, ze nieco taketo, len teraz z estetickeho hladiska rozmyslam ze by sa mi viac pacila ta krbova vlozka.
24. dub v 17:31  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jitule23
106
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
jitule23
106
  • Již bydlím v domě
 @tojojot No krbová kamna váží trochu méně, ale přesto nám zpevnění bylo doporučeno, a pod kamny máme podlahu z ytongu. Ostatní podlaha je ze sypané izolace a podlahového fermacelu, což není pro těžká kamna nebo vložku ideální. Píši jen, co nám bylo doporučeno. Rozhodnutí je na vás.
24. dub v 19:13  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
terkakl03
4
Registrovala se 23. listopadu 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 125 příspěvků a 1 album. Má 11 přátel. Region Brno.
  • Sním o domě
    Rebešovice, Region Brno
fotoportrét
fotoportrét
terkakl03
4
Registrovala se 23. listopadu 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 125 příspěvků a 1 album. Má 11 přátel. Region Brno.
  • Sním o domě
    Rebešovice, Region Brno
 @zmrz_lina dobrý den,tak to by mě zajímalo, podle čeho dávají termín KS, když my máme všechny papíry na stavebním úřadě a už v lednu jsme dostali termín KS až 8.9. emoticon emoticon
24. dub v 19:39  •  sní o domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
59
Registrovala se 21. května 2008 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 1286 příspěvků. Má 67 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
59
Registrovala se 21. května 2008 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 1286 příspěvků. Má 67 přátel.
 @terkakl03 to bohužel sama nevím.
24. dub v 19:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
6
  • Stavím dům
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
6
  • Stavím dům
 Kazde OC to ma asi inak, mozno maju toho niekde viac, inde menej, pripadne maju menej tych specifikatorov, lebo ak som to dobre pochopil tak to je specialne pracovne zaradenie ze cele dni robia len KS a nic ine.
24. dub ve 20:13  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
6
  • Stavím dům
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
6
  • Stavím dům
 @jitule23 problem je ze neviem presne kde to tam chcem mat, ak to pojde este aj po vypracovani dokumentacie tak to tam este niekde pridam ak si to medzitym rozmyslime. Ale myslim ze by nebol ziadny problem ani keby tam to spevnenie nebolo, ak sa to postavi na nejaku podlozku ktora tam asi aj tak musi byt tak sa ta vaha rozlozi tak ze to nemoze byt problem. To uz aj nejaka vacsia skrina je tazsia.
24. dub ve 20:17  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jitule23
106
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
jitule23
106
  • Již bydlím v domě
 @tojojot A v jaké fázi přípravy vlastně jste, čekáte na studii, na projekt? A jaký dům jste vlastně vybrali? Asi jsem to přehlédla. Pokud jste ve fázi studie, tak to půjde. Pokud se pracuje na projektu tak je nejvyšší čas. Jakmile bude projekt hotový pro stavební řízení, tak už s tím asi moc nehnete.
24. dub ve 21:02  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
6
  • Stavím dům
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
6
  • Stavím dům
 @jitule23 uz sa pracuje na projekte, ja som skor myslel ze by sa to tam dalo nejako neoficialne mimo projektu, ved to nicomu nevadi a ani si neviem predstavit ako by to mohol byt problem. Ale ak to nepojde tak to tam nebude, ta podlaha take zatazenie musi vydrzat bez problemov, keby to vazilo stovky kil tak by to asi nebolo uplne v poriadku, ale 100-150 kil nieje kriticke.
24. dub ve 21:42  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
nickspring
4
Registroval se 4. října 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 81 příspěvků a 1 album. Region Praha - východ.
fotoportrét
fotoportrét
nickspring
4
Registroval se 4. října 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 81 příspěvků a 1 album. Region Praha - východ.
 @terkakl03 podle fronty emoticon měl jsem termín KS na začatku října a neměl jsem nic, kromě SOBS a odsouhlasené studie
24. dub ve 22:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zenny2
3
Registrovala se 20. srpna 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 198 příspěvků. Má 4 přátele.
fotoportrét
fotoportrét
zenny2
3
Registrovala se 20. srpna 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 198 příspěvků. Má 4 přátele.
 @tojojot , @jitule23
My budeme dávat krbová kamna, víme kam, v kalkulaci byl příplatek za ytong tuším cca 500-600 Kč, tak bych se tím asi tak netrápila emoticon Větší skříň je těžší, ale asi bych řekla, že ta váha je rozložená do většího prostoru, krbová kamna nejsou tak velká, ale těžká na svou malou velikost - či jak bych to popsala emoticon
24. dub ve 22:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
6
  • Stavím dům
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
6
  • Stavím dům
 @zenny2 ano, je to okolo 500 za meter, ale ked neviem na ktorom mieste to budem chciet, ci v tom rohu, alebo kusok vedla alebo kde, tak si to tam cele nevyytongujem emoticon
A s tym rozlozenim vahy pozor, zalezi na tom ako skrina na tej zemi stoji, ked je cela plocha na zemi tak plati co pises, ale skrina je vacsinou bud na nozickach, alebo su na zemi len bocne dosky a tam je prave zatazenie na tu malu plochu vyrazne vyssie. To iste napriklad postel, ked je to klasicka postel na nozickach tak je na 4 body par centimetrov velke rozlozena cela vaha postele aj ludi leziacich v nej. Takze ta podlaha musi mat nosnost dost velku na meter. A ako som spominal aj ked clovek stoji na podlahe, to tiez nieje velka plocha, a ked niekto vazi 100-120 kil... emoticon
24. dub ve 22:46  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
terkakl03
4
  • Sním o domě
    Rebešovice, Region Brno
fotoportrét
fotoportrét
terkakl03
4
  • Sním o domě
    Rebešovice, Region Brno
 @nickspring co to je za logiku? jak může někdo, kdo nemá prakticky vůbec nic, dostat dřívější termín KS, než ten, co má vyřízeno skoro všechno? nám bylo v lednu řečeno, že dřív to prostě nejde, že není volný termín, tak jak to, že jiní ten termín dostanou?!
25. dub v 08:36  •  sní o domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zenny2
3
fotoportrét
fotoportrét
zenny2
3
 @terkakl03 Vůbec nechci rozmíchávat diskuzi, jak je to možné, ale možná právě proto, že termíny KS jsou tak relativně vzdálené, proto není rozhodující stavební povolení, nejde přeci o termín stavby, ten je skutečně v závislosti na stavební připravenosti, jejíž součástí je kromě jiného KS a odsouhlasená cena po KS. Někdo si prostě zamluvil termín KS dříve.....Tím Vás rozhodně nechci naštvat, ale my jsme např. věděli, že nemusíme mít prakticky nic a můžeme si domluvit termín KS.....
25. dub v 08:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
terkakl03
4
  • Sním o domě
    Rebešovice, Region Brno
fotoportrét
fotoportrét
terkakl03
4
  • Sním o domě
    Rebešovice, Region Brno
 @zenny2 děkuji za vysvětlení, přetlumočím manželovi. Člověk nad tím přemýšlí, protože je to docela dlouhá doba,ale na druhou stranu..všichni se dočkáme emoticon
25. dub v 08:58  •  sní o domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
nickspring
4
fotoportrét
fotoportrét
nickspring
4
 @terkakl03 logika je prostá, jak jsem psal - fronta. Źádali jste o KS v lednu 2016, já jsem žádal v červenci 2015. Pro KS potřebujete pouze SoBS a odsouhlasenou studii + ideálně SIKO a kuch. linku. Není smysl srovnávat moje termíny a Váše neboť za dva týdny už RDR začne stavět můj domek emoticon
25. dub v 09:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
terkakl03
4
  • Sním o domě
    Rebešovice, Region Brno
fotoportrét
fotoportrét
terkakl03
4
  • Sním o domě
    Rebešovice, Region Brno
 @nickspring já to ale vůbec nemyslela na Vás, ale obecně emoticon a my o KS nežádali, dali nám ji sami.
25. dub v 09:26  •  sní o domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš