Menu Forum

RD Rýmařov a zkušenosti s nimi?

9. pro 2016  • 
 Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
59
Registrovala se 21. května 2008 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 1304 příspěvků. Má 67 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
59
Registrovala se 21. května 2008 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 1299 příspěvků. Má 67 přátel.
 @margot_ka máme druhý okruh vody napojený na pračku a 2 WC - tam to lze buď z pitné vody nebo z případné studny (do budoucna, pokud bychom se rozhodli ji vybudovat). A zbytek (kuchyně, umyvadla, sprcha, vana) jdou jen vodou z vodovodu.
17. kvě ve 14:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
margot_ka
35
Registrovala se 15. března 2012 na modrastrecha.cz. Přidala 375 příspěvků. Má 36 přátel. Zlín, Region Zlín.
fotoportrét
fotoportrét
margot_ka
35
Registrovala se 15. března 2012 na modrastrecha.cz. Přidala 372 příspěvků. Má 36 přátel. Zlín, Region Zlín.
 @zmrz_lina aha,tak super. Ja mela za to,ze tu nekdo tenkrat tvrdil,ze kdyz je ten dvoj okruh,ze bud vse musi jit z pitne nebo vse z destovky/studny emoticon
17. kvě ve 14:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kristynr1
47
Registrovala se 19. března 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 459 příspěvků a 3 alba. Má 27 přátel. Region Brno.
fotoportrét
fotoportrét
kristynr1
47
Registrovala se 19. března 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 459 příspěvků a 3 alba. Má 27 přátel. Region Brno.
 @zmrz_lina odečítá se 20.000 kc je standart. Většina těch dveří byla okolo 35-45 000 kc
17. kvě ve 14:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
6
Registroval se 20. října 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 482 příspěvků. Má 2 přátele.
  • Stavím dům
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
6
Registroval se 20. října 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 482 příspěvků. Má 2 přátele.
  • Stavím dům
 @janaa1 Studna by bola idealna, ale bohuzial, v sucasnej dobe to tam nepojde (mozno v buducnosti ale s tym sa neda ratat)...

@margot_ka ano, dvojity rozvod neriesim, ten v dome bude pripraveny, teraz mi ide len o to co nanho napojit...

Prave som nasiel nieco taketo: http://obchod.remont-cerpadla.cz/systemy-pro-vyuziti-destove-vody/raintronic-sada-pro-hospodareni-s-destovou-vodou
co vyzera celkom v pohode, nieje to az tak drahe ako ine systemy a vyhoda je ze to cerpadlo je v nadrzi, nie v technickej miestnosti, cize ziadny hluk v dome. S tym ze ked je malo dazdovej vody tak sa do nadrze dopusti voda z vodovodu (ktora by sa pri nedostatku dazdovej tak ci tak spotrebovala na to splachovanie a pranie)
17. kvě ve 14:28  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
6
  • Stavím dům
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
6
  • Stavím dům
 Mohli by ste prosim niekto kto mate spraveny ten dvojity rozvod odfotit ako to presne vyzera? Chcel by som len vidiet ako je to technicky riesene a poprepajane u RDR.
17. kvě ve 14:55  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jitule23
106
Registrovala se 19. října 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 997 příspěvků a 7 alb. Má 25 přátel.
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
jitule23
106
Registrovala se 19. října 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 997 příspěvků a 7 alb. Má 25 přátel.
  • Již bydlím v domě
 @tojojot Už jste viděl, jak vypadá dešťová voda. Tu bych teda do pračky nechtěla ani náhodou, prach, pyl, semena všeho možného, hovínka od ptáků spláchnutá do nádrže. Možná tak ještě na WC, ale do pračky nikdy. Pokud není voda ze studny na praní, tak neeee....
17. kvě ve 14:59  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
6
  • Stavím dům
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
6
  • Stavím dům
 @jitule23 no samozrejme tam musia byt nejake filtre, ale z tych desiatok clankov a nazorov ludi co som od vcera precital som nadobudol dojem ze pranie dazdovou vodou je uplne bez problemov, a tym ze je dazdova voda makka tak sa v nej este lepsie rozpusta praci prasok a nevznika tolko vodneho kamena.
A kedysi sa dokonca pralo v potoku... emoticon
17. kvě v 15:17  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
angus88
12
Registroval se 24. ledna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 507 příspěvků. Má 5 přátel. Region Praha.
  • Stavím dům
    Jirny, Region Praha - východ
fotoportrét
fotoportrét
angus88
12
Registroval se 24. ledna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 504 příspěvků. Má 5 přátel. Region Praha.
  • Stavím dům
 Máte prosím někdo teplovodní podlahové vytápění? Jak máte zapojeny žebříčky v koupelnách? Přemýšlím, že si žebříčky dodám sám a pouze na elektrickou patronu, do oběhu k teplovodnímu bych je vůbec nedával. (úspora za vedení skoro 8tis). Neřešil někdo?
17. kvě v 15:22  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
59
Registrovala se 21. května 2008 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 1304 příspěvků. Má 67 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
59
Registrovala se 21. května 2008 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 1299 příspěvků. Má 67 přátel.
 @kristynr1 odečet 20k je i za plastový standard? Odečet za dřevěné jsem našla, ale za plastové ne... Co se ceníku týče, napíšu do VP Trend. Tohle "tajnůstkaření" mě strašně zlobí emoticon
17. kvě v 16:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jimika
1
Registrovala se 12. ledna 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 236 příspěvků. Má 4 přátele.
fotoportrét
fotoportrét
jimika
1
Registrovala se 12. ledna 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 236 příspěvků. Má 4 přátele.
 @angus88 Žebřík máme zapojený přímo k elektrokotli, patrona tam jde také. Do horní koupelny nám nešel žebřík nikam umístit, tak nám tam přidali radiátor, že by to jen podlahovka na výpočtovou teplotu nemusela utáhnout. V projektu jsme radiátory neměli vůbec. V projektu topení už tento jeden ano.
17. kvě v 16:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kristynr1
47
fotoportrét
fotoportrét
kristynr1
47
 @zmrz_lina ano máme plastové, odečet 20.000 kc. Máme K12 za 37.000 kc
17. kvě v 16:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
59
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
59
 @kristynr1 takže příplatek 17k bez DPH?
17. kvě v 16:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
59
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
59
 Tak kdyby to někoho zajímalo, odpověď VP Trend: "Vážený zákazníku, naše firma je výrobcem dveřních výplní (panelů), tj. polotovarů, významným způsobem rozhodujících o finální podobě dveří, avšak není výrobcem dveří jako takových. Pokud Vás naše výplně zaujaly, požadujte jejich instalaci do finálního výrobku (a tomu odpovídající cenové informace) u Vámi zvolených výrobců profilových oken a dveří." - Tak nevím no, kde se teda dobrat ceníku.
17. kvě v 17:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kristynr1
47
fotoportrét
fotoportrét
kristynr1
47
 @zmrz_lina s DPH
17. kvě v 17:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
angus88
12
Registroval se 24. ledna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 507 příspěvků. Má 5 přátel. Region Praha.
  • Stavím dům
fotoportrét
fotoportrét
angus88
12
Registroval se 24. ledna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 504 příspěvků. Má 5 přátel. Region Praha.
  • Stavím dům
 @jimika takže Vám do žebříku (radiátoru) jde teplá voda stejná jako do podlahovky? Tzn. moc teplá není, ne? Nějak se nemůžu dostat k tomu proč je dobré to mít zapojené na okruh, když se stejně musí topit elektro patronou? Proč to nemáte rovnou jen na elektro? RDR chce v mém případě skoro 8tis za potrubí k těm žebříčkům proto to řeším
17. kvě v 18:14  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavelcent
35
Registroval se 7. února 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 1042 příspěvků. Má 13 přátel.
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
pavelcent
35
Registroval se 7. února 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 1042 příspěvků. Má 13 přátel.
  • Již bydlím v domě
 @tojojot
Co chceš vyfotit? Z podlahy jdou dva přívody. Pitná a užitková voda a jsou napojeny na různá potrubí. Propojeny být nesmí.
@margot_ka
To je odpověď i pro tebe. Jsou udělány dva okruhy. Každý má jiný zdroj. Jeden pitnou vodu a druhý užitkovou.
17. kvě v 18:58  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
6
  • Stavím dům
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
6
  • Stavím dům
 @pavelcent no ja viem ako to je, len to chcem vidiet ako to vizualne vyzera aby som si vedel predstavit ako to tam bude, pripadne kolko miesta to zabera atd.
17. kvě v 19:13  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jimika
1
fotoportrét
fotoportrét
jimika
1
 @angus88 Žebřík i radiátor jsou teplé. Topná voda jde do nich 45st. Teplota se dá hlavicí regulovat. Patronu tam máme, ale zatím jsme to nepoužily. Pokud to chceš jen do zásuvky, hlavice se uzavře, aby se voda ohřátá od patrony nevracela do kotle a vyhřívala jen žebřík. Pokud jede kotel, je žebřík vyhřátý během chvilky.
Je rozdíl, zda vám bude na výpočtovou teplotu stačit jen podlahovka. Pokud ne, budete muset ten žebřík mít asi připojený do okruhu. Koupelny se počítají na 24st.
17. kvě v 19:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
angus88
12
  • Stavím dům
fotoportrét
fotoportrét
angus88
12
  • Stavím dům
 @jimika Stačit nám určitě nebude. To, že budu mít žebříček, který bude dotápět je jasné, jen řeším jesli není zbytečné ho dávat do okruhu, když za připojení dám 8tis (+ 10tis za dva žebříky). Místo toho si koupím sám dva žebříky a dám si je pouze na elektro (5tis). Hledám , jestli v tom není jiná zrada emoticon
17. kvě v 19:48  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jimika
1
fotoportrét
fotoportrét
jimika
1
 @angus88 Zrada nevím, jde hlavně o to, aby vám prošel projekt na st. úřadu a u KS.
17. kvě v 19:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
angus88
12
  • Stavím dům
fotoportrét
fotoportrét
angus88
12
  • Stavím dům
 @jimika v projektu to máme napojené,u KS se to dá zrušit emoticon
17. kvě v 19:57  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zenny2
3
Registrovala se 20. srpna 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 200 příspěvků. Má 4 přátele.
fotoportrét
fotoportrét
zenny2
3
Registrovala se 20. srpna 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 200 příspěvků. Má 4 přátele.
 Prosím o zkušenosti, rady, názory na zabezpečovačku....nějak se těžko rozhodujeme, zda ano či, ne a jak jí řešit, či přes RDR nebo? Je fakt, že po stavbě asi nějakou chvilku ve své podstatě nebude co střežit emoticon emoticon
emoticon , ale na druhou stranu zloději nadělají hlavně nepořádek, že?! emoticon
17. kvě ve 20:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
6
  • Stavím dům
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
6
  • Stavím dům
 @zenny2 no, ci ano alebo nie to je tazko radit, ale ak ano tak by som to dal cez RDR, dodatocne v drevostavbe asi kable nenatahate (alebo nejako zlozito) cize budete odkazany na bezdrotovy system a to uz nieje ono. Navyse co som porovnaval tak RDR ma na zabezpecovacku relativne rozumne ceny, napriklad do sola 117 to vyjde myslim okolo 40 tisic a jeden znamy co ma zhruba rovnako velky dom tak ho to vyslo tiez tak nejak, s podobnym mnozstvom a typmi cidiel, tiez Jablotron
17. kvě ve 20:13  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavelcent
35
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
pavelcent
35
  • Již bydlím v domě
 @zenny2
Vůbec bych se nebál bezdrátu, podotýkám kvalitního. Až budu mít čas napíšu více, nebo vyhledej co jsem psal již asi 3x kolem zabezpečení emoticon
17. kvě ve 20:18  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
showme_a
27
Registrovala se 22. července 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 212 příspěvků. Má 17 přátel. Region Praha - východ.
  • Zařizuji dům
    Tuřice, Region Mladá Boleslav
fotoportrét
fotoportrét
showme_a
27
Registrovala se 22. července 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 212 příspěvků. Má 17 přátel. Region Praha - východ.
  • Zařizuji dům
    Tuřice, Region Mladá Boleslav
 @zenny2 Teď jsme to asi před dvěma týdny řešili. Vyjde to levněji, když si to necháš udělat od nich. Pokud je to Jablotron, ale od někoho jiného, tak platíš navíc 15tis, že ti udělají kabelovou přípravu. My zabezpečovačku určitě chceme, protože nás už 3x vykradli emoticon
17. kvě ve 21:00  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zenny2
3
fotoportrét
fotoportrét
zenny2
3
 @pavelcent ..............mno, kdybych Tě mohla poprosit....tak prosím znovu, mám 3 malá svišťata, takže čas je velmi drahý. emoticon
17. kvě ve 21:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zenny2
3
fotoportrét
fotoportrét
zenny2
3
 @tojojot Díky za info.
17. kvě ve 21:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
nec22
4
Registrovala se 19. srpna 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 108 příspěvků. Region Praha - východ.
  • Již bydlím v domě
    Region Praha - východ
fotoportrét
fotoportrét
nec22
4
Registrovala se 19. srpna 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 108 příspěvků. Region Praha - východ.
  • Již bydlím v domě
    Region Praha - východ
 @zenny2 Já jsem řešila zabezpečovačku vlastní dodávkou. Místní elektrikář, který má certifikát Jablotronu, přišel na stavbu 2. den montáže a po bezproblémové dohodě s montážníky kabely natáhl. Vlastní zabezpečovačka se dodělala po předání domku. Cena byla o cca 1/3 nižší, než byla nabídka RDR.
17. kvě ve 22:18  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
nec22
4
  • Již bydlím v domě
    Region Praha - východ
fotoportrét
fotoportrét
nec22
4
  • Již bydlím v domě
    Region Praha - východ
 @zmrz_lina Konkrétně na mojí stavbě (2014) byl tento doplatek za vchodové dveře: Plast VP Trend SVITAVA S2, jednostranný dekor (5 komor, 3-sklo) - 16.550,-. Pokud dobře vzpomínám, tak info bylo, že obdobný příplatek by byl i u jiného typu křídla VP Trend. Jinak dveře mají za sebou 2x zimu a jsou zcela bez problému. Tedy až na ten nehorázný doplatek emoticon
17. kvě ve 22:39  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
59
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
59
 @nec22 Díky, mně se líbí Blanice/BL nebo Dolomit/DO, případně ještě K09. Barvu ještě řešíme, v rámci úspory asi ponecháme i okna bílá (nevím, jestli se s dekorem ještě vlezeme do ceny - jsou důležitější věci, než barva)
17. kvě ve 22:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš