Menu Forum

RD Rýmařov a zkušenosti s nimi?

6. pro 2016  • 
 Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
pavelcent
35
Registroval se 7. února 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 1028 příspěvků. Má 13 přátel.
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
pavelcent
35
Registroval se 7. února 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 1028 příspěvků. Má 13 přátel.
  • Již bydlím v domě
 @zenny2
Ano, tak jak to řešila @nec22 je ideální varianta. My jsme při stavbě nevěděli jakou zabezpečovačku chtít, jaký čidla kam, kde co umístit, jestli drát nebo bezdrát atd. atd. Takže jsme to řešili až dodatečně asi po půl roce, když byli vykradeni sousedi v ulici. Aby nám nemuseli rozkopat barák, nebo vše tahat v lištách zbýval nám jedině bezdrát. Původně jsem chtěl Jablotron Oasis. Mám známého co má hlídací službu. Obrátil jsem se na něj co doporučuje a dozvěděl jsem se toto. Jablotron je nejznámější firma na zabezpečení, jejich systém není vůbec špatný, ale všichni zloději jej znají, vše se vyrábí v Číně (neověřoval jsem ). Za stejné, možná malinko větší peníze, lze mít zabezpečení od firmy Paradox, kvalitou srovnatelná, podle něj lepší, ne tak rozšířená, ale vše se vyrábí v Kanadě. Šel jsem do toho. Řekl jsem co chci - pohybová čidla, magnetické kontakty, GSM bránu, ovládání přes telefon, dálkové ovladače, a RFID čipy pro děcka. Měl jsem trochu strach z výdrže baterek v čidlech, ale byl jsem ujištěn, že je u tohoto kvalitního systému zbytečný. Montáž proběhla na jaře 2012 bez nejmenších problémů. Baterie do dnešního dne všechny původní. Falešný poplach ani jeden. Vřele doporučuju. A cena ? Vše záleží na počtu a druhu čidel. Nebudu zde popisovat co kde mám, ale je hlídán celý dům a garáž. Garážová vrata se ovládají DO od alarmu. Celé to stálo 27.500,-Kč bez DPH.
17. kvě ve 23:02  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
59
Registrovala se 21. května 2008 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 1286 příspěvků. Má 67 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
59
Registrovala se 21. května 2008 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 1286 příspěvků. Má 67 přátel.
 @pavelcent ten bezdrát a čidla pohybu - to asi není vhodné, když je v bytě pes/psi a kočka co?
17. kvě ve 23:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavelcent
35
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
pavelcent
35
  • Již bydlím v domě
 @zmrz_lina
Vše lze jen se použijí čidla, která nereagují na domácí mazlíčky.
Např. http://www.paradox.cz/detektory.php
17. kvě ve 23:23  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
59
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
59
 @pavelcent diky, zajimave! Zkusím o tom víc načíst, ja myslela, ze kdyz jsou doma zvířata, tak je to trochu pase, ze kočku litajici sem a tam, lezouci na skrabadlo atp. to proste zachytí. Stejne tak jako větší psy (ale píšou tam ze to maji na psy do 40 kg, tak to jsme ještě pod tím, sice těsně , ale jsme).
18. kvě v 07:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petrazap
Registrovala se 14. dubna 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 20 příspěvků. Region Uherské Hradiště.
fotoportrét
fotoportrét
petrazap
Registrovala se 14. dubna 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 20 příspěvků. Region Uherské Hradiště.
 @pavelcent s tím jablotronem máš pravdu, rozhodně ho nikdy nebrat. Udělal si trochu "monopol" ale cidla jsou Teda dosti děsná. V práci občas děláme zabezpecovacku i pro soukromé objekty, a s jablotronem byl pořád nějaký problém, tak ho nenabízíme.
18. kvě v 09:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
6
Registroval se 20. října 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 464 příspěvků. Má 2 přátele.
  • Stavím dům
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
6
Registroval se 20. října 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 463 příspěvků. Má 2 přátele.
  • Stavím dům
 @petrazap ake problemy konkretne s tym byvaju?

On hlavne Jablotron sa da cez internet ovladat akurat cez ten ich cloud, priamo to nejde... Pokial clovek nechce posielat informacie o tom kedy zamkol a kedy odomkol niekam do internetu a este za to mesacne platit, tak ma smolu, resp. ak sa v tom vyzna tak si moze maximalne kupit rozhranie RS-485 ktore stoji este asi 4 tisic navyse a z neho si tie udaje citat a spracovavat sam.
Neviem ako to je u inych alarmov ale toto s tym cloudom je vseobecny trend, obavam sa ze nejako podobne to budu mat vsetci emoticon
18. kvě v 09:42  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
helisek85
2
Registrovala se 21. prosince 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 58 příspěvků. Má 1 přítele. Region Brno.
  • Stavím dům
    Region Brno
fotoportrét
fotoportrét
helisek85
2
Registrovala se 21. prosince 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 58 příspěvků. Má 1 přítele. Region Brno.
  • Stavím dům
    Region Brno
 Ahoj, máme před podpisem SOD- část peněz budeme platit z našich zdrojů, zbytek hypotéka. Měli jste to taky někdo tak? Zajímá nás, jak udělat čerpání - zda naše prostředky dát na čerpací účet a banka bude na základě faktur a našich příkazů peníze posílat,nebo peníze vložit do úschovy (ale nevíme kolik taková úschova stojí)...
18. kvě v 19:10  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zenny2
3
Registrovala se 20. srpna 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 198 příspěvků. Má 4 přátele.
fotoportrét
fotoportrét
zenny2
3
Registrovala se 20. srpna 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 198 příspěvků. Má 4 přátele.
 @helisek85 .....asi bych se zkusila spíš poptat v bance. Mám takový dojem, že se bance dokládá, že jste vyčerpali svoje prostředky a oni pak poskytují zbytek, tedy pokud to tak máte v hypoteční smlouvě....
18. kvě v 19:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petrazap
fotoportrét
fotoportrét
petrazap
 @tojojot neustále nastavování čidel... Čili i když nastavis, aby nechytalo zvířata,tak chytá, neustále vymenovani baterek u bezdratu atp.
18. kvě v 19:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
angus88
12
Registroval se 24. ledna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 499 příspěvků. Má 4 přátele. Region Praha.
  • Stavím dům
    Jirny, Region Praha - východ
fotoportrét
fotoportrét
angus88
12
Registroval se 24. ledna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 499 příspěvků. Má 4 přátele. Region Praha.
  • Stavím dům
 Prosím, kdo máte NOVA 101, mohu se zeptat jak vyšel ENERGETICKÝ ŠTÍTEK? Nám vyšlo 20MWH/rok jako celková dodaná energie...není to nějak moc?:(
18. kvě ve 20:52  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
angus88
12
  • Stavím dům
fotoportrét
fotoportrét
angus88
12
  • Stavím dům
 Ještě k tomu PENB. Máme Garáž zvětšenu o 2moduly a z podkroví nad garáží udělánu šatnu. Je možné, že jsou hodnoty vysoké kvůli zvýšené podlahové ploše? Např. pro teplou vodu máme 3,98MWh/rok...
18. kvě ve 21:19  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petulinp
15
Registroval se 27. listopadu 2013 na modrastrecha.cz. Přidal 35 příspěvků. Má 4 přátele. Region Kladno.
  • Stavím dům
    Region Kladno
fotoportrét
fotoportrét
petulinp
15
Registroval se 27. listopadu 2013 na modrastrecha.cz. Přidal 35 příspěvků. Má 4 přátele. Region Kladno.
  • Stavím dům
    Region Kladno
 @petrazap tak to tady asi mluvíš o jiném "Jablotronu". Máme ho dva roky a absolutně bez problémů! U bezdrátu jsme ještě baterky neměnili. Čidla také úplně bez problému. Ještě tady napiš co doporučuješ a předpokládám, že to bude něco z "vaší" firmy...
19. kvě ve 12:44  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
mo3108
10
Registrovala se 3. října 2013 na modrastrecha.cz. Přidala 42 příspěvků. Má 2 přátele. Region Plzeň.
  • Stavím dům
fotoportrét
fotoportrét
mo3108
10
Registrovala se 3. října 2013 na modrastrecha.cz. Přidala 42 příspěvků. Má 2 přátele. Region Plzeň.
  • Stavím dům
 Kdo máte venkovní rolety a k nim vypínač "vše nahoru, vše dolů"? Potřebovala bych se na něco zeptat emoticon
19. kvě ve 22:20  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
charliegrey
Registrovala se 19. května 2016 na modrastrecha.cz. Přidala 3 příspěvky. Region Klatovy.
fotoportrét
fotoportrét
charliegrey
Registrovala se 19. května 2016 na modrastrecha.cz. Přidala 3 příspěvky. Region Klatovy.
 Ahoj, máte někdo Novu 78? Děkuju
19. kvě ve 23:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
smok
4
Registroval se 10. července 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 102 příspěvků a 1 album. Má 12 přátel. Region Mladá Boleslav.
fotoportrét
fotoportrét
smok
4
Registroval se 10. července 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 102 příspěvků a 1 album. Má 12 přátel. Region Mladá Boleslav.
 Ahoj, jak je to se základovou deskou v ceně domu? Teď mi píše pán z RD, že máme doplácet 95tis.... Pozemek máme jednu velkou rovinu.
20. kvě v 11:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
atilius
6
Registroval se 18. července 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 1131 příspěvků. Má 4 přátele. Region Hradec Králové.
fotoportrét
fotoportrét
atilius
6
Registroval se 18. července 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 1131 příspěvků. Má 4 přátele. Region Hradec Králové.
 @smok Asi se na to nedá jednoduše odpovědět....předpokládám, že máte nějaký položkový rozpočet a podle něj by to mělo sedět. Jinak deska v ceně je za nějakých podmínek jako je těžitelnost zeminy, radon, náklon a já nevím co. Ale taky tam není žádné připojení na sítě, takže jestli vám kopali třeba přípojku od desky na elektro, kanalizaci, tak to může být to navíc.
20. kvě v 11:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
smok
4
fotoportrét
fotoportrét
smok
4
 @atilius už jsem mluvil se svým projektantem. Nakreslil jim o jednu radu vic ztraceného bednění a kopat do hloubky 160cm. Snad to doladí. Site mame své.
20. kvě ve 14:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
230
Registroval se 11. srpna 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 4235 příspěvků. Má 32 přátel. Region Mladá Boleslav.
  • Zařizuji dům
    Mnichovo Hradiště
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
230
Registroval se 11. srpna 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 4235 příspěvků. Má 32 přátel. Region Mladá Boleslav.
  • Zařizuji dům
    Mnichovo Hradiště
 @smok 160cm je nesmysl a že jedna řada navíc a 95tis ? Za to máš půl desky emoticon pokud máš rovinu trvej na jedné řadě a klasických základech 80cm - 1m.
20. kvě ve 14:46  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
smok
4
fotoportrét
fotoportrét
smok
4
 @petrsv1000 taky nevím proč 160cm. Ze jsme prý na jílu.... ale nejvíc si účtují za nějakou kapsu ze sterkopisku.. 35tis. Za radu ztraceného+beton 21tis.řekl jsem projektantovi ať to tam necha ve standartu od Rýmařova.
20. kvě v 15:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
230
  • Zařizuji dům
    Mnichovo Hradiště
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
230
  • Zařizuji dům
    Mnichovo Hradiště
 @smok no dobrá a kde je zbytek ceny ? emoticon jsou to humoristi.... 35tis za štěrk ? emoticon to je za čtyři kamiony ne, to je fakt směšný.... taky sem částečně na jílu, základy cca metr, tři řady bednění, takž vlastně základ cca 150cm emoticon a zatím to drží emoticon nepočítal jsem že budu tak zavážet, jinak bych tak do hloubky nešel....
20. kvě v 15:25  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
smok
4
fotoportrét
fotoportrét
smok
4
 @petrsv1000
20. kvě v 16:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
deto_oesya
Registroval se 13. února 2013 na modrastrecha.cz. Přidal 525 příspěvků. Region Brno.
fotoportrét
fotoportrét
deto_oesya
Registroval se 13. února 2013 na modrastrecha.cz. Přidal 525 příspěvků. Region Brno.
 @smok
Mas vykres spodnej stavby (dosky)?
Z toho to bude jasnejsie, hlavne ta kapsa. Stavat na jile je o nieco zlozitejsie...
20. kvě v 16:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
smok
4
fotoportrét
fotoportrét
smok
4
 @deto_oesya mám,ale nechce se mi to hledat.. jsem na telefonu. Nestavím vylozene na jílu. Je to klasika louka... Ale jak už jsem psal. Volal jsem projektantovi ať to cele změni. Protoze tohle jsou vázne silene ceny.
20. kvě v 16:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
230
  • Zařizuji dům
    Mnichovo Hradiště
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
230
  • Zařizuji dům
    Mnichovo Hradiště
 @smok to máš rech recht ceny jsou to šílený emoticon nojono holt firma... zemnící pásek není v základu desky ? vždyť stojí cca 2,5tis... pěkně si mastěj kapsu.... emoticon
20. kvě v 16:58  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
showme_a
27
Registrovala se 22. července 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 211 příspěvků. Má 17 přátel. Region Praha - východ.
  • Zařizuji dům
    Tuřice, Region Mladá Boleslav
fotoportrét
fotoportrét
showme_a
27
Registrovala se 22. července 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 211 příspěvků. Má 17 přátel. Region Praha - východ.
  • Zařizuji dům
 Prosím prosím... Je nějaký cenový rozdíl u zabezpečovačky v nacenění, když bychom místo drátového chtěli bezdrát? Budeme to muset vyškrtnout kvůli přečerpání limitu hypotéky a budeme si to asi muset dodělat dodatečně...

@petrsv1000 taky nám za ten zemnící pásek účtovali. Předpokládám, že když si člověk řekne, že chce bleskosvod, tak si musí doplatit zemnící pásek. Když bleskosvod nemá, tak ani zemnící pásek.
20. kvě ve 20:39  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
59
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
59
 @showme_a no ale tak neměl by ten zemnící pásek být už v ceně bleskosvodu jako takového? Já bych teda čekala, že si za tu cenu účtují všechno co s tím souvisí. To by si pak taky za chvíli mohli účtovat příplatek za drát ze střechy, páč bleskosvod je jen ta tyčka na střeše... (vím, že přeháním, ale tak pro ilustraci téhle absurdní situace...)
20. kvě ve 20:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
showme_a
27
  • Zařizuji dům
fotoportrét
fotoportrét
showme_a
27
  • Zařizuji dům
 @zmrz_lina Jo tak to nevím... Ale určitě mají započítaný i ten projekt co vypracovali a namastili kapsy emoticon Je v tom bordel když každou věc dělá jiná firma... Zemnící pásek si napočítala firma na ZD a bleskosvod zase jejich Reelza.
20. kvě ve 20:45  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
59
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
59
 @showme_a asi už mě to ani nepřekvapuje
20. kvě ve 20:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
ftipalek86
Registroval se 27. května 2012 na modrastrecha.cz. Přidal 34 příspěvků.
fotoportrét
fotoportrét
ftipalek86
Registroval se 27. května 2012 na modrastrecha.cz. Přidal 34 příspěvků.
 @mo3108 Já mám, ale nevím, zda budu umět odpovědět emoticon
20. kvě ve 20:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
6
Registroval se 20. října 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 464 příspěvků. Má 2 přátele.
  • Stavím dům
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
6
Registroval se 20. října 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 463 příspěvků. Má 2 přátele.
  • Stavím dům
 ja mam teda v tej kalkulacii co mi robili este ked som myslel ze budem davat robit dosku RDR zapocitanu zalohu na pripravu pre bleskozvod v zakladovej doske 7000... a samotny bleskozvod 20000, ale aj ten si necham spravit inde asi
20. kvě ve 21:18  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš