Menu Forum

RD Rýmařov a zkušenosti s nimi?

6. pro 2016  • 
 Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
viky007
14
Registrovala se 17. dubna 2012 na modrastrecha.cz. Přidala 235 příspěvků. Má 4 přátele.
fotoportrét
fotoportrét
viky007
14
Registrovala se 17. dubna 2012 na modrastrecha.cz. Přidala 235 příspěvků. Má 4 přátele.
 @angus88
@pavelcent Foto bohužel nemám.
@tojojot Celá instalace nás přišla na cca 55 tis. Máme Electrolux, AuraCool 12 - viz následující stránky, kde možno nastudovat: http://www.centralni-vysavace-electrolux.cz/aircomfort-1.php. Klima funguje jako tepelné čerpadlo, v zimě topí, v létě chladí. Ano, krásně vychladí celý dům (Nova 101).
@tojojot Tepla je ze sušičky na můj vkus celkem dost. Normálně se vyřízl otvor ve fermacelu, protáhla trubka a vše prolepilo speciální páskou.
1. čer v 15:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
viky007
14
fotoportrét
fotoportrét
viky007
14
 @zmrz_lina Sušička opravdu příjemně vyhřeje koupelnu, ale v létě, kdy koupelnu máme na západní stranu, je tam na padnutí.
1. čer v 15:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
6
Registroval se 20. října 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 464 příspěvků. Má 2 přátele.
  • Stavím dům
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
6
Registroval se 20. října 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 463 příspěvků. Má 2 přátele.
  • Stavím dům
 @zmrz_lina aha, ja som si teraz akurat cital o susickach nieco a tie najnovsie s tepelnym cerpadlom by zas prave naopak mali ochladzovat okolie, lebo to funguje ako obratena chladnicka (odobera teplo zo vzduchu a ohrieva vnutro). Este musim presvedcit drahu ze je lepsie samostatna pracka a susicka, ona to chce silou mocou dokopy v jednom pristroji, ale podla toho co citam tak to nieje ziadna velka vyhra a ma to viac nevyhod ako vyhod, ked je miesto tak radsej dva pristroje vsade odporucaju.
1. čer v 15:48  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
59
Registrovala se 21. května 2008 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 1286 příspěvků. Má 67 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
59
Registrovala se 21. května 2008 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 1286 příspěvků. Má 67 přátel.
 @tojojot pračku a sušičku vždy zvlášť, dohromady to je na prd.
1. čer v 15:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
6
Registroval se 20. října 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 464 příspěvků. Má 2 přátele.
  • Stavím dům
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
6
Registroval se 20. října 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 463 příspěvků. Má 2 přátele.
  • Stavím dům
 @viky007 tak to je fajn, dik za info.
1. čer v 15:55  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
6
  • Stavím dům
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
6
  • Stavím dům
 @zmrz_lina no ano, to som uz aj ja pochopil z toho co som si precital emoticon
1. čer v 15:56  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
margot_ka
35
Registrovala se 15. března 2012 na modrastrecha.cz. Přidala 372 příspěvků. Má 36 přátel. Zlín, Region Zlín.
fotoportrét
fotoportrét
margot_ka
35
Registrovala se 15. března 2012 na modrastrecha.cz. Přidala 370 příspěvků. Má 36 přátel. Zlín, Region Zlín.
 @tojojot musite na ni s arfumenty,ktere ji budou jako zene blizke: treba sklenka vina a tabulka cokolady k tomu je hnus...ale kazde zvlast je to super vec, ktera zarucene fungujetak,jak ma emoticon s prackou a susickou je to to same - kazda samostatne plni dobre svou funkci, v jednom pristroji sice funguji, ale ze by to byla hitparada emoticon
1. čer v 16:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
6
  • Stavím dům
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
6
  • Stavím dům
 @viky007 pozeram tu vasu klimatizaciu a teraz som si vsimol ze ved to je presne ta firma co to montuje pre RDR emoticon Vy ste to mali od tejto firmy?
1. čer v 16:02  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
6
  • Stavím dům
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
6
  • Stavím dům
 @margot_ka Hehe skusim to emoticon Myslim ze aj tych faktickych argumentov je dost na to aby si to rozmyslela.
1. čer v 16:03  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
viky007
14
fotoportrét
fotoportrét
viky007
14
 @tojojot Hlavní výhodu ale vidím v tom, že když jedna pere, druhá suší. To u jednoho přístroje nelze. Paní pak stráví u přístroje mládí. Nakonec zjistí, že než by měla pořád čekat, tak dá raději prádlo na sušák. Proto jedině každé zvlášť.
1. čer v 16:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
viky007
14
fotoportrét
fotoportrét
viky007
14
 @tojojot Ne, dodávali jsme si sami. Máme postaveno již 4 rokem.
1. čer v 16:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
6
  • Stavím dům
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
6
  • Stavím dům
 @viky007 a instalaciu vam robil kto, ak mozete odporucit?
1. čer v 16:15  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
margot_ka
35
Registrovala se 15. března 2012 na modrastrecha.cz. Přidala 372 příspěvků. Má 36 přátel. Zlín, Region Zlín.
fotoportrét
fotoportrét
margot_ka
35
Registrovala se 15. března 2012 na modrastrecha.cz. Přidala 370 příspěvků. Má 36 přátel. Zlín, Region Zlín.
 @viky007 takze jediny zasah do konstrukce je dira ve zdi? Tak to bych si ji tam nechala predpripravit rymarovem a bude
1. čer v 16:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
viky007
14
fotoportrét
fotoportrét
viky007
14
 @tojojot Firma, přes kterou jsme klimatizaci kupovali poslala technika, který pro ně zajišťuje instalaci v oblasti, kde stojí dům. Takže v tom asi nepomůžu.
1. čer v 16:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
viky007
14
fotoportrét
fotoportrét
viky007
14
 @margot_ka Ano, u nás to tak máme. Záleží ale, kam chcete umístit klimatizační jednotku.
1. čer v 16:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
margot_ka
35
fotoportrét
fotoportrét
margot_ka
35
 @viky007 no budeme mit kubis 74, takze to musime promyslet, to necham na manzelovi, ale pokud je cela slozitost dira ve zdi,tak si ji dodame sami,nez dst za to rymarovu 200tis...
1. čer v 16:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavelcent
35
Registroval se 7. února 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 1028 příspěvků. Má 13 přátel.
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
pavelcent
35
Registroval se 7. února 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 1028 příspěvků. Má 13 přátel.
  • Již bydlím v domě
 @viky007
Mohlabys, prosím tě, trochu víc vyspecifikovat to umístění vnitřní jednotky? Když stojím nahoře, čelem ke schodům, tak jednotka je kde? V jaké výšce?
1. čer v 17:01  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zvrablik
Registroval se 27. února 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 7 příspěvků. Region Brno.
fotoportrét
fotoportrét
zvrablik
Registroval se 27. února 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 7 příspěvků. Region Brno.
 @tojojot Co kombinovat chlazeni s rekuperaci? Myslim, ze jsi psal, ze budes mit rekuperaci
http://www.rekuperace.cz/systemy/vetrani-chlazeni-a-vytapeni.html

My jsme nakonec dali venkovni zaluzie. Nekdo tady psal, ze oproti venku pri zatahnutych zaluziich maji rozdil 6 stupnu a to staci. Prece jen obcas musime vyjit ven ....
1. čer v 19:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
6
  • Stavím dům
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
6
  • Stavím dům
 @zvrablik nie, rekuperaciu mat nebudem, to si asi s niekym inym mylis.
Tie vonkajsie rolety su asi v pohode, ale zase cez den mat uplne zatemnene a byt potme asi tiez nieje idealne emoticon
1. čer v 19:35  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zvrablik
fotoportrét
fotoportrét
zvrablik
 @tojojot zaluzie se daji nastavit tak, ze neni uplne tma. ale stoji vic nez rolety
1. čer v 19:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
ramokry
18
Registroval se 5. května 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 163 příspěvků a 1 album. Má 6 přátel. Velké Pavlovice, Region Břeclav.
  • Již bydlím v domě
    Velké Pavlovice, Region Břeclav
fotoportrét
fotoportrét
ramokry
18
Registroval se 5. května 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 163 příspěvků a 1 album. Má 6 přátel. Velké Pavlovice, Region Břeclav.
  • Již bydlím v domě
    Velké Pavlovice, Region Břeclav
 @zvrablik @tojojot Já jsem o klimě (TČ vzduch-vzduch) uvažoval již při stavbě domu a chtěl jsem to mít napojené do rozvodů rekuperace, kterou jsme stejně chtěli, v té době (před pěti lety) mi RD Rýmařov nebyl schopen nic nabídnout. Dnes má již Atrea rekuperace se zabudovanou klimou. Při stavbě základovky jsem si udělal přípravu na propojení vnitřní a venkovní jednotky (110 trubku do technické místnosti). Pak samozřejmě bylo plno investic, takže se nám podařilo až loni na podzim nechat zapojit TČ vzduch-vzduch značky Haier (http://www.e-klimatizace.cz/klima2008/sestava.php?id_sestavy=2034), vnitřní jednotka je kanálová jednotka, tedy přes redukci je napojena do rekuperace, vnitřní jednotka je schována pod stropem pod sádrokartonem na chodbě vedle technické místnosti, tedy nejde vůbec vidět, skoro ani slyšet. Tuto zimu jsme s ní topili celý dům (kromě koupelen, tam rekuperace vzduch nasává, ne vysává), a absolutní spokojenost, v létě budeme chladit, až to bude potřeba. No a kompletní cena včetně montáže a DPH byla 35000 Korun.
1. čer v 19:48  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
showme_a
27
Registrovala se 22. července 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 211 příspěvků. Má 17 přátel. Region Praha - východ.
  • Zařizuji dům
    Tuřice, Region Mladá Boleslav
fotoportrét
fotoportrét
showme_a
27
Registrovala se 22. července 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 211 příspěvků. Má 17 přátel. Region Praha - východ.
  • Zařizuji dům
 @tojojot nechala jsem si udělat nabídku klimatizace od známého. Systém multisplit Toshiba 4 vnitřní jednotky. Cena se vším 110 tis.
1. čer v 19:59  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
6
  • Stavím dům
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
6
  • Stavím dům
 @showme_a tak to je rozhodne lepsie, aj ked teda zalezi na parametroch. ja som si uvedomil ze fakt ide len o ten otvor cez vonkajsiu stenu, lebo u mna je to tak ze kludne by som to mohol viest aj po stene, islo by to len cez spajzu a technicku miestnost a tam mi je to fakt jedno, a na poschodi by to mohlo byt tiez hned pri stene, takze mozno sa na to fakt vykaslem a necham to cele urobit potom
1. čer ve 20:12  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
silenoz (33 r.)
1
Registroval se 7. dubna 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 227 příspěvků. Má 2 přátele. Region Plzeň.
fotoportrét
fotoportrét
silenoz (33 r.)
1
Registroval se 7. dubna 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 227 příspěvků. Má 2 přátele. Region Plzeň.
 Zdravim,
mame od sameho zacatku bydleni (3 mesice) problem se zapachem z pracky (nyni je zapach jeste vetsi).
Mam podezreni, ze ve zdi chybi sifon o kterym me informoval instaleter z RD.
Vkladam i fotograie. Mate to stejne zapojene jako ja?
Pracku mame zanovni, kompletne vycistenou a pres to, po vyprani z ni neskutecne smrdi :(

Dekuji moc za info.
2. čer ve 12:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
vodak01
46
Registroval se 26. listopadu 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 347 příspěvků. Má 24 přátel.
  • Stavím dům
    Jižní Čechy, Česká republika
fotoportrét
fotoportrét
vodak01
46
Registroval se 26. listopadu 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 347 příspěvků. Má 24 přátel.
  • Stavím dům
    Jižní Čechy, Česká republika
 ale podle obrázku je zde pračkový sifon
2. čer ve 13:05  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
silenoz (33 r.)
1
fotoportrét
fotoportrét
silenoz (33 r.)
1
 @vodak01 Tak to je mi zahada :/ Pracka kompletne vycistena a stejne smrdi odpadem.
2. čer ve 13:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
59
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
59
 Pár "vtipných" poznatků... Pokud máte v kalkulaci zálohu na podlahové topení s komentářem, že tam je 5-10 tis. rezerva, spíš počítejte, že vám cena naroste cca o 1/4 (u nás ze zálohy 120k na 148 546), a to máme ještě i lepší zateplení. Asi Fénix zdražil? emoticon Nebo jestli už je v celé ceně i řídící systém BMR? (To jediné mě napadá, že by mohlo být, že by byla cena topení+systém, což by tak nějak +- odpovídalo asi).
A když se inzeruje tepelná ztráta 5,5-6, tak i s lepším zateplením počítejte 6,5 (náš případ, do B se vlezeme, to je ok, ale s lepším zateplením horší výsledek?). Kdybychom měli špatný pozemek a celý barák otočený na sever, tak bych se nedivila, ale s naším pozemkem, kdy je skoro celý barák na jih? Ach jo, jdu se vyzbrojit argumenty na večer, až přijde muž, protože ten asi bude pěkně naštvaný.
2. čer v 15:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
xpism
3
Registrovala se 8. února 2016 na modrastrecha.cz. Přidala 31 příspěvků. Má 3 přátele. Region Praha.
  • Stavím dům
    Jirny, Region Praha - východ
fotoportrét
fotoportrét
xpism
3
Registrovala se 8. února 2016 na modrastrecha.cz. Přidala 31 příspěvků. Má 3 přátele. Region Praha.
  • Stavím dům
    Jirny, Region Praha - východ
 @recadv Moc děkuji za odpověď emoticon
2. čer v 15:38  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kotla
35
Registrovala se 14. června 2013 na modrastrecha.cz. Přidala 408 příspěvků. Má 20 přátel. Region Brno.
fotoportrét
fotoportrét
kotla
35
Registrovala se 14. června 2013 na modrastrecha.cz. Přidala 408 příspěvků. Má 20 přátel. Region Brno.
 @silenoz Jenom se zeptám, nepoužíváte náhodou prací gel namísto klasického prášku?Ten gel se často velice rád usazuje v hadici a vytváří jakousi mazlavou (a taky hodně nevoňavou) hmotu, která to celé jakoby zacpe a pak je tam ten zápach. Zkusila bych to odmontovat, prošáhnout prsty, vybrat tu hmotu a pak zkusit prát za pomoci klasického prášku a jak vyvane zápach, klidně střídala oba možné prací prostředky. Držím palce, ten zápach jsme také doma měli a bylo to tímto.
2. čer v 15:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
showme_a
27
  • Zařizuji dům
fotoportrét
fotoportrét
showme_a
27
  • Zařizuji dům
 @zmrz_lina nás stojí Fenix 134 tis. Obytná plocha 78m2, tepelné ztráty 3,7. Tak buď možná ještě za tu cenu ráda... emoticon
2. čer v 15:46  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš