Menu Forum

RD Rýmařov a zkušenosti s nimi?

8. pro 2016  • 
 Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
kittyt (24 r.)
3
Registrovala se 2. února 2014 na modrastrecha.cz. Přidala 107 příspěvků a 1 album. Má 3 přátele. Starovice, Region Břeclav.
  • Stavím dům
    Starovice, Region Břeclav
fotoportrét
fotoportrét
kittyt (24 r.)
3
Registrovala se 2. února 2014 na modrastrecha.cz. Přidala 107 příspěvků a 1 album. Má 3 přátele. Starovice, Region Břeclav.
  • Stavím dům
 @terkakl03 My právě chceme taky usilovat o hypotéku na 100% pokud to půjde . Vlastní zdroje chceme využít na vybavení domu, které nejde zahrnout do hypotéky. Nám dala kontakt p. Mastná stím, že mají daleko lepší úrokya dokáží zařídit odhad nemovitosti jaký budeme potřebovat. Tak uvidíme co nám řeknou potom co je tak hrozně vychválila
13. čer ve 20:06  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kittyt (24 r.)
3
  • Stavím dům
fotoportrét
fotoportrét
kittyt (24 r.)
3
  • Stavím dům
 @zmrz_lina já se toho děsím jak čert kříže emoticon a kdy máte podepisovat SOD jestli se mužu zeptat ? zajímá mě jak dlouho dopředu je potřeba si tam zajít . Nechci chodit zase moc dopředu abych pak neměla čas to neustále"vylepšovat" emoticon
13. čer ve 20:42  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
59
Registrovala se 21. května 2008 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 1299 příspěvků. Má 67 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
59
Registrovala se 21. května 2008 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 1299 příspěvků. Má 67 přátel.
 @kittyt teď máme SOSB, ale hotovou projektovou dokumentaci. SOD budeme podepisovat a odesílat do 14 dnů, ihned po doladění hypotéky (smlouvu o hypotéce musíme podepsat do 24. 6. 2016).
13. čer ve 20:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kittyt (24 r.)
3
  • Stavím dům
fotoportrét
fotoportrét
kittyt (24 r.)
3
  • Stavím dům
 @zmrz_lina My máme na všechny dokumenty čas do konce roku. Tak mám na koupelny ještě čas. Ufff emoticon
Hrozím se toho abychom to vůbec všechno stihli
13. čer ve 21:02  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
59
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
59
 @kittyt tak my jsme zařazeni v 1Q/2017, takže zas tolik času už není emoticon
13. čer ve 21:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zenny2
3
Registrovala se 20. srpna 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 200 příspěvků. Má 4 přátele.
fotoportrét
fotoportrét
zenny2
3
Registrovala se 20. srpna 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 200 příspěvků. Má 4 přátele.
 @zmrz_lina ...a kdypak máte konečnou specifikaci? To jste to v Siku zvládli pěkně emoticon . My máme v 632 ve standardu obklady pouze za zařizovacími předměty v ceně, tak se trochu bojím toho doplatku za obklady, nechali jsme je udělat všude, ale snad to nebude tak hrozné emoticon
13. čer ve 21:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
59
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
59
 @zenny2 KS máme 9. 8. emoticon Jinak jeden obklad je ve standardu, druhý s drobným příplatkem.
13. čer ve 21:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kittyt (24 r.)
3
  • Stavím dům
fotoportrét
fotoportrét
kittyt (24 r.)
3
  • Stavím dům
 @zmrz_lina my jsme 2Q/2017 a máme termíny k poslednímu tohoto roku. A to nám paní Mastná sdělila, že pokud bychom něco nestíhali tak se to dá posunout.
13. čer ve 22:17  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zenny2
3
fotoportrét
fotoportrét
zenny2
3
 @zmrz_lina Jen koukám, jestli nechybí vanička do sprcháče nebo budete mít bez, jen žlab?
13. čer ve 22:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
59
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
59
 @zenny2 vanicka je započitana v ceně toho sprchace. Tech 15 tis. je cena za dveře a vaničku.(Ravak gigant a Ravak Supernova).
14. čer v 05:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pajami
27
Registrovala se 3. ledna 2011 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 83 příspěvků a 1 album. Má 4 přátele.
  • Již bydlím v domě
    Region Praha - východ
fotoportrét
fotoportrét
pajami
27
Registrovala se 3. ledna 2011 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 83 příspěvků a 1 album. Má 4 přátele.
  • Již bydlím v domě
    Region Praha - východ
 Ahoj lidi jakou dlažbu máte na terase? Byla jsem rozhodnutá pro klasickou betonovou zámkovou dlažbu, ale teď jsem ji viděla u známých po roce užívání a mají ji hrozně zničenou, flekatou (např. od mastnoty z grilování atd). Terasu mají zastřešenou. Tak teď váhám. Děkuji
14. čer ve 14:49  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
230
Registroval se 11. srpna 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 4235 příspěvků. Má 32 přátel. Region Mladá Boleslav.
  • Zařizuji dům
    Mnichovo Hradiště
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
230
Registroval se 11. srpna 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 4235 příspěvků. Má 32 přátel. Region Mladá Boleslav.
  • Zařizuji dům
    Mnichovo Hradiště
 @pajami tak ji udělejte štěrkovou, v ní se ztratí vše emoticon
http://www.modrastrecha.cz/blog/petrsv1000/album/terasa-66rmg0/21593614/
14. čer v 15:58  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kristynr1
47
Registrovala se 19. března 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 459 příspěvků a 3 alba. Má 27 přátel. Region Brno.
fotoportrét
fotoportrét
kristynr1
47
Registrovala se 19. března 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 459 příspěvků a 3 alba. Má 27 přátel. Region Brno.
 @pajami Ahojky my budeme mít dlažbu, ještě nevíme přesně typ ale něco podobného tomuto
14. čer v 15:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
farka
28
Registrovala se 2. července 2013 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 296 příspěvků. Má 10 přátel. Region Brno.
fotoportrét
fotoportrét
farka
28
Registrovala se 2. července 2013 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 296 příspěvků. Má 10 přátel. Region Brno.
 @pajami my jsme zatím rozhodnuti pro plastové latě, stejně tak budeme mít plotové laťky plastové...
14. čer v 18:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
6
Registroval se 20. října 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 482 příspěvků. Má 2 přátele.
  • Stavím dům
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
6
Registroval se 20. října 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 482 příspěvků. Má 2 přátele.
  • Stavím dům
 No, tak super... od hasicov mi prislo nesuhlasne stanovisko. Uz mi aj moj projektant hovoril ze moze byt problem lebo dotycny ktory to ma na starosti je divny, slusne povedane, ale teda toto som necakal.
Napriek tomu ze v projekte usadenia na pozemok je vsetko co vo vyjadreni pise ze nieje (odstupy, pristupove cesty, zdroj vody), tak vo vyjadreni proste pise ze to tam nieje. Na to sa neda fakt nic povedat.
No a ako bonus, garaz vraj nezodpoveda nejakym vyhlaskam, ktore som este ani nestudoval lebo som tak vytoceny ze az. Ak niekto viete z hlavy podla tych paragrafov o co ide tak prosim vysvetlite.
Zatial som to teda poslal do RDR a mojmu projektantovi ci mi k tomu nieco vedia povedat ale fakt neviem ci chcu odomna obalku ti hasici alebo co...
14. čer v 19:28  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
slabici
29
Registrovala se 25. listopadu 2014 na modrastrecha.cz. Přidala 1783 příspěvků. Má 10 přátel. Region Praha - východ.
fotoportrét
fotoportrét
slabici
29
Registrovala se 25. listopadu 2014 na modrastrecha.cz. Přidala 1783 příspěvků. Má 10 přátel. Region Praha - východ.
 @tojojot Mě to vyzní tak, že v dodaném materiálu nebylo všechno, co tam mělo být.. v projektu přece musí být vyznačený odstupový vzdálenosti od okolních budov i pokec o zdrojích požární vody. Nebudete mít komín? Nebudete mít kamna? Není to podmínka, pokud má někdo pouze vytápění na elektřinu?
14. čer v 19:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
6
  • Stavím dům
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
6
  • Stavím dům
 @slabici ale ved hovorim ze to tam bolo emoticon presne toto tam bolo, odstupove vzdialenosti, zdroj poziarnej vody (vo vedlajsej ulici 65m od pozemku) atd. Vsetko tam je v tej textovej casti osazeni.
Komin mame (zdarma v cene v nasom pripade), ale kamna zatial neriesime, neviem o tom ze by to bola podmienka, ak nieco take je tak by ma na to snad v RDR mali upozornit.
14. čer v 19:48  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
59
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
59
 @tojojot podmínka je mít komín, ne kamna emoticon jinak to vypadá, že to pán vůbec nečetl :-/ jsem ráda, že zrovna hasiče my mít nemusíme (jsme pod 150 m2)
14. čer v 19:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
6
  • Stavím dům
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
6
  • Stavím dům
 @zmrz_lina fakt je podmienka komin? a kvoli comu? By ma to ani nenapadlo, no ale chvalabohu ze ho mame v cene v tom pripade emoticon
No a vyzera to tak ze mate teda asi naozaj stastie... Ani to som nevedel ze do 150m2 netreba hasicov.
Najhorsie je ze dalsia iteracia bude znovu trvat mesiac, kym mi od nich zase pride vyjadrenie, aj keby som to hned zajtra poslal emoticon a to som sa tesil ze uz podam ziadost na stavebny urad. Tento rok snad ani tu zakladovu dosku nestihnem...
14. čer v 19:56  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
59
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
59
 @tojojot ano. Když je primárním zdrojem vytápění elektřina, tak je nutné mít jiný, záložní zdroj vytápění. Bylo mi to vysvětleno jako "plynová lobby", když jsem se nad tím pozastavovala emoticon Jinak paradoxní je, že když máš plynový kotel a nefunguje elektřina, tak taky netopí emoticon
14. čer v 19:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
nec22
4
Registrovala se 19. srpna 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 108 příspěvků. Region Praha - východ.
  • Již bydlím v domě
    Region Praha - východ
fotoportrét
fotoportrét
nec22
4
Registrovala se 19. srpna 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 108 příspěvků. Region Praha - východ.
  • Již bydlím v domě
    Region Praha - východ
 @tojojot Není to o obálce , ale o totální smůle na úředníka HZS. Chce prostě vše do "puntíku" dle příslušných ČSN. Každopádně část problému je v kompetenci RDR - konkrétně např. garáž, komín..(lépe bez znalosti vašeho projektu neumím určit). V kompetenci vašeho projektanta je ale vše ostatní. Každopádně typové požárně bezp. řešení od RDR se musí dopracovat a doplnit dle místních poměrů - pro představu uvádím: Na situaci kolem domku musí být vyznačeno PNP (požárně nebezpečné pásmo - je to taková "klikatá čára" kolem baráku) a dle něj se určují odstupy od sousedních objektů. Každopádně PNP nesmí zasáhnout žádný sousední objekt a ani sousední, či jiný cizí pozemek (pouze s výjimkou, že by vám to soused povolil, což na 100% neudělá). Váš projektant také musí doupřesnit vnější zdroj požární vody (např. požární nádrž v obci, požární obecní hydranty apod.) a vzdálenost tohoto zdroje od vaší stavby. Podle té vzdálenosti pak vychází také to PNP...Také musí být upřesněno, jaké je čerpací místo u toho zdroje, atd.. No, pokud se stavebník trefí na "hasičského pedanta" (decentně řečeno!), tak si užije, ale řešitelné to vždy nakonec je. Takže zatím doporučuji klid + trpělivost, oslovit RDR a vašeho projektanta.
14. čer v 19:58  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
6
  • Stavím dům
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
6
  • Stavím dům
 Aha. To uz fakt prehanaju s tymi regulaciami vsetkeho. Co je koho do toho ze ty zmrznes ked si zle navrhnes dom? To je snad tvoj problem emoticon
14. čer v 19:59  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
59
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
59
 @tojojot tak to je asi jako s vyjádřením od hygieny ohledně hluku - tak pokud někdo staví vedle dálnice, tak je to snad jeho problém ne.. Ale to se prý zavedlo kvůli tomu, že lidi stavěli vedle dálnic a pak si stěžovali na hluk a prach a chtěli po státu a obcích vybudování protihlukových stěn apod. Takže kvůli pár takovým (pár? toť otázka) teď buzerujou všechny emoticon
14. čer ve 20:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
6
  • Stavím dům
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
6
  • Stavím dům
 @nec22 no, RDR aj projektantovi som to uz poslal tak uz len cakat. Ale ten PNP tam prave vyznaceny mam na situacii, este je v textovej casti aj explicitne napisane ze nezasahuje do susednych pozemkov/stavieb, ta poziarna voda tam je tiez presne specifikovana, tak naozaj minimalne tymto vyhradam nerozumiem. Bud to prehliadol alebo to vobec necital alebo neviem.
14. čer ve 20:02  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
6
  • Stavím dům
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
6
  • Stavím dům
 ...a to si este to PBR od Rymarova nechali, aj ked dali nesuhlasne stanovisko. Takze ak mi to na stvrty raz nechvalia tak uz nebudem mat ani jedno emoticon
14. čer ve 20:06  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
slabici
29
fotoportrét
fotoportrét
slabici
29
 @zmrz_lina
@tojojot Nám bylo řečeno, že kdo má primárně vytápění na elektřinu, musí mít záložní zdroj tepla, tj. komín a v projektu navržený krb nebo kamna. Jak dalece to pak při kolaudaci projde, pokud tam ty kamna u komínu nemáš, to netuším, asi jak kde...
14. čer ve 20:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
nec22
4
  • Již bydlím v domě
    Region Praha - východ
fotoportrét
fotoportrét
nec22
4
  • Již bydlím v domě
    Region Praha - východ
 @tojojot Aha, no to je jiná, zdá se, že jste tam měl tedy opravdu vše. Takže spíš "srážka s ......" No vyčkejte, co RDR a váš projektant - teoreticky by bylo vhodné, kdyby to u toho hasiče konzultoval.
14. čer ve 20:13  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
6
  • Stavím dům
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
6
  • Stavím dům
 @nec22 ano, napisal som mail tomu hasicovi ze aby mi to nejako objasnil lebo tomu nerozumiem, tak uvidim co napise, nechce sa mi posielat nieco znovu ked neviem co mu tam vadi. Ale minimalne teda to s tou garazou a kominom asi musi RDR doplnit. To ostatne fakt nechapem a uvidim co odpise.
14. čer ve 20:18  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
nec22
4
  • Již bydlím v domě
    Region Praha - východ
fotoportrét
fotoportrét
nec22
4
  • Již bydlím v domě
    Region Praha - východ
 @petrsv1000 Souhlas, je nejlepší - také už rok mám štěrkovou, i když ne tak velkou jako vy! V případě potřeby ji člověk prohrábne a je zas jak nová emoticon emoticon . Ale teď vážně: co na ní dáte? Dlažbu nebo dřevo? Já se rozhodnout stále neumím...
14. čer ve 20:19  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
6
  • Stavím dům
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
6
  • Stavím dům
 @slabici tak to vidim ze budem mat o zabavu postarane v kazdej faze projektu emoticon Nie ze by som teda cakal nieco ine ale doteraz to vsetko slo relativne hladko az som zacal mat pocit ze to nieje az tak zle ako vsetci hovoria emoticon Tak uz sa to otaca.
14. čer ve 20:21  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš