Menu Forum

RD Rýmařov a zkušenosti s nimi?

9. pro 2016  • 
 Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
recadv
Registroval se 17. června 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 65 příspěvků. Region Mladá Boleslav.
  • Zařizuji dům
    Region Mladá Boleslav
fotoportrét
fotoportrét
recadv
Registroval se 17. června 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 65 příspěvků. Region Mladá Boleslav.
  • Zařizuji dům
    Region Mladá Boleslav
 @kolemkolem Ahoj, díky za fotku. Můžu se ještě zeptat, jak je to s ovládáním? Máš to na elektriku nebo na popruh/šňůru? Pokud na popruh/šňůru, tak by mě zajímalo, kam je to ovládání vyvedené. Mezi oknem a výklenkem je u nás docela málo místa...
30. čer v 19:33  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
terkakl03
4
Registrovala se 23. listopadu 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 125 příspěvků a 1 album. Má 11 přátel. Region Brno.
  • Sním o domě
    Rebešovice, Region Brno
fotoportrét
fotoportrét
terkakl03
4
Registrovala se 23. listopadu 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 125 příspěvků a 1 album. Má 11 přátel. Region Brno.
  • Sním o domě
    Rebešovice, Region Brno
 @slabici taky mám ten pocit,že Morava nějak vázne emoticon
30. čer ve 20:08  •  sní o domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
margot_ka
35
Registrovala se 15. března 2012 na modrastrecha.cz. Přidala 372 příspěvků. Má 36 přátel. Zlín, Region Zlín.
fotoportrét
fotoportrét
margot_ka
35
Registrovala se 15. března 2012 na modrastrecha.cz. Přidala 372 příspěvků. Má 36 přátel. Zlín, Region Zlín.
 @slabici asi hodne zalezi na OC, jak dokaze potlacit a udelat trochu halo emoticon
30. čer ve 20:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
lissie
Registrovala se 2. července 2014 na modrastrecha.cz. Přidala 74 příspěvků. Má 1 přítele.
fotoportrét
fotoportrét
lissie
Registrovala se 2. července 2014 na modrastrecha.cz. Přidala 74 příspěvků. Má 1 přítele.
 @terkakl03 Aha, tak to myslím, že máte dobré. Jen mě tedy spousta věcí došla až při té KS. Dokonce i po, pak jsem ještě pár dnů specifiktora bombardovala přes e-mail, co ještě chci změnit. Ale to už asi nic tu ZD neovlivní...
1. črc v 08:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
lissie
fotoportrét
fotoportrét
lissie
 @terkakl03 Jsem se tenkrát ptala při stavbě, jestli je to pravda, že záleží na oblasti, že někde jsou termíny později a někdy dřív. Tak na mě koukali udiveně, kde jsem to slyšela, že je to blbost. Ale taky se mi to zdá. Když jezdí po celé ČR, tak by to skutečně nemělo mít vliv, takže to asi fakt bude podle OC, kde více uhání. Paní Mastná z OC v Brně je super, ale asi málo tlačí na termíny. U nás to bohužel byl mega problém s kalkulací a pak i ta stavba docela pozdě. Ale hlavně to šíleně protáhla ta kalkulace. Ale jinak je fakt skvělá, prostě asi je vždycky něco za něco.
1. črc v 08:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
terkakl03
4
  • Sním o domě
    Rebešovice, Region Brno
fotoportrét
fotoportrét
terkakl03
4
  • Sním o domě
    Rebešovice, Region Brno
 @lissie moc děkuji za info. Já nemůžu na p. Mastnou říct jediný křivý slovo, je to poklad, hned na všechno reaguje, urguje, ale je to ženská a ty bohužel mají vždycky všude menší váhu než chlap.... emoticon
1. črc v 09:47  •  sní o domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
lissie
fotoportrét
fotoportrét
lissie
 @terkakl03 Jj, to by klidně mohla být tím. Taky to prostě zrovna bylo v té doby, kdy byl strašný přetlak, tak jestli posunovali lidi, co tlačili víc, těžko říct. Paní Mastná je fakt super, to potvrzuji.
1. črc ve 13:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
hadeline
2
Registrovala se 28. srpna 2007 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 24 příspěvků. Má 12 přátel. Region Olomouc.
fotoportrét
fotoportrét
hadeline
2
Registrovala se 28. srpna 2007 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 24 příspěvků. Má 12 přátel. Region Olomouc.
 Dobrý den, prosím napište mi prosím někdo jak dlouho trvá než vám postavili základovou desku? Díky
3. črc ve 20:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
59
Registrovala se 21. května 2008 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 1300 příspěvků. Má 67 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
59
Registrovala se 21. května 2008 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 1299 příspěvků. Má 67 přátel.
 Mam dotaz. Existuje nějaké univerzální umístění díry do komína? Ke ks bychom měli mit vybrany přesný kamna prave kvůli dire, ale to je asi jediná věc, kterou asi nestiham - projet web a objet v Praze nějaký krámy, abych to taky viděla naživo, pac obrázky na webu dost často klamou. Případně doporucte nějaký obchod v Praze nebo zapadne od Prahy, kde maji vyber kamen s ext.privodem vzduchu, vhodne do NE domu a za normální peníze (max., ale fakt max.je 30 tisíc). Děkuji.
3. črc ve 20:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
showme_a
27
Registrovala se 22. července 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 212 příspěvků. Má 17 přátel. Region Praha - východ.
  • Zařizuji dům
    Tuřice, Region Mladá Boleslav
fotoportrét
fotoportrét
showme_a
27
Registrovala se 22. července 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 212 příspěvků. Má 17 přátel. Region Praha - východ.
  • Zařizuji dům
    Tuřice, Region Mladá Boleslav
 @hadeline 5dní
3. črc ve 21:00  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
hadeline
2
fotoportrét
fotoportrét
hadeline
2
 @showme_a děkuji emoticon
4. črc v 10:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jahooodka
116
Registrovala se 1. srpna 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 578 příspěvků. Má 47 přátel. Region Praha - západ.
fotoportrét
fotoportrét
jahooodka
116
Registrovala se 1. srpna 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 578 příspěvků. Má 47 přátel. Region Praha - západ.
 @zmrz_lina No univerzální díra do komína asi neexistuje, to právě záleží na tipu kamen... Některá mají napojení kouřovodu i vzadu, ale většina nahoře. Třeba tyto http://www.romotop.cz/krbova-kamna-romotop/alpera-e01-keramika-krbova-kamna mají průměr kouřovodu 150 mm a průměr externího přívodu vzduchu 120mm, na toto si musíte dát při vyhotovení základové desky obzvlášť pozor a hlavně to dobře naplánovat, aby kamna na něj dobře pasovala a taky byla umístěna tak, jak chcete... My to máme takto a výška od země po vršek kouřovodu je 166 cm emoticon
4. črc v 11:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
59
Registrovala se 21. května 2008 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 1300 příspěvků. Má 67 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
59
Registrovala se 21. května 2008 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 1299 příspěvků. Má 67 přátel.
 @jahooodka jasný, děkuju. V každém případě je ale u Romotopu průměr kouřovodu u všech kamen 150 mm a CPV 120 mm, takže když se rozhodnu pro tuto značku, tak je pak jedno, jaká konkrétně tam pak postavím ne? Šlo mi hlavně o výšku vstupu do komína. Zadní napojení u nás není reálné, protože budou kamna vpravo od komína (viz blog, dávala jsem tam fotku), takže jedině nahoru a pak odbočku doleva.
4. črc v 11:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
xpism
3
Registrovala se 8. února 2016 na modrastrecha.cz. Přidala 31 příspěvků. Má 3 přátele. Region Praha.
  • Stavím dům
    Jirny, Region Praha - východ
fotoportrét
fotoportrét
xpism
3
Registrovala se 8. února 2016 na modrastrecha.cz. Přidala 31 příspěvků. Má 3 přátele. Region Praha.
  • Stavím dům
 Zdravím, prosím jak máte řešená venkovní světla? Chtěli bychom mít venkovní světla na čidla a zároveň i na vypínač. Nevíte, zda je to možné? Moc děkuji za odpovědi. emoticon
4. črc v 19:49  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
nec22
4
Registrovala se 19. srpna 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 108 příspěvků. Region Praha - východ.
  • Již bydlím v domě
    Region Praha - východ
fotoportrét
fotoportrét
nec22
4
Registrovala se 19. srpna 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 108 příspěvků. Region Praha - východ.
  • Již bydlím v domě
    Region Praha - východ
 @xpism Mám tři venkovní světla - jedno bez čidla s vypínačem vně i uvnitř a dvě světla na čidla s vypínači uvnitř. Takže možné to je a upřesňuje se to při KS vč. jejich umístění. emoticon
4. črc ve 22:04  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kristynr1
47
Registrovala se 19. března 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 459 příspěvků a 3 alba. Má 27 přátel. Region Brno.
fotoportrét
fotoportrét
kristynr1
47
Registrovala se 19. března 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 459 příspěvků a 3 alba. Má 27 přátel. Region Brno.
 @xpism taky máme přední a bocni na čidlo i s vnitřním vypínačem
5. črc ve 12:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
charlie79
Registroval se 8. listopadu 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 13 příspěvků. Má 1 přítele. Region Ostrava.
fotoportrét
fotoportrét
charlie79
Registroval se 8. listopadu 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 13 příspěvků. Má 1 přítele. Region Ostrava.
 Ahoj všem. Jdu si pro radu. Máme po KS a ted nám přišla celková cena. Zdá se nám ale že některé věci v nacenění nesedí podle KS.(např. větší okno o 10cm na výšku, jiný rozměr sprchového koutu atd.) Když budeme souhlasit s kalkulaci, nevíte jestli pak výroba domu se bude dělat podle KS a nebo podle kalkulace ceny? Chceme to totiž už podepsat co nejdříve, ať se zbytečně nic neprotahuje. pozn. v kalkulaci nepřeplatíme. Díky za rady.
5. črc ve 21:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petulinp
15
Registroval se 27. listopadu 2013 na modrastrecha.cz. Přidal 35 příspěvků. Má 4 přátele. Region Kladno.
  • Stavím dům
    Region Kladno
fotoportrét
fotoportrét
petulinp
15
Registroval se 27. listopadu 2013 na modrastrecha.cz. Přidal 35 příspěvků. Má 4 přátele. Region Kladno.
  • Stavím dům
    Region Kladno
 @charlie79 pokud vám něco nesedi, tak si to vyřešte s vaším obchodním zastoupením. Pokud odsouhlasíte, tak je hotovo! Co chceš za radu?!
5. črc ve 22:56  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
charlie79
fotoportrét
fotoportrét
charlie79
 @petulinp To já vím že je hotovo. Ale odsouhlasili jsme KS (tam bylo něco nápsáno) a ted odsouhlasím konečnou kalkulaci(kde je napsáno trochu něco jiného). A mě zajímá podle čeho budou oni vycházet při dodání domu?
6. črc v 00:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
nec22
4
  • Již bydlím v domě
    Region Praha - východ
fotoportrét
fotoportrét
nec22
4
  • Již bydlím v domě
    Region Praha - východ
 @charlie79 "Hotovo" v pravém slova smyslu nastane v okamžiku, kdy jde dům do výroby. Problém, který popisujete, bych neřešila přes OC (tím se to bude zbytečně zdržovat), ale sama bych kontaktovala specifikátora, který musel předat podklady rozpočtáři, a ten udělal v kalkulaci chybu (zde nastala chyba v jejich vzájemné komunikaci). A ev. bych kontaktovala i rozpočtáře (jeho jméno je na kalkulaci uvedeno) a opravu chyby bych u něj hned zkontrolovala. Ale info pro uklidnění: dům se vyrábí podle výrobních výkresů, jejichž podkladem jsou parametry z KS, nikoliv z kalkulace. Takže i kdybyste podepsal chybnou kalkulaci, tak přeplatek vám RDR vrátí. Takže klídek emoticon
6. črc v 09:09  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
xpism
3
  • Stavím dům
fotoportrét
fotoportrét
xpism
3
  • Stavím dům
 @nec22 Super moc děkuji emoticon
6. črc ve 12:53  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
xpism
3
  • Stavím dům
fotoportrét
fotoportrét
xpism
3
  • Stavím dům
 @kristynr1 Moc děkuji za odpověď. emoticon
6. črc ve 12:53  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
xpism
3
  • Stavím dům
fotoportrét
fotoportrét
xpism
3
  • Stavím dům
 Zdravím, čeká nás KS, moc prosím, dozvím se během KS konečnou cenu? Nebo bude nám moci specifikátor říct cenu např. alarmu už konečnou? Aby v kalkulaci nebyla zase jen záloha? Nebo jak KS probíhá? Moc děkuji za odpovědi emoticon
6. črc ve 12:57  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jitule23
106
Registrovala se 19. října 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 997 příspěvků a 7 alb. Má 25 přátel.
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
jitule23
106
Registrovala se 19. října 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 997 příspěvků a 7 alb. Má 25 přátel.
  • Již bydlím v domě
 @xpism Při konečné specifikace za pomoci specifikátora určíte vše, co je nutné pro fungování domu - jen namátkou - barva oken a dveří, typ dveří vchodových, vnitřních, barvu fasády, tašek, podbití, podlahy, rozvody elektriky, umístění zásuvek, vypínačů, sítě do oken, žaluzie, koupelny, topení no je toho hodně. Pak specifikátor předá výsledky cínařům a ti spočítají konečnou cenu domu, která je skutečně konečná. Ale chvíli trvá, než je konečná cena k dispozici
6. črc v 17:03  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
59
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
59
 Dotaz - elektro projekt. Zásuvky a světla co jsou tam navržený, to je vše delane dle standardu? Chystám si podklady pro KS (umístění zasuvek, světel apod.), tak abych vedela.
6. črc v 17:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
angus88
12
Registroval se 24. ledna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 507 příspěvků. Má 5 přátel. Region Praha.
  • Stavím dům
fotoportrét
fotoportrét
angus88
12
Registroval se 24. ledna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 504 příspěvků. Má 5 přátel. Region Praha.
  • Stavím dům
 Prosím, má někdo udělánu průchodku z pozemku (např. přední část domu) do technické místnosti? Pro případ přivedení jakéhokoliv kabelu do domu?
6. črc v 17:50  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sykop
1
Registrovala se 15. května 2016 na modrastrecha.cz. Přidala 164 příspěvků. Má 1 přítele. Region Praha.
fotoportrét
fotoportrét
sykop
1
Registrovala se 15. května 2016 na modrastrecha.cz. Přidala 164 příspěvků. Má 1 přítele. Region Praha.
 @jitule23 Máte odhad jak dlouho po ks jste věděli cenu? A Smlouvu o dílo jste podepisovali před nebo po KS, resp. dopočet ceny včetně úprav jste měli už v Smlouvě o dílo nebo se řešil pomocí dodatků?
6. črc v 18:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavelcent
35
Registroval se 7. února 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 1042 příspěvků. Má 13 přátel.
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
pavelcent
35
Registroval se 7. února 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 1042 příspěvků. Má 13 přátel.
  • Již bydlím v domě
 @angus88
Ano, natáhl jsem si tam dva klasické husí krky. Jeden je prázdný a v druhém mám ethernetový kabel.
6. črc v 19:49  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
mmissy
47
Registrovala se 27. ledna 2012 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 83 příspěvků a 7 alb. Má 6 přátel.
  • Zařizuji dům
    Rohovládova Bělá, Region Pardubice
fotoportrét
fotoportrét
mmissy
47
Registrovala se 27. ledna 2012 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 83 příspěvků a 7 alb. Má 6 přátel.
  • Zařizuji dům
    Rohovládova Bělá, Region Pardubice
 @angus88 ano, třikrát. jednu zepředu, jednu zezadu roh garaže a druhy roh pod obyvakem. takze do technicke jdou ctyři trubky, ještě přívod.
6. črc v 19:52  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
charlie79
fotoportrét
fotoportrét
charlie79
 @sykop My na ni čekali 2měsíce
6. črc ve 20:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš