Menu Forum

RD Rýmařov a zkušenosti s nimi?

6. pro 2016  • 
 Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
charlie79
Registroval se 8. listopadu 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 13 příspěvků. Má 1 přítele. Region Ostrava.
fotoportrét
fotoportrét
charlie79
Registroval se 8. listopadu 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 13 příspěvků. Má 1 přítele. Region Ostrava.
 @nec22 Děkuji za informace a uklidnění. Zítra budeme kontaktovat rozpočtáře a uvidíme.
6. črc ve 20:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
angus88
12
Registroval se 24. ledna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 500 příspěvků. Má 5 přátel. Region Praha.
  • Stavím dům
    Jirny, Region Praha - východ
fotoportrét
fotoportrét
angus88
12
Registroval se 24. ledna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 499 příspěvků. Má 4 přátele. Region Praha.
  • Stavím dům
 @mmissy A mohu se zeptat jak je uděláno vyústění v technické místnosti? Trubka ze země? Průchodka jde skrz základovou desku? Velmi děkuji
6. črc ve 20:37  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
mmissy
47
Registrovala se 27. ledna 2012 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 83 příspěvků a 7 alb. Má 6 přátel.
  • Zařizuji dům
    Rohovládova Bělá, Region Pardubice
fotoportrét
fotoportrét
mmissy
47
Registrovala se 27. ledna 2012 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 83 příspěvků a 7 alb. Má 6 přátel.
  • Zařizuji dům
    Rohovládova Bělá, Region Pardubice
 @angus88 ano chráničky skrz základovku, úplnė stejně jako přívodní kabel elektriky. Nějakou foto najdeš v albu i když detail tam asi nemám. Mám tam 4x 50tku chráničku vedle sebe.
6. črc ve 21:18  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jitule23
106
Registrovala se 19. října 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 997 příspěvků a 7 alb. Má 25 přátel.
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
jitule23
106
Registrovala se 19. října 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 997 příspěvků a 7 alb. Má 25 přátel.
  • Již bydlím v domě
 @sykop Smlouvu o dílo jsme podepisovali při KS a cena se řešila formou dodatku
6. črc ve 21:32  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
230
Registroval se 11. srpna 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 4235 příspěvků. Má 32 přátel. Region Mladá Boleslav.
  • Zařizuji dům
    Mnichovo Hradiště
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
230
Registroval se 11. srpna 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 4235 příspěvků. Má 32 přátel. Region Mladá Boleslav.
  • Zařizuji dům
    Mnichovo Hradiště
 @angus88 mám to stejně tak, trubky z venku až pod rozvaděč : http://www.modrastrecha.cz/blog/petrsv1000/album/zakladova-deska/9640640/
6. črc ve 21:35  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sykop
1
Registrovala se 15. května 2016 na modrastrecha.cz. Přidala 164 příspěvků. Má 1 přítele. Region Praha.
fotoportrét
fotoportrét
sykop
1
Registrovala se 15. května 2016 na modrastrecha.cz. Přidala 162 příspěvků. Má 1 přítele. Region Praha.
 @charlie79
@jitule23 Díky
6. črc ve 22:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
showme_a
27
Registrovala se 22. července 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 211 příspěvků. Má 17 přátel. Region Praha - východ.
  • Zařizuji dům
    Tuřice, Region Mladá Boleslav
fotoportrét
fotoportrét
showme_a
27
Registrovala se 22. července 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 211 příspěvků. Má 17 přátel. Region Praha - východ.
  • Zařizuji dům
 @angus88 My máme hlavní vývod před dům, který povede k antoníčku. Dále husí krk k bráně, zvonku, zahradnímu domku, ke studni, ke kanalizaci a zmrvili nám to... Chtěli jsme ještě k budoucí garáži a to neudělali. Takže jich máme 5 na všechny strany a vedou nám do zádveří, protože nemáme tech. místnost.
7. črc v 01:19  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
showme_a
27
  • Zařizuji dům
fotoportrét
fotoportrét
showme_a
27
  • Zařizuji dům
 @angus88 u nás takto sjednocení všech husích krků do zádveří.
7. črc v 01:24  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
nickspring
4
Registroval se 4. října 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 81 příspěvků a 1 album. Region Praha - východ.
fotoportrét
fotoportrét
nickspring
4
Registroval se 4. října 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 81 příspěvků a 1 album. Region Praha - východ.
 Ahoj! Chtěl bych se zeptat těch kdo dělal zateplení soklu svépomocí. Jak jste to dělali? Polystyren na penu/lepidlo + př. kotvení. A pak co? Perlinku a omitku (marmolit)? Nebo perlinka není potřeba?
Děkuji předem za odpovědi.
7. črc v 08:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
angus88
12
Registroval se 24. ledna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 500 příspěvků. Má 5 přátel. Region Praha.
  • Stavím dům
fotoportrét
fotoportrét
angus88
12
Registroval se 24. ledna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 499 příspěvků. Má 4 přátele. Region Praha.
  • Stavím dům
 @showme_a a jak máte vývody zakončené v domě?
7. črc v 08:29  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
showme_a
27
  • Zařizuji dům
fotoportrét
fotoportrét
showme_a
27
  • Zařizuji dům
 @angus88 Dům ještě nestojí. Staví ho až na konci srpna. Takže zatím to máme zakončené tak, jak je na fotce.
7. črc v 09:33  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
terkakl03
4
Registrovala se 23. listopadu 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 125 příspěvků a 1 album. Má 11 přátel. Region Brno.
  • Sním o domě
    Rebešovice, Region Brno
fotoportrét
fotoportrét
terkakl03
4
Registrovala se 23. listopadu 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 125 příspěvků a 1 album. Má 11 přátel. Region Brno.
  • Sním o domě
    Rebešovice, Region Brno
 Ahoj všem, mám dotaz, zrovna mi došla kalkulace na vícepráce ZD pro KUBIS 631. Upozorňovala jsem, že nemáme rovný terén a že si jej budeme srovnávat sami - stejně máme naceněno srovnání terénu ve výši 4.600,- Kč a kvůli tomu přidanou 1,5 řady ztraceného bednění za 27tis. Měl to takto někdo? jak jste postupovali?
7. črc v 10:01  •  sní o domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jskolnik
34
Registroval se 17. června 2012 na modrastrecha.cz. Přidal 29 příspěvků. Má 4 přátele. Region Benešov.
fotoportrét
fotoportrét
jskolnik
34
Registroval se 17. června 2012 na modrastrecha.cz. Přidal 29 příspěvků. Má 4 přátele. Region Benešov.
 @nickspring ano, pěna - extrudovaný polystyren - perlinka + lepidlo - marmolit. Pozor na dobré vyschnutí lepidla. Pokud nebude dostatečně vyschlé, tak se budou tvořit mapy. Dále je třeba dodržet správnou vrstvu lepidla. Nesmí ho být moc a zase ne málo (vznikají praskliny). Perlinka ti nesmí prosvítat.
7. črc ve 12:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sargic
3
Registroval se 21. dubna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 64 příspěvků. Má 2 přátele. Region Znojmo.
fotoportrét
fotoportrét
sargic
3
Registroval se 21. dubna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 63 příspěvků. Má 2 přátele. Region Znojmo.
 @showme_a Psala jste, že Vám to zmrvili ... Takže ty husí krky Vám dělala firma, která dělá pro RDR základovou desku? To jste si nedělali sami?
A vyústění teda budete mít v zádveří v domovním rozvaděči, je to tak?
7. črc ve 12:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
nec22
4
Registrovala se 19. srpna 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 108 příspěvků. Region Praha - východ.
  • Již bydlím v domě
    Region Praha - východ
fotoportrét
fotoportrét
nec22
4
Registrovala se 19. srpna 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 108 příspěvků. Region Praha - východ.
  • Již bydlím v domě
    Region Praha - východ
 @nickspring Jen kapánek si dovolím doplnit dobré info od @jskolnik:
1.Pokud budete nakupovat sám, nezaměnit doporučený extrudovaný polystyren XPS (tzv. soklový) za expandovaný polystyren EPS. V řadě prodejen se stavebninami vám řeknou, že je to fuk, ale není - EPS má větší nasákavost a proto je na sokl méně vhodný.
2. Pokud se nepletu, tuším, že v projektu je zateplení 50 mm (už si ale nepamatuji jistě). Zateplovala jsem ale tl. 60 mm a navíc, na jedné straně, kde dům "přečumoval" o něco víc přes desku, jsem to vyrovnala tl. 80 mm. Takže zkontrolujte si, jaké budete mít ev.přesahy domu přes zákl. desku a takto to vyrovnejte
3. Nezapomeňte na penetraci - tou to vše začíná...
4. Desky XPS se kotví plast. terčíky - min. na 1 desku 5 terčíků. Desky doporučuji dát na celou výšku 600 mm - tedy pokud to jde...
6. Tmel lepící + stěrkový (lepidlo) doporučuju therm elastik.
7. Doporučuji koupit materiály od jednoho výrobce - tzn., když bude marmolit od Webera, tak od něj chtít i lepidlo a penetraci. Když Baumit, tak podobně stejné.....to kvůli případné, byť nepravděpodobné reklamaci..
Das ist alles emoticon
7. črc ve 14:13  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
nec22
4
  • Již bydlím v domě
    Region Praha - východ
fotoportrét
fotoportrét
nec22
4
  • Již bydlím v domě
    Region Praha - východ
 @sargic I když firma, co dělá pro RDR zákl. desky zmrví, na co sáhne (toliko moje zkušenost s nejmenovanou firmou S...), ohledně chrániček u @showme_a se žádný malér nestal - v každém červeném krku protáhne několik kabelů (hlavně si ale musí při KS ohlídat dostatečnou rezervu v rozvaděči). Jinak 4 "krky" bohatě stačí, spíše jde o to, aby vylézaly ze základové desky na různých stranách domu. Tzn. dopředu pro branku a bránu, do strany např. pro bazém, dozadu např. pro terasu, zahr. domek, atd... Jo a chráničky určitě neobjednávejte u RDR jako vícepráci, nakupte si sám a při stavbě vám je tam během pár minut položí. A chráničky na základové desce samozřejmě vylezou v místě budoucího rozvaděče...
7. črc ve 14:25  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
nec22
4
  • Již bydlím v domě
    Region Praha - východ
fotoportrét
fotoportrét
nec22
4
  • Již bydlím v domě
    Region Praha - východ
 @showme_a Ty chráničky vám musí bohatě stačit, nedělejte si zbytečně starost emoticon
7. črc ve 14:30  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jskolnik
34
fotoportrét
fotoportrét
jskolnik
34
 @nec22
@nickspring
Děkuji za skvělé upřesnění. Penetraci jsem zapomněl zmínit. Ta je důležitá. Osobně jsem terčíky nepoužil. A zatím mi polystyren drží emoticon . Jinak souhlas s XPS. Rozhodně nebrat nic jiného. Pouze modrý XPS.
7. črc v 15:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
angus88
12
  • Stavím dům
fotoportrét
fotoportrét
angus88
12
  • Stavím dům
 U mě je problém, že rozvaděč budu mít v předsíni, ale vývod chranicky potřebuji do technické místnosti. Chranicka bude pro internetový rozvod do budoucna. Nedává RDR nějakou krabici na internetový rozvod?
7. črc v 15:31  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
6
Registroval se 20. října 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 464 příspěvků. Má 2 přátele.
  • Stavím dům
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
6
Registroval se 20. října 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 463 příspěvků. Má 2 přátele.
  • Stavím dům
 @nec22 a co ked budem chciet jednu chranicku na privod vody pre pripad ze v buducnosti bude studna? to asi nepojde do elektrickeho rozvadzaca emoticon tak to treba dat k privodu vody? ide o to aby si s tym pri stavbe nejako poradili, ked tam bude nejaka prazdna chranicka a aby tam vobec bolo mozne nasledne nejaky ten privod vody pretiahnut.
7. črc v 17:09  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
6
Registroval se 20. října 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 464 příspěvků. Má 2 přátele.
  • Stavím dům
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
6
Registroval se 20. října 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 463 příspěvků. Má 2 přátele.
  • Stavím dům
 Mimochodom moj problem s hasicmi je vyrieseny, ked som im poslal riesenie s gulatym razitkom od autorizovanej projektantky tak poslali suhlasne stanovisko, chvalabohu.
7. črc v 17:10  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
59
Registrovala se 21. května 2008 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 1287 příspěvků. Má 67 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
59
Registrovala se 21. května 2008 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 1286 příspěvků. Má 67 přátel.
 Dotaz - jak jste postupovali u sika ohl.kalkulace. Prestoze jsem je upozornovala emailem, ze jsme se rozhodli umyvadla dodat sami a tedy nevzit od nich vybrana, v kalkulaci je mam nacenene. Pokud jim to podepisu s tím, tak to RDR tak objedna ne? Takze mám znovu požádat o vymazání umyvadel? A pak druhy dotaz - na místě jsme se domluvili ohl. topnych žebříku. K tomu nam ale v kalkulaci napocitali navíc ještě topnou tyč a termostat a nějakou sadu pro kombinované vytápění (??? Ani nevim co to je), o čemž nebyla na místě řeč. Budeme mít v koupelně jako v celém baráku podlahove topení, takze zebriky budou jen na občasné dotapeni, jestli vubec (mit je tam je požadavek RDR)
7. črc v 19:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
nec22
4
  • Již bydlím v domě
    Region Praha - východ
fotoportrét
fotoportrét
nec22
4
  • Již bydlím v domě
    Region Praha - východ
 @tojojot No bacha - i voda ze studny musí jít přes rozvaděč! Tedy přesněji čerpadlo, které ve studni bude a v rozvaděči si ho budete zapínat nebo vypínat emoticon emoticon . Ale jinak nevím, jak "druhou" vodu v baráku dodatečně řešit. To by chtělo konzultovat s nějakým vodákem. Je jasný, že to bude chtít v technický místnosti i přípravu pro připojení vodárničky, místo, kam se osadí tlaková nádoba (i když to jsou mrňavá zařízení). Pak samozřejmě vědět, na co tu vodu budete potřebovat....
K hasiči blahopřeji - však jsem tušila, že zakopaný pes bude v gulatým razítku!! emoticon
7. črc v 19:23  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
showme_a
27
  • Zařizuji dům
fotoportrét
fotoportrét
showme_a
27
  • Zařizuji dům
 @sargic ano přesně tak, v zádveří. Dělala to firma, co dělá zd pro RDR. Dostali první den výkres, kde chceme vývody el., zrovna v den, kdy to dělali jsem musela ráno do práce a přijeli jsme ve chvíli, kdy to zahrabovali hlínou a štěrkem. Ještě to mohli předělat, ale bylo by to zdržení. Takhle nebudeme mít vývod hned v místě garáže, ale povedeme to vývodem k zahradnímu domku, který je za rohem. Takže o moc nešlo, ale co si člověk neohlídá, to nemá
7. črc v 19:24  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
6
  • Stavím dům
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
6
  • Stavím dům
 @nec22 ale ano, samozrejme, elektrika k cerpadlu je jasna, to musi ist z rozvadzaca, mne islo o tu samotnu vodovodnu trubku, ja mam viacmenej jasnu predstavu ako to chcem, tlakova nadoba sa mi tam tiez vojde, miesta tam mam relativne dost a bojler na teplu vodu bude na stene takze pod nim by teoreticky mohla byt, takze len ten vyvod vody ma zaujimal, ako to riesit ked tam zatial realne nebude, budem to teda musiet este s niekym konzultovat
v pondelok idem na stavebny urad, uz mam vsetko tak snad tam nebude zas nejaky problem
7. črc v 19:44  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sargic
3
Registroval se 21. dubna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 64 příspěvků. Má 2 přátele. Region Znojmo.
fotoportrét
fotoportrét
sargic
3
Registroval se 21. dubna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 63 příspěvků. Má 2 přátele. Region Znojmo.
 @nec22 A že se tak ptám, ale jak lze "při KS ohlídat dostatečnou rezervu v rozvaděči"? Taky mám takhle namyšlené husí krky, tak abych byl připraven .. Díky
7. črc v 19:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
nickspring
4
fotoportrét
fotoportrét
nickspring
4
 @jskolnik počkejte, nechápu o jakou penetraci jde... jako na tu asfaltovou svislou hydroizolaci? na kterou pak budu lepit polystyren?
7. črc v 19:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
nec22
4
  • Již bydlím v domě
    Region Praha - východ
fotoportrét
fotoportrét
nec22
4
  • Již bydlím v domě
    Region Praha - východ
 @sargic Nechci odpovědět hloupě, ale fakt stačí říct, že chcete v rozvaděči dostatečnou rezervu pro připojení dalších zařízení - tuto poznámku v KS podepíšete. A při montáži, až bude elektrikář RDR rozvaděč montovat, tak to s ním proberete, zda je to vyhovující pro ta další připojení (do té doby promyslete, co vše budete ve výhledu ještě připojovat a i tak ještě ponechte nějakou rezervu).
7. črc ve 21:01  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
230
  • Zařizuji dům
    Mnichovo Hradiště
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
230
  • Zařizuji dům
    Mnichovo Hradiště
 @sargic pokud již víš co vše venku budeš mít, necháš si tam osadit jističe ( brána, bazén, zahr.domek, venkovní osvětlení, venk.zásuvka + rezerva, žádnou vědu v tom nehledej emoticon
7. črc ve 21:21  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sargic
3
fotoportrét
fotoportrét
sargic
3
 @petrsv1000 @nec22 Díky
7. črc ve 21:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš