Menu Forum

RD Rýmařov a zkušenosti s nimi?

7. pro 2016  • 
 Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
alfiha
1
Registroval se 14. února 2012 na modrastrecha.cz. Přidal 117 příspěvků.
fotoportrét
fotoportrét
alfiha
1
 @angus88 Nechají jen volné konce kabelů. A to i v jednotlivých účastnických zásuvkách. Zbytek, že má dodělat odborná firma. Nutno dodat, že používají dost kvalitní STP kabely. Já jsem nedostatek místa v TM vyřešil tím, že jsem si kabely z místností ( a střechy) nechal vyvést do montážní stěny rozvaděče, pod něj, a tam mi udělali dvířka. Uvnitř jsem všechno pospojoval a i switch tam vlezl.
12. črc v 19:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
angus88
12
Registroval se 24. ledna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 503 příspěvků. Má 5 přátel. Region Praha.
  • Stavím dům
    Jirny, Region Praha - východ
fotoportrét
fotoportrét
angus88
12
Registroval se 24. ledna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 503 příspěvků. Má 5 přátel. Region Praha.
  • Stavím dům
 @alfiha skvělé, takže máš rj45 v takovém vlastním rozváděči? emoticon děkuji za tip
12. črc v 19:41  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
roman34
13
Registroval se 1. února 2012 na modrastrecha.cz. Přidal 40 příspěvků. Má 1 přítele. Region Ostrava.
fotoportrét
fotoportrét
roman34
13
Registroval se 1. února 2012 na modrastrecha.cz. Přidal 40 příspěvků. Má 1 přítele. Region Ostrava.
 Zdravím.měl bych dotaz,dával si někdo dodatečně montovat do oken skryté sítě proti hmyzu bud Rýmařovem nebo někým jiným? s tím že má i předokenní rolety? Díky
12. črc ve 20:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
charlie79
Registroval se 8. listopadu 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 13 příspěvků. Má 1 přítele. Region Ostrava.
fotoportrét
fotoportrét
charlie79
Registroval se 8. listopadu 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 13 příspěvků. Má 1 přítele. Region Ostrava.
 @angus88 My jsme čekali 2 měsíce
12. črc ve 20:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavelcent
35
Registroval se 7. února 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 1040 příspěvků. Má 13 přátel.
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
pavelcent
35
Registroval se 7. února 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 1040 příspěvků. Má 13 přátel.
  • Již bydlím v domě
 @angus88
Já to mám trochu jinak. Na střeše mám wifi anténu, z ní kabel na půdu. Na půdě mám osmiportový switch a do něj zapojeny stp kabely z jednotlivých místností. Jeden LAN kabel mám přivedený od elektroměru do TM a z ní vede opět na půdu ke switchi. To kdyby se náhodou podařilo do naší ulice dovést lepší internet než je wifi. Tak anténu na střeše odpojím a připojím se kabelem od elektroměru. Všechny zásuvky na internet jsem si zapojoval sám. Elektrikář jen natahal kabely do krabiček.
12. črc ve 22:27  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
alfiha
1
fotoportrét
fotoportrét
alfiha
1
 @pavelcent @angus88
I tak se dá. Jen dodám, že na ty STP kabely se klasické RJ45 koncovky dávají velice špatně. Já jsem je nacvakal do Keystone zásuvky a pak použil krátké propojky ke switchi. Podobně jak je třeba zapojit ty zásuvky ve zdi.
13. črc v 08:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
angus88
12
  • Stavím dům
fotoportrét
fotoportrét
angus88
12
  • Stavím dům
 @charlie79 A máte informaci, že toto je standartní lhůta? Není to moc dlouho?
13. črc v 08:41  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
alfiha
1
fotoportrét
fotoportrét
alfiha
1
 Mám takový blbý dotaz, pro někoho asi úsměvný, ale zajímalo by mě, jak dotahujete šrouby v těch kovových hmoždinkách. Já jsem z paneláku zvyklý jen na klasické hmoždinky v betonu, kde jsem vrut dotáhl až na doraz. Kdežto u těchto hmoždinek necítím žádný odpor, tak nevím, jak moc už je za fermacelem roztažená. Až se mi už asi 3 x stalo, že jsem bez varování strhl závit. Někdo tu kdysi zmiňoval nějaké kleště, ale ty mi přišly zbytečně drahé.
13. črc v 08:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
alfiha
1
fotoportrét
fotoportrét
alfiha
1
 @roman34 My máme teda nadokenní a do dvou oken nám je zapomněli při výrobě namontovat. Po reklamaci ale z Alurolu přijeli a dokázali je tam dát i dodatečně. Do dvou oken jsme pak dodělávali i ty klasické, v rámečku. Kdo ale plánuje venkovní rolety, opravdu ty integrované sítě doporučuji! Je to velice elegantní.
13. črc v 08:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
59
Registrovala se 21. května 2008 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 1293 příspěvků. Má 67 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
59
Registrovala se 21. května 2008 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 1293 příspěvků. Má 67 přátel.
 @alfiha mohu se zeptat, kolik ty integrované sítě proti hmyzu stály? Budeme mít venkovní rolety všude s výjimkou obýváku (tam budou venkovní žaluzie), tak by mě to docela zajímalo, jak píšeš - je to elegantní řešení problému, který bychom stejně časem řešili...
13. črc v 08:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
roman34
13
fotoportrét
fotoportrét
roman34
13
 @alfiha No prave ze kdyz jsem se dival na firmy co to nabizeji tak jsem zjistil ze tim ze je tam ta vodici lista pro rolety tak je tam malo mista na ramek k tem skrytym sitim,muselo by se to asi dostat nejak pod to.kazdopadne dik za reakci.jinak male veci davam na male hmozdiny a dotahuju podle citu.tezke veci vesim na ty specialni hmozdiny co jsou knim zapotrebi ty kleste
13. črc v 09:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
6
Registroval se 20. října 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 478 příspěvků. Má 2 přátele.
  • Stavím dům
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
6
Registroval se 20. října 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 478 příspěvků. Má 2 přátele.
  • Stavím dům
 @alfiha oni tam standartne davaju STP?
13. črc v 10:06  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
alfiha
1
fotoportrét
fotoportrét
alfiha
1
 @zmrz_lina Bohužel se to z kalkulace nedá moc vyčíst. Ale myslím, že to nebylo zas tak závratné. Rozhodně to chce si dobře rozmyslet. Pak jsme litovali, že jsme to nedali do více oken. Sítě v rámečku taky nejsou zadarmo a proti těm integrovaným jsou dost nepraktické.
13. črc v 11:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
alfiha
1
fotoportrét
fotoportrét
alfiha
1
 @roman34 No nemám představu, jak to je u těch dodatečně montovaných - předokenních. U těch našich je ta vodící lišta upravená, že má samostatnou drážku pro roletu a samostatnou pro síť. Je to Alurol - dodávka RDR.
Ty malé věci nejsou problém, jde i vrut přímo do stěny, ale právě ty velké mě štvou, nějak na to nemám cit emoticon
13. črc v 11:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
alfiha
1
fotoportrét
fotoportrét
alfiha
1
 @tojojot Jo, do zaplacených zásuvek nám dali. Pokud chceš po elektrikáři něco navíc, musíš dodat materiál vlastní.
13. črc v 11:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
6
  • Stavím dům
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
6
  • Stavím dům
 @alfiha To mi teda nejde do hlavy, na kadecom sa setri ale kable davaju STP ktore ked sa nenainstaluju s tym uzemnenim poriadne tak je to horsie ako UTP? Mimochodom je to naozaj S/STP (alebo dokonca F/STP) alebo len FTP?
13. črc v 11:32  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
alfiha
1
fotoportrét
fotoportrét
alfiha
1
 @tojojot No, nevím, pro domácí použití je to asi trochu naddimenzované, ale netroufnu si s tím polemizovat. Vzhledem k tomu, že 1 zásuvka je za 600, tak na tom asi neprodělají emoticon
Je to myslím "normální" STP - každý pár žil má samostatné stínění.
13. črc v 11:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
6
  • Stavím dům
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
6
  • Stavím dům
 @alfiha no tam hlavne ide o to ze pri nespravnej instalacii to je fakt horsie ako UTP lebo to tienenie zacne fungovat ako antena...
13. črc ve 12:22  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
6
  • Stavím dům
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
6
  • Stavím dům
 Heh, vodarne mi stanovili maximalne mnozstvo dodanej vody za rok na 105m3, ze kapacita privadzaca vody je obmedzena tak to musia obmedzovat. Co teda efektivne znamena ze mi zakazuju mat viac ako jedno dieta, kedze podla normy je na jednu osobu 35m3 vody za rok, a zaroven podla uzemneho planu stavba studni nieje v obci povolena...
13. črc ve 12:26  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
59
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
59
 @tojojot tak to je hezký teda emoticon
13. črc ve 12:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
didinky (29 r.)
4
Registrovala se 21. prosince 2010 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 41 příspěvků. Má 5 přátel. Pečky, Region Praha - východ.
  • Sním o domě
    Region Kolín
fotoportrét
fotoportrét
didinky (29 r.)
4
Registrovala se 21. prosince 2010 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 41 příspěvků. Má 5 přátel. Pečky, Region Praha - východ.
  • Sním o domě
    Region Kolín
 Na kolik vás vyšlo vše navíc kolem domu? Návrhy na vklad do katastru, stavební povolení, přípojky a kolaudace, zaměření geodetem apod? Zapomněla jsem na něco?
Díky T
13. črc ve 12:52  •  sní o domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
59
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
59
 @didinky ještě jsme jen ve fázi před výstavbou a už jsme v tom za skoro 70 tisíc (vč. projektu).
13. črc ve 12:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
angus88
12
  • Stavím dům
fotoportrét
fotoportrét
angus88
12
  • Stavím dům
 @didinky To je hodně individuální, my máme přípojky 70tis, stavební povolení 2tis poplatek na úřadě + 10tis paní, která to zařizuje. Návrh na vklad tuším 1000kč + ověření podpisů pro banku taky pár stovek...
13. črc ve 13:37  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
angus88
12
  • Stavím dům
fotoportrét
fotoportrét
angus88
12
  • Stavím dům
 Prosím, řešil někdo alarm přes externí firmu? Je nutné při KS dát Rýmařovu přesné informace o tom kam chceme natahat kabely, aby to udělali při výrobě nebo to stačí pak přímo externí firmou při stavbě domu?
13. črc v 15:56  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
230
Registroval se 11. srpna 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 4235 příspěvků. Má 32 přátel. Region Mladá Boleslav.
  • Zařizuji dům
    Mnichovo Hradiště
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
230
Registroval se 11. srpna 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 4235 příspěvků. Má 32 přátel. Region Mladá Boleslav.
  • Zařizuji dům
    Mnichovo Hradiště
 @didinky zapoměla si na hodně věcí, ( třeba ještě rezervační poplatek za jistič, radon, projekt usazení domu... ) hlavně pak okolí domu... to počítej statisíce, pokud si to nebude realizovat sami emoticon
13. črc v 16:06  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
didinky (29 r.)
4
  • Sním o domě
    Region Kolín
fotoportrét
fotoportrét
didinky (29 r.)
4
  • Sním o domě
    Region Kolín
 @petrsv1000 díky, co půjde uděláme sami, ale radon, projektnta a poplatky musíme zaplatit emoticon
13. črc v 18:04  •  sní o domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
230
  • Zařizuji dům
    Mnichovo Hradiště
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
230
  • Zařizuji dům
    Mnichovo Hradiště
 @didinky No každopádně tě nechci strašit předem, ale ty peníze budou mizet ani nebudeš vědět jak...
13. črc v 19:25  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavelcent
35
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
pavelcent
35
  • Již bydlím v domě
 @didinky
Pokud tim "kolem domu" myslíš jen poplatky úřadům atp., tak to je to nejmenší. Pokud tím myslíš " vše kolem domu", jako jsou ploty, dlažby, brány, branky, chodníky, záhonky, kytičky, stromečky, úprava terénu, terasa, zastřešení atd. atd., tak to se nebuddeš stačit divit, jak rychle ty desetisíce dokážou zmizet. A je jedno jestli si to děláte sami nebo dodavatelsky. Akorát, když si to děláte sami uděláte toho víc, ale za delší dobu.
@angus88
Alarm jsem řešil dodatečně přes externí firmu formou kvalitního bezdrátového řešení, žádný sady z Aukra nebo Aliexpresu. Za tři roky žádnej problém a baterie v čidlech všude původní.
13. črc v 19:53  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
atilius
6
Registroval se 18. července 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 1136 příspěvků. Má 4 přátele. Region Hradec Králové.
fotoportrét
fotoportrét
atilius
6
Registroval se 18. července 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 1136 příspěvků. Má 4 přátele. Region Hradec Králové.
 @didinky Asi takhle:

Pozemek ???????
Zápis na katastr 1000
Ověření podpisů na smlouvě 120
Geodet - vytyčení pozemku 3040
Geodet pro kolaudaci 3000
Projekt 36050
Poplatky stavební povolení 2000
Vodoměr odpojení 466
Vodoměrná soustava 3580
Kontejnery 10630
Sonda k desce 1000
Radon 2080
Deska ?????
Přípojka elektro 3500
Sloupek elektro 8000
Zpevnění pro jeřáb 4500
Zateplení desky 20000
ČOV AT6 PRO+ AN5 65780
Krbová kamna 15614
Sklo pod kamna 3055
Dopojení komína 6500
Revize 1000

Terenní úpravy 220 000 (v tom jsou různé drenáže, přivezení hlíny, odvoz jílu, dlažby, práce bagru atd.)
13. črc v 19:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
didinky (29 r.)
4
  • Sním o domě
    Region Kolín
fotoportrét
fotoportrét
didinky (29 r.)
4
  • Sním o domě
    Region Kolín
 @pavelcent vše jsem myslela nutnosti do kolaudace, poplatky úřadům, za jistič, zaměření a podobně... Ten zbytek si chceme dělat postupně, jde nám nejdřív o hotový dům a pak postupně chceme dodělávat věci kolem, jestli bude terasa a trávník za rok či dva nám je jedno emoticon Nějakou rezervu na tohle máme bokem, spíš mi jde o ty nutné poplatky spojené se stavbou domu, vůbec netuším kolik co stojí a co vše je potřeba...
13. črc v 19:57  •  sní o domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš