Menu Forum

RD Rýmařov a zkušenosti s nimi?

8. pro 2016  • 
 Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
angus88
12
Registroval se 24. ledna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 503 příspěvků. Má 5 přátel. Region Praha.
  • Stavím dům
    Jirny, Region Praha - východ
fotoportrét
fotoportrét
angus88
12
Registroval se 24. ledna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 503 příspěvků. Má 5 přátel. Region Praha.
  • Stavím dům
 Máte někdo na pozemku střední radon? My ano a projektant nám nařídil odvětrávání ze základové desky,protože máme podlahovou. Všude však čtu, že odvětrávání se dělá při vysokém radonu?
21. črc v 15:54  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
6
Registroval se 20. října 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 480 příspěvků. Má 2 přátele.
  • Stavím dům
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
6
Registroval se 20. října 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 478 příspěvků. Má 2 přátele.
  • Stavím dům
 @angus88 ja mam, a ziadne odvetravanie tam nemam, tiez mam podlahove elektricke topeni
odvetravanie som tiez cital ze sa robi len pri vysokom
21. črc v 16:08  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
230
Registroval se 11. srpna 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 4235 příspěvků. Má 32 přátel. Region Mladá Boleslav.
  • Zařizuji dům
    Mnichovo Hradiště
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
230
Registroval se 11. srpna 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 4235 příspěvků. Má 32 přátel. Region Mladá Boleslav.
  • Zařizuji dům
    Mnichovo Hradiště
 @angus88 také máme střední a použil jsem jel lepší izolaci, odvětrání nebylo třeba.
21. črc v 16:15  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
59
Registrovala se 21. května 2008 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 1294 příspěvků. Má 67 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
59
Registrovala se 21. května 2008 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 1293 příspěvků. Má 67 přátel.
 @angus88 máme střední radon a žádné odvětrávání, jen protiradonovou izolaci emoticon
21. črc v 16:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
janaa1
1
Registrovala se 25. prosince 2014 na modrastrecha.cz. Přidala 142 příspěvků. Má 3 přátele.
fotoportrét
fotoportrét
janaa1
1
Registrovala se 25. prosince 2014 na modrastrecha.cz. Přidala 142 příspěvků. Má 3 přátele.
 @angus88 Ahoj, máme naměřený střední a budeme dávat jen izolaci navíc, protiradonovou. Snad to bude stačit. Náš měřič nám k tomu řekl, že střední radon jsou hodnoty běžné. Takže myslím, že nic neobvyklého to asi úplně není...
21. črc v 17:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zenny2
3
Registrovala se 20. srpna 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 199 příspěvků. Má 4 přátele.
fotoportrét
fotoportrét
zenny2
3
Registrovala se 20. srpna 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 198 příspěvků. Má 4 přátele.
 @janaa1 Též nám "paní radonová" emoticon říkala, že střední radon je naprosto běžný a budeme dávat tedy jen izolaci. Ale podlahové vytápění nemáme.
21. črc v 17:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
angus88
12
  • Stavím dům
fotoportrét
fotoportrét
angus88
12
  • Stavím dům
 Tak jsem na netu našel, že při podlahovém vytápění se doporučuje odvětrávání při jakémkoliv indexu radonu. Na druhou stranu neznám nikoho kdo to tak na emoticon hold budeme první
21. črc v 17:58  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zenny2
3
Registrovala se 20. srpna 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 199 příspěvků. Má 4 přátele.
fotoportrét
fotoportrét
zenny2
3
Registrovala se 20. srpna 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 198 příspěvků. Má 4 přátele.
 @angus88 No, asi lepší než to podcenit.....Je fakt, že v dnešních domech, které jsou zateplené a utěsněné nemá ten radon příliš možností jak unikat, tak lepší, než zjistit, že se Vám pak doma hromadí.....Snad Vás to nebude stát moc korunek navíc. emoticon
21. črc v 19:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
angus88
12
  • Stavím dům
fotoportrét
fotoportrét
angus88
12
  • Stavím dům
 @zenny2 Vychází to asi 5tis navíc (potrubí+komínek nad střechu). Za ten pocit to asi stojí.
21. črc ve 21:00  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zenny2
3
fotoportrét
fotoportrét
zenny2
3
 @angus88 Myslím, že jo, taky bych do toho šla, kdyby mi to bylo doporučeno......Např. náš projektant na usazení po nás nepožadoval geol. průzkum, pak ho ale požadovalo RDR kvůli základovce, což se podle paní geoložky správně má dělat i když to spousta firem nevyžaduje. Jojo, je to člověk od člověka a projektant od projektanta, někomu se některé věci zdají zbytečné a jiný by si to bez toho netroufl udělat.
22. črc v 00:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
angus88
12
  • Stavím dům
fotoportrét
fotoportrét
angus88
12
  • Stavím dům
 @zenny2 tak geologicky posudek také nemáme a příští týden stavíme zd tak snad nebude problém emoticon
22. črc v 07:27  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
janeena
Registrovala se 19. listopadu 2008 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 7 příspěvků. Region Mladá Boleslav.
fotoportrét
fotoportrét
janeena
Registrovala se 19. listopadu 2008 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 7 příspěvků. Region Mladá Boleslav.
 @angus88 Může se zeptat, jak jste postupovali s tou Vaší ohláškou a jestli ji už máte? Bohužel budeme řešit stejnou situaci. V úterý to bude 30 dní od podání žádosti a paní na stavebním úřadě nám rovnou řekla, že ohlášku určitě do měsíce nestihne vyřídit protože je na to sama a nestíhá emoticon
22. črc ve 21:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
angus88
12
  • Stavím dům
fotoportrét
fotoportrét
angus88
12
  • Stavím dům
 @janeena máme. Pomohl nátlak od paní, která nám povolení zařizovala.Chodila na úřad každý den a "otravovala". Bez ní bychom to tam měli min o dva měsíce déle... díky bohu, že to byla jen ohláška, stavební povolení je u nás na čtvrt roku a více
23. črc v 08:40  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
janaa1
1
fotoportrét
fotoportrét
janaa1
1
 Děcka, dotaz. Vy, co už bydlíte - budu se ptát na příkony elektřiny...vím, že se to tady v minulosti řešilo, ale ptám se aktuálně - máte tedy jističe 3x 25, nebo 3x 32? Je rozdíl, po finanční stránce hodně znatelný (měsíčně, ročně?)? Budeme mít elektrický bojler a topení, ne podlahovku, ne přímotopy. Pokud máte 3x 25 vypadává vám někdy v domě elektřina? Díky moc za odpovědi. Zase budu o trošku moudřejší emoticon
23. črc v 11:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
6
Registroval se 20. října 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 480 příspěvků. Má 2 přátele.
  • Stavím dům
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
6
Registroval se 20. října 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 478 příspěvků. Má 2 přátele.
  • Stavím dům
 @janaa1 ten rozdiel je tak do stovky mesacne, nic tragicke, ale ak nebudete mat ani elektricku podlahovku a nepredpokladate ziadne ine spotrebice ktore by mali vysoku spotrebu tak o 3x32 nema zmysel uvazovat asi vobec... Kazdopadne v projekte by ste to mali mat spocitane aj s navrhom hodnoty istica.
23. črc v 11:37  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
janaa1
1
fotoportrét
fotoportrét
janaa1
1
 @tojojot Děkuju za reakci. Zapomněla jsem, že podlahovku budeme mít v koupelně, asi tak 5 m2, což zřejmě příkon nijak dramaticky nezvedne. Ještě se zeptám, třeba budeš vědět - pokud by se časem ukázalo, že příkon 3x 25 nestačí, jakým způsobem se to mění - nemyslím papírovou válku s poskytovatelem, ale reálné zvýšení příkonu?
Ještě jednou děkuju. V projektu to snad bude, zatím ho ale ještě nemáme. V technické zprávě to není. Žádost o dlouhodobé připojení chceme totiž podat co nejdřív, on poskytovatel (e-on) pak zas má totiž rok na realizaci emoticon
23. črc ve 12:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
6
  • Stavím dům
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
6
  • Stavím dům
 @janaa1 ano, to by malo stacit. Okrem papirovej valky iba doplatis jednorazovy poplatok za ten vacsi istic (z 3x25 na 3x32 by to myslim malo byt okolo 4 tisic) a hotovo, potom ti z e-onu pride elektrikar a vymeni istic, to je vsetko.
23. črc ve 12:09  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
mmissy
47
Registrovala se 27. ledna 2012 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 83 příspěvků a 7 alb. Má 6 přátel.
  • Zařizuji dům
    Rohovládova Bělá, Region Pardubice
fotoportrét
fotoportrét
mmissy
47
Registrovala se 27. ledna 2012 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 83 příspěvků a 7 alb. Má 6 přátel.
  • Zařizuji dům
    Rohovládova Bělá, Region Pardubice
 @janaa1 3x25 je ok, ma to tak nekolik lidi vcetne nas. samozrejme s el. topenim. Zmenit to v budoucnu jde. Pozada se cez, doplati se 500kc za 1A, vymeni se jistic, udela se revize a cez to zaplombuje.
23. črc ve 12:12  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
janaa1
1
fotoportrét
fotoportrét
janaa1
1
 @tojojot
@mmissy
Děkuju, pomohli jste mi emoticon Je dobrý, že to změnit v budoucnu jde. Báli jsme se totiž, že by se muselo zase něco překopávat, pokud bychom si to časem rozmysleli.
23. črc ve 12:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zenny2
3
fotoportrét
fotoportrét
zenny2
3
 @janaa1 ...........jen bych doplnila ostatní, budeme mít také vše na elektriku, také je možné to ošetřit "hlídačem proudového rozsahu. viz http://www.modrastrecha.cz/forum/hledam-dodavatele/rd-rymarov-a-zkusenosti-s-nimi/?page=712
23. črc ve 22:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
janeena
fotoportrét
fotoportrét
janeena
 @angus88 Děkuju za odpověď. Asi se taky budeme muset každý den připomínat. Snad to zabere, paní to přestane bavit a ohlášku nám brzy dá...
23. črc ve 22:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
angus88
12
  • Stavím dům
fotoportrét
fotoportrét
angus88
12
  • Stavím dům
 @zenny2 zrovna minulý týden jsem to řešil. Máme bojler+ kotel na podlahovku a dal jsem si 3x25 + hlídač proudu. Věřím, že ten hlídač ani nebude potřeba, ale RDR to má v projektu tak jsem to vzal
24. črc v 07:16  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
angus88
12
  • Stavím dům
fotoportrét
fotoportrét
angus88
12
  • Stavím dům
 @janeena držím palce. Ona ta ohláška je opravdu velmi rychlá. Troufnu si říci, že paní zkontroluje vyjádření dotčených orgánů a pak Vám vydá takové průvodní vyjádření. To je celé, narozdíl od procesu stavebního povolení... chce to naléhá každý den. Bohužel člověk jinou možnost nemá a je v rukou úřadu :(
24. črc v 07:19  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
honeyjenny
Registrovala se 29. srpna 2012 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 27 příspěvků. Má 6 přátel. Region Vsetín.
fotoportrét
fotoportrét
honeyjenny
Registrovala se 29. srpna 2012 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 27 příspěvků. Má 6 přátel. Region Vsetín.
 Víte někdo jak je vysoký strop v obytném prostoru u Kubisu 74? Chci do kuchyně horní skříňky až po strop a potřebovala bych si udělat poptávku u truhláře. emoticon Díky
24. črc v 11:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
59
Registrovala se 21. května 2008 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 1294 příspěvků. Má 67 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
59
Registrovala se 21. května 2008 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 1293 příspěvků. Má 67 přátel.
 @honeyjenny jestli to dobře čtu ve výkrese, tak 2515 mm emoticon
24. črc ve 12:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
angus88
12
  • Stavím dům
fotoportrét
fotoportrét
angus88
12
  • Stavím dům
 Nemáte prosím někdo LAMONT s LED osvětlením pracovní plochy? Jakou barvu má jejich led osvětlení?(studená či tepla bílá?) Děkuji
25. črc v 07:06  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sargic
3
Registroval se 21. dubna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 64 příspěvků. Má 2 přátele. Region Znojmo.
fotoportrét
fotoportrét
sargic
3
Registroval se 21. dubna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 64 příspěvků. Má 2 přátele. Region Znojmo.
 Měl bych podobný dotaz na osvětlení, ale schodiště. Nechával jste si někdo dělat (příp. nacenit) osvětlení schodiště zespodu do schodišťových stupňů zafrézováním LED pásku? Dělá tohle vůbec RD Rýmařov?
Něco na tenle způsob (kdo se nechytl v mém popisu) http://www.eveli.cz/data/picture/product/large/12546.jpg

Díky
25. črc v 10:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
6
  • Stavím dům
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
6
  • Stavím dům
 @sargic pokial viem tak RDR robi len take tie osvetlenia na stene okolo schodov, ak by aj toto robili tak by si za to vypytali tolko ze by sa to neoplatilo urcite emoticon Podla mna na to netreba nic frezovat, staci tam tie led pasky bud iba prilepit alebo dat do nejakej plytkej listy, ide len o natiahnutie kablov, neviem ci je nejaka medzera medzi schodmi a stenou, taka aby sa cez to nejaky tenky kablik dal prestrcit, alebo len navrtat nejake male dierky cez tie schody ak sa clovek neboji straty zaruky. Alebo to natiahnut niekde z jednej strany a kable medzi jednotlivymi schodmi nejako zamaskovat.
Ja som nad tym rozmyslal ale nakoniec som sa rozhodol dat iba nabok na stenu listu s led paskou, nepotrebujem mat vsetky schody vysvietene ako vianocny stromcek, to je asi zbytocne aj ked to mozno lepsie vyzera.
25. črc ve 12:03  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
honeyjenny
fotoportrét
fotoportrét
honeyjenny
 @zmrz_lina Děkuju emoticon
25. črc ve 12:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
6
  • Stavím dům
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
6
  • Stavím dům
 No to ma zas Siko zdvihlo zo stolicky, predminuly tyzden nam povedali ze tie nahlady budu do 5 pracovnych dni, minuly piatok som pisal tomu chlapikovi zo sika, povedal ze to bude mat bud dnes (teda v piatok) alebo v pondelok. Teraz tam volam ze co je, ze to stale nemam, zdvihol to niekto uplne iny, ze pan Unger ma dovolenku, tak som chcel vediet ci dostanem aspon tie nahlady tento tyzden, pozeral to v pocitaci a ze grafik pisal ze nema nejake podklady, ale nasledne zistil ze to tam vlastne ma, tak ze to s nim vyriesi. To som zvedavy dokedy este budem cakat.
25. črc v 17:07  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš