Menu Forum

RD Rýmařov a zkušenosti s nimi?

9. pro 2016  • 
 Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
nec22
4
Registrovala se 19. srpna 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 108 příspěvků. Region Praha - východ.
  • Již bydlím v domě
    Region Praha - východ
fotoportrét
fotoportrét
nec22
4
Registrovala se 19. srpna 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 108 příspěvků. Region Praha - východ.
  • Již bydlím v domě
    Region Praha - východ
 @janiba Moje Largo 98 má za sebou 2 zimy. Ten úžasný prostor téměř 100 m2 se zaplnil velice rychle vším možným, vč. mimosezónního či vyřazeného oblečení , bot a ostatních věcí, kterým by zimní klima mohlo vadit např. výskytem plísní apod. Vše je v naprostém pořádku, bez jakéhokoliv ošetření, řada věcí zcela volně (např. boty, kabáty a bundy na věšáku...)
3. srp v 08:08  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kolemkolem
Registroval se 10. května 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 53 příspěvků. Region Hradec Králové.
fotoportrét
fotoportrét
kolemkolem
Registroval se 10. května 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 53 příspěvků. Region Hradec Králové.
 @janiba Naše Nova 86 (půda je provedením stejná jako u Largo 98) má za sebou 18 zim a skladujeme tam vše co potřebujeme. Spacáky, kufry na dovolenou, věci po dětech, starší knihy, přenosnou klimatizaci, lyže apod atd....
3. srp v 09:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
didinky (29 r.)
4
Registrovala se 21. prosince 2010 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 41 příspěvků. Má 5 přátel. Pečky, Region Praha - východ.
  • Sním o domě
    Region Kolín
fotoportrét
fotoportrét
didinky (29 r.)
4
Registrovala se 21. prosince 2010 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 41 příspěvků. Má 5 přátel. Pečky, Region Praha - východ.
  • Sním o domě
    Region Kolín
 @songs chápu dobře, že máte kuchyň místo spodního pokoje?
3. srp v 09:38  •  sní o domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
atilius
6
Registroval se 18. července 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 1137 příspěvků. Má 4 přátele. Region Hradec Králové.
fotoportrét
fotoportrét
atilius
6
Registroval se 18. července 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 1137 příspěvků. Má 4 přátele. Region Hradec Králové.
 @janiba Osobně mi příjde na skladování horší období léto, než zima. V létě se tam šplhají teploty opravdu vysoko a už se nám tam rozlepili třeba dvířka od skříněk (okrajové lišty).
3. srp v 10:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
songs
47
Registrovala se 27. září 2013 na modrastrecha.cz. Přidala 322 příspěvků. Má 16 přátel. Region Olomouc.
fotoportrét
fotoportrét
songs
47
Registrovala se 27. září 2013 na modrastrecha.cz. Přidala 322 příspěvků. Má 16 přátel. Region Olomouc.
 @didinky Ano přesně tak.Kdyby jste chtěla na webu je i video.Můžu poslat.
3. srp ve 12:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
angus88
12
Registroval se 24. ledna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 507 příspěvků. Má 5 přátel. Region Praha.
  • Stavím dům
    Jirny, Region Praha - východ
fotoportrét
fotoportrét
angus88
12
Registroval se 24. ledna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 507 příspěvků. Má 5 přátel. Region Praha.
  • Stavím dům
 Prosím, jak probíhá měření radonu pro kolaudaci? Slyšel jsem, že dostaneme nějaké "kyblíky" a týden se v domě nedá být, protože musí být ubedněn. Je tomu skutečně tak?
3. srp ve 13:57  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
didinky (29 r.)
4
  • Sním o domě
    Region Kolín
fotoportrét
fotoportrét
didinky (29 r.)
4
  • Sním o domě
    Region Kolín
 @songs díky, my právě o ten spodní pokoj nechceme přijít, budu tam mít pracovnu, budou tam knihy a děti malou herničku...
3. srp ve 13:59  •  sní o domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
popel (57 r.)
3
Registroval se 17. srpna 2011 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidal 46 příspěvků. Má 2 přátele. Vesnice, Region Nymburk.
  • Stavím dům
    vesnice, Region Nymburk
fotoportrét
fotoportrét
popel (57 r.)
3
Registroval se 17. srpna 2011 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidal 46 příspěvků. Má 2 přátele. Vesnice, Region Nymburk.
  • Stavím dům
    vesnice, Region Nymburk
 @angus88 ahoj kolego, zajistit měření radonu na stavebním pozemku je povinnost stavebníka pro účely vydání stavebního souhlasu nebo povolení, v některých případech se přistupuje k měření radioaktivity v již postavených nemovitostech, například pro účely poskytnutí hypotéky na starý dům. Dodatečné měření po vydání stavebního souhlasu nebo povolení se nedělá, tedy po kolaudaci nic nehrozí. Občas se vyskytnou obavy z měření radonu nebo hluku po dokončení stavby (většinou si lidé myslí, že před kolaudací nebo pro účely kolaudace bude potřeba doložit ještě jednou), ale to jsou lidové mýty.
3. srp ve 14:21  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
angus88
12
  • Stavím dům
fotoportrét
fotoportrét
angus88
12
  • Stavím dům
 @popel Skutečně? Dle Vás se měření radonu pro kolaudační souhlas nedělá? Já mám za to, že se to dělá zcela běžně a je z toho nutný protokol, bez kterého ke kolaudaci nedojde.

Jinak samozřejmě radonové měření jsme měli před samotnou výstavbou, je to nutné pro udělení souhlasu od stavebního úřadu
3. srp ve 14:24  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
janaa1
1
Registrovala se 25. prosince 2014 na modrastrecha.cz. Přidala 144 příspěvků. Má 3 přátele.
fotoportrét
fotoportrét
janaa1
1
Registrovala se 25. prosince 2014 na modrastrecha.cz. Přidala 144 příspěvků. Má 3 přátele.
 @popel No, pokud můžu přispět se svou troškou do mlýna, tak pokud jde o radon, tak my jsme měřili pozemek před stavbou a pro kolaudaci máme napsáno, že je nutné předložit radonové měření po výstavbě domu, které probíhá tak, že se měří radon v každé místnosti zvlášť, údajně. Sama jsem zvědavá...
3. srp ve 14:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
angus88
12
  • Stavím dům
fotoportrét
fotoportrét
angus88
12
  • Stavím dům
 @janaa1 Přesně na to se ptám emoticon Zda s tím má někdo zkušenost. To, že by se radon nemusel před kolaudací opětovně měřit jsem zatím neslyšel
3. srp ve 14:28  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
popel (57 r.)
3
  • Stavím dům
    vesnice, Region Nymburk
fotoportrét
fotoportrét
popel (57 r.)
3
  • Stavím dům
    vesnice, Region Nymburk
 http://www.iradontest.cz/otazky-a-odpovedi.html odkazuji na poslední dotaz

záležitosti kolem hygieny řeším opakovaně i pro svého zaměstnavatele, a z praxe vím, že stavební úřad nemá právo nezkolaudovat i pokud se prokáže vyšší radonové zatížení

pokud by se před výstavbou jednalo o pozemek s vysokým radonovým indexem, byla by to kvalifikovaná situace pro dodatečný požadavek měření, nicméně jedná se spíš o ochranu obyvatel novostavby než o důvod zákazu užívání stavby
3. srp ve 14:41  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pajami
27
Registrovala se 3. ledna 2011 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 83 příspěvků a 1 album. Má 4 přátele.
  • Již bydlím v domě
    Region Praha - východ
fotoportrét
fotoportrét
pajami
27
Registrovala se 3. ledna 2011 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 83 příspěvků a 1 album. Má 4 přátele.
  • Již bydlím v domě
    Region Praha - východ
 @janaa1
@angus88 ano radon se měří po dokončení stavby. RDR přijede a do místností nainstaluje krabičky na měření a za pár dnů (to už si nepamatuju přesně) to přijedou vyhodnotit a udělají zápis. Normálně se v domě může bydlet. Jsou to malé jakoby kelímky a dávají se v místnostech za dveře.
3. srp ve 14:44  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
angus88
12
  • Stavím dům
fotoportrét
fotoportrét
angus88
12
  • Stavím dům
 @pajami Toto měření radonu je v gesci RDR? Tak to jsem ani netušil...skvělé emoticon
3. srp ve 14:51  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
popel (57 r.)
3
  • Stavím dům
    vesnice, Region Nymburk
fotoportrét
fotoportrét
popel (57 r.)
3
  • Stavím dům
    vesnice, Region Nymburk
 @pajami Ano, to je aktivita zhotovitele, není to nic proti ničemu a je to součást služby RDR objednateli. Jak je to podle zákona, odkázal bych na § 6 odst. 4 atomového zákona (18/1997 Sb. ve znění PP) a na § 6a, kde se mluví o povinnostech vlastníka nemovitosti, u které je zjištěno více než 4000 bq/m3
3. srp ve 14:56  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pajami
27
  • Již bydlím v domě
    Region Praha - východ
fotoportrét
fotoportrét
pajami
27
  • Již bydlím v domě
    Region Praha - východ
 @angus88 Ano. Nepamatuju si, že by jsme na to někoho sháněli.
3. srp ve 14:57  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavelcent
35
Registroval se 7. února 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 1043 příspěvků. Má 13 přátel.
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
pavelcent
35
Registroval se 7. února 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 1043 příspěvků. Má 13 přátel.
  • Již bydlím v domě
 @pajami
V roce 2011 nikdo nic neměřil, po stavbě a stav. úřad po nás ani měření radonu nechtěl. Možná to dokládal developer co nám vyřizoval ohlášení stavby, ale že by to dělal zadarmo ???? emoticon emoticon emoticon Ne , tomu nevěřím. emoticon emoticon emoticon
Popravdě, sám jsem se divil, že to po nás nikdo nechtěl..........
3. srp v 15:23  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
59
Registrovala se 21. května 2008 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 1304 příspěvků. Má 67 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
59
Registrovala se 21. května 2008 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 1304 příspěvků. Má 67 přátel.
 Taaaak, dnes nakoupeny plonkove chráničky, zarizeno naplnění sudu vodou a v pondělí vypukne deska. Snad nam stihne cez zapojit elektrinu, mame tady problem s madam na kont.místě emoticon
3. srp v 18:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
songs
47
fotoportrét
fotoportrét
songs
47
 @didinky jojo, není špatný emoticon my ho nepotřebujeme a ten prostor, co se díky tomu udělal je super.
3. srp v 18:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
helisek85
2
Registrovala se 21. prosince 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 58 příspěvků. Má 1 přítele. Region Brno.
  • Stavím dům
    Region Brno
fotoportrét
fotoportrét
helisek85
2
Registrovala se 21. prosince 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 58 příspěvků. Má 1 přítele. Region Brno.
  • Stavím dům
    Region Brno
 @zmrz_lina můžu se zeptat kdy máte termín montáže? nám mají dělat taky desku v srpnu a montáž ještě nevíme
3. srp v 18:42  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
59
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
59
 @helisek85 termín montáže domu zatím taky nevíme emoticon
3. srp v 18:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
janaa1
1
fotoportrét
fotoportrét
janaa1
1
 Můžu se, prosím, vás všech zeptat? Jakou sazbu elektřiny máte? Jde mi o to, že nebudeme mít přímotopy, nebudeme mít podlahovku (kromě koupelny), prostě "normální" topení a kotel + spotřebiče. Dům bude Largo 85 + 2M. Máte s tím někdo nějakou zkušenost? Poradíte mi, která sazba by v tomto případě byla nejvhodnější? Za každou radu díííky emoticon
3. srp ve 20:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
angus88
12
  • Stavím dům
fotoportrét
fotoportrét
angus88
12
  • Stavím dům
 @janaa1 pokud máte elektrokotel pak je to bráno jako vytápění elektrické a tedy sazba Přímotop (dřívější dvoutarif d45)
4. srp v 06:27  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
angus88
12
  • Stavím dům
fotoportrét
fotoportrét
angus88
12
  • Stavím dům
 @janaa1 tak koukám, že už sazba Přímotop není, mají nové sazby. Ekvivalent je nově d57d Elektrické topení.
4. srp v 06:33  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
230
Registroval se 11. srpna 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 4235 příspěvků. Má 32 přátel. Region Mladá Boleslav.
  • Zařizuji dům
    Mnichovo Hradiště
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
230
Registroval se 11. srpna 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 4235 příspěvků. Má 32 přátel. Region Mladá Boleslav.
  • Zařizuji dům
    Mnichovo Hradiště
 @janaa1 D57d
4. srp v 08:32  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
didinky (29 r.)
4
  • Sním o domě
    Region Kolín
fotoportrét
fotoportrét
didinky (29 r.)
4
  • Sním o domě
    Region Kolín
 SIKO- chci se zeptat, když jste byli v Siku, předpokládám, že schůzka byla domluvená, udělali vám 3D vizualizaci a pohledy? Na webu mají nějaké balíčky návrhů... Díky
4. srp v 08:52  •  sní o domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
angus88
12
  • Stavím dům
fotoportrét
fotoportrét
angus88
12
  • Stavím dům
 @didinky Máte to zaplaceno v rámci RDR dodávky. Po schůzce Vám vypracují do několika dní vizualizace. My to měli včetně technické části kde bylo uvedeno jak se napojuje potrubí, jak jsou řezy dlaždic atd... Také dostanete cenovou nabídku
4. srp v 09:03  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
59
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
59
 @pavelcent - Pavle, prosím, jaký přesný typ černé hadice od studny máš? Dívala jsem se, je jich milion druhů, tak ať koupím správně... Děkuju!
4. srp v 09:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
angus88
12
  • Stavím dům
fotoportrét
fotoportrét
angus88
12
  • Stavím dům
 Prosím, k čemu se vlastně dává kolem desky kačírek? někdo ho má, někdo ne. Vím, že má sloužit jako odvodnění, ale jak přesně má fungovat? Dává se pod něj ak desce domu nopová fólie? Deska bude zaizolovana xps
4. srp v 09:32  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
230
  • Zařizuji dům
    Mnichovo Hradiště
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
230
  • Zařizuji dům
    Mnichovo Hradiště
 @angus88 já ho tam budu dávat z důvodu kapající vody z okraje tešek ( přesah střechy ) aby to nekapalo do hlíny a neprskalo na sokl, popř nedělalo v trávě žlábek...
4. srp v 09:58  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš