Menu Forum

RD Rýmařov a zkušenosti s nimi?

2. pro 2016  • 
 Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
popel (57 r.)
3
Registroval se 17. srpna 2011 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidal 46 příspěvků. Má 2 přátele. Vesnice, Region Nymburk.
  • Stavím dům
    vesnice, Region Nymburk
fotoportrét
fotoportrét
popel (57 r.)
3
Registroval se 17. srpna 2011 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidal 46 příspěvků. Má 2 přátele. Vesnice, Region Nymburk.
  • Stavím dům
    vesnice, Region Nymburk
 @gustinovi já jsem ze středověkého kraje, desku mi dělala fa Stade Švábenice (v ceně), KS 30. 9. 2015, smlouva od dílo 1. června 2016, start prací na desce 30. června, konec cca 20. července. Termín stavby domku ještě nemáme, SoD říká IV. čtvrtletí 2016
25. srp ve 14:58  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
popel (57 r.)
3
  • Stavím dům
    vesnice, Region Nymburk
fotoportrét
fotoportrét
popel (57 r.)
3
  • Stavím dům
    vesnice, Region Nymburk
 @gustinovi projekt od rdr je včetně základové desky, všechny ostatní věci, osazení, napojení na sítě a podobné blbosti řeší se zvlášť ... samozřejmě půdorys s ležatou kanalizací a podobně je věcí rdr ... co stavíte, že jsem tak smělý?
25. srp v 15:00  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
gustinovi
9
Registrovala se 15. července 2007 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 164 příspěvků. Má 12 přátel. Region Karviná.
fotoportrét
fotoportrét
gustinovi
9
Registrovala se 15. července 2007 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 164 příspěvků. Má 12 přátel. Region Karviná.
 @popel tak to super. Me dneska zaskočil větou a pochybami aby se letos deska ještě zvládla. Uffff tak snad to taky tak krasne stihneme.
25. srp v 15:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
gustinovi
9
fotoportrét
fotoportrét
gustinovi
9
 @popel mame largo 98 . Nechápu tedy co po me chtějí a tel. Mi nikdo nebere. V situační výkresu je osazení domu v terénu ne? Tak proc po me chtějí projekt základové desky.
25. srp v 15:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
popel (57 r.)
3
  • Stavím dům
    vesnice, Region Nymburk
fotoportrét
fotoportrét
popel (57 r.)
3
  • Stavím dům
    vesnice, Region Nymburk
 @gustinovi já jsem komunikoval s ing. Trhlíkem, hned, jak jsme podepsali smlouvu o dílo, tlačil jsem ho do extrémů, v mé režii samozřejmě zaměření místním geodetem a měli jsme nějakou pokládku panelů z důvodu ochrany stávající kanalizace a podobné blbosti ... ing. Trhlík se pořád tvářil, jako že není žádný problém, pak jsem z něj vypáčil kontakt na kluky ze Stade a fakt se to hladce rozjelo, byli senzační ... hodně volejte a vyjasněte si ty detaily, ať vás nic nepřekvapí ... nevím, kdo vám bude stavět desku, ale ti Hanáci (většinou Moldavci) dřeli jako kati a ještě šetřili moje prachy
25. srp v 15:08  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
popel (57 r.)
3
  • Stavím dům
    vesnice, Region Nymburk
fotoportrét
fotoportrét
popel (57 r.)
3
  • Stavím dům
    vesnice, Region Nymburk
 @gustinovi máme taky largo, i když jiné ... deska pro 98 včetně projektu je samozřejmě zcela v jejich režii
25. srp v 15:09  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
gustinovi
9
fotoportrét
fotoportrét
gustinovi
9
 Tak jsem se konecne dovolala a základovou desku co rdr posila je pouze vseobecna a pro konkrétní terén by ji měl udělat vlastni projektant podle zjištěného radonu sklonu pozemku apod.
25. srp v 15:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
popel (57 r.)
3
  • Stavím dům
    vesnice, Region Nymburk
fotoportrét
fotoportrét
popel (57 r.)
3
  • Stavím dům
    vesnice, Region Nymburk
 @gustinovi to my jsme měli tak, že jsme si navymýšleli ještě před KS změny v půdorysu (ležatá kanalizace se musela přizpůsobit), dostali jsme z rdr projektovou dokumentaci, pak jsme nechali udělat radon, hydrogeo, geo, podklady dostal zpracovatel - hlavní projektant ing. Valkoun z Prahy, a vypracoval "Osazení domu na pozemku". Detaily byly tam i tam, ještě těsně před dokončením dostal Valkoun od rdr změnu výkresu základové desky. Tím bylo hotovo, pak už přijela fa Stade a dohodli jsme se na plus dvou řadách ztraceného bednění kvůli nevyhovující výšce oproti lesu a asfaltové komunikaci. Je fakt ale, že náš pozemek je jinak ideální rovina, na dvaceti metrech šířky je rozdíl asi 2 cm nadmořské výšky, možná to má vliv. Hlavní projektant vám určitě poradí, samozřejmě bral v úvahu všechny okolnosti (radon, písky, může být skála anebo zavezený rybník atd.). Ještě to zkonzultujte s hlavním projektantem.
25. srp v 15:38  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
biker
29
Registroval se 4. prosince 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 210 příspěvků. Má 1 přítele.
fotoportrét
fotoportrét
biker
29
Registroval se 4. prosince 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 210 příspěvků. Má 1 přítele.
 Dobrý den. Mám dotaz. Možná mi někdo poradí, jen doufám,ze to dobře vysvetlim. Máme solary a dnes i když svítilo celý den sluníčko tak najednou začala téct studená voda. Přitom to vypadá že v bojleru horká voda je, vyčerpat jsme ji určitě ne vyčerpali. Když zapneme zahřívání elektřinou ani to nesepne. Čím by to tedy mohlo být že do trubek už nejde a teče studená? Díky.
25. srp v 19:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
showme_a
27
Registrovala se 22. července 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 210 příspěvků. Má 17 přátel. Region Praha - východ.
  • Zařizuji dům
    Tuřice, Region Mladá Boleslav
fotoportrét
fotoportrét
showme_a
27
Registrovala se 22. července 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 210 příspěvků. Má 17 přátel. Region Praha - východ.
  • Zařizuji dům
    Tuřice, Region Mladá Boleslav
 @gustinovi To co ti řekli sedí. V projektové dokumentaci je to jen obecně. Museli jsme si nechat vypracovat projekt osazení domu na pozemku a k tomu výkres ZD podle radonu a terénu. Ten, kdo nám dělal osazení, dělal i výkres ZD. Jsme také středočeský kraj a KS a podpis SoD 28.4. Tou dobou jsme už měli stavební povolení a na ZD nám dali termín asi po 2 týdnech (16.5.) ale strašili pěti týdny...
25. srp ve 22:48  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petovi
93
Registrovala se 29. července 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 246 příspěvků. Má 19 přátel. Region Brno.
fotoportrét
fotoportrét
petovi
93
Registrovala se 29. července 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 246 příspěvků. Má 19 přátel. Region Brno.
 Koho štve tmavé schodiště v Nova 101, tak jako dlouhou dobu nás - tady je možné řešení - funkční rozhodně je, snad bude i bezproblémové http://www.modrastrecha.cz/blog/petovi/album/2016-budiz-svetlo-62y7ob/
26. srp v 09:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petovi
93
fotoportrét
fotoportrét
petovi
93
 @biker jestli je horká voda v nádrži poznáte podle teploměru. Dál nevím - my už řešili zavzdušnění, výměnu té spešl tyče uvnitř, usazení změkčovače před nádrž, výměnu soláru, který začal po 5,5letech téct, ale tohle teda ještě ne...
26. srp v 09:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
margot_ka
35
Registrovala se 15. března 2012 na modrastrecha.cz. Přidala 368 příspěvků. Má 36 přátel. Zlín, Region Zlín.
fotoportrét
fotoportrét
margot_ka
35
Registrovala se 15. března 2012 na modrastrecha.cz. Přidala 365 příspěvků. Má 36 přátel. Zlín, Region Zlín.
 @petovi souhlasje to investice,ktera se vyplati. V ramci dodavky domu od rdr vychazi svetlovod velux na cca 14 tis
26. srp v 10:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petovi
93
fotoportrét
fotoportrét
petovi
93
 @margot_ka tento je kolem 20tis - ale je zateplený a tak nějak dle recenzí jsme šli raděj do Sunizeru. Cenu ještě nevíme přesněemoticon protože jsme měli objednaný větší. Ale pri instalaci zjistili, že se tam kvůli trámům ve stropě nevejdou, takže jeli bohužel pro menší...
26. srp v 10:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
6
Registroval se 20. října 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 459 příspěvků. Má 2 přátele.
  • Stavím dům
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
6
Registroval se 20. října 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 459 příspěvků. Má 2 přátele.
  • Stavím dům
 @petovi a aka velkost je ten co ste tam dali?
26. srp v 11:02  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petovi
93
fotoportrét
fotoportrét
petovi
93
 @tojojot Sunizer SZ 330: Potrubí 33cm, difuzor 40x40cm.
26. srp v 11:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
6
  • Stavím dům
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
6
  • Stavím dům
 @petovi dik, to je zhruba velkostne take co montuje rdr ten velux, ja som si to nechal dat na hornu chodbu nad schody. A na ktoru svetovu stranu mate tu vonkajsiu cast?
26. srp ve 12:12  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petovi
93
fotoportrét
fotoportrét
petovi
93
 @tojojot je to bohužel východ až jihovýchod - jih by byl asi nejvodnější. Teď v létě tam je slunko jestě v 15 odpoledne. V zimě to bude asi horší. Čím větší světlovod, tím více světla přivede i v neideálních podmínkách, nebo při zataženu. I tato velikost ale včera v 19 stále ještě přiváděla dostatek světla aniž bychom museli na schodech svítit a to už byl dávno ve stínu.
26. srp ve 12:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
margot_ka
35
Registrovala se 15. března 2012 na modrastrecha.cz. Přidala 368 příspěvků. Má 36 přátel. Zlín, Region Zlín.
fotoportrét
fotoportrét
margot_ka
35
Registrovala se 15. března 2012 na modrastrecha.cz. Přidala 365 příspěvků. Má 36 přátel. Zlín, Region Zlín.
 @tojojot na kterou stranu homate vy? My ho mame naktesleny na sever.
@petovi myslis,ze je to blbost? :(
26. srp ve 13:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
6
  • Stavím dům
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
6
  • Stavím dům
 @petovi aha... no u nas prichadza do uvahy zhruba zapad-juhozapad, tak snad to bude pouzitelne..
26. srp ve 13:37  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
6
  • Stavím dům
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
6
  • Stavím dům
 @margot_ka prave som odpisal vyssie emoticon ja prave vobec netusim ako to je s tou orientaciou, nemam ziadne skusenosti so svetlovodmi, ci je to na nieco dobre ked je otoceny aj na neidealnu stranu, alebo ci sa na to radsej vykaslat... u nas hadam ten juhozapad bude v pohode dufam, sever si netrufam povedat ci by daval nejake pouzitelne svetlo. Podla mna z kazdej strany by to aspon trochu fungovat malo, otazka je kolko toho svetla bude. Mozno niekto iny poradi.
26. srp ve 13:39  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petovi
93
fotoportrét
fotoportrét
petovi
93
 @margot_ka na uplnem severu vam asi nebude svitit slunko, pokud to bude za vrcholem strechy. Treba ted ve 14 hod nam zvrchu sviti od jihu na obe strechy jizni i zapadni, stin strechy pada na sever. Asi tam urcite bude nejmensi ucinnost. Jih a jiho-vychod a jiho-západ pochytá určitě víc slunka. Funguje ale i když do něj přímo nesvítí - jak jsem psala i včera navečer dával ještě dost světla, abychom nemuseli na schodech svítit, ale není to už to jasné teplé světlo od slunce, ale takové slabší a studenější bílo modré rozjasnění.
@tojojot
26. srp ve 14:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
margot_ka
35
fotoportrét
fotoportrét
margot_ka
35
 Decka diky!
@petovi kdyste tohle tema nenakousli,vubec by me nenapadlo,ze nam to na hov.o naprojektovali
Jdu prudit projektanta emoticon
26. srp ve 14:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petovi
93
fotoportrét
fotoportrét
petovi
93
 @margot_ka ještě doplním, že v zimě vychazí a zapadá sluníčko blíž u sebe, jakoby blíž k jihu a ten oblouk co udělá je nižší - nevyšplhá se ani v poledne tak vysoko, takže tam by byl podle mě ten sever úplně mimo. Zvážila bych to jestli to nepředělat. Jestli to ale nejde, tak je to určitě lepší než nic. Manžel to uviděl včera večer až po té 19.h a byl velenadšený!!! S tím, co to dává přes dnešní slunečný den se to ale nedá srovnat.
26. srp ve 14:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
margot_ka
35
fotoportrét
fotoportrét
margot_ka
35
 @petovi hele,nejvetsi spatenka u nas: mame hned na druhe strane hrebenu z jizni strany komin. Tedy total nonsens! Jsem rada, ze se tu to tema otevrelo. Vubec mi to nedocvaklo, ze je toblbost :-P
26. srp ve 14:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sargic
3
Registroval se 21. dubna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 62 příspěvků. Má 2 přátele. Region Znojmo.
fotoportrét
fotoportrét
sargic
3
Registroval se 21. dubna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 62 příspěvků. Má 2 přátele. Region Znojmo.
 @margot_ka Takže ho na tu severní stranu nebudete dávat? Máme schody taky na severu, takže se zajímám o Vaše řešení emoticon
26. srp ve 14:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petovi
93
fotoportrét
fotoportrét
petovi
93
 @sargic
@margot_ka Ten tubus je jak stavebnice s koleny, da se naohybat temer kamkoli - o tom kolik to pripadne ztraci na ucinnosti musi ale poreferovat nekdo jiny.
26. srp v 15:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
margot_ka
35
fotoportrét
fotoportrét
margot_ka
35
 @sargic no urco ne tak,jak je to ted. Svetlovod je za kominem
26. srp v 15:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
honeyjenny
Registrovala se 29. srpna 2012 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 27 příspěvků. Má 6 přátel. Region Vsetín.
fotoportrét
fotoportrét
honeyjenny
Registrovala se 29. srpna 2012 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 27 příspěvků. Má 6 přátel. Region Vsetín.
 Asi se trochu ztrácím - v SOSB máme termín výstavby 3. čtvrtletí 2017, ale obchodní zástupce se občas mezi řečí zmíní, že "když si pospíšíme, na konci října bychom mohli začít"... asi má jeho rok nějaké jiné měsíce emoticon
28. srp ve 14:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zenny2
3
Registrovala se 20. srpna 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 198 příspěvků. Má 4 přátele.
fotoportrét
fotoportrét
zenny2
3
Registrovala se 20. srpna 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 198 příspěvků. Má 4 přátele.
 @honeyjenny No, možná spíš mluví ze zkušenosti emoticon emoticon emoticon Vyřizování stavebního povolení je občas na dlouho..... (ale jinak samo, to je už 4. čtvrtletí)
29. srp ve 13:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš