Menu Forum

RD Rýmařov a zkušenosti s nimi?

3. pro 2016  • 
 Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
vision13
Registroval se 11. května 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 14 příspěvků. Má 1 přítele. Region Brno.
fotoportrét
fotoportrét
vision13
Registroval se 11. května 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 14 příspěvků. Má 1 přítele. Region Brno.
 @crawler Mohl za to hloupý projektant, který nechal co 4 baraky s jinýma podmínkama pro výstavbu. Při prodeji pozemku se tvrdilo, že stavet můžem co chceme, ale povolený byl jen bungalov. Nejvíce nás dostala podmínka sklonu střechy sousedních domů, kdy se naše střecha musela podobat a sklon se mohl lišit max o5% . regulativa na stavbu mela 7 x A4 z obou stran. Specifikace na domy, ploty, střechy, pergoly, garáže.. Projektant se vyřádil a kdybych ho znal, tak bych se vyřádil já na něm emoticon Klidně si najdi na netu Pohořelice polní etapa II na stránkách města. čtení je to hororové a každá barva bloku má své vlastní peklo.
31. srp ve 22:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
crawler
1
Registrovala se 18. ledna 2009 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 101 příspěvků. Má 69 přátel. Region Chrudim.
  • Přestavuji dům
    Region Chrudim
fotoportrét
fotoportrét
crawler
1
Registrovala se 18. ledna 2009 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 101 příspěvků. Má 69 přátel. Region Chrudim.
  • Přestavuji dům
    Region Chrudim
 @vision13 ty bláho, to bych snad stavbu vzdala..to by mě dostalo emoticon Už jsem slyšela taky dost podobných story o nové zástavbě,která je v památkovém pásmu-tam kecali taky úplně do všeho a dělali problémy se vším...emoticon
31. srp ve 22:11  •  přestavuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
angus88
12
Registroval se 24. ledna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 496 příspěvků. Má 4 přátele. Region Praha.
  • Stavím dům
    Jirny, Region Praha - východ
fotoportrét
fotoportrét
angus88
12
Registroval se 24. ledna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 496 příspěvků. Má 4 přátele. Region Praha.
  • Stavím dům
 @tojojot a tedy bojler jede pouze v době NT,ne?
31. srp ve 22:20  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
6
Registroval se 20. října 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 461 příspěvků. Má 2 přátele.
  • Stavím dům
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
6
Registroval se 20. října 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 461 příspěvků. Má 2 přátele.
  • Stavím dům
 @angus88 ano (pokial je spravne zapojeny), ja som len upresnil ze ten maximalny interval kedy nejde (t.j. kedy je vysoky tarif) tak je hodina v kuse, potom musi zas nabehnut NT.
31. srp ve 22:37  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
gustinovi
9
Registrovala se 15. července 2007 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 166 příspěvků. Má 12 přátel. Region Karviná.
fotoportrét
fotoportrét
gustinovi
9
Registrovala se 15. července 2007 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 166 příspěvků. Má 12 přátel. Region Karviná.
 Tak dneska KS za mnou, trvala 4hod a to jsem byla připravená.
A musím mooooc poděkovat panu Uhlářovi za zařízení a schválení SOSB co byla z roku 2015 že jsme nemuseli navyšovat cenu za základ domu a také za info k fenixu a snahu tento problém řešit.

Mohu se prosím zeptat, na kolik vám nakalkulovali Fenix v largo 98? Máme ho asi špatně spočítaný, protože jsme jedni s nejvyšší částkou. Samozřejmě budou odečty za radiátory, rozvody apod. ale čistě fenix bez odečtů je kalkulovaný na 146tis. což je blbost. Zítra budu vyřizovat ať to znovu přepočítají.
1. zář v 00:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavelcent
35
Registroval se 7. února 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 1028 příspěvků. Má 13 přátel.
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
pavelcent
35
Registroval se 7. února 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 1028 příspěvků. Má 13 přátel.
  • Již bydlím v domě
 @gustinovi
Proč blbost ? V roce 2011 jsme cenu za Fénix, do Novy 101, bez odečtů měli cca 132.000,-Kč. A to se dnes ceny pohybují úplně jinde.
1. zář v 07:22  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
59
Registrovala se 21. května 2008 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 1286 příspěvků. Má 67 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
59
Registrovala se 21. května 2008 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 1286 příspěvků. Má 67 přátel.
 @gustinovi mame teda Kubis 74 a podlahovka do celého domu vc. BMR byla nakalkulovana na něco přes 148 tis. emoticon
1. zář v 08:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tommik23
Registroval se 2. ledna 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 50 příspěvků. Má 1 přítele. Region Zlín.
fotoportrét
fotoportrét
tommik23
Registroval se 2. ledna 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 50 příspěvků. Má 1 přítele. Region Zlín.
 @gustinovi @ pavelcent @ zmrz_lina
My máme fenix v Largu 98 naceněný na 110 000 Kč jedná se jen o přibližnou cenu v rámci cennové kalkulace nikoliv KS.
1. zář v 08:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
6
  • Stavím dům
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
6
  • Stavím dům
 Ja mam v Solo117 fenix v celom dome za 181 tisic (z toho 40 tisic praca, nechal som si poslat aj presny rozpis komponentov, material tam je za 141 tisic)
1. zář v 08:58  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
gustinovi
9
fotoportrét
fotoportrét
gustinovi
9
 Děkuji i tem kteří odpovídali na nova101 Kubis apod. Ale ty baráky jsou mnohem větší.
@tommik23 z kterého roku máte kalkulaci? A máte ji všude? My ji máme v celem baráku jen nebude v zádveří kde bude skříň a pak na chodbě u toalety tam bude také skříň. 110tis je luxusní cena
1. zář v 09:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
gustinovi
9
fotoportrét
fotoportrét
gustinovi
9
 Tak 25 tis bez dph je doma. Volala jsem na fenix a oni už v ceně 146tis mají i podložku pod vinyl heat pak no a rdr mi ji v kalkulaci účtuje u podlahových krytin podruhé. Takže chybičky se u nich našla.
1. zář v 09:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
6
  • Stavím dům
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
6
  • Stavím dům
 Mame stavebne povolenie! emoticon
1. zář v 10:07  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
59
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
59
 @tojojot bomba!
1. zář v 10:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tommik23
fotoportrét
fotoportrét
tommik23
 @gustinovi kalkulace byla na začátku roku 2016. Podložku pod vinyl nám kalkulují také, ale částku máme uvedenou mezi podlahami ( cca 23 OOO,- )
1. zář v 10:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
gustinovi
9
fotoportrét
fotoportrét
gustinovi
9
 @tommik23 ni nám ji právě rdr zapocital taky mezi podlahy a je i v ceně Fénixe započítána. Tak Ted to ještě resim přes rdr ať jednu tu položku odečtou
1. zář v 10:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tommik23
fotoportrét
fotoportrét
tommik23
 @gustinovi hlavně, že se na nesrovnalosti došlo bo 20 tisíc na cestě nenajdeš emoticon
1. zář v 10:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
showme_a
27
Registrovala se 22. července 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 210 příspěvků. Má 17 přátel. Region Praha - východ.
  • Zařizuji dům
    Tuřice, Region Mladá Boleslav
fotoportrét
fotoportrét
showme_a
27
Registrovala se 22. července 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 210 příspěvků. Má 17 přátel. Region Praha - východ.
  • Zařizuji dům
 Ahojky, mám dotázek, máme vlastní dodávkou vanu a umyvadlo do koupelny, naše parta souhlasila, že nám to dodělá za poplatek 5tisíc, jedná se o montáž umyvadla a obezdění vany. Zdá se Vám to moc, stejně jako nám?
1. zář v 10:32  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
angus88
12
  • Stavím dům
fotoportrét
fotoportrét
angus88
12
  • Stavím dům
 @showme_a Pokud je v ceně materiál (obezdívka, obklady, roháčky a hadice k umyvadlu, konzole..) pak se mi zdá cena přiměřená.
1. zář v 10:44  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
showme_a
27
  • Zařizuji dům
fotoportrét
fotoportrét
showme_a
27
  • Zařizuji dům
 @angus88 nene, je to cena čistě za práci, proto se nám to zdá moc. Navíc peníze čistá ruka.
1. zář v 10:59  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
popel (57 r.)
3
Registroval se 17. srpna 2011 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidal 46 příspěvků. Má 2 přátele. Vesnice, Region Nymburk.
  • Stavím dům
    vesnice, Region Nymburk
fotoportrét
fotoportrét
popel (57 r.)
3
Registroval se 17. srpna 2011 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidal 46 příspěvků. Má 2 přátele. Vesnice, Region Nymburk.
  • Stavím dům
    vesnice, Region Nymburk
 @showme_a my platíme 4303 za montáž vany a baterie, baterie je za 297 Kč a to je drahé, ale vana stojí na podestě a má samozřejmě přívod a odpad a takové kraviny ... je to podle mě přiměřené, vlastní dodávkou bychom to zvládli za 2 litry z ručky do ručky, ale to by musely být už instalace provedené
1. zář v 11:16  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
slabici
29
Registrovala se 25. listopadu 2014 na modrastrecha.cz. Přidala 1777 příspěvků. Má 10 přátel. Region Praha - východ.
fotoportrét
fotoportrét
slabici
29
Registrovala se 25. listopadu 2014 na modrastrecha.cz. Přidala 1777 příspěvků. Má 10 přátel. Region Praha - východ.
 @showme_a To bývá běžná cena, pokud od nějakýho řemeslníka chceš něco na ruku "přidělat". My platili podobnou sumu za montáž půdních schodů. PRotože těžko budeš shánět někoho, kdo ti přijde udělat práci na 2-3 hodiny za pár stovek emoticon
1. zář v 11:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
angus88
12
  • Stavím dům
fotoportrét
fotoportrét
angus88
12
  • Stavím dům
 @showme_a Pak mi to přijde opravdu moc. Stejné činnosti jsem dělal na bytě před pár měsící a je to otázka několika hodin a trochu zručnosti. Co třeba si to pak dodělat své pomocí po předání domu? Já bych za to ty peníze nedal
1. zář ve 12:24  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
vision13
fotoportrét
fotoportrét
vision13
 @showme_a pokud to ukecas na 4 tak do toho jdi. Nikdo ti to neudela za 3 hodiny, ale oni ano. Najmes si cloveka, ten to bude delat dva dny, protoze cas jsou penize emoticon emoticon nakonec ti na to napocita cloveka co mu pomohl, dopravu, a svou odbornou praci, kde se neosidi a ty zjistis ze te odrbal stejne jako oni a cekala jsi na to mesic. Pokud je manzel zrucnej a mate naradi udelejte sami
. Moje moto je, ze co zvladne kde jakej pobuda, to sice neumim tak skvele, ale co bych jim zaplatil za praci, tak za to si dokoupim sve naradi a naucim se to emoticon
1. zář ve 13:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavelcent
35
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
pavelcent
35
  • Již bydlím v domě
 @showme_a
Není to malo, podle mě by to mohlo být 1 tis. za umyvadlo a 2 tis. za vanu. Ale jsem asi z jiné planety. Pokud vám to budou dělat za 5 tis. nepřipouštěl bych žádné kompromisy v kvalitě práce. Musí to být dokonalé. Obložení,silikony, napojení na odpady, odtok vody atd.
1. zář ve 14:12  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
6
  • Stavím dům
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
6
  • Stavím dům
 RDR mi chce uctovat 430 Kc/m2 priplatok za dlazbu v jednej kupelni, lebo sme si vybrali dlazbu 20.5x61.5cm pricom maximalna velkost v ich technickych podmienkach je 30x60cm. Vraj s tym maju viceprace a neviem co. Centimeter a pol rozdiel (a druha strana este o 9.5 cm mensia). Vraj to preberalo aj vedenie s obchodnym riaditelom a zhodli sa na tom ze mam ist do p... slusne povedane, jednoducho ziadny kompromisny navrh s nejakou rozumnejsou variantou priplatku kedze to je len centimeter a pol, nic, proste bud zaplatim alebo si mozem vybrat mensiu dlazbu (co uz snad ani nestiham do KS, navyse Siko by po mne zrejme chcelo uz dalsie vizualizacie a vybery zaplatit lebo uz nam to komplet spocitali a nakreslii)
Tak teda neviem co si mam o tom mysliet.
1. zář ve 14:56  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
6
  • Stavím dům
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
6
  • Stavím dům
 Citam teraz to stavebne povolenie a okrem ineho sa tam pise ze "Ve smyslu ustanoveni zakona o pamatkove peci c. 20/87 Sb., ve zneni zak. c. 242/1992 Sb., o statni pamatkove peci bude nutny zakladni vyzkum provedeny odbornou organizaci. Skryvku ornice a vsechny zemni prace spojene s plochou staveniste je treba od jejich zahajeni sledovat kresebne, fotograficky i pisemne dokumentovat. Mimo tyto prace je nutny dalsi pruzkum v pripade, ze budou skryvkou nebo jinym zasahem do terenu naruseny archeologicke struktury. Na archeologicky vyzkum je nutno v dostatecnem predstihu uzavrit smlouvu s opravnenou organizaci."

Neviem co z toho pre mna plynie, aky zakladny vyskum? To si mam nejaku firmu zaplatit aby fotila, kreslila a zapisovala postup stavby ci ako tomu mam rozumiet? emoticon
1. zář v 15:33  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
showme_a
27
  • Zařizuji dům
fotoportrét
fotoportrét
showme_a
27
  • Zařizuji dům
 @angus88
@popel
@slabici
@vision13
@pavelcent
RDR si už v kalkulaci započítalo přípravu pro vanu a umyvadlo... Cca 2tis. Takže jde o to postavit vanu(baterie a prace s tím je mimo vlastní dodávku u vany), obezdít, obložit a usadit umyvadlo. Obklady určitě nějake zůstaly akorát ten Ytong by jsme asi neměli. Tvrdili, že to je cena i za silikon pěnu apod. Ale na to nebude taková spotřeba aby se nedalo použít to co zbylo... Čekali jsme, že si řekne tak do 3tis. Nepřijde mi, že by to měla být práce na celý den emoticon
1. zář v 15:57  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
59
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
59
 @tojojot to si děláš srandu? Nam bylo v siko jasne řečeno, ze kdyz je takovýto drobný rozdíl v rozměru, tak je to bráno jako standard a žádný příplatek se neuctuje. My máme lehce větší dlažbu v chodbách.... Kalkulaci z RDR ale zatim nemam.
1. zář v 16:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavelcent
35
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
pavelcent
35
  • Již bydlím v domě
 @tojojot
Jak již bylo několikrát řečeno, cokoli co je mimo standardní projekt stojí balík. A´t už je to změna velikosti půdorysu (obvodových zdí), přidání modulu domu či garáže a nebo jiná velikost dlažby či obkladů. Prostě je to tak a je na každém, jak se s tím popere. Podle mě, je to taky drahé, ale na obranu RDR musím říct, že všechny tyto nadstandardní příplatky avizuje předem a nikoli až po provedení, nebo v průběhu. Vždy se můžete rozhodnout, jestli to akceptujete nebo ne. Myslím, že je trochu vyděračské (nenapadá mě vhodnější výraz), ale fér. Něco jako automobilka. Vestavěná navigace stojí balík, vlastní je za hubičku. emoticon
1. zář v 16:17  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
59
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
59
 @pavelcent jsem asi slepá, ale zrovna příplatek za větší dlažbu jsem nikde neviděla, navíc info ze siko byla taková, ze je to bráno jako standard. Jinak bychom vybrali něco jiného teda. Mame taky o centak větší dlažbu.
1. zář v 16:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš