Menu Forum

RD Rýmařov a zkušenosti s nimi?

4. pro 2016  • 
 Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
6
Registroval se 20. října 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 463 příspěvků. Má 2 přátele.
  • Stavím dům
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
6
Registroval se 20. října 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 461 příspěvků. Má 2 přátele.
  • Stavím dům
 @sykop heh 5 tisic za tu sparovku? tak to zacinam byt rad ze sme tam nechali standartnu (lebo sa tam proste hodila, inac by sme asi tiez vybrali inu)...

a mne islo pri tych bodovkach o to ze kolko ich je treba na nejaku plochu, po kolkych centimetroch davaju dalsiu lampu...
12. zář ve 21:39  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
59
Registrovala se 21. května 2008 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 1286 příspěvků. Má 67 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
59
Registrovala se 21. května 2008 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 1286 příspěvků. Má 67 přátel.
 paradoxně nám v siku ani nikdo neřekl, že je jiná barva za příplatek. Prostě mi vrazili do ruky vzorník spárovaček a vyberte si, co se vám k obkladu hodí nejvíc. emoticon ale já už se v souvislosti se sikem ničemu nedivím.
12. zář ve 21:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
silenoz (33 r.)
1
Registroval se 7. dubna 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 227 příspěvků. Má 2 přátele. Region Plzeň.
fotoportrét
fotoportrét
silenoz (33 r.)
1
Registroval se 7. dubna 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 227 příspěvků. Má 2 přátele. Region Plzeň.
 Garaz mame delsi o cca 3,2 m (9,2 m) a byla to vskutku raketa. Porad neco pripocitavali a strop jsem si chtel zateplit sam a bylo mi sdeleno, ze to NEZLE. Ve vyrobe zhotovy strop, folie, izolace, zaklopi a dale s tim uz nepujde manipulovat. Zitra mrknu na ceny, priapdne naskenuji a psolu. Ale bylo to tusim s DPH cca 200 mozna 230.000,- emoticon emoticon
12. zář ve 21:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
6
Registroval se 20. října 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 463 příspěvků. Má 2 přátele.
  • Stavím dům
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
6
Registroval se 20. října 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 461 příspěvků. Má 2 přátele.
  • Stavím dům
 @zmrz_lina ja som to tu uz parkrat zachytil ze za inu ako standartnu sparovacku je priplatok ale nas ak si dobre pamatam upozornil ten clovek zo sika ze ktore farby su standartne a ze za nestandartne je nejaky priplatok (ale nepovedal aky, to si asi aj tak urcuje RDR), takze asi zalezi aj od toho s kym tam clovek jedna.
12. zář ve 22:13  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sykop
1
Registrovala se 15. května 2016 na modrastrecha.cz. Přidala 160 příspěvků. Má 1 přítele. Region Praha.
fotoportrét
fotoportrét
sykop
1
Registrovala se 15. května 2016 na modrastrecha.cz. Přidala 160 příspěvků. Má 1 přítele. Region Praha.
 @zmrz_lina to nám neřekl také nikdo, zjišťuju to až tady a v kalkulaci, že cena spárovačky se opravdu hodně liší...
12. zář ve 22:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sykop
1
fotoportrét
fotoportrét
sykop
1
 @tojojot máme bodovky cca 80 cm od sebe
12. zář ve 22:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
addamec
Registroval se 9. dubna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 19 příspěvků. Region Praha - východ.
fotoportrét
fotoportrét
addamec
Registroval se 9. dubna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 19 příspěvků. Region Praha - východ.
 Dotaz k Siku, dnes nam dorazila kalkulace a zjistil jsem, ze mame dlazbu i obklady tloustky 10mm. Je to pro RDR prijatelne? Priplaci se neco?
Oboje jsme vybrali na zaklade vzorove koupelny a bylo nam receno, ze rozmerove splnuje standardy RDR.
Kolik jste doplaceli za sparovacky?
Diky
12. zář ve 23:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
angus88
12
Registroval se 24. ledna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 497 příspěvků. Má 4 přátele. Region Praha.
  • Stavím dům
    Jirny, Region Praha - východ
fotoportrét
fotoportrét
angus88
12
Registroval se 24. ledna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 496 příspěvků. Má 4 přátele. Region Praha.
  • Stavím dům
 @silenoz proč by nešel strop zateplit dodatečně? Co Vám to řekli za blbost? Strop v garáži je tvořen viditelnými nosníky, na kterých jsou osb desky
13. zář v 06:43  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
angus88
12
Registroval se 24. ledna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 497 příspěvků. Má 4 přátele. Region Praha.
  • Stavím dům
fotoportrét
fotoportrét
angus88
12
Registroval se 24. ledna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 496 příspěvků. Má 4 přátele. Region Praha.
  • Stavím dům
 @tojojot ano,led světla máme vlastní (to už jsme rdr fakt platit nechtěli). Máme jich v kuchyni 6ks (2 nad barem a 4 v kuchyni).
13. zář v 07:30  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
59
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
59
 Když řeknete bodovky, pro rýmařov je to automaticky topící halogenka, proto dělají nějaký krytky nebo co a pak to stojí ty hrozné peníze. Pokud chcete bodovky, ale netopící (s led žárovkou, nebo třeba led panely), tak chtějte jen vývod na stropní světlo a domluvíte se na místě s elektrikářem. Na LED není třeba žádný krabičky za hříšný peníze emoticon Budeme to mít taky tak.
13. zář v 08:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
lopp
8
Registroval se 10. dubna 2013 na modrastrecha.cz. Přidal 643 příspěvků. Má 1 přítele. Region Praha.
fotoportrét
fotoportrét
lopp
8
Registroval se 10. dubna 2013 na modrastrecha.cz. Přidal 641 příspěvků. Má 1 přítele. Region Praha.
 @zmrz_lina Led žárovky že netopí? To je nějaký nový objev? Tady se člověk přiučí ale věcí... emoticon
13. zář v 08:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
59
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
59
 @lopp a topí snad jako halogenky? Neříkám, že netopí vůbec (to jsem napsala špatně), ale led žárovky jsem doma měla a i po x hodinách svícení se na ni dalo sáhnout. A třeba LED panely jsou také ok. Rozhodně od nich nehrozí, že by zapálily barák, kdyby nad nima nebyla krytka emoticon
13. zář v 08:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
lopp
8
Registroval se 10. dubna 2013 na modrastrecha.cz. Přidal 643 příspěvků. Má 1 přítele. Region Praha.
fotoportrét
fotoportrét
lopp
8
Registroval se 10. dubna 2013 na modrastrecha.cz. Přidal 641 příspěvků. Má 1 přítele. Region Praha.
 @zmrz_lina A jen taková řečnická: Dotýkala jste se na zadní straně, tam kde je CHLADIČ...?
13. zář v 08:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sykop
1
fotoportrét
fotoportrét
sykop
1
 @zmrz_lina my máme uvedeno příprava pro bodovky bez montáže (platí to i pro bodovky ve stropu i pro led osvětlení nad schody) a za jeden otvor 420 bez DPH

@addamec taky jsme vybírali podle vzorové koupelny v siku a až teď zjistili, že je vše dlažba a ne obklad (doplatek za montáž 7tis emoticon) Vždy řešili jen velikost, tloušťku ne. Za barevné spárovačky tady máme 5tis.
13. zář v 08:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
angus88
12
  • Stavím dům
fotoportrét
fotoportrét
angus88
12
  • Stavím dům
 @zmrz_lina Tak zrovna u těch bodovek jsem ten kaslík kvitoval ačkoliv by jistě šla pouze vyvrtat díra do sádrokartonu. Vše okolo vody a ohně chci mít správně a raději předimenzované. Přeci jen LED působí, že topí svou "svítící" částí méně, ale i tak topí. Navíc pokud časem zjistím, že LED nechci tak mám možnost tam dát cokoliv jiného.
13. zář v 08:51  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
atilius
5
Registroval se 18. července 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 1131 příspěvků. Má 4 přátele. Region Hradec Králové.
fotoportrét
fotoportrét
atilius
5
Registroval se 18. července 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 1131 příspěvků. Má 4 přátele. Region Hradec Králové.
 @zmrz_lina Jen taková drobnost, pohlídejte si, aby se vám ty ledky dobře chladily, jinak půjde dramaticky dolů jejich životnost.
13. zář v 09:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
59
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
59
 @lopp jop emoticon zkoušeli jsme to emoticon
13. zář v 09:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
atilius
5
fotoportrét
fotoportrét
atilius
5
 @zmrz_lina Tam může být jiný problém, pokud to teplo nemá kam unikat, tak se akumuluje a teplota okolí se zvyšuje až třeba do nějakých nepříjemných mezí ;) Nemusí ti nic zapálit rovnou, protože je to žhavé na dotek. A ještě jedna drobnost. I ledka je jen elektrické zařízení, takže může dojít na měniči k poruše, zkratu a následně třeba požáru.
13. zář v 09:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
silenoz (33 r.)
1
fotoportrét
fotoportrét
silenoz (33 r.)
1
 @angus88 Xkrat jsem jim rikal, ze mam doma Isover (ten samej tusim pouzivaji), ktery se nevyuzil pri rekonstrukci, a ze bych jej rad pouzil. Bylo mi odpovezeno, ze to nelze.... no nasXanej jsme dost emoticon
13. zář v 09:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
silenoz (33 r.)
1
fotoportrét
fotoportrét
silenoz (33 r.)
1
 Jinak Siko tragedie, divim se, ze s nima RD spolupracuje.
Vybrali jsme si tuto dlazbu https://www.siko.cz/koupelny/obklady-a-dlazba-do-koupelny/dlazba-do-koupelny/dlazba-nobile-siena-205x615-cm-mat/zbozi/nobilesi. Mate ji taky nekdo, jak jste spokojeni?

Nikde v popisku nevyctu, zda je presna, jak kriva proste NIC. A ani me to nenapadalo, ze v 21.stoleti a za 500,-/m2 bude jeste nepresna dlazba) V Siku nam nikdo nic nerekl, treba: A nechcete si priplatit par korun a mit presnou? V RD Rymarov tez nikdo nic nerekl (baraku delali uz tisice, tak snad tuto dlazbu nekdo jiz mel)
No a kdyz pan Šulek balik vybalil (na nem made in Spanelsko, tak uz jsem vedel ze to bude pruser), tak se chytil za hlavu polozil dlazdici a rekl: Podivejte se jak je dlouha a ve stredu prohla. Tak se vymyslelo jak je ma pokladat aby se nejvice eliminovala krivost-prohlost. Jelikoz vratit dlazdice a vybrat jine uz bylo realne.
Dlazbu mame v zadveri + chodba + obyvak + kuchyn + mistnost pod schody. Na kazdem metru ctverecnim je minimalne jedne dlazdice vystoupla. Kdyz mam takove ty korkove pantofle tak i o dve zakopavam. Opravdu pecka a RD/Siku za pokazenou podlahu opravdu dekujeme.
Psal jsem reklamaci at minimalne 2 dlazdice vyndaji a daji jinou mene krivou, tak uvidime. Ale predpokladam, ze to bude jako se dverma a budou se odvolavat na normy. Tam je tusim 2 mm na dlazbu (o 2mm by zakopl snad i slon). Kdyz prijde navsteva, tak kazdy nohou pozna jak je jedna vysse druha mene.
13. zář v 09:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
lopp
8
fotoportrét
fotoportrét
lopp
8
 @zmrz_lina Tak určitě, vzhledem k tomu, že při plném provozu se teplota na chladiči motá kolem 50-100 C, tak už vás vidím, jak na to šaháte... A to nemluvím o tom, když to tam bude jen tak nacpané někde mezi vatou.

No nic, prostě další adept na Darwina, ale v "poho", hlavně že ušetříte...
13. zář v 09:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
silenoz (33 r.)
1
fotoportrét
fotoportrét
silenoz (33 r.)
1
 Ma nekdo v prizemi, kde konci schody dlazbu?
Kdyz jdete blizko schodu, nedrnci/nepraska Vam dlazdice?
Po predani nam to delalo u jedne dlazdice, ted uz to delaji snad 4-5 dlazdic. Takze chodim obloukem a stale cekam na vyrizeni reklamace.
Co muze byt za problem netusim :/ To vypada na rozkopani podlahy a hledat pricinu emoticon
13. zář v 09:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
angus88
12
  • Stavím dům
fotoportrét
fotoportrét
angus88
12
  • Stavím dům
 @silenoz Já se přiznám, že jsem to s nimi ani neřešil. Nechal jsem si vysvětlit jakou skladbu má v dodávce strop garáže a dále už jsem si plánoval vlastní práce sám. To samé místnost nad garáží. Při KS mi pán říkal, že pokud budu chtít udělat z místnosti obytný pokoj tak at počítám s 150tis minimálně. To je samozřejmě blbost. Jediné co jsem opravdu musel zaplatit je izolace ve stěnách garáže, ta se tam nedá dát dodatečně, leda že bych chtěl prořezávat desky a do toho nejdu emoticon
13. zář v 09:26  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
6
  • Stavím dům
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
6
  • Stavím dům
 @silenoz co?? to si snad robis srandu, ja som prave tuto dlazbu vybral, no tak to sa mam na co tesit emoticon
13. zář v 09:28  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
59
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
59
 @lopp prosimtě, jdi si zasednout na někoho jinýho jo emoticon zajímavé je, že to takto v provozu už má několik rýmařovských, někteří i delší dobu, heuréka - nikdo nevyhořel. I podle fotografií je mezi hranou ledky a další "výplní" místa víc než dost. Navíc my konkrétně budeme mít led panely v chodbě, kde se vždy rozsvítí a pak zas zhasne a stejně tak v kuchyni nad kuchyňskou linkou, nikde v místech, kde by svítily dlouho. Pokud si to někdo plánuje na místo, kde bude svítit dlouho, ok, ať si zaplatí krytku emoticon
13. zář v 09:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
silenoz (33 r.)
1
fotoportrét
fotoportrét
silenoz (33 r.)
1
 @tojojot nooo tak se modlete, at mate dobrou serii (malo krivou a barevne podobnou)
Spanelsko fakt nikdy vice. Ale co me zarazi, ze neni od RD zadna zpetna vazba. Snad by si meli delat nejaky seznam co stoji za prd a zakaznikum nabidnout lepsi variantu. A ne aby meli na cely zivot dlazbu, jak kdyz ji poklada vozralej ukrajinec :/
13. zář v 09:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
atilius
5
fotoportrét
fotoportrét
atilius
5
 @zmrz_lina Z webu ledme.cz:
Při testování kvalitní led žárovky byla teplota chladiče vodorovně namontované led žárovky v polouzavřeném stropním svítidle kolem 85 C°, ale důležitější je, že naměřená teplota napájecí elektroniky byla 75 C° a teplota napájecího elektronického řadiče byla udržována na 53 C°, což je veliká výhoda kvalitní led žárovky. Pro tento test byla teplota testovací místnosti 28 C°.

Takže teplota může být dost vysoká. Ono hrozně záleží jaké a jak výkonné ty LEDky jsou. Argumentovat tím, že budu vždy zhasínat a nikdo z mých známých nevyhořel je trošku lichý argument ;)
13. zář v 09:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
59
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
59
 @atilius budeme mít buď 4x 9W nebo 3x 12W, ještě nevím. Víc určitě ne. Konkrétně něco takového - https://www.ledsviti.cz/bily-vestavny-led-panel-175-x-175mm-12w-bila-4100k/.
Podstatné pro mě je, že s tím elektrikář Rýmařova u jedněch, co to mají, neměl problém emoticon cituji: "Ano presne tak,nam kdyz je montoval elektrikar od RD,tak nejdriv taky rikal o kastlikach,ale ty jsou potraba pro bodovky,protoze ta je rozpalena,ale kdyz jsem mu ukazal ledky,tak ani nepipnul. A hlavne jsou 2cm vysoky", prip. "Trafo ma 37C kdyz ledky sviti. Delaji je i kulaty." Tento má osobně 3x 36W v kuchyni jako hlavní svícení.
A už dost na toto téma ju. Já osobně 1200 Kč/kastlík (to byla cena, co nám říkali) nedám emoticon
13. zář v 09:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
angus88
12
  • Stavím dům
fotoportrét
fotoportrét
angus88
12
  • Stavím dům
 @zmrz_lina Asi je to hold na každém... já jsem posera a rád klidně spím ikdyž zapomenu zhasnout světlo emoticon
13. zář v 09:55  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
atilius
5
fotoportrét
fotoportrét
atilius
5
 @zmrz_lina Nechci se elektrikářů nijak dotknout, ale myslím, že houby rozumějí ledkam. Ono to totiž není tak jednoduché jako s klasickou žárovkou. Nicméně, jestli kastlík jo nebo ne, se nedá moc zjistit takhle z diskuze.
Já jsem chtěl jen poukázat na to, že i LEDka dost topí. To, že netopí ta část, co svítí, tak vůbec neznamená, že netopí zbytek. Naopak! U LEDky topí zadní část, tj ta část co je zapuštěná ve stropě, a která naví potřebuje aby byla chlazená. Tolik k tématu LEDek ;)
13. zář v 10:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš