Menu Forum

RD Rýmařov a zkušenosti s nimi?

3. pro 2016  • 
 Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
angus88
12
Registroval se 24. ledna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 495 příspěvků. Má 4 přátele. Region Praha.
  • Stavím dům
    Jirny, Region Praha - východ
fotoportrét
fotoportrét
angus88
12
Registroval se 24. ledna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 495 příspěvků. Má 4 přátele. Region Praha.
  • Stavím dům
    Jirny, Region Praha - východ
 @farka díky, asi to udělám 25cm štěrk 0-63, 10cm nějaký jemný štěrk, 8cm dlažba. Podklad je velmi tvrdý tak to musí stačit
2. říj v 16:16  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
silenoz (33 r.)
1
Registroval se 7. dubna 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 227 příspěvků. Má 2 přátele. Region Plzeň.
fotoportrét
fotoportrét
silenoz (33 r.)
1
Registroval se 7. dubna 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 227 příspěvků. Má 2 přátele. Region Plzeň.
 @tojojot ale nemate vsechny okna s elektrickym ovladanim, nebo ano?
2. říj v 16:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
silenoz (33 r.)
1
fotoportrét
fotoportrét
silenoz (33 r.)
1
 @janiba Dejte pak vedet. Ja mam neustaly problem s garazovymi zateplenymi dvermi. Dvere jsou rovne, ale futra asi o 1cm ujizdeji. Vchodovky premerim, ale divim se kdyz s tim jsou problemy, ze si nedaji pozor, natoz kdyz to delaji ve fabrice kde maji x moznosti kontroly... emoticon
2. říj v 16:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
smolyn
Registroval se 6. března 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 13 příspěvků. Region Mladá Boleslav.
fotoportrét
fotoportrét
smolyn
Registroval se 6. března 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 13 příspěvků. Region Mladá Boleslav.
 Ahoj. Řešili jste někdo zateplení základové desky? Podlahová konstrukce od Rýmařova pouze 15cm (z toho 10 cm polystyren se zdá málo). Pak se chci zeptat na izolaci stěn v případě, že chci mít bezbariérový přístup na terasu? Trvají na dodržení 130cm od terénu. Jak to vyřešit, abych neporušil podmínky v případě reklamace?
Díky za zkušenosti.
2. říj v 16:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
erik1991
Registroval se 25. července 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 314 příspěvků. Má 2 přátele. Region Frýdek-Místek.
fotoportrét
fotoportrét
erik1991
Registroval se 25. července 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 314 příspěvků. Má 2 přátele. Region Frýdek-Místek.
 @silenoz to je podklad pro trámy ale z čeho je to netuším nesahal jsem na to a u desky jsem nebyl jak tohle dělali.

Přivzdušnění tedy necháme ale do podlahy nechci řezat. Jen doufám že tam nebudou nějaké tepelné úniky.
2. říj v 16:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
crawler
1
Registrovala se 18. ledna 2009 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 101 příspěvků. Má 69 přátel. Region Chrudim.
  • Přestavuji dům
    Region Chrudim
fotoportrét
fotoportrét
crawler
1
Registrovala se 18. ledna 2009 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 101 příspěvků. Má 69 přátel. Region Chrudim.
  • Přestavuji dům
    Region Chrudim
 Ahoj emoticon
využil jste někdo přípravu financování od RDR a byl spokojen? Nemáme čas obíhat všechny možné bankovní instituce a navíc si říkáme, že má možná RDR nasmlouvané jiné podmínky? A řešili jste financování také jako 1.krok k domu nebo např.až po projektu atpod.? Díky za odpovědi!
2. říj v 16:42  •  přestavuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
6
Registroval se 20. října 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 461 příspěvků. Má 2 přátele.
  • Stavím dům
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
6
Registroval se 20. října 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 459 příspěvků. Má 2 přátele.
  • Stavím dům
 @silenoz ano, vsetko je elektricke
2. říj v 16:57  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
6
Registroval se 20. října 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 461 příspěvků. Má 2 přátele.
  • Stavím dům
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
6
Registroval se 20. října 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 459 příspěvků. Má 2 přátele.
  • Stavím dům
 @silenoz aha vlastne ono je to este v druhej polozke zvlast ta elektrika, no dobre, tak potom to asi tak vychadza emoticon
2. říj v 17:00  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
silenoz (33 r.)
1
fotoportrét
fotoportrét
silenoz (33 r.)
1
 @erik1991 ted jsem si to zvetsil na 100% a je to ten ruzovej polystyren. Na co tam je, to je mi zahadou... Jakej podklad pro tramy?

@tojojot a z jakeho roku mate dum? U me na jedno fr. okno:
KS1 Rolety Alurol Universal m.c.102 1 sd 7 472,-
KS1 Kabel.ovlád.rolet Alurol jednotlivé s relé pro impulzní rízení 1 ks 5 881,-
= 13.353,- / 16.155,- vcetne DPH
2. říj v 17:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
erik1991
fotoportrét
fotoportrét
erik1991
 @silenoz je to Largo 85 takže to bude mít stříšku
2. říj v 17:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
6
  • Stavím dům
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
6
  • Stavím dům
 @silenoz tento rok, model 2016, takto som to mal aj ja v povodnej kalkulacii, potom som si vymyslel ze tam chcem ovladanie cez BMR a to ovladanie s rele pro impulzni rizeni v kalkulacii po odsuhlaseni PD vypadlo a pribudlo ovladanie cez BMR co tam je lacnejsie, ale to sa podla mna pomylili pretoze v tom module od BMR nieje motor, to je len to ovladanie, takze tam bude musiet byt aj to za tych 5881 za kus.
2. říj v 17:34  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sargic
3
Registroval se 21. dubna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 62 příspěvků. Má 2 přátele. Region Znojmo.
fotoportrét
fotoportrét
sargic
3
Registroval se 21. dubna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 62 příspěvků. Má 2 přátele. Region Znojmo.
 @tojojot Když už tady řeší ovládání rolet, měl bych dotaz. Když budu volit elektrické ovládání (za tu cenu modulu 5881/ks), je to možné mít ovládáno centrálně, nebo je to jen vypínač vedle okna? Budeme mít zřejmě taky ovládání přes BMR, tak se informuju ... Díky
2. říj v 18:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
6
  • Stavím dům
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
6
  • Stavím dům
 @sargic za tych 5881 je to len vypinac, este to maju aj na dialkove ovladanie, ale to sa tiez potom ovlada samostatne a nejde to nechat stiahnut centralne vsade, aspon myslim
K tomu ovladaniu cez BMR sa potom pocita ku kazdej rolete este aj ten ovladaci modul za 2175, ale v tom prave asi nieje motor (ten je v tych 5881), cize s ovladanim cez BMR sa plati za roletu, +5881 +2175 +dph, to je fakt hroza ked to takto clovek spocita...
2. říj v 19:02  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sargic
3
fotoportrét
fotoportrét
sargic
3
 @tojojot Tak pokud chce člověk podlahovou a rolety, tak se to BMR asi nevyplatí, co? Nebude levnější a jednodušší nechat Synco700?
2. říj v 19:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
smolyn
fotoportrét
fotoportrét
smolyn
 @smolyn napsal jsem 130cm měl jsem namysli těch 300cm od úrovně terénu.
2. říj v 19:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
6
  • Stavím dům
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
6
  • Stavím dům
 @sargic neviem ako to je s tou podlahovkou, podla mna to synco davaju ked je aj riadene vetranie alebo nieco podobne a bmr ked ma clovek iba elektricku podlahovku, ale fakt neviem. Kazdopadne to Synco je myslim drahsie a BMR mi je sympatickejsie. A ani neviem ci to Synco vie ovladat aj rolety, vie? Ak aj ano tak to bude presne to iste co s BMR, potrebujes ku kazdej rolete nejaky ovladaci modul, takze si asi nepomozes...
2. říj v 19:32  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
showme_a
27
Registrovala se 22. července 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 210 příspěvků. Má 17 přátel. Region Praha - východ.
  • Zařizuji dům
    Tuřice, Region Mladá Boleslav
fotoportrét
fotoportrét
showme_a
27
Registrovala se 22. července 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 210 příspěvků. Má 17 přátel. Region Praha - východ.
  • Zařizuji dům
 @tojojot
@sargic my máme také rolety všude na dálkové ovládání, u každého okna jednokanálový dálkový ovladač kterým ovládám jen jednu roletu v daném pokoji, plus v obýváku desetikanálový ovladač, který byl teda dražší cca. 4 200,- který se dá nastavit úplně jakkoliv si vzpomenete, na různé sekce např. dle světových stran, či centrálně celý dům, dá se nastavit otevírání zavírání když jste na dovolené, nebo ať se otevírají při východu slunce a zavírají při západu, nebo přímo dle svého časového uvážení
2. říj v 19:36  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
6
  • Stavím dům
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
6
  • Stavím dům
 @showme_a aha, nevedel som ze tym dialkovym sa to da takto. a kolko stali tie rolety v tejto variante? tiez cena rolety plus tych 5818 alebo to bolo viac?
2. říj v 19:45  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sargic
3
fotoportrét
fotoportrét
sargic
3
 @showme_a Takže máte u každého okna ten modul za 5881kč plus jeden centrální, kterým můžete ty jednotlivé okenní moduly ovládat? Takhle nějak jsem si to taky představoval ... A nevíte, jestli ten deseti kanálový ovladač umí ovládat kombinaci rolet a žaluzií?? A spolupracuje těm deseti kanálový ovladač i s podlahovou? Nebo je to samostatný systém jen na rolety? Díky
2. říj v 19:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
showme_a
27
  • Zařizuji dům
fotoportrét
fotoportrét
showme_a
27
  • Zařizuji dům
 @tojojot Máme sedm oken, rolety 36 904,- bez DPH, rádiové řízení rolet, pohon Becker 7ks 35 525,- bez DPH (1ks 5 075,-), přenosný jednokanálový vysílač 4ks 5 696,-, přenosný desetikanálový vysílač 1ks 4 229,- plus teda ještě vodící lišta 18bm 6 422,- všechny ceny bez DPH.
@sargic Ano u každého okna jednokanálový ovladač, přesně v každé místnosti, plus v obýváku ten desetikanálový. Umí ovládat i žaluzie, jen nevím jestli umí kombinaci obojího zároveň, to bych řekl, že ne. Je to samostatný systém jen na rolety, či žaluzie, s podlahovkou to nemá nic společného.

Píšu za manželku, máme společný účet tady, tak se nedivte tomu mužskému rodu emoticon
2. říj ve 20:14  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sargic
3
fotoportrét
fotoportrét
sargic
3
 A když máte sedm oken s roletama a jen čtyři jednokanálové vysílače, ty další tři rolety máte ručně ovládané? A ještě dotaz, co to znamená přenosný vysílač? A ten systém ovládání je přímo od výrobce rolet (Alurol?)
2. říj ve 20:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavelll12
1
Registroval se 2. listopadu 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 191 příspěvků. Region Mladá Boleslav.
fotoportrét
fotoportrét
pavelll12
1
Registroval se 2. listopadu 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 191 příspěvků. Region Mladá Boleslav.
 Hmm, 110t za rolety na 7 oken mi přijde extrém. Jako vypadá to hezky, jak to jede dolů, ale myslím, že to je docela zbytečnost to ovládat elektricky. Teda přijde mi to osobně drahé jako prase.
2. říj ve 20:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
showme_a
27
  • Zařizuji dům
fotoportrét
fotoportrét
showme_a
27
  • Zařizuji dům
 @sargic Ložnice má svůj na jedno okno, dětský pokoj na jedno okno, druhý dětský pokoj na jedno okno, koupelna na jedno okno, a v obýváku máme tři okna, které mají ten desetikanálový ovladač z kterého můžeme ovládat buď všechny 3 okna naráz v obýváku, nebo každé zvlášť plus nastavení toho zbytku jak jsem dříve vysvětloval (centrální ovládání celého domu). Přenosný vysílač je úplně klasický ovladač, je k tomu takové držátko na zeď do kterého ten ovladač zastrčíš. Ty ovladače jsou od toho Beckeru, jak jsou ty motory do rolet.

@pavelll12 Někomu přijde zbytečné tohle, někomu zase něco jiného, já jsem na tomhle trval, je to fakt pohodlné, a používáme to několikrát denně. Každopádně souhlasím, že když se to sečte, tak je to hrozná darda. Vzali jsme to z více faktorů, jak tepelných, bezpečnostních, tak komfortních.
2. říj ve 20:39  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavelll12
1
fotoportrét
fotoportrét
pavelll12
1
 @showme_a Jak to využíváte? Nemám s tím zkušenosti. Já mám jen představu na noc, kdy to zatáhnu v ložnici a dětských pokojích. Ale nějak si nedovedu představit, že celý dům bude utemován - myslím designově a hlavně to vypadá, jako když nikdo není doma.
2. říj ve 20:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
showme_a
27
  • Zařizuji dům
fotoportrét
fotoportrét
showme_a
27
  • Zařizuji dům
 @pavelll12 Bydlíme necelý měsíc, tak ber zkušenosti s rezervou emoticon Například, když byly vedra, tak jak se točí slunce tak jsme stínili teplu, máme obývák na jih. Nemusíš to zavírat úplně, dá se to přivřít a jsou tam takové větrací dírky mezi lamelama, které dýchají. Na noc zavíráme celý dům, i když jedeme pryč do práce, hlavně kvůli té bezpečnosti, trošku to zlodějům ztížit ten přístup. A když si chci pustit film přes den a udělat si tmu, tak to jde taky emoticon Nebo večer když všude svítíme v obývacím pokoji a nechceme ať k nám někdo vidí, tak to přivřem. A někdo může mít doma třeba nahou neděli, tak to je taky bez problémů emoticon emoticon emoticon
2. říj ve 21:03  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavelll12
1
fotoportrét
fotoportrét
pavelll12
1
 @showme_a Beru to s rezervouemoticon My to taky chceme na 101, ale když vidím tu cenu, tak mě to trošku rozhodilo. Oken bychom měli víc. Myslel jsem, že není problém dát manuální ovládání.
2. říj ve 21:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sargic
3
fotoportrét
fotoportrét
sargic
3
 @showme_a Díky za info ... A všechno ohledně výběru těch ovladačů apod. jste řešili při KS? A ještě spíš informativně ... Neuvažovali jste alespoň do obýváku místo rolet žaluzie (kvůli naklápění)? Pořád ještě zvažují alespoň do obýváku místo rolet žaluzie, aby tam byla větší variabilita zastínění a jsem na vážkách ...
2. říj ve 21:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
59
Registrovala se 21. května 2008 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 1286 příspěvků. Má 67 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
59
Registrovala se 21. května 2008 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 1286 příspěvků. Má 67 přátel.
 @pavelll12 asi záleží na OC. My máme normálně manuálně ovládané rolety emoticon
2. říj ve 21:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
showme_a
27
  • Zařizuji dům
fotoportrét
fotoportrét
showme_a
27
  • Zařizuji dům
 @pavelll12 Já už si přesně nepamatuji, ale myslím, že do manuálních se jim už moc nechtělo, nám popravdě taky ne. Pokud si pamatuji, tak do balkonových dveří říkali, že manuál ani nedají.

@sargic Ano vše jsme řešili u KS. Jen chviličku jsme přemýšleli o žaluziích, ale rolety má můj otec, a z jeho zkušeností pro nás rolety byly jasná volba. Jak jste to tady všechno spočítali na kolik to nakonec přišlo, tak jste mě taky překvapili, ale zatím toho teda vůbec nelitujeme.
2. říj ve 21:19  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavelll12
1
fotoportrét
fotoportrét
pavelll12
1
 @showme_a Ještě jsem koukal, že máš ty nadokenní rolety. Jsou o dost dražší jak ty viditelné kastlíky? Já když vidím, co u RDR vše stojí, tak se bojím, že to finančně bude šílenost emoticon Dali jsme si, že bychom do nadstandartu investovali max 400t a když to vidím, tak jen 200t by vyšly rolety. Vchodové dveře máte origo nebo taky příplatek? Zvažujeme i podlahové vytápění, ale vodní je taky drahé jako prase a el. rohože nevím:(
2. říj ve 21:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš