Menu Forum

RD Rýmařov a zkušenosti s nimi?

10. pro 2016  • 
 Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
showme_a
27
Registrovala se 22. července 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 212 příspěvků. Má 17 přátel. Region Praha - východ.
  • Zařizuji dům
    Tuřice, Region Mladá Boleslav
fotoportrét
fotoportrét
showme_a
27
Registrovala se 22. července 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 212 příspěvků. Má 17 přátel. Region Praha - východ.
  • Zařizuji dům
    Tuřice, Region Mladá Boleslav
 @pavelll12 Vůbec nevím, oni to takhle dělají, že ten kastlík nejde vůbec vidět, že je za fasádou. Vchodové dveře 15tisíc bez DPH příplatek. Oni ve standardu mají snad jen ty plné bílé. Podlahovku máme taky všude, ty el. rohože a tam byl příplatek cca 55 tisíc bez DPH. My byli celkově nadstandard právě zhruba těch 400tisíc, a to máme fakt malinký domeček, ještě jsme škrtali zabezpečovačku, protože už bychom se nevešli do limitu hypo.
2. říj ve 21:31  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavelll12
1
Registroval se 2. listopadu 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 198 příspěvků. Region Mladá Boleslav.
fotoportrét
fotoportrét
pavelll12
1
Registroval se 2. listopadu 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 198 příspěvků. Region Mladá Boleslav.
 @showme_a Hmm, tak to mám teda radost emoticon
2. říj ve 21:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavcik
5
Registrovala se 2. srpna 2007 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 66 příspěvků. Má 11 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
pavcik
5
Registrovala se 2. srpna 2007 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 66 příspěvků. Má 11 přátel.
 Když tu píšete o těch roletách....máte někdo venkovní žaluzie?
My nejdříve měli naceněny ty rolety, ale bylo nám řečeno, že stejně cenově vyjdou ty žaluzky, který se nám líbí víc. Byly jsme ve vzorovém domě, kde byly ty venkovní žaluzky takový, jak bych to jen řekla..tlustý? mohutný? no prostě ne jen tenkej plíšek. Ale když jsem koukala na webovky těch žaluzek, tak na obrázku se to jeví jako to tenký....
2. říj ve 21:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavcik
5
fotoportrét
fotoportrét
pavcik
5
 A co se týče ceny, to jsem tedy taky zvědavá, na co se nám to ještě vyšplhá....naposledy jsem viděla předběžnou kalkulaci na 3,6...to jsme uvažovali ještě nad obytným prostorem nad garáží, ale už by se to šplhalo před 4 mega, tak to jsme tedy couvli a raději to tedy vytuníme vnitřkem....
ty ceny má Rýmařov skutečně vysoký...a to jsem zvědavá, jak tam naskáčou (jak tu čtu) jiné barvy spárovaček, nějaká izolace bodovek, atd atd...
Ještě slintám po podlahovém topení, ale to my taky bylo řečeno, že když se to dělá, tak se to musí udělat všude a je to záležitost přes 100tis....
a to musim myslet na krbovou vložku, nějaká úprava terénu, nějaká zámkovka, oplocení emoticon no bude to ještě hodně veselý emoticon
2. říj ve 21:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
6
Registroval se 20. října 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 482 příspěvků. Má 2 přátele.
  • Stavím dům
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
6
Registroval se 20. října 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 482 příspěvků. Má 2 přátele.
  • Stavím dům
 @pavcik to elektricke podlahove nieje tak strasne, u nas je rozdiel oproti standartu 50 tisic bez dph na cely dom, myslim ze v mensich domoch tu ludia spominali 30-40
2. říj ve 22:04  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavcik
5
fotoportrét
fotoportrét
pavcik
5
 @tojojot to by bylo dobrý. Mě dokonce říkali v Berouně, ať počítáme 200tis za podlahový topení. V Praze řekli něco přes kilo....
2. říj ve 22:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sargic
3
Registroval se 21. dubna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 64 příspěvků. Má 2 přátele. Region Znojmo.
fotoportrét
fotoportrét
sargic
3
Registroval se 21. dubna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 64 příspěvků. Má 2 přátele. Region Znojmo.
 @tojojot To jako fakt? Tak proč máme zálohu na podlahovku do Kubise74 uvedenou na 135tis bez DPH? Samozřejmě mínus přímotopy (máme ocenění na mínus 13tis)... Ale pořád nejsme ani zdaleka na padesáti tisících ...
2. říj ve 22:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavcik
5
fotoportrét
fotoportrét
pavcik
5
 ježiši, omlouvám se za hrubku, ale nejde mi to už opravit zpátky emoticon
2. říj ve 22:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
campari1
7
Registrovala se 15. února 2013 na modrastrecha.cz. Přidala 50 příspěvků. Má 1 přítele. Region Ostrava.
fotoportrét
fotoportrét
campari1
7
Registrovala se 15. února 2013 na modrastrecha.cz. Přidala 50 příspěvků. Má 1 přítele. Region Ostrava.
 my máme venkovní podomítkové rolety v celém baráku, v obýváku máme dvoje dvojité franc. okna a tam jsou ty elektricky ovládané, jinak máme všude manuální a bohatě to stačí - manuálně to mám stažené za dvě vteřiny (rychleji než elektrické) a vyjde to o dost levněji...neměnila bych, když chci jen zastínit, tak je nestáhnu úplně dolů, anebo je "nedorazím" a jsou tam takové dírky, kterými proniká světlo a jinak když je stáhnu všechny na doraz, tak máme doma absolutní tmu - ocení to hlavně rodiny s malými dětmi - hned děti lépe spí po obědě emoticon
2. říj ve 22:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
6
  • Stavím dům
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
6
  • Stavím dům
 @sargic ak to je este pred odsuhlasenim PD ako zaloha, tak sa to moze zmenit ale 135 tisic je nezmysel...
takto to je presne u nas:
2. říj ve 22:24  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
6
  • Stavím dům
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
6
  • Stavím dům
 ...a to tam vlastne je v tom este aj ta cirkulacia vody za 7140
2. říj ve 22:25  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sargic
3
fotoportrét
fotoportrét
sargic
3
 @tojojot Už si nepamatuji, co budete stavět za domek, ale u K74 není rozvod topení v uhlíkové oceli, ani elektro kotel a za deskové radiátory nám odečetli cca 13 tis (7 ks po 1825 kč/ks) ... Takže těch mínusových položek tam nemáme ani zdaleka tolik ...
Jinak cena 135 tis je záloha po odsouhlasení PD ....
2. říj ve 22:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
6
  • Stavím dům
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
6
  • Stavím dům
 @sargic ale teraz pozeram v katalogu ze kubis 74 ma v zakladnej cene ten synco living system vytapeni a vetrani, cize tam niesu normalne rozvody a radiatory, za ktore my mame ten najvacsi odpocet.

a co vlastne obsahuje ten synco living? to je teplovzdusny system?
ale to teda dava zmysel, ak si tam chces dat podlahove vytapeni tak ten synco living tam asi tak ci tak ostane, lebo ostane asi kvoli riadenemu vetraniu, jedine ze by si ho nechal uplne dat prec, v tom pripade by nanho bol odpocet
2. říj ve 22:35  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
6
  • Stavím dům
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
6
  • Stavím dům
 @sargic bol si rychlejsi emoticon my mame solo 117
2. říj ve 22:36  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
59
Registrovala se 21. května 2008 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 1304 příspěvků. Má 67 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
59
Registrovala se 21. května 2008 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 1304 příspěvků. Má 67 přátel.
 @tojojot @sargic je to kvůli tomu, že máte rozdílné domy. U K74 je ve standardu vytápění přímotopy, u Sola je to teplovodní vytápění myslím, odečet je tam úplně někde jinde a pak doplatek za elektrické podlahové vytápění není tak veliký, jako když se jím nahrazují přímotopy. Jinak Synco living je systém, který ovládá topení a řízené větrání. Podlahovku to ale ovládat neumí, pokud chce někdo nechat řízené větrání a podlahovku, připlácí si za "lepší" systém Synco 700. My jsme řízené větrání na základě námi dostupných informací zrušili, tzn. zrušili jsme i Synco (minus 29600 Kč bez DPH) a místo toho máme ovládání topení přes BMR. Cena je 142 tisíc bez DPH za vytápění, systém BMR atp. Odpočet za přímotopy byl okolo 18 250 bez DPH.
2. říj ve 22:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
margot_ka
35
Registrovala se 15. března 2012 na modrastrecha.cz. Přidala 375 příspěvků. Má 36 přátel. Zlín, Region Zlín.
fotoportrét
fotoportrét
margot_ka
35
Registrovala se 15. března 2012 na modrastrecha.cz. Přidala 375 příspěvků. Má 36 přátel. Zlín, Region Zlín.
 @sargic protoze je to kubis co ma primotopy. Treba largo ma ve standardu elektrokotel a tak se doplaci min
3. říj v 10:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
erik1991
Registroval se 25. července 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 314 příspěvků. Má 2 přátele. Region Frýdek-Místek.
fotoportrét
fotoportrét
erik1991
Registroval se 25. července 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 314 příspěvků. Má 2 přátele. Region Frýdek-Místek.
 Řešili jste někdo kompletní napojení vody a kanalizace od SmVAKu? Od domu do šáchet až na hlavní řád? Bude to od nich drahší než od nějaké firmy?
3. říj v 11:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
6
  • Stavím dům
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
6
  • Stavím dům
 @erik1991 neviem ako SmVAK, ale tu u nas to ma ta vodarenska spolocnost vsetko predrazene, ci uz material alebo prace, napriklad cerpadlo k tlakovej kanalizacii mi povedali ze maju za vyse 20 tisic bez dph a ten isty model som nasiel na prvom eshope za 17 s dph, aspon ze mi dovolia ho kupit inde, ale tu montaz vyzaduju aby robili oni.
3. říj v 11:53  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
farka
28
Registrovala se 2. července 2013 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 296 příspěvků. Má 10 přátel. Region Brno.
fotoportrét
fotoportrét
farka
28
Registrovala se 2. července 2013 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 296 příspěvků. Má 10 přátel. Region Brno.
 @angus88 my jsme na pískovišti, tady všici poctivě dělají 40cm hrubého emoticon ale na jílu bych se toho nebála
@crawler financování jsme řešili až po projektu, kdy jsme měli nějakou kalkulaci od RDR, banka chtěla nějaký rozpočet
@smolyn si říkám 130 emoticon dodrželi jsme 30cm polystyrenu, ale je v plánu přidat nopová folie, zahrnout po okraj domu a udělat terasu ve výšce fr. dveří, aby nebyl schod z domu...vím, že to tu pár lidí má stejně dělané, jen hledat...
3. říj ve 12:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
atilius
6
Registroval se 18. července 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 1137 příspěvků. Má 4 přátele. Region Hradec Králové.
fotoportrét
fotoportrét
atilius
6
Registroval se 18. července 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 1137 příspěvků. Má 4 přátele. Region Hradec Králové.
 @farka Na jílu bych se toho právě bál....My jsme na jílu a v době sucha se půda smrskne i o několik centimetrů, v době mokra se to zase roztahuje. Teď jsme měli dost sucho a kolem čističky se udělala 2 cm škvíra. I když jíl vypadá pevně, tak podle vlhkosti mění hodně svůj objem a dost se hýbe...
3. říj ve 12:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zenny2
3
Registrovala se 20. srpna 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 201 příspěvků. Má 4 přátele.
fotoportrét
fotoportrét
zenny2
3
Registrovala se 20. srpna 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 201 příspěvků. Má 4 přátele.
 @tojojot .....u nás to dokonce Středočeské vodárny nedělají vůbec, ačkoli v nějakých podkladech je, že to dělají na klíč, dokonce i výkop pro napojení si musíš zajistit sám..... Doporučili nám 3 nějaké firmy, co to dělají, jedna docela ušla, jedna s cenou úplně mimo a jedna se vůbec neozvala, takže řešíme přes starousedlíky emoticon
3. říj v 15:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
smolyn
Registroval se 6. března 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 13 příspěvků. Region Mladá Boleslav.
fotoportrét
fotoportrét
smolyn
Registroval se 6. března 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 13 příspěvků. Region Mladá Boleslav.
 @farka no, myslel jsem těch 30cm jsem už zblblej, jak koukám do projektu. Jenom můj projektant který mi dělal projekt desky a osazení má problém s dodržením těch 30cm, Má strach, abych nepřišel o záruku, když to chci bezbariérový. Vymýšlí mi tam konstrukci s roštem, aby to větralo a zároveň to bylo těch 30cm nad terénem.Dále mi doporučil zateplit celou základovou desku v četně pasu zevnitř. Řešil jste to někdo?
3. říj v 16:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
230
Registroval se 11. srpna 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 4235 příspěvků. Má 32 přátel. Region Mladá Boleslav.
  • Zařizuji dům
    Mnichovo Hradiště
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
230
Registroval se 11. srpna 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 4235 příspěvků. Má 32 přátel. Region Mladá Boleslav.
  • Zařizuji dům
    Mnichovo Hradiště
 @smolyn většinou se bezbariérově řeší terasa, vstup a vjezd do domu, ale podmínka to není... Ale pozor, aby si dům "neutopil v pozemku" Jinak čím si vysvětluje zateplení pasů uvnitř ? To je přeci holý nesmysl....
3. říj v 16:40  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
smolyn
fotoportrét
fotoportrét
smolyn
 @petrsv1000 projektant doporučil zlepšit zateplení podlahy o 10cm jelikož to RD neumí resp. chce za to příplatek nejen za materiál, ale i za dopravu která se vždy platí (musejí objednat kamióny zvětším návěsem), tak požádal RD o výkresy jak to dělají u nízkoenergetických domů. Tam to právě řeší, že zateplují základy zevnitř a celou desku ze spodu.
Mám patery terasové dveře a dům do tvaru L, tak jsem to chtěl mít bezbariérový, když platím ještě RD příplatek za bezbariérové provedení terasových dveří jenomže to musím pořád dodržet těch 30cm nad terénem kvůli záruce na konstrukci 30let. Tak mi tam vymýšlí rošty.
3. říj v 17:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
smolyn
fotoportrét
fotoportrét
smolyn
 @petrsv1000
3. říj v 17:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
smolyn
fotoportrét
fotoportrét
smolyn
 @petrsv1000 ztraceného bednění nad pasy zevnitř emoticon
3. říj v 17:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
6
  • Stavím dům
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
6
  • Stavím dům
 @smolyn ako riesia v RDR ten bezbarierovy pristup na terasu? a kolko je za to priplatok?
3. říj v 17:53  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
smolyn
fotoportrét
fotoportrét
smolyn
 @tojojot mám v kalkulaci 3576kč za dveře plus vyztužovací hranol, aby si mohl přesto chodit.
3. říj v 17:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
6
  • Stavím dům
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
6
  • Stavím dům
 @smolyn A to su cele specialne dvere? To je za jedny dvere alebo kolko tam mas tych francuzskych?
3. říj v 18:26  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
59
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
59
 Ach jo, tak ještě na poslední chvíli musíme řešit povolení vjezdu kamionů na silnici do obce - pan starosta povolení nedal - silnice není v majetku obce (jinak sám s tím problém nemá), ale kraje, takže řešíme dočasné povolení vjezdu přes silniční správní úřad :-/ Snad to stihneme.
3. říj v 18:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš