Menu Forum

RD Rýmařov a zkušenosti s nimi?

9. pro 2016  • 
 Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
pavelcent
35
Registroval se 7. února 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 1043 příspěvků. Má 13 přátel.
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
pavelcent
35
Registroval se 7. února 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 1043 příspěvků. Má 13 přátel.
  • Již bydlím v domě
 @pavelll12
Ono se to blbě fotí, protože je tam málo místa a z fotky by jsi stejně nic neviděl. Přímo naproti dveřím máme lednici s mrazákem. Na pravé straně za dveřmi, je na stěně el. domovní rozvaděč. Vedle něj je rozvaděč el. podlahovky. Na levé straně ode dveří je pračka. Nad ní by mohla být sušička. Pod schody je umístěna tlaková nádoba na vodu ze studny a na stěně rozvody vody. A ještě tam máme plno krámů jako sklopné sušáky na prádlo, koš na špinavé prádlo, žehlící prkno, v policích nad pračkou veškeré čistící prostředky, mopy na podlahu, x balíků toaletního papíru, nějaké igelitky s nevím ani čím. Na lednici je taky plno krabic a krabiček s nezbytnými věcmi a předměty. emoticon Možná ti pomůžou fotky co mám v galerii o rozvodech vody.
19. říj v 18:12  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavelll12
1
Registroval se 2. listopadu 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 198 příspěvků. Region Mladá Boleslav.
fotoportrét
fotoportrét
pavelll12
1
Registroval se 2. listopadu 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 198 příspěvků. Region Mladá Boleslav.
 @pavelcent OK, mrknu na foto emoticon
19. říj v 18:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zenny2
3
Registrovala se 20. srpna 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 200 příspěvků. Má 4 přátele.
fotoportrét
fotoportrét
zenny2
3
Registrovala se 20. srpna 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 200 příspěvků. Má 4 přátele.
 Máte, prosím, někdo zkušenost kvůli montáži domu s uzavřením místní vedlejší komunikace, která je obousměrná, kterou má ve vlastnictví obec? Zatím nám nebyli přebrat základovou desku, ale mám tušení, že k tomu dojde, myslím, že je to dost úzké.....Dnes jsem byla za starostou, nějak s tím zatím neměl zkušenost, a přislíbil, že se pozeptá, jak se toto řeší, ale raději bych po tom také popátrala.... Na jak dlouho jste případně uzavřenou komunikaci měli, jak jste řešili značení a šlo to přes policii ČR?
19. říj v 18:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
vosel
Registroval se 1. října 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 23 příspěvků.
fotoportrét
fotoportrét
vosel
 Dnes jsem se dozvěděl že nejbližší termín pro stavbu domu je čtvrtý kvartál 2017 emoticon to jsem tedy opravdu nečekal že mají RD takhle nabito. Nevíte někdo předběžně jak je to s hypotékou, jestli jde podepsat smlouva řekněme v listopadu 2016 s tím že stavba začne až na konci roku 2017? Asi se ale budeme muset poohlédnout po jiné firmě což mě osobně hodně mrzí, rýmařovské jsme vybírali docela dlouho,možná až přespříliš emoticon
19. říj v 19:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zenny2
3
fotoportrét
fotoportrét
zenny2
3
 @vosel Tuším, že naše hypo by se měla dočerpat do 2 let.....
19. říj v 19:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
helisek85
2
Registrovala se 21. prosince 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 58 příspěvků. Má 1 přítele. Region Brno.
  • Stavím dům
    Region Brno
fotoportrét
fotoportrét
helisek85
2
Registrovala se 21. prosince 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 58 příspěvků. Má 1 přítele. Region Brno.
  • Stavím dům
    Region Brno
 @vosel ahoj, my jsme podepsali SOSB v létě 2015 a montovat nám budou až 1 kvartál 2017, taky se nám to protáhlo, hlavně díky stavebnímu úřadu a už se to pak nabalovalo, že termín máme zatím přislíben v 1.kvartálu 2017
19. říj v 19:11  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zenny2
3
fotoportrét
fotoportrét
zenny2
3
 @vosel Na jednu stranu, je fakt, že než člověk zařídí vše potřebné, tak by se stejně na moc bližší termín nedostal, tedy nevím, jak jste s vyřizováním daleko a jak jsou pružné úřady u vás emoticon
19. říj v 19:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavelll12
1
fotoportrét
fotoportrét
pavelll12
1
 My když budeme mít desku do konce května, tak do Vánoc 2017 by dům měl stát, ale spíš to vidím na jaro 2018. Všude člověku hážou klacky pod nohy.
Jen si myslím, že se RD žene do pekel. Poptávka převyšuje nabídku, ceny jdou nahoru a s jídlem roste chuť, tak pak se taky může stát, že to neustojí a pohřbí je třeba snižující se kvalita montáže
19. říj v 19:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jitule23
106
Registrovala se 19. října 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 997 příspěvků a 7 alb. Má 25 přátel.
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
jitule23
106
Registrovala se 19. října 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 997 příspěvků a 7 alb. Má 25 přátel.
  • Již bydlím v domě
 @vosel To zas není tak hrozné, než dáte vše potřebné dohromady tak uběhne hodně času. My stavěli v roce 2010, smlouvu o smlouvě budoucí jsme podepisovali v listopadu 2009 a montovali v září 2010. Pozemek už jsme vlastnili, takže jsme ušetřili čas v tomto směru. Obíhačky a vyjadřovačky zaberou plno času. Myslím, že jinde to asi dříve nestihnete.
19. říj v 19:42  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
230
Registroval se 11. srpna 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 4235 příspěvků. Má 32 přátel. Region Mladá Boleslav.
  • Zařizuji dům
    Mnichovo Hradiště
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
230
Registroval se 11. srpna 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 4235 příspěvků. Má 32 přátel. Region Mladá Boleslav.
  • Zařizuji dům
    Mnichovo Hradiště
 @vosel to je super čas... ty stihneš do jara či léta vše připravit,oběhat úřady, postavit desku atd ? těžko někde pořídíš rychleji...
@pavelll12 nemyslím si, že se žene do pekel... spostu lidí naopak nestíhá přípravu.. a rychlost výstvby domu nijak neuspíšíš...
19. říj v 19:48  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
vosel
fotoportrét
fotoportrét
vosel
 Máte pravdu, je fakt že řešíme hypotéku i s koupí pozemku který už sice máme vybraný ale asi ten plus mínus rok bude tak akorát.
19. říj v 19:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavelcent
35
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
pavelcent
35
  • Již bydlím v domě
 @pavelll12
Možné je všechno, ale právě proto, že asi nechtějí snižovat kvalitu montáže, mají tak dlouhé dodací lhůty. Mají málo montážních čet. Vychovat/poskládat takovou partu není nic jednoduchého a proto jich mají nedostatek. Navíc i kdyby je sháněli, neví na jak dlouho. Jak dlouho tento boom bude trvat? Těžko odhadovat. Před pěti lety nás Nova 101 v základu stála cca 2,2mil s 10%DPH, dnes stojí cca 2,5mil s DPH tj. nárust o 300tis. Jak moc se změnilo standardní vybavení nevím. No, jsem rád, že to máme za sebou, ale šel bych do toho klidně znovu emoticon . Šla nějaká podobná firma s cenou dolů, nebo má stejnou cenu, když hypotéky jsou "skoro" zadarmo ?
19. říj v 19:52  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavelll12
1
fotoportrét
fotoportrét
pavelll12
1
 @pavelcent dělám ve fabrice, která má miliardové obraty, furt prodává víc a víc a kvalita jde prostě dolů. Nevěřím tomu, že je tomu jinde jinak. Poslední dobou se vše urychlilo a kvantita jde dolů na úkor kvality.
19. říj ve 20:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
angus88
12
Registroval se 24. ledna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 507 příspěvků. Má 5 přátel. Region Praha.
  • Stavím dům
    Jirny, Region Praha - východ
fotoportrét
fotoportrét
angus88
12
Registroval se 24. ledna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 507 příspěvků. Má 5 přátel. Region Praha.
  • Stavím dům
 @pavelll12 Vše jsem si pořešil při KS takto: V technické místnosti bude pod elektro rozvadečem takový další kaslík - uvnitř budou vyvedeny všechny LAN kabely (druhé konce kabelů konči v zásůvkách po domě). V kaslíku bude kromě svazku LAN kabelů také zásuvka, bude zde připojen SWITCH. Z kaslíku mi pak povede na půdu další LAN kabel. Na půdě bude další zásuvka, bude zde zapojen WIFI přijímač ze střechy. No a nakonec mám pro všechny případy v tom kaslíku v technické místnosti připravenu průchodku, která vede ze základové desky ven. To je pro případ, že nám v budoucnu přivedou přímo datový kabel na pozemek.
19. říj ve 20:58  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavelll12
1
fotoportrét
fotoportrét
pavelll12
1
 @angus88 na půdě máš tedy taky zásuvku navíc? Já moc nevím, jak to ty antény mají, ale asi vede z ní kabel do nějakého routeru a z něj ten LAN kabel do toho switche?
19. říj ve 21:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavelll12
1
fotoportrét
fotoportrét
pavelll12
1
 Ještě se zeptám, kde řešíte a s kým úpravy? Já v OC dostal kontakt na pána z Brna a vše řešíme mailem, tedy mu píšu co chci a on to nechá dát do toho nákresu. To to máte taky tak?
19. říj ve 21:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
230
  • Zařizuji dům
    Mnichovo Hradiště
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
230
  • Zařizuji dům
    Mnichovo Hradiště
 @pavelll12 Rýmařov staví domy pořád za cca 20dní emoticon za 10dní ho opravdu nepostaví emoticon
@vosel můžeš být v klidu, rok je tak akorát a dá se to stihnout i dřív, pokud budeš mít vše včas připravené emoticon
19. říj ve 21:55  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
angus88
12
  • Stavím dům
fotoportrét
fotoportrét
angus88
12
  • Stavím dům
 @pavelll12 ano, mám zásuvku i na půdě
19. říj ve 21:57  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavelcent
35
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
pavelcent
35
  • Již bydlím v domě
 @pavelll12
Já to zas mám tak, že z antény na střeše mi vede kabel na půdu, do nějaké malé krabičky od poskytovatele připojení. Z ní vede LAN kabel do switche. No a do switche jsou zapojeny všechny zásuvky co jsou v domě. AP pro domácí wifi síť píchnu tam, kde mi to nejvíc vyhovuje a je to emoticon
19. říj ve 22:07  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
showme_a
27
Registrovala se 22. července 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 212 příspěvků. Má 17 přátel. Region Praha - východ.
  • Zařizuji dům
    Tuřice, Region Mladá Boleslav
fotoportrét
fotoportrét
showme_a
27
Registrovala se 22. července 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 212 příspěvků. Má 17 přátel. Region Praha - východ.
  • Zařizuji dům
    Tuřice, Region Mladá Boleslav
 @petrsv1000 Nám ho postavili za 8 dní emoticon
19. říj ve 22:24  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
angus88
12
  • Stavím dům
fotoportrét
fotoportrét
angus88
12
  • Stavím dům
 @pavelcent však já to mám úplně stejně emoticon
19. říj ve 22:28  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavcik
5
Registrovala se 2. srpna 2007 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 66 příspěvků. Má 11 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
pavcik
5
Registrovala se 2. srpna 2007 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 66 příspěvků. Má 11 přátel.
 @vosel my to máme nyní tak nějak podobně....v srpnu jsme si řekli, že chceme domeček...takže ukecávání majitele pozemku, aby nám ho prodal, do toho Rýmařov....dodnes řešíme stále banku.....už snad každým dnem klapne konečné schválení....pak půjdeme podepsat smlouvu o smlouvě budoucí na pozemek...

Ono je toho tolik, že ještě je člověk rád za ten dlouhý rok.....my 1.9. podepsali v Rýmařově první budoucí smlouvu s příslibem 3.Q 2017..ono se to nezdá, ale letí to, už je to jen 10,5 měsíce a snad začnou stavět...hlavně aby my jsme byli připravení.

Vše má svůj čas. Teď třeba docela dlouho finišujeme projekt. Z prvu jsem z toho roku byla taky přešlá a smutná, ale nyní jsem snad ještě ráda, že bude v celku čas. Protože komplikace se určitě vyskytnou a nebude jich zrovna málo.

A taky je vcelku pozitivní to, že se do tý doby dá ještě našetřit nějaká ta kačka navíc. A že jich bude potřeba docela dost. Přijde mi, že kam se podívám, to prostě stojí 100tis emoticon
19. říj ve 22:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavelll12
1
fotoportrét
fotoportrét
pavelll12
1
 My jsme před necelým měsícem koupili pozemek, čekáme než ho katastr přepíše na nás. Byli jsme v OC, kde jsme dostali smlouvu o smlouvě budoucí, ale nic jsme teda nepodepisovali. Teď řešíme dispozice domu a cenovou kalkulaci, kterou budeme mít do 14 dní.
Moc mi toho teda neřekli, co se týče té smlouvy. Projektanta už mám připraveného až dorazí hotový projekt z RD.
Tu smlouvu už máme tedy teď poslat?
19. říj ve 23:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
230
  • Zařizuji dům
    Mnichovo Hradiště
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
230
  • Zařizuji dům
    Mnichovo Hradiště
 @showme_a no jo bungalov na ten sem úplně zapomněl emoticon měl sem namysli patrový dům emoticon
19. říj ve 23:33  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
recadv
Registroval se 17. června 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 65 příspěvků. Region Mladá Boleslav.
  • Zařizuji dům
    Region Mladá Boleslav
fotoportrét
fotoportrét
recadv
Registroval se 17. června 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 65 příspěvků. Region Mladá Boleslav.
  • Zařizuji dům
    Region Mladá Boleslav
 @pavelll12 Dobrý den, z čeho soudíte, že jde kvalita dolů? Respektive v čem konkrétně? Cena vstupů neustále roste - suroviny jsou dražší, kurz € vs Kč je poměrně nepřiznivý, platy zaměstnanců v té firmě s miliardovými obraty rostou každým rokem cca o 3%. A přece si akcionář mne ruce, i když se ty jeho produkty prodávají za míň penez, než před lety. Rozhodně si ale nemyslím, že je to na úkor kvality, to si nemůže dovolit nikdo. Ale držme se tématu diskuze...
20. říj v 00:28  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
recadv
  • Zařizuji dům
    Region Mladá Boleslav
fotoportrét
fotoportrét
recadv
  • Zařizuji dům
    Region Mladá Boleslav
 @pavelll12 Máme to tak, že optický kabel z ulice vede chráničkou do technické. Tam máme pod elektrorozvaděčem připravené zásuvky na switch a router. Dále připravené kabely na rozvod do zásuvek. Router bych na půdu nedával, v létě je tam poměrně teplo a ani zima mu moc neprospívá.
20. říj v 00:31  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
recadv
  • Zařizuji dům
    Region Mladá Boleslav
fotoportrét
fotoportrét
recadv
  • Zařizuji dům
    Region Mladá Boleslav
 @pavelll12 Pokud jste byl v OC MB, tak tam dochází jednou za čas projektant na konzultace. Ten mě pak provázel celou dobu, tedy až do objednání/schválení OPD. A ano, proběhlo mnoho hovorů a mailů...
20. říj v 00:33  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
recadv
  • Zařizuji dům
    Region Mladá Boleslav
fotoportrét
fotoportrét
recadv
  • Zařizuji dům
    Region Mladá Boleslav
 @pavelll12 Všechny informace jsou na webu. Zástupce OC MB to má pěkně zpracované, jen se to moc lidem nechce číst. Chápu - je tam poměrně dost informací, ale tak když už se pouštíte do realizace domu, tak bych toho času nelitoval a nastudoval si to. Navíc ve srovnání s tím, co vše máte před sebou je tohle ještě pohoda...
Přiznám se, že p. Pýcha na mě ze začátku působil tak, že ho poměrně obtěžuji - nad druhou stranu, pokládal jsem mu přesně ty otázky, na které lze nalézt odpovědi na webu. Ale pak už bylo vše v pohodě.
Co se týče SoSB, tak tou si můžete již rezevovat termín KS.
20. říj v 00:41  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavelll12
1
fotoportrét
fotoportrét
pavelll12
1
 Vím, že jeho stránky jsou zpracované přehledně, ale pro někoho i tak je to vše chaotické. K té SOSB mi nebylo řečeno nic, jen mi to přišlo mailem a tak nejak nevím, kdy to vlastně odeslat, nerad bych pak něco prošvihl. Čekal bych, že se tohle třeba uzavře v OC, od toho to tady snad je.
20. říj v 01:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
margot_ka
35
Registrovala se 15. března 2012 na modrastrecha.cz. Přidala 375 příspěvků. Má 36 přátel. Zlín, Region Zlín.
fotoportrét
fotoportrét
margot_ka
35
Registrovala se 15. března 2012 na modrastrecha.cz. Přidala 375 příspěvků. Má 36 přátel. Zlín, Region Zlín.
 @pavelll12 my podepisovali sosb kdyz se menil cenik - chteli jsme starou cenu (u naseho kubisu 74 o 100 tis nizsi nez soucasna)
Takze pokud nemate v planu treba kubis 632, ktery tento tyden o skoro 100 tis zdrazuji, tak asi zadny spech (nevim,jestli zvedaji cenu i jineho typu, to se pozeptejte na oc,se kterym komunikujete)
20. říj v 08:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš