Menu Forum

RD Rýmařov a zkušenosti s nimi?

9. pro 2016  • 
 Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
angus88
12
Registroval se 24. ledna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 507 příspěvků. Má 5 přátel. Region Praha.
  • Stavím dům
    Jirny, Region Praha - východ
fotoportrét
fotoportrét
angus88
12
Registroval se 24. ledna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 507 příspěvků. Má 5 přátel. Region Praha.
  • Stavím dům
 @pavcik Měli jsme skvělého poradce. Cca měsíc to trvalo, ale spoustu materiálů nám v té době chybělo a čekali jsme (kalkulace, projekt..). Kdyby bylo vše k dispozici tak je to tak na 14dní
1. lis ve 13:46  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sykop
1
Registrovala se 15. května 2016 na modrastrecha.cz. Přidala 164 příspěvků. Má 1 přítele. Region Praha.
fotoportrét
fotoportrét
sykop
1
Registrovala se 15. května 2016 na modrastrecha.cz. Přidala 164 příspěvků. Má 1 přítele. Region Praha.
 @kittyt
@pavcik taky máme u spořky starou a nejsme vůbec spokojení. Na domek jsme si vzali u hypotecni banky a zatim bez problemu, odhad uplne v pohode,zadne prutahy, stacila jim sod, nic dalsiho jsme nedokladali a urok 1,59
1. lis ve 13:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavcik
5
Registrovala se 2. srpna 2007 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 66 příspěvků. Má 11 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
pavcik
5
Registrovala se 2. srpna 2007 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 66 příspěvků. Má 11 přátel.
 @petrsv1000 no původně se jednalo o nějakých 3,9 -4mega.
teď jsme se rozhodli, že chceme "jen" 3,2 a splátky by byly cca 13tis na 30let, s tim že každý rok by jsme umořovali a dle našeho plánu by to vypadalo, že by jsme splatili do 15let
1. lis ve 14:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
lissie
Registrovala se 2. července 2014 na modrastrecha.cz. Přidala 74 příspěvků. Má 1 přítele.
fotoportrét
fotoportrét
lissie
Registrovala se 2. července 2014 na modrastrecha.cz. Přidala 74 příspěvků. Má 1 přítele.
 @pavcik Nám se minulý rok také nejvýhodněji jevila UniCredit Bank. Ale taktéž chtěli od nich pojištění (myslím, že to bylo cca 80 tis., ale už nevím přesně). A taky u nich účet, to je klasika, ale na kartě se musel využívat kontokorent, alespoň jedna transakce měsíčně. Samozřejmě to šlo hned vyrovnávat, ale i tak... To pojištění chce opravdu ohlídat, mě nepřijde, že 80 tis. na 5 let je nějaká výhra, je to základní, bez toho, aby si to člověk nějak upravil dle svých představ. Tak jsme nakonec šli do druhé nejvýhodnější, to pro nás byla Spořka. A pojištění jsme si udělali u pojišťovny, taky na 5 let, přesně podle našich požadavků a dělá to cca 700 Kč na měsíc pro oba, tedy těch 5 let něco před 40 tis. Ale samozřejmě jak to komu vyhovuje, někomu by třeba ta UniCredit vyhovovala.
1. lis ve 14:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavcik
5
fotoportrét
fotoportrét
pavcik
5
 @lissie tak nám řekli že máme mít účet, ale o kontokorentu nikdo nic neřikal....to je další věci o který nejsme informováni...z nich to leze jak z deky
1. lis ve 14:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
susie1
Registrovala se 15. prosince 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 13 příspěvků. Region Mladá Boleslav.
fotoportrét
fotoportrét
susie1
Registrovala se 15. prosince 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 13 příspěvků. Region Mladá Boleslav.
 Pavcik: Nejedna se o kontokorent ale o kreditni kartu, staci s ni jednou mesicne, zaplatit, na konci mesice se castka strhne z uctu (pokud si to klient tak nastavi). Ani s tim pojistenim to neni tak, ze by cinilo 80tis na 5 let, je to rozpocitano jako navyseni celeho uveroveho ramce a pojistka se uzavira na 30 let, navic pri uzavreni pojisteni dostane klient slevu 0,3 % ze sazby. Nenarazila na banku, ktera by pojisteni nemela jako podminku poskytnuti uveru. Brali jsme si nyni u ucb a jejich podminky nam vysly nejlepe.
1. lis ve 14:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
230
Registroval se 11. srpna 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 4235 příspěvků. Má 32 přátel. Region Mladá Boleslav.
  • Zařizuji dům
    Mnichovo Hradiště
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
230
Registroval se 11. srpna 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 4235 příspěvků. Má 32 přátel. Region Mladá Boleslav.
  • Zařizuji dům
    Mnichovo Hradiště
 @pavcik taky jsem měl 3,2mil na 30let splátky byla 14441,- urok 3,59%, nyní 12200,- na 25let od ČS bez nutnosti pojistky, já sem spokojen, to je již cena nájmu emoticon
1. lis ve 14:42  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
angus88
12
  • Stavím dům
fotoportrét
fotoportrét
angus88
12
  • Stavím dům
 Navíc mít pojištění samostatně od hypotéčního úvěru je i pohodlené. Mohu si pojištění definovat sám a při refinancování nemusím řešit změnu pojištovny emoticon
1. lis ve 14:55  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
angus88
12
  • Stavím dům
fotoportrét
fotoportrét
angus88
12
  • Stavím dům
 Ta Unicredit nám také vycházela jako nejlepší úrok, ale po spočítání skutečných nákladů, pojištění a té jejich karty nám to přišlo hodně drahé. Dražší něž současná KB za 1,64% kde platím měsíčně pouze 18Kč za povinné 3 převody, jinak vůbec nic.
1. lis v 15:00  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jahooodka
116
Registrovala se 1. srpna 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 578 příspěvků. Má 47 přátel. Region Praha - západ.
fotoportrét
fotoportrét
jahooodka
116
Registrovala se 1. srpna 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 578 příspěvků. Má 47 přátel. Region Praha - západ.
 @petrsv1000 Pojistku myslíš pojištění domu nebo životka?emoticon
1. lis v 15:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
230
  • Zařizuji dům
    Mnichovo Hradiště
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
230
  • Zařizuji dům
    Mnichovo Hradiště
 @jahooodka pojistku domu, tu většinou banky chtějí... životko mám i tak emoticon
1. lis v 16:07  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jahooodka
116
fotoportrét
fotoportrét
jahooodka
116
 @petrsv1000 No tak to nevím, připadá mi to moc levnéemoticon
1. lis v 17:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
230
  • Zařizuji dům
    Mnichovo Hradiště
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
230
  • Zařizuji dům
    Mnichovo Hradiště
 @jahooodka co ti přijde levný ?
1. lis v 17:13  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
59
Registrovala se 21. května 2008 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 1304 příspěvků. Má 67 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
59
Registrovala se 21. května 2008 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 1304 příspěvků. Má 67 přátel.
 My máme teda urok horší, 1,89 %, ale nas podsekl odhad, uz nebyli ochotni s nami pak jednat. Každopádně pojištění k hypotece je nevyhodne (maloco pokryje a ma milion ale) a obvykle i vyrazne dražší, nez lepší pojistka u pojišťovny. Sice dají slevu na uroku, ale vezmou si to na pojistce. My máme hypo bez pojištění k hypo.
1. lis v 17:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
angus88
12
  • Stavím dům
fotoportrét
fotoportrét
angus88
12
  • Stavím dům
 @zmrz_lina jak jde stavba? Máte dobrou partu?
1. lis v 18:24  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
janaa1
1
Registrovala se 25. prosince 2014 na modrastrecha.cz. Přidala 144 příspěvků. Má 3 přátele.
fotoportrét
fotoportrét
janaa1
1
Registrovala se 25. prosince 2014 na modrastrecha.cz. Přidala 144 příspěvků. Má 3 přátele.
 Tak si tak přemýšlím o tom, jestli někdo máte a případně využíváte dvojí rozvod vody (odběr z retenční nádrže) v rýmařovských domkách? Jak to celý funguje? Zatím ho tam v domě máme navržený, tak mě zajímá, jaká je praxe...Díííky moc emoticon
1. lis v 18:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
59
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
59
 @angus88 frci jak draci. Az usne maly tak dam fotky z dneska emoticon parta je fajn, pracuji, žádné vyditelne chyby nevidím, dost se ptají a změny zatim nebyly problém. emoticon tak doufam, ze jim to vydrží. Co byly zatim "problémy", tak nikdy ne jejich chybou (zdrzel se kamion, siko přivezlo vadnou dlažbu - to ještě budeme řešit).
1. lis v 19:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
angus88
12
  • Stavím dům
fotoportrét
fotoportrét
angus88
12
  • Stavím dům
 @zmrz_lina skvělé, těším se na fotky. Mimochodem, kde stavíte?
1. lis v 19:41  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
mlve
Registroval se 8. ledna 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 2 příspěvky. Region Ostrava.
fotoportrét
fotoportrét
mlve
Registroval se 8. ledna 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 2 příspěvky. Region Ostrava.
 ROČNÍ SPOTŘEBA 2015/2016 NOVA 101
Prováděl jsem týdenní odečty elektroměru (VT - vysoký tarif, NT - nízký tarif) za 11/2015 - 11/2016. Jsme 4 členná rodina. K největším žroutům elektrické energie patří lednička, pračka a sušička (praní a sušení zhruba ob den), indukční varná deska, elektrická trouba. Nadmořská výška cca 230nm. Dům zastíněný lesem cca 1/2 den. Vytápění elektrickým kotlem (klasika radiátory) + krbová kamna (bez výměníku a akumulační nádrže, pouze "teplovzdušné vytápění" bez jakýchkoliv rozvodů. Žádné čerpadlo, rekuperaci, fotovoltaniku apod. nemáme. Voda klasika elektrický bojler tuším 160 litrů. Přitápěl jsem v krbových kamnech v topné sezóně můžu říct skoro denně - stačí nechat vyhořet, jednou přiložit a hotovo. Zateplení domu standard dle katalogu. Dispozice domu stejně tak. Nastavení teploty 7/24/365 přes den 21.5°C a přes noc 21°C. Píšu to všechno podrobněji, aby ty hodnoty které přikládám měly nějakou vypovídající hodnotu... Není to sice první tabulka, ale třebas to někomu pomůže.

Můj osobní názor je takový, že nemá vůbec smysl hlídat VT/NT - jestli to za týden udělá 8 kWh nebo 13 kWh je ve výsledku skoro jedno. Naopak přitápění v krbových kamnech určitě pomůže spotřebu elektrické energie snížit - odhad 20 až 30%, ale to je pouze názor, podložené to pozorováním nemám. V létě dělala spotřeba, kdy se netopilo cca 10 kWh - tzn. hlavně lednice + klasika spotřebiče. Pokud je venku kolem 0°C pak je denní spotřeba odhadem 20 - 25 kWh, pokud šly teploty k -15 až - 10 °C pak se denní spotřeba šplhala k 40 - 45 kWh. Z toho je zhruba zřejmé, kolik sežere běžný provoz domácnosti bez vytápění a kolik padne zhruba na vytápění pomocí elektrického kotle. Ty kWH ve VT a NT jsem na Kč nepřeváděl, ale stačí si najít tarif D45D, který máme a je to jednoduše převeditelné. Zálohy na elektrickou energii u ČEZ máme 2 400,- Kč měsíčně a za ten rok jsme se vešli tak akorát.
1. lis v 19:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla fóra. Poznámka admina: “na žiadosť autora”
1. lis ve 20:00 • mlve
fotoportrét
fotoportrét
margot_ka
35
Registrovala se 15. března 2012 na modrastrecha.cz. Přidala 375 příspěvků. Má 36 přátel. Zlín, Region Zlín.
fotoportrét
fotoportrét
margot_ka
35
Registrovala se 15. března 2012 na modrastrecha.cz. Přidala 375 příspěvků. Má 36 přátel. Zlín, Region Zlín.
 @mlve nevypadlo tam neco? :-O
1. lis ve 20:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
margot_ka
35
fotoportrét
fotoportrét
margot_ka
35
 Aaa byls rychlejsi ;)
Diky za podrobny soupis!
1. lis ve 20:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
mlve
fotoportrét
fotoportrét
mlve
 Ještě jednou a lépe.. původní obrázek má chybný popisek.
1. lis ve 20:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sykop
1
fotoportrét
fotoportrét
sykop
1
 @zmrz_lina taky se těším na fotky emoticon My začínáme za měsíc.
1. lis ve 22:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
lissie
fotoportrét
fotoportrét
lissie
 @pavcik Tak třeba už to podmínka tak výhodného úroku není. Ale na to bych se jich určitě zeptala, to mě by vadilo.
2. lis v 08:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
lissie
fotoportrét
fotoportrét
lissie
 @susie1 Ano, to je možné, že se to nenazývá kontokorent. Za mystifikaci se tedy omlouvám. Mě by to ale otravovalo, když jsme chtěli využívat svoje současné karty a účty. Ale říkám, pro někoho to není problém. Je fakt, že se to pojištění rozloží do splátek, ale co se pak stane, když budu chtít po fixaci odejít...Pro férovost dodávám, že i nás skutečně, vč. toho pojištění, také vyšla UCB nejlépe. Ale ani tak jsme do toho nešli, chtěli jsme mít pojištění jinde a bez něj a bez té jedné karetní transakce už to bylo srovnatelné s jinými. Když jsme si to minulý rok zjišťovali, tak ani jedna z oslovených bank neměla jakékoliv pojištění v podmínkách poskytnutí hypo. Maximálně by dali lepší úrok, ale i to bylo spíše výjimečné (např. ta UCB).
2. lis v 08:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
lissie
fotoportrét
fotoportrét
lissie
 @zmrz_lina Souhlas, došli jsme ke stejným závěrům.
2. lis v 08:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavelll12
1
Registroval se 2. listopadu 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 198 příspěvků. Region Mladá Boleslav.
fotoportrét
fotoportrét
pavelll12
1
Registroval se 2. listopadu 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 198 příspěvků. Region Mladá Boleslav.
 Nemáte někdo v domě hybridní žebříky v koupelnách? Fungují buď jako vodní, když jede elektrokotel a nebo se dají přepnout na elektriku. Já to nikdy neviděl, ale kamarád říkal, že je bude kupovat, prý mu je doporučila projektanta (nemá Rýmařov).
2. lis v 18:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
6
Registroval se 20. října 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 482 příspěvků. Má 2 přátele.
  • Stavím dům
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
6
Registroval se 20. října 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 482 příspěvků. Má 2 přátele.
  • Stavím dům
 @pavelll12 No my to mame v byte na ustrednom kureni, nic sa tam neprepina, len ked sa nekuri a chcem to zohriat tak to proste zapnem do elektriky. Nerozumiem teda ako to je spravene ze to nezohrieva vodu v celom okruhu ale nejako to asi je osetrene a funguje to.
2. lis v 18:32  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavelll12
1
fotoportrét
fotoportrét
pavelll12
1
 Jsem zvědavej, jestli je možné si to u KS zvolit. To mi přijde jako ideální varianta
2. lis v 18:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš