RD Rýmařov a zkušenosti s nimi?

před 35 minutami47247
  • Stále je to na webu, přesne takto to bylo.
    https://www.rdrymarov.cz/komercni-banka

Pokud se má financovat dům z hypotéky, na základě čeho banka uvolní peníze když dům ani nezačali stavět?

• @angus88
    @tojojot  on bude ten rozdíl právě v tom cash/hypo.

• @tojojot  Ano, přesně toto je i můj případ, také jsme chtěli platit cash. Z toho co tu píší ostatní tak vyplívá, že je tedy rozdíl mezi tím platit cash a platit hypotékou. Jestli to chápu správně tak pokud se platí cash, platí se 90% z ceny před zahájením stavby domu a pokud se hradí částka hypotékou tak se nejdřív postaví dům a faktura s celkovou částkou je splatná do 14 dnů od předání domu.

@angus88 jo, zmrzlina taky hradila vetší část hypotékou tak asi proto ta platba až po předání domu. Pokud chce člověk platit hotově tak RD Rýmařov chce větší část peněz předem (90%)

Jde mi o to, aby člověk nezaplatil 90% předem a stavět se z nějakého důvodu do týdne nezačne a termín výstavby se bude prodlužovat a prodlužovat jak je poslední dobou dle diskuzí u RD Rýmařov obvyklé.
    Druhá nemilá varianta je že člověk zaplatí těch 90% z celkové částky předem před výstavbou domu a při předání domu tam bude X věcí špatně, které se potom nejspíše vyřizují formou reklamace což je taky na dlouho. Pokud se platí největší část peněz z celkové částky díla až po předání domu tak má člověk alespoň čas si za těch pár dní do doby splatnosti prohlédnout dům a odhalit nekvalitně odvedenou práci a ještě před zasláním peněz tyhle věci řešit.

Takhle si člověk kupuje zajíce v pytli, platí za něco o čem ani neví, jak to bude ve finále vypadat a jak kvalitně odvedená práce to bude.

• Sponzor fóra
  • @angus88  aha no ved ale hovorim ze ja som to nemal na hypoteku a bez hypoteky to vyzeralo v tom 2016-tom presne takto isto...

• @majkl1993  podla zmluvy ten dom ale musis tak ci tak prebrat takze nejake zdrzovanie penazi pred predanim asi velmi nemozes riesit

• @tojojot  jj, máš pravdu, to jsem netušil

• @majkl1993  podle mě se tím RDR jistí, že opravdu máte peníze. Možná by bylo řešením navrhnout bankovní úschovu (třeba i na vlastní náaklady) místo přímé platby. Otázka je, jestli by na to přistoupili.

• @tojojot  takže pokud člověk financuje hypotékou a platí tedy největší část peněz až po dostavení domku , stejně musí dle smlouvy dům převzít a zaplatit, i kdyby na první pohled byla viditelná nějaká vada?

• @majkl1993  nepamatam si ako presne to v tej zmluve bolo, pozri si to, nepredpokladam ze to menili, viem ze sa to tu vtedy tiez riesilo, ze mas povinnost to prebrat aj so zavadami, ak to niesu zavady typu ze ti dom pada na hlavu, neviem uz ako to tam je napisane presne.

• @katka154  děkuji, to mi velmi pomohlo

• Souhlasim se @zmrz_lina.  Pokud clovek financuje cast hypotekou, musi pred KS dolozit schvalenou hypoteku. Tim padem ma RDR jistotu, ze jsou penize bankou “blokovany” na vystavbu. Proto rozumim i platbe vyssi castky az po predani stavby. Oproti tomu, pokud clovek hradi cash, vzdy se muze cokoli stat a “nachystane” penize se mohou rozkutalet na neco v te dobe nutneho. Proto chapu platbu predem za beznou a z pohledu RDR i opravnenou. Take bych nevyrabel pro nekoho, kdo mi sice odsouhlasi, ze ma castku na ucte, jenze zitra to tak nemusi byt.. A tahat se po soudech....

Přidej příspěvek

Nenašli jste co jste hledali?