RD Rýmařov a zkušenosti s nimi?

6 hod48010
  • @editaw  Díky za tip, ale my jsme z VČ, tak nevím, jestli z JM to není už moc z ruky.

• @noemi77  ahoj, já taky, mezi Jaroměří a Trutnovem 😁

• Ahoj, mám dotaz na ty s teplovodní podlahovkou. Elektrokotel máme v letním režimu, ale co ty termostaty schutz? Nedají se vypnout, aby zbytečně neběžely a nemanipulovaly s ventily?

• Sponzor fóra
  • @editaw  Aha, no tak já je zkusím... Díky

• @mariacek  shodim 2 jistice, jsou pojmenovany jako podlahove topeni. Pro konrrolu v rozvodnych skrinich pro podlahovku ty svorkovnice zhasnou

• @hajekmi  No ráno v rychlosti jsem si rozvaděč prošel ale jističe na podlahovku jsem tam neviděl. Podívám se odpoledne a zkusím najít, na co je to zapojeno.
    Nehrozí pak, že třeba ventily zatuhnou? Asi by nemělo, že?

• @mariacek : jak jste ho dostal do letního režimu?

• @cendler  Podržel jsem to tlačítko uprostřed, svítí na něm pak symbol vypnutí. Je to právě kvůli tomu, aby se čerpadlo občas protočilo.

@hajekmi  Tak nakonec jsem jističe našel. Jsou označeny jako nějaká sběrnice. Ale je u nich tlačítko, kterým se to dá vypnout.

• V pondělí mi začala stavba, zatím musím všechny jen pochválit, organizace na jedničku a kluci jsou super. I velký dík patří řidičům kamionů, kteří museli z pozemku vycouvat až na hlavní silnici a v nejužším místě to měli pár cm na každé straně. Předávat mají asi příští čtvrtek.

• Dobrý den,
    Chtěla bych se zeptat, zda mate nebo budete mit dum Nova 101 z jižní strany (vchod z jihu). Bojim se, že by obyvaci pokoj byl málo osvětlen.

• @stucja  Dobrý den, budeme stavět N101 a vchod máme na JV straně. Taky jsme měli obavy, ale nakonec jsme to tak umístili (terasa nám tak vychází na západ). Taky záleží co máte v blízkosti domu. Nám okolí stínit nebude, tak bychom světla v obýváku měli mít dost. Zkuste si zadat vaši lokalitu v téhle aplikaci: https://www.suncalc.org a podívat se v jednotlivých ročních obdobích jak by mohlo světlo v denní dobu vypadat.

• @fantomik
    1. Revize hromosvodu 1x za 2roky --- ne jednou za 4 roky, ted sjem tu mel revizaka zrovna
    2. Revize hasičáku 1x za rok
    3. Revize plynového kotle 1x za 3roky
    4. Revize elektrokotle ? --- Netusim, snad nikdy? 😃smiley:
    5. Kontrola komínu 1x za rok kominikem --- Pro pojistovnu nejlepe rocne. Dle kominika co jsem ho tu mel pred tydnem, tak rikal, ze je zbytecne rocne platit 800,- at se mu ozvu tak za 3-4 roky a i to bude asi brzy 😃

• Mam dotaz k reklamacim:
    1. jak je posilate? Postou, emailem?
    2. ozve se Vam na reklamaci (jlavne kdyz je to neco slozitejsiho) nekdo? Emailem, telefonicky, postou?

Budu ted resit neco slozitejsiho a po zkusenostech co mam, tak vzdy prijede parta (predem nekdy zavolaji) na misto a jde se "nejak" opravovat :/

• @silenoz  mailem, zatím se vždycky ozvali a přijeli

• Sponzor fóra
  • Tak zítra mi budou předávat domek, zatím jsem moc spokojená se vším, stavba trvala týden a 2 dny, ale makali i o víkendu. Neskutečný, smekám nad logistikou a celkovou organizovaností. Příští týden ještě dorazí Lamont na kuchyň a skříně. Ještě teda chybí hromosvod, to asi jezdí Reelza sama?

• @editaw  Reelza dojede někdy později. Jinak teda super termín, nám to stavěli 5 týdnů a pak další 3 opravovali 😃 Ale ve výsledku jsem už taky spokojen. Užijte si předání a zařizování 🙂

• @mariacek  díky moc, tak já mám Largo 98, což je malý barák proti tobě 😁. Předání bylo super, pan Vágner byl perfektní, všechno skvěle vysvětlil a ještě s humorem 😁, navic shoda jmen, já jsem Wagnerová 🙂.
    Jinak partu jsem měla dobrou a stejnou na celou stavbu, jen vždycky někdo odjel a přijeli třeba jiní na fasádu a tak. Ale celkově musím říct, že kluci byli super, jsem fakt spokojená.
    Tak to jsem ráda, že jste taky už spokojení.
    Mě teď čekají takový ty další věci, jako samá registrace na netu kvůli záručákům a ten evodnik a kolaudace.
    Ty už máš po kolaudaci?

• @editaw  týden? tak to bych měl strach, mě jen týden trvalo vylití podlahy, beton potřebuje čas zaschnout.

• heh Vagner tam este je? Uz ked nam predaval dom tak tusim spominal ze sa chysta odist ak si to dobre pamatam 🙂

• @tojojot  jo je, říkal že už chtěl do důchodu, ale že ho v RDR přemluvili, tak ještě zůstal, ale jde vidět, že ho to baví, že tím žije 🙂

• @svemar  tady nejsou betonový podlahy, tak proto.

• @editaw  nám dělali 9 dnů... teď už 4 týdny bydlíme a jsme nadšeni, fakt profici... příští týden dojedou akorát kvůli sprchovému koutu, nezdá se nám spád ke žlabu, zůstává kaluž neodtečene vody, tak uvidíme... neřešil někdo?

• @lenix  ahoj, tak to je skvělý, že se vám líbí😉
    Ty máš walk in? Já jsem dala tu nízkou vaničku 3 cm, toho bez vaničky jsem se bála, i když se mi líbí.

• Lze ( případně jak ) napojit na fasadu dřevostavby terasu? Uvažujeme o rozšíření terasy a ta by musela být 20cm ( výškových) na fasádě. Jak provést napojení? Terasa by běla být z betonových dláždic. Má někdo zkušenost?

Přidej příspěvek

Nenašli jste co jste hledali?

Články od našich partnerů
    Levnější stín s venkovní roletou VELUX
    HELUZ opět hledá fotku, která zastíní všechny ostatní
    Ulehčete si rekonstrukci střechy se Zlatou taškou
    Archiv článků od partnerů