RD Rýmařov a zkušenosti s nimi?

12 hod48319
  • @smitis  Podle mě to je stejné, na přímotopy spíš méně. O něco málo.Jde o to, že při obojím se topí elektřinou. Jen jednou se topí do vody a ta se rozvádí po domě, nebo se topí elektřinou lokálně (přímotopy). Rozdíl je v tom, že nahřeješ vodu a ta má větší setrvačnost, když to vychládá.

• @atilius  jo rozumim, ale spis me zajimaji realna cisla

• @smitis  To od nikoho nedostaneš, protože každý topí jinak, jinou plochu, má jiný životní styl, počty lidí atp. Chci říct, že to nebude porovnatelné.

Zkus si pohrát s touhle kalkulačkou.
    https://vytapeni.tzb-info.cz/tabulky-a-vypocty/138-porovnani-nakladu-na-vytapeni-teplou-vodu-a-elektrickou-energii-tzb-info

• Sponzor fóra
  • @smitis  prakticky bude stejná spotřeba. Nemá cenu to řešit. Možná můžete v dřevostavbě (malá akumulace) mírně ušetřit s přímotopy, protože mají lokální regulaci.

• @tojojot  ahoj, tak připojený to je, akorát mi furt píše, že je offline, ale už mi to ukazuje i nějaký spotřeby, tak asi dobrý. Akorát nevím, jak ho dát do online. Zavolám panu Hlouškovi.
    Tak děkuji 😁

• @editaw  panu hlouskovi je lepší psát, bývá často v terénu a telefony nezvedá, ale na maily reaguje celkem rychle.
    Já mu musím také napsat, už nějakou dobu se mi nejde připojit do rozhraní, přestože jsem heslo neměnila... Zlobí to od doby, co převáděli data na nové servery.

• @editaw  no ked je offline tak aktualne ziadne data nezaznamenava a bude tam nejaky problem so sietou, asi najlepsie napisat tomu Hlouskovi, na maily reaguje fakt rychlo, vacsinou som mal odpoved do hodiny pocas dna ked som mu pisal.

@zmrz_lina  mne to v poslednej dobe funguje, aj teraz som skusil a vsetko v pohode, ked to menili tak boli problemy ale teraz je to ok takze asi tiez mu skus napisat 🙂

• Zdravím,
    má tu někdo plynový kotel? Mohu se zeptat na přesný typ? A jakou máte roční spotřebu? Zajímalo by mě, zda dřevostavba musí mít turbo kotel.

• @silenoz  Dneska prakticky nemůžete koupit jiný než kondenzační kotel. To nesouvisí s tím, zda se jedná o dřevostavbu.

• Mám dotaz ke Conel filtru. Při pouštění vody se rozvibruje tak, že to vydává takový zvuk, že je to až slyšet do patra... Nevíte, čím by to mohlo být?

Přidej příspěvek

Nenašli jste co jste hledali?

Hledat pouze v názvech témat