RD Rýmařov a zkušenosti s nimi?

20 hod49257
  • @mariacek  já byla v nájmu, kde byla kuchyň z IKEY. Nejspíš jen nejlevnější varianta a nebyly horní skříňky. Byla hrozná. 😒 Díky tomu jsem si asi na tuto značku vypěstovala averzi. 🤦🏻‍♀️😅 Ikdyž bych si tam možná vybrala.

• @m2s  tak záleží asi na pohledu na věc. Já mám třeba kuchyň 6x4 a skříně až nahoru. Takže takou bych asi ani z IKEA tahá nechtěl a skládat už vůbec ne. Asi je to pohodlnější od lamontu pro mě. A byla hotova už týden před předáním. Já osobně bych na to čas ani chuť neměl. Prostě každý podle svého. Hlavní aby se člověku líbila a od koho je je pak jedno ne?

• Ahoj, mám ještě jeden dotaz. Máte někdo rekuperaci v N101. Jak jste spokojeni, na kolik vyšla? Děkuji za zprávy.

• Sponzor fóra
  • @matyasek34  Máme CosmoWater home 22. Před tím neúspěšný pokus s klasickym polyfosfatovym změkčovačem (doza s bilou naplni na trubce). Toto konečně viditelně změkčuje.

• Máte prosím někdo v RDR domě velkoformatovou dlažbu? Např. 60x60? Děkuji

• @jimika  kup si venkovní zásuvku s víčkem od AAB za cca 200,- a budeš mít po problému... samotné víko neseženeš...

• @angus88  myslím, že to nebylo doporučeno z důvodu pracování dřeva a domu, mohla by prasknout...

• @alexejkl  no já tořešil se švagrem, on to celé vybádal a já se s ním v podstatě svezl... pomohl mi to udělat. Ale sám to člověk dělat nemůže, musí být projekt, a realizovat to firma, která na to má oprávnění, aby šlo sáhnout na dotace. Takže zas tak jednoduché to není, byť samotná montáž je...

• @petrsv1000  no ale pokud to dám na podlahu do přízemí, nemá to se dřevem žádný styk... Jak by to mohlo prasknout? Spíš si myslím, že RDR se nechce dělat s velkým formátem

• @m2s  My jsme dali truhláři rozměr pro kuchyňskou linku,on pak vypracoval čistopis kvůli umístění zásuvek,odpadů a digestoře. Takže kuchyň začal vyrábět dřív než začali montovat dům. Vše nám klaplo a to máme kuchyňskou linku komplet až ke stropu.

• @angus88  Máme v zádveří a v technické místnosti. Problém nebyl

• @petrsv1000  spíš se to nedoporučuje kvůli suché skladbě podlah, ne kvůli dřevu. Suchá podlaha pruží, u stěn klesá i o 3mm a proto by to asi mohlo prasknout 😞 Ale s dřevem a konstrukcí domu to nemá nic společného, je to kvůli de...lní konstrukci podlah

• @angus88  ano, my máme, ale ještě nebydlíme

• @angus88  jojo i to je možné... nakonec jsme dávlali klasiku 30x30cm...

• @angus88  My máme 45x45 a do větší bych nešel. Hlavně v malých prostorách by to vypadalo divně a byl by velký prořez. Pokud máš problém s pružením podlahy, tak bych tak velkou nedával. Ale ty jsi to stejně chtěl vylít betonem, ne?

• Sponzor fóra
  • @kalrca  Aha .... 🤔 Tak to by šlo. Finišujeme už snad konečně s projektem, tak bych se ráda posunula dál. Poptám něco v okolí. 👍😉

• @petrsv1000  dobry den, muzu se zeptat za jakou dobu od instalace fotovoltaiky Vas pripojili do site? Instalace panelu u nas probehla minuly tyden, ale ted cekame na pripojeni od ČEZ a termin je neznamy. Dekuji za odpoved.

• Ahoj všem, chceme přejít z přímotopů na podlahové vytápění. Máme Kubis 74. Řešil už někdo z vás, nebo už i toto realizoval? Jde to a jak jste vyřešili? Mě třeba napadá že se zvedne všude podlaha, dvere se seříznou, ale to nebude určitě jediný zádrhel u tohoto přechodu? díky moc 😊

• Ahoj všem, zas ta podlahovka 🙂 Při odvzdušňování na žebříku v patře vytéká úplně černá voda. Na žebříku v přízemí je voda čistá. Chápu, že je to kvůli oxidaci. Teď co s tím - po sezóně kus vody přes žebřík v patře odpustit a dopustit přes kotel novou vodu, nebo nechat být? Někdo radí to a druhý ono. Topit se topí. 😉
    Dávali jste do vody v podlahové nějaké medium, aby se voda nekazila?
    Díky.

• @richid  Chapu motivaci vymenit primotopy za neco co zere min elektriny.. Ale rozvrtat kvuli tomu barak... Taky mame K74 s primotopy. To uz budu radeji uvazovat o TC vzduch/vzduch nebo nejake rekuperaci pripadne slozenine neceho takoveho. Jestli nemate pudu, tak pripadne dodelat a rozvody tam pujdou schovat...
    K podlahovce mam averzi obecne 🙂

• @richid  co Vas k tomu vede? Finanční úspora tam není, cena za realizaci se Vám nikdy nevrátí...

Přidej příspěvek

Nenašli jste co jste hledali?

Hledat pouze v názvech témat