RK Okno nemovitostí. Máte zkušenost?

Profilova fotka
Ahoj, máme rozjednanou koupi domku přes RK Okno nemovitostí? Zaplatili jsme dost vysokou provizi 60 000 a teď když nám dali předběžnou smlouvu, je tam samá pokuta a další platby, což se nám nelíbí. Máte někdo podobnou nebo lepší zkušenost? Dá se jim vůbec věřit?
Odpovědět
Dobrý den, omlouvám se že nereaguji na váš příspěvek, ale rádi bycho také stavěli s touto firmou a rád bych věděl, jaký máte na ně názor a jak jste případně spokojeni s jejich prací. Velmi děkuji za informace. S pozdravem Gorol mail - poli.2@seznam.cz
Odpovědět
Dobrý den, co se týče zkušeností s touto RK, tak bohužel musím konstatovat, že s jejími službami nejsem spokojena. Zadala jsem jim prodej rodinného domu a od začátku to bylo fiasko. Na počátku byla špatná komunikace a celkově velmi špatný přístup. Potom mi ani nedali vědět, jak prohlídka dopadla a ve finále jsem si musela sama volat, co se vlastně děje, jestli probíhaji nějake prohlídky atd. Tuto RK opravdu nedoporučuji ! S pozdravem Atilis
Odpovědět
Profilova fotka
Dobrý den, doporučovala bych se při výběru realitky t kouknout i na www.arkcr.cz, kde jsou vypsaní členové Asociace realitních kanceláří. Tamtéž se na realitku, když je členem, můžete i poptat. A co se týče předložené smlouvy, určitě si zaplaťte konzultaci u Vámi vybraného právníka - vždyť při koupi domu se jedná o značné finanční částky. Hodně štěstí.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 1 roce
Doporučuji RK Okno Nemovitostí. Prodávali jsme přes tuto RK nemovitost a vše proběhlo bez problémů. Doporučuji :-)
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 1 roce
Velmi negativní zkušenost s RK Okno nemovitostí, arogance, agresivita, zákazník na posledním místě. Makléřka nespolehlivá, naprosto nezvládající svoji práci. Při shánění nemovitosti máme zkušenost s více RK, nikde jsme se nesetkali s něčím podobným. Naprostá neprofesionalita. Rozhodně nedoporučuji RK OKNO NEMOVITOSTÍ. :-(
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 3 měsících
Nyní jsme s Rk Okno Nemovitostí, s.r.o., prodali byt. Rychlý obchod, do týdne prodej. Mohu jen doporučit. Profesionální přístup.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 7 měsících
Mám velmi negativní zkušenost s RK Okno nemovitosti. Poprvé zvedli cenu o 350 tisíc před první prohlídkou a podruhé o 100 tisíc těsně před podpisem smlouvy, až bylo všechno nachystané (úprava rezervační smlouvy s právníkem, zjištění hypotéky atd.). Člověk si mohl ušetřit čas, nervy i peníze, kdyby mu to řekli dřív. Samozřejmě jsem se sbalil a na jejich nabídku nepřistoupil. Dokud nebude nemovitost vaše, tak není nic jistého a konkrétně u této realitky se může cena ještě několikrát zvýšit.
Odpovědět
Dobrý den, z pohledu prodávajícího jsme zatím spokojeni s komunikací i přístupem.Odhadovaná cena RD byla nižší, proto jsme navrhli vyšší cenu, což pro realitku nebyl žádný prolém a okmažitě reagovala. Ve finále dokonce pan realitní makléř vysoutěžil ještě vyšší cenu, za kterou to následně prodal. Jedná se o obchod, tudíž kdo je ochoten dat víc, vyhrává. Komunikace dobrá, přístup vstřícný a trpělivý. Veškeré požadavky, které jsme měli byly operativně a rychle řešeny. Mohl bych tuto realitku doporučit. Kontakt na ně jsme dostali také na doporučení.
Odpovědět
Dobrý den, celkem tady čtu negativní zkušenost na RK Okno nemovitostí. Můžete mi někdo popsat, jak to bylo se smlouvou a její úpravou? Jak se chovali? Máme vybraný RD a chtěli bychom jej koupit ve spolupráci s touto RK. Děkuji
Odpovědět
Dobrý den!chtěla jsem se zeptat,jestli máte někdo zkušenost s RK Okno Nemovitostí pobočka-Hodonín...Známí přes ně kupují dům,než složili zálohu-provizi téměř sto tisíc nebyl nic problém,ale nyní až by mělo dojít k předání nemovitostí,nikdo s něma nekomunikuje a po dotazu na podrobnosti,je stroze a neochotně a téměř naštvaně vyjádřili,že mají vše ve smlouvě,ale tam žádné přesné termíny nejsou,tak nevím...chtěla jsem přes ně prodat chalupu,ale nyní nevím.. :-|
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 7 měsících
Zkušenosti hodně velké. v RK Okno Nemovitostí jsem pracoval jako Realitní makléř v letech 2010,2011. Kolektiv v té době výborný a zkušenosti velké. Paní jednatelka Lenka Císková vždy vyžadovala profesionalitu a připravenost. Školení nespočet. V dnešní době pokud bych neměl vlastního kupce, tak jdu do Rk Okno Nemovitostí, je hodně uspěchaná doba a lidi nemají na nic čas a realitka za Vás udělá spoustu věcí. Pokud tady čtu nějakou kritiku, tak to není o Rk , ale o makléřích, kteří si nedělají dobře svoji práci a bohužel kazí jméno této Realitky. Zase na druhou stranu ať už jste kupující či prodávající, nevíte co je na druhé straně, komplikace, hádky, rozvody atd. atd. atd. Přeji hodně štěstí při prodeji či koupi :-) :-) :-)
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 1 roce
Dobry den. Chtel bych se podelit o zkusenost ve spolupraci s RK Okno nemkvitosti. Kupovali jsme domek pres tuto RK, zastupce teto RK byla pani Honzakova.Rk jsme zaplatili poplatek 60tisic korun, coz neni maly obnos penez.Kazdou vec kazdy podklad ktery nam mela pani Honzakova automaticky dodat jsme museli nekolikrat urgovat.Ve finale nam stale pani Honzakova tvrdila ze dan z koupi nrmovitosti neplatime protoze to plati realitka.Tak jsne nic neresili.Nasledne nam volali z financniho uradu ze tam mame dluh z dane z koupi nemovitosti a zaroven i penale.Pani Honzakovou se mi podarilo zkontaktovat az po nekolika telefonatech pricemz mi rekla ze to neni mozne ale zkusi to zjistit.Pak nas navstivila a hrala strasne nestastnou ze doslo k nedopatreni a ze ten odhadce ktery s ni spolupracuje pozde vypracoval posudek a tim vznikl tento problem a ze tuto dan musime jeste zaplatit.To penale ktere vzniklo pozdnim zaplacenim dane, ze zaplati jeji pobocka, ze to ma domluvene s vedouci pobocky.Je to jiz pres 3 tydny co jsem s pani Honzakovou naposledy mluvil a zadal ji o foklad o zaplaceni pohledavky pro financni urad, damozrejme dodnes tato pohledavka zaplacena neni a s Rk a s pani Honzakovou se mi nedari spojit.Takze tuto RK v zadnem pripade nedoporucuji. Maci
Odpovědět
Článek se načítá
@maci23 Dobry den. Po me recenzi se mi ozval oblastni reditel RK a dal vse do poradku.Taky se mi ozvala vedouci Boskovicke pobocky a velmi se omlouvala za zpusobene problemy. Omluvy prijimam.Jak uz tady nekdo napsal je to vsechno o lidech.Jak se rika: kdyz se volovi nechce tak s nim nic nepohne. Takze vse je napraveno a doufam ze uz takovou zkusenost uz dalsi zakaznici mit nebudou.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 2 měsících
Velmi doporučuji společnost OKNO NEMOVITOSTÍ , zejména pobočku Vyškov. Skvělý tým, zkušenosti. Řešil jsem prodej a nemám co vytknout. Vždy mi byla makléřka k dispozici a vždy mi dobře poradila. Odborník na svém místě.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 9 měsících
Prodáváte? Realitka OKNO NEMOVITOSTÍ je “ideální na rychlý” prodej Vaší nemovitosti. Jediným zájmem je rychle zinkasováni provize (ne male – 250tis. což je zhruba 5.5% ceny nemovitosti). Chtěl jsem koupit nemovitost za inzerovanou cenu s inzerovanou provizi, má podmínka byla vyplaceni provize z advokátní úschovy při realizaci převodu, t.j. předání listu vlastnictví a nemovitosti. Vyplaceni nemovitosti samozřejmě z advokátní úschovy, kontrola bankou v případě hypo. Realitka kupce ignoruje, pokud provize nebude vyplacena při podpisu kupní smlouvy. Tudíž hledá další zájemce..klidně další měsíce, protože “nebude měnit zaužívané způsoby”. Prvotní návrh rezervační smlouvy mluvil rovnou o uhrazení zálohy na provizi na účet rkokno. Navrhoval jsem kompromis, vyplaceni při podpisu 50 tis..zbytek provize – uvolněni z advokátní úschovy při předání LV a nemovitosti. Neakceptováno, což něco říká o serióznosti RK OKNO NEMOVITOSTÍ. Takže klidně s rkokno prodávejte, jen se nedivte, že tak brzo neprodáte. Kupujete? Nekupujte od realitky moznost podpisu kupní smlouvy, kupujte nemovitost! Rezervační smlouva je základ. Bez právníka se nezaobejdete, i tak si ale všechny alternativy ještě prostudujte. Vtipný moment, kdyby to nebylo k nas.... Jednatel společnosti argumentoval vyplaceni provize při podpisu kupní smlouvy řízením cashflow ,… před studovaným ekonomem. Gut gemacht!
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 1 roce
Dobrý den, rozhodl jsem se ke koupi nebyt. prostoru v Hodoníne na ulici nádražní řádek se záměrem převést ho na bytovou jednotku, kde bych s přítelkyní bydlel. Prostřenictvím RK OKNO pobočka v Hodoníně. Makéřka Dalia Josefová. Realitní kanceláři jsem složil poplatek 100 000 Kč za zprostředkování koupě. Měla následovat schůzka ve středu 3.6 s paní projektantkou, která by následný převod zařídila. Pani projektantku domluvila paní makléřka Josefová s tím, že s ní má zkušenosti. Ujišťovala mě, že celý převod nepřesáhne 10 000Kč a že nebudou potřeba stavební úpravy, jelikož nebyt prostor. (bývala ordinace)má všechny potřebné náležitosti, že nebytový prostor půjde převést na bytový ve stavu v jakém je. Datum podpisu kupní smlouvy byl domluvený na úterý 9.6 Schůzka s pani projektantkou mi byla pani makléřkou Josefovou posunuta ze zdravotních důvodů ze středy 3.6 na úterý 9.6 těsně po podpisu kupní smlouvy. Po podepsání kupní smlouvy následovala schůzka s paní projektantkou, kde jsem se dozvěděl, že nebytový prostor ve stavu v jakém je nelze převést na bytovou jednotku, že jsou potřeba stavební upravy a s tím i spojený projekt, že by návrh měla hotový do 1 měsíce i s cenovou nabídkou, kterou mi ale odmítla aspoň zhruba sdělit rovnou. Zchůzka byla chytře posunuta z minulé středy před podpisem kupní na úterý těsně po podepsání kupní smlouvy, kde už je pro mě daleko složitější od koupi odstoupit. Plnou moc pro paní projektantku v zastupování pro převod z nebyt. na bytovou jednotku jsem dostal k podpisu a podepsal zároveň s kupní smlouvu, ještě před schůzkou s paní projektantkou, kde jsem se toto dozvěděl. Dále po podpisu kupní smlouvy jsem se dozvěděl od pana majitele a předsedkyně svj o poměrech, které v domě panují, např, že vodoměr který náleží k nebytovému prostoru je ve sklepě jiného vlastníka, že centrální vodoměr celého domu je ve sklepě dalšího vlastníka, který s nikým nekomunikuje a do sklepa neumožní nikomu přístup. Díky těmto důvodům a kvůli přístupu makléřky Josefové, která podle mě o těchto věcech věděla, ale nic neřekla a stále ujišťovala, že je vše v pořádku, tak abych podepsal kupní smlouvu jsem se rozhodl, že se obrátím na svého pravního zástupce a od dané koupě opustím a že nebytový prostor nekoupím. Odpověd realitní kanceláře na toto odstoupení je taková, že jsem věděl, že jde o nebytový prostor a že mi to bylo vysvětleno. Momentálně můj právní zástupce vyhotovuje odpověď a to, že hlavní důvod odstoupení je, že jsem byl paní makléřkou milně ubezpečován, že nebytový prostor půjde převést na bytovou jednotku tak jak je, bez nutnosti stavebních úprav. Stále věřím, že jde pouze o pochybení konkrétního makléře a né celé realitní kanceláře, doufám, že po upřesnění důvodu odstoupení od zprostředkovatelské smlouvy mi realitní kancelář peníze vrátí. Dále bych dodal, že z koupení nového bydlení pro mě a moji přítelkyni, což by měla být věc pozitivní je prozatím díky této dosavadní zkušenosti velmi nepříjemná a to nemluvím o finanční stránce věci- 100 000Kč které jsem zaplatil a které požaduji zpět, k tomu jsem zdo této chvíle zaplatil svému právnímu zástupci za vyhotovení odstoupení od smluv kupní a zprostředkovatelské, výpovědi plných mocí pro advokátní úschovu a projektanta zatím cca 17 000 Kč. Právní zástupce si bere 2 000Kč na hodinu + dph a tyto náklady se budou pravděpodobně dále navyšovat zvlášť, jestli dojde na soud. Toto je moje zkušenost do této chvíle, budu vás informovat až co odpoví realitní kancelář. Děkuji a hezký den
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?