Společnost Zelené domky, máte zkušenost?

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Pěkné odpoledne, chtěla bych se Vás optat, zda máte nějaké zkušenosti se společností Zelené domky CZ, http://www.zelenedomky.cz/ . Plánujeme stavět dřevostavbu a koukáme po firmách, které tuto možnost nabízí.
Dnes firma poslala řemeslníky dodělat zbývající drobnosti, čímž mně udělali radost a je to ok. ;-)
Takže jsem s firmou nedodělky dořešili a již je vše ok. Co se týče poškozené fólie na dveřích jsme rovněž vyřešili finanční kompenzací. Tak jsme spokojení. Co se týče příspěvku @barakuda21 se musím zastat p. Hrdloviče. Ono nezáleží kdo je čím vyučený, ale co má v hlavě. Spousty lidí dělá jenou činnost, než se vyučili. Nám v několika věcech poradil a dobře. Navíc můžeme být rádi, že jsme dům postavili. Existují i firmy, které shrábnou prachy a zmizí nebo zkrachují, což se dočteme i zde na fóru. Hodně štěstí těm co se chystají stavět ;-)
Diskuse pokračuje po 3 měsících
Zaráží mne nízká úroveň diskuze. Zaujaly mne u zelených materiály,použité při výstavbě.Proto jsem se objednal na schůzku. Trvala skoro pět hodin bez přestávky. Informace postupně doma manželce předávám :-) podcenil jsem poznámky.Předtím jsem byl u dalších 4 firem, všude mi vychvalovali své domy.Obvolal jsem na základě předchozího výběru podle informací z webových stránek asi dvacet stavebních firem.Udělal jsem si malou tabulku vstupů z materiálů. NO tak třeba ten Rýmařov by měl být tak o půl milionu levnější. Nic ve zlým, ale ta paní, co psala příspěvek o domech od Rýmařova je opravdu někde za opicemi. Z OSB tabulí s nalepeným!! polystyrenem a nic víc k tomu už dneska staví jen v Německu ubytovny pro běžence, jak vidím, v ČR pořád unikát který táhne!! Ale to je jedno, kdo chce kam ať tam de. Jen jestli to není nějaká naháněčka Rýmařova, když propaguje zrovna tady v tomto foru. Další sdělení o vnucování financování je podle mne také pravda jen částečně. U Zelených mají své tři hypotéky u Hypoteční banky a vysvětlili mi jak fungují. Celkem jsem to po chvilce pochopil a nedivím se, že odmítají paskvily stavebních spořitelen. já fandím ale Fiu, uvidím, jak se domluvíme dál. Zajímal jsem se o stavební postřehy, jestli skutečně staví z toho co píšou,jak se v domě bydlí a co se tam po nějaké době projevilo. Našel jsem tady jeden negativní příspěvek. Nějaká osoba se zaregistrovala v ten stejný den,kdy zapsala svou zkušenost a víc už nic, takže hodnota vlastně žádná, asi někdo z konkurenční firmy, která tak neprosperuje,nebo někdo ublížený kdoví čím.Proč to píšu?Abych odradil lidi, co hledají fakta, chtějí od nějaké firmy solidní dům a nestarají se přitom o to jak jim u toho v různých firmách lezou do zadku. V této diskuzi je toho jak šafránu, některé příspěvky se divím, že administrátor rovnou nemaže. Jen pro doplnění. Pracuji jako rozpočtář a kontrolor kvality dodávek u firmy provádějící restaurace starých objektů a sanace budov.Dřevostavby neznám, stavební materiály určitě ano a dovedu si za hodinu zpracovat kolik který dům stojí do desetníku. Proto se divím že je někdo schopný zaplatit horentní sumu za okál :-D. Podám zprávu, jak se situace vyvine dál, teďka čekám na cenovou nabídku po dodání dokladů od pozemku.
@rozpoctar Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jak pokračuje Vaše další jednání se Zelenými domky. Vážně uvažuji o stavbě domu od této firmy, ale bohužel jsem nenašla téměř žádné recenze. Předem děkuji za odpověď. Z.
Profilova fotka
@zimajevsude mohu poprosit o recenci děkuji moc
Diskuse pokračuje po 4 měsících
@gabba zdravím, můžete :-) Už jsem téměř nechodím, tak reakce až nyní. Bydlíme téměř 2,5 roku a svého rozhodnutí nelitujeme. V dřevostavbě se žije výborně, zpracování je rovněž na velmi vysoké úrovni. Čemu dávám obrovské plus je to, že dům svým způsobem pracuje a máme postaveno na místě, které je vystaveno velmi silným větrům a v domě není jediná prasklinka. Vyskytl se pouze problém s vnitřními dveřmi, některé jdou špatně zavírat= reklamace. Stavba proběhla velmi rychle, bez problémů. Mínus této firmě bych dal za pozdější řešení reklamací (musím podotknou, že drobností)
Profilova fotka
@rozpoctar @zbranda Sranda je, že vy jste taky ta osoba, co se zaregistrovala a napsala jeden jediný příspěvek. Takže vypovídací hodnota vlastně taky žádná ;-)
my jsme s nimi v začítcích nějak komunikovali, ale byli to úplní zoufalci
my jsme na to úplně stejně jako @maceo , takže nakonec jsme zvolili konkurenci..
My se Zelenými domky již postavili. Je pravda, že financování bylo původně nastaveno dle smluv, že půjde do úschovy, ale nakonec jsme to posílali průběžně z našeho účtu. Při stavbě to parkrát zaskřípalo, kvůli termínu (ale i tak byli rychlí-zpoždění 2 týdny )a hlavně kvůli stavbyvedoucímu (pochopil jsem, že má spoustu staveb na starosti a podle toho to vypadalo i při komunikaci s ním), ale jinak jednání s panem Zapletalem nebo paní Nepožitkovou bylo příjemné v jakékoli fázi domlouvání,příprav a stavby. ( i když málo času na rozmýšlení se nad smlouvou, nás polekalo - na tom by mohli zapracovat)-jestli to někdo od nich čte - v této fázi se můžete zlepšit. RD máme postavený od února a jsme spokojení (i když výkres elektroinstalace nebo alespoň foto kde co vede jsme nedostali :( doteď). Kdybych se měl znovu rozhodovat jestli do toho s nimi jít, určitě ano (kvalita provedení a prostorové řešení vynikající). Pokud by Vás zajímalo něco bližšího, klidně napište, jak budu mít čas odpovím. (vím jak bych byl vděčný za jakoukoli informaci v době když jsme se rozhodovali).
Diskuse pokračuje po 2 měsících
Ráda bych aktualizovala diskuzi svou zkušeností se Zelenými domky (ZD) a ušetřila tak čas lidem, kteří s nimi chtějí stavět. Se ZD jsme jednali (nebo spíše promrhali) 6 měsíců. Nejdříve jsem po nich chtěla zaslat předběžné informace, ale nechtěli se s námi bavit dokud jim nepošleme zaměření pozemku. Poté co jsme zaslali zaměření, tak nám zodpověděli otázky vyhývavými odpovědmi s tím, že vše nám řeknou až na osobní schůzce. I přesto, že staví stavby v Praze jsme museli jet za nima do Lípy u Zlína. Jelikož jsme z Prahy, znamenalo to pro nás 8 hodin cesty tam a zpět kvůli 2 hodinové schůzce. Jejich sídlo nebylo označeno žádnými příjezdovými cedulemi a nacházelo se uprostřed jakéhosi areálu na konci vesnice (lze se podívat na mapy.cz na adresu Lípa 303 a uvidíte na obrázku areál). Po příjezdu do "sídla" (= 1 místnost pro celou "firmu") nám byly zodpovězeny technické otázky a přislíbeno zaslání dalších materiálů. Tyto materiály nám po schůzce nezaslali a ani se nám od té doby neozvali. Jejich jednání bylo po celou dobu naprosto otřesné a neprofesionální! Později jsme smlouvu a další podklady zaslali právničce a našemu technickému dozoru - oba nezávisle na sobě napsali, že smlouva je naprosto otřesná, že by v životě nic takového nepodepsali! Např. ve smlouvě bylo, že po provedení hrubé stavby měli dostat skoro 80 % finální částky, přesto, že finančně tato částka hrubé stavbě absolutně neodpovídala! Termíny pro klienta byli absurdní (co má do kdy zaplatit) a ve smlouvě si stanovili, že dokud Vám nepředají stavbu, tak jsou vlastníci stavby oni! Nevím jak by to bylo, pokud by firma zkrachovala než by Vám předala dům, tak by vlastně dům nebyl ani Váš, ale hypotéka by Vám zůstala. Nemluvě ani o tom, že dle občanského zákoníku je vlastník stavby ten, kdo vlastní pozemek. Technický dozor nám také řekl, že už několik jeho klientů chtělo se ZD stavět, ale vždy z toho sešlo díky jejich komunikaci. Po této zkušenosti jsme napsali několika jiným firmám na dřevostavby, a teprve poznali jak má fungovat jednání se stavební firmou, firmy ihed komunikovaly. Firma se kterou prozatím plánujeme stavět, ačkoliv jsou o 300 tis. dražší, nám vyšla prozatím ve všem vstříc, ihned nám všechny naše dotazy vysvětlila. Jednání trvalo měsíc a máme vše vyjednané a jsme před podpisem smlouvy. V takovém stádiu jsme se ZD nebyli ani po půl roce! Proto těm, pro které je čas drahý, doporučuji se Zeleným domkům vyhnout obloukem.
Dobrý den, Mám podezření že člověk který tu vystupuje pod jménem ( rozpoctar ), je ve skutečnosti Vedoucí výroby firmy Zelené domky. To co tu napsal, jsem několikrát od něj sám slyšel. A nehledě na to že tenhle člověk ve firmě Zelené domky opravdu pracuje jako rozpočtář , má na starost plánování, vedení výroby a hlavní kontrolu kvality atd.. Je to k zamyšlení, protože ve svém článku, firmu Zelené domky obhajuje jak jen to jde. Dlouho sleduji jak tohle forum tak firmu Zelené domky a nemyslím si ze materiály které používají jsou nějaký unikát. SDK Knauf Red místo SDK Knauf Diamant co tam měli nedávno je o třídu níž.Tak nevím proč klesli níže? Sádrovláknitá deska Knauf Vidiwall = Fermacell se používá u hodně firem jak na vnější opláštění, tak i na vnitřní opláštění takže? Taky to nevidím jako nějaký unikát který se u nás téměř nepoužívá. Musím ale přiznat ze izolace Naturoll 033 140 mm a FKD S 100 mm je dobré zateplení a málo kde se vidí v dřevostavbách.Samozřejmě ani tenhle zateplovací systém není unikát, jen se s ním méně pracuje protože je o něco dražší. Dřevostavba je dobrá volba jen musí být pořádně postavena. Myslete na to, at´ stavíte s jakoukoli firmou kontrolujte si to.Máte na to právo nebo chcete zajíce v pytli? Doporučuji jako stavební dozor člověka který dřevostavbám opravdu rozumí a po každé etapě důkladně projít stavbu.Jestli je vše jak má být. :-) Black Velvet
Článek se načítá
@kobliha3 Vážená paní, dovolte mi reagovat na Vaše hodnocení. Každý názor je pro nás zkušeností jak věci zlepšit nebo potvrzením, že to co děláme – děláme správně. Vaše hodnocení je ale dost negativně postaveno a může mít vliv na rozhodování potencionálních klientů. Ráda bych tedy podala konkrétní popis daného případu z pozice obchodníka, který Vás jednáním provázel. Poprvé jste ZD oslovila prostřednictvím emailové komunikace s dotazy v měsíci srpnu 2015. Na ně Vám bylo samozřejmě reagováno v konkrétní podobě. Další kontakt z Vaší strany proběhl v září, kdy jsem Vám na základě telefonního hovoru písemně reagovala na zadané dotazy. Následně jste se ozvala až ke konci října, kdy jste mi zaslala geodetické podklady nezbytné pro další konstruktivní jednání v souvislosti s výstavbou RD. A taktéž další nemalé množství dotazů – na než bylo rovněž písemně a objektivně reagováno. V listopadu po vzájemné dohodě Vám byly zaslány vzory všech smluvních podkladů k prostudování a dohodnut termín osobní schůzky na 23. 11. 2015. Ačkoliv byla schůzka dohodnuta na 13:00 hod., přijeli jste se zpožděním 1,5 hod. z důvodu nepříznivé dopravní situace. Chápu, že za toto zpoždění jste nemohli a že jste ze situace byli mírně rozladěni. Nicméně schůzka přesto proběhla a pokračovala až do necelých 18:00 hod. Schůzce byl přítomen i stavební technik, který Vám byl plně k dispozici a dokázal Vám zodpovědět všechny dotazy a podrobně rozebral celý proces výstavby souběžně s cenovou kalkulací na základě Vašich požadavků. Ze schůzky pro Vás vyplynuly jisté úkony k dalšímu jednání. Mimo jiné i písemné připomínky ke smluvním podkladům, které jsme částečně projednali již na schůzce. Nic z toho bohužel z Vaší strany neproběhlo, ani jste žádnou formou nesdělila, že v jednání již dále nebudete pokračovat. Sídlo ZD se nachází v průmyslové zóně - Lípa u Zlína, kde jsou soustředěny výrobní haly a sklady s dostatečným manipulačním prostorem pro běžný provoz firmy. Naše hlavní kancelář je moderně zrekonstruovaná s veškerým zázemím a v dostatečné velikosti pro provoz všech zaměstnanců, kteří v ní pracují. V přízemních prostorách budovy se nacházejí další kanceláře technického a projekčního oddělení a také vzorkovna pro klientský výběr materiálů. Vaše prezentování smluvních podkladů je založeno na útržcích vytrhnutých z kontextu. Smluvní podklady patří k základním obchodním podmínkám a nemusí vždy vyhovovat každému. Jejich akceptování závisí na rozhodnutí klienta. Samozřejmě je již dnes běžnou praxí klientů konzultovat smluvní písemné podmínky za pomoci právní podpory. Přesto dokážeme najít při jejich uzavírání „společnou řeč“ na jejímž základě rodinné domy úspěšně stavíme a předáváme. Hrdlovičová Světla - Zelené domky
Dobrý den, my tedy se společností zatím začínáme komunikovat, ale pravdou je, že jsou zatím jediní, jejichž navrhovaný dům nám opravdu sedl a úpravy, které budeme chtít dělat jsou jen z důvodu posazení do pozemku. Působí to na nás, že lidé z této firmy mají dost zkušeností, co se praktického rozložení domu týče. Další věcí je, že i když mají v současné době zakázek dost, jsou ochotni se s námi zaobírat, i když bude naše stavba složitější, jelikož nebude probíhat na území ČR. Ihned nám bylo sděleno, jak postupují v případě výstavby v cizině a jejich profesionální postup nás přesvědčil, že po dostavění budeme mít podklady, které potřebujeme a nebude se stavbou problém, což o jiných firmách říci nemohu. A pokud uvážím, že mohu mít ekologický dům (jsme rodina, která má ráda přírodu) za peníze, za které ho nabízejí, přijde mi to až neuvěřitelné. Dále se tu hodně řeší manipulace s úvěry. My si úvěr v ČR brát nebudeme. Proto nám bylo vysvětleno, jak má úvěr, který si budeme brát, vypadat. Pochopila jsem tedy, proč mají požadavek, který mají a chápu, proč to chtějí, tak jak to chtějí. A ohledně termínů dodávek. Hned na začátku jsme byli obeznámeni, že toho mají hodně a budeme muset čekat. Takže víme, do čeho jdeme, souhlasíme s tím a určitě se nebudeme rozčilovat kvůli nějakému drobnému zpoždění. Co se komunikace týče, jsme opravdu na začátku, takže tu bych zatím nechtěla hodnotit. Sama jsem zvědavá, zda se dostanu do fáze, kdy dám za pravdu negativním recenzím, nebo tu budu nadále pět chválu.
Diskuse pokračuje po 9 měsících
@spinisek Dobrý den, v aktuální době zvažujeme stavbu se ZD. Můžu se zeptat, jak to dopadlo u Vás? Byli jste spokojení? Jak vše probíhalo? Díky
Diskuse pokračuje po 2 měsících
dobrý den....Chystáme se stavět se ZD, je tu rok starý příspěvek a proto by mě zajímali vaše zkušenosti, moc by nám to pomohlo. díky za informace
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
@zavodak Dobrý den, již stavíte se ZD či jak to dopadlo
Diskuse pokračuje po 4 měsících
Dobry den vsem, jsem stavar realizacni firma, chcetell i subdodavatel zelenych domku. Vsichni mame sve spokojene i nespokojene zakazniky. Jen upozornuji na skutecne si v klidu precteni smlouvy nejlepe s vlastnim dozorem stavby. Je to klasicka neeticka smlouva, kde oni muzou temer vse a vy jen vcas platit a cekat. Uz na projektu je poznamka ze se nejedna o realizacni dokumentaci. Opravdu nekteri stavebnici jsou spokojeni ale ptejte se jak dloiho pro ne pracuji a zda nahodou to neni jejich vlastni zamestnanec. Toto plati ale pro vsechny a pro vas investory jako trochu rada
Diskuse pokračuje po 9 měsících
Přidám čerstvou zkušenost. První návštěva u ZD v Lípě zima 2016, jednání ještě s paní Hrdlovičovou a panem Hrdlovičem, informace mne uspokojily, dojem dobrý. Smlouvu jsme podepsali na jaře 2016 za jejich podmínek, smlouva je bez záruk a velké riziko, ale nešlo o život, platí se v podstatě dopředu. Objednal jsem i vyřízení SP. To se ale vleklo do února 2017. Zatím z firmy odešli lidé, se kterými jsem jednal. Ostatní znám jen z telefonu, paní jednatelku jsem viděl jednou a podali jsme si ruce, od té doby také jen po telefonu. Základovou desku jsem si zajistil u místní firmy a byla hotova v březnu 2017. Stavět začali v červenci 2017 skoro tři měsíce po zaplacení téměř poloviny domu. Dřevěná konstrukce perfektní, dřevo zvonilo kvalitou (její složení jsem si musel narychlo zajistit ten den, protože vše organizují ze Zlína a vybouchnul jim jeřáb). Provedení tesařiny a střechy naprosto perfektní a za dva týdny. Pak nebyli lidi a stavba stála dva měsíce. Poté nastoupili nějací externisté a začali fušovat. Ihned jsem to hlásil na ZD a fušeři byli odvoláni. Po dalším měsíci nastoupili dva šikovní řemeslníci plus elektrikář, vyrabovali fušeřinu a začali znovu. Spokojenost, dobrá práce, natáhli kabely a udělali vnitřní sádrokarton a vsadili okna. Pak přestávka dva měsíce, nastoupili v prosinci a začali vnější zateplení, to udělali do vánoc. Pak nalili podlahy a já jsem dva měsíce topil a větral. Mám jedinou obavu, vnější Farmacelové desky byly 5 měsíců vystaveny slunci, dešti i když pod střechou, nemám z toho dobrý pocit. Provedení zateplení - perfektní. Pak pauza na jaře dodělali vnitřky a fasádu s elektrikou. Na rozvody najali místního elektrikáře, který odvedl super práci plus revize. Obklady dělal také najatý místní borec - jsou famózní, něco takového jsem ještě neviděl! Protože jsem potřeboval bydlet, sanitu a klempířinu jsem si dodělal sám, bylo odečteno z ceny. Stěhování - červenec 2018. Z domu vyzařuje bytelnost a solidnost, pocit mám dobrý a uvidíme. Jednání po telefonu probíhalo pravidelně, jen nebyly plněny sliby ohledně časů nástupu řemeslníků a termíny dokončení. Kdo nemá dobré nervy, ať si připlatí a jde jinam. Kdo je kliďas, dá se to přetrpět, mají ale evidentně problém s lidmi. Také jsem občas zuřil, ale teď když je hotovo, jsem vlastně spokojený, mám opravdu pěknej a přívětivej domek. Paní N. děkuji za zklidňování mých emocí a panu Z. za návrat ke křesťanství, naučil jsem se modlit. :-)
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
@lena111111 : proč až tak? Pokud potřebujete jen negativní informace, proč si nenajdete jinou firmu? Je jich dneska přece víc než hodně, v každém okrese si vyberete nějakou místní.
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
@elektroservis : Vážený pane Marečku, kdybyste provedl svou práci v pořádku a bez závad, neměl byste žádný problém, tak jako všichni elektrikáři, kteří pro nás pracovali. Máme své zavedené, nikdo kromě Vás problém nemá. Kvalita Vaší práce byl špatná a musel ji předělat a dokončit jiný elektrikář. Tímto chráníme především své klienty a reference na Vaši práci předáváme proto dále. Měl byste se polepšit 😉
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Já jsme pro ně dělal dodávku prací. Jednání bylo velmi dobré do předání prací. Jak došlo na placení přestali komunikovat. Půlku práce nezaplatili. Chtěl jsem po nich zaplatit pouze co bylo v objednávce. Na email odpovídali jen zřídka, po telefonu nic. Několikrát jsem je žádal o udaní co brání v zaplacení. Tohle je moje zkušenost...
@petrdobr Nejsem pan Mareček. Asi neplatíte více lidem....
Uživatel petrdobr zřejmě nechává mazat nevhodné příspěvky proti barevným domkům. 🙂

Téma bylo zamčeno adminem. Nelze přidávat další odpovědi.


Nenašli jste co jste hledali?