Menu Forum

Výběr stavební firmy - jak se k Vám chovají?

14. pro 2013  • 
fotoportrét
fotoportrét
maky_s
1
Registrovala se 3. září 2013 na modrastrecha.cz. Přidala 72 příspěvků. Má 1 přítele. Region Liberec.
fotoportrét
fotoportrét
maky_s
1
Registrovala se 3. září 2013 na modrastrecha.cz. Přidala 72 příspěvků. Má 1 přítele. Region Liberec.
 Zdravím všechny,
už přes 3 měsíce hledám firmu, která nám postaví náš domeček.
Jsem v šoku, jak to tady u nás funguje. Na začátku všechny firmy samozřejmě slibují hory doly, ale skutečnost je jiná.

Bereme si hypotéku na 30let, tak si fakt dáváme na čas s výběrem firmy. Když už se nám někdo líbil, vždycky se našel nějaký problém.
Např.: Nechtěli nám to postavit dle našeho projektu; nedají si ani tolik práce, aby si rozpočet zkontrolovali->(Dům jsme zmenšili o 20m2, původně měl 76m2 a oni mi tvrdí, že je logické, že je dražší verze je ta o 20m2 menší, tedy zastavěná plocha 56m2, protože se zvětšil obytný prostor; přitom dole byla sice garáž, ale nahoře byl pokoj, který měl 18m2) -kdyby jste měli "logické" vysvětlení, ráda si ho přečtu.. Někdo se vůbec neobtěžoval se ozvat nebo nám dají jednu částku místo položkového rozpočtu a ještě tvrdí, že nám to neměli ukazovat.
Dala jsem si inzerát na nejřemeslníci a od poloviny listopadu mi nebyli schopni poslat rozpočet.

Mám takovou zkušenost jen já a nebo jsou firmy tak prachatý, že si mohou dovolit odrazovat zákazníky? Už přestávám doufat v normální solidní firmu, která si váží investora a bere to tak vážně jako my..
5. pro 2013 v 15:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
 Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
radka_l
Registrovala se 14. prosince 2013 na modrastrecha.cz. Přidala 1 příspěvek. Region Praha.
fotoportrét
fotoportrét
radka_l
Registrovala se 14. prosince 2013 na modrastrecha.cz. Přidala 1 příspěvek. Region Praha.
 Zdravím Vás. Tak něčím podobným máme taky zkušenost, stavěli jsme letos domeček (minulý měsíc byla kolaudace) a byl to taky běh na dlouhou trať. Poptali jsme pěknou řádku firem a ani čtvrtina se neráčila odpovědět nebo dokonce zaslat rozpočet. Když jsem ji volala, jestli dorazila poptávka a tak podobně, tak kolikrát působili ještě stylem: co je vůbec obtěžuju. Ale nakonec jsme měli docela štěstí. Pracuju ve školce. Letos tam probíhala rekonstrukce, tak jsem tam hned hodila oko na firmu, co rekonstrukci prováděla. Vzhledem k tomu, že jsem to měla z první ruky, mohla jsem posoudit, jak pracují. A tak jsem oslovila poptávkou na stavbu i je. Komunikovali jsme přímo s majitelem firmy, poslal rozpočet, začali v termínu, co jsme se domluvili, nebyl problém se s nimi na čemkoliv domluvit, cena byla dle rozpočtu (jen se navýšila cena za obklady, ale to bylo tím, že jsme zvolili nakonec dražší obklady v koupelně), majitel byl každý den na stavbě, a to nejen dozoroval, ale dokonce kolikrát navlékl montérky a makal taky. Skutečně si nemůžeme stěžovat, zvládli to v termínu, jaký řekl, a když bylo cokoliv potřeba, vždycky byl na telefonu. Takže jestli ještě sháníte, tak za sebe můžu doporučit Rami Trading s.r.o. Je to nová firma, a tak si zákazníků ještě váží. Přeju hodně zdaru a ať domeček už brzy vyroste emoticon
14. pro 2013 v 19:32  • Odpověz  •  To se mi líbí