Zkušenosti s firmou Modul leg

Zdravím, rád bych se zeptal, zda někdo máte zkušenosti s firmou modul leg.Uvažujeme o jednom z jejich bungalovu co mají v nabídce.Rádi by jsme stavěli svépomoci.Vše co inzerují na jejich stránkách vypadá téměř dokonalé a jednoduché, ale zdání často klame, proto bych rád zjistil jaké máte zkušenosti případně doporučili jinou firmu, která nabízí podobné stavebnicové domy. DĚKUJI
Odpovědět
Dobrý den, právě jsem byl přítomen u stavby domu modul leg, mohu jen vřele nedoporučit, ačkoli pan Martinak majitel firmy chválí své výrobky až do nebe, po zkušenostech, které mám, bych je nechtěl ani zadarmo. I když se všude tvrdí, že je to vyráběno s pomocí laseru a že jsou absolutně přesné, tak opak je pravdou. Proto se všude uvádí tolerance 2-3 cm. Podle projektu má být základová deska být širší na každou stranu o 3 cm. Jenže po složení byl dům širší o 4 cm a téměř překryl okraj základové desky, na kterém měly stát svislé latě, které do značné míry tvoří nosnou část domu. Tak pan majitel firmy tvrdil, že to je chyba základové desky, že je krátká a když jsem oponoval, že je deska rozměrově absolutně vpořádku a chyba je na straně modul leg domu, který je delší. Tak jen arogantně odpověděl, že si výslovně přál aby na stavbě nebyli přítomni lidé, kteří rozumí práci ve stavebnictvi, ,, tohle je dům svépomocí co staví ( s pomocí koordinatora) kuchaři apod. a pokud míním oponovat, tak se můžou všichni s jejich firmy sbalit ( včetně koordinatora) a odjet. '' V průběhu montáže domu pan majitel proklínal den, kdy podepsal smlouvu s danou firmou modul leg. Všude byly spáry nepřesnosti, zakládací Prahy byli jako luk, s kterými nebylo možno vyrobit rovný dům, dřevo bylo pokroucené a pozprohýbané. V dnešní moderní době, kde se jede na kvalitu a přesnost, je u tohoto systému standardem +-3 cm spáry mezi dílčí, odchylky apod. Jako by jsme se vrátili zase o 20 let zpět. Za svou dlouholetou praxi ve stavebnictví jsem nic takového nezažil. Nemyslím si, že je to chyba systému, ale kvalitou výrobků.
Odpovědět
Já zde teda taky přidám názor, ale pozitiv a to protože jsem taky tento systém montoval a to od začátku až po krov.Jsem vyučený truhlář i když dělám tesařinu a systém se montoval dobře. Ty Prahy jdou také dobře, když je aspoň trochu rovná betonová deska a nebo když se to dobře podklínkuje.Nesmí tu desku dělat fakt prasák a udělat jí menší a pak si stěžovat, že se mu to tam nevejde.Ta první řada těch bedniček jde ztuha, ale to tak být musí, aby se to dobře dole svázalo.Je to fakt přesný až moc bych řekl. Ta fotka č.1 je tedy v poho, takhle jsme to taky měly a nebyl takový problém to tam dostat. Fotka s podlahama taky normal, jde o to, že se dělaj podlahy na zemi, což je bezva a nikdy se to nahoře nespasuje přesně to je asi každýmu jasný. Takže spáry maximálně vypěnit a potom tam jde po celé podlaze OSB pero drážka myslím 25mm a ta všechno spojí a zafixuje. Ty podlahy jdou udělat spasovat i líp ale to záleží kdo to dělá. Nevim jak si někdo může stěžovat na kluky z Modulu, když si to staví sám svépomocně, to fakt nechápu, kluci byly super i na pivko jsme po stavbě zašli. Za mně super nápad a super systém, který zmáknete v klidu sami a ještě od Modulu tam dostanete zadarmo člověka, který kouká, aby jste ty bedničky nedaly špatně a radí vám.Za mne opravdu nejednodušší skládačka a to už jsem nějaké skládal.V klidu to s klukama z Modulu zvládnete. Za mně na jedničku.
Odpovědět
A zde posílám odkaz, kde si udělejte svůj názor o této stavbě lidičky : https://www.youtube.com/watch?v=iV02k... Přečtěte si hlavně také popis máte tam odkaz na zápis koordinátora spolu s !! podpisem investora !! o kvalitách a připravenosti této stavby.
Odpovědět
Zde máte i video důkazy z této stavby : https://youtu.be/Yg0DlYf5Rd0 v PŘEDCHOZÍM PŘÍSPĚVKU JSEM SE ZAPOMNĚLA PŘEDSTAVIT.(NEPÍŠI ANONYMNĚ) Nikola Maleňáková - jednatelka společnosti Modul-LEG®
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 3 letech
Profilova fotka
@tichyv no tak, ProMalenak apod . toto si pise majitel Modul leg, alias SubteryKv aj firem sam.. plny weby ukradenych fotek z katalogu a webu a nerealnych realizaci 1. firma co bednickuje, si premeri zakl. desku na tolerance, a zapise do stav. deniku. svepomoci musi mit autoriz. dozor ktery zodpovida statu, tedy stav. úřadu 2. amater vetsinou neudela rovnost aj jako zkušený.. u desky na cca 1,12 m je bezna tolerance 1az3cm, na delku i vice.. tak nas nesmi nekdo lakovat...
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 3 měsících
Uvažoval jsem o tomto systému ale po tom co jsem viděl a slyšel na stavbě jsem si to rozmyslel. Částečně jsem byl i svědkem toho, jak se chová člověk z firmy Modul-leg na stavbě a hlavně jak se vyjadřuje o klientovi, když ten nebyl v blízkosti (pán z videa výše). Absolutní neúcta a vulgární postoj. Systém by mohl být i dobrý, kdyby byly některé věci dořešeny, ale pracovníci firmy ho degradují. Také doporučuji všem, kdo uvažují o této možnosti stavění jít se podívat... ale ne na tzv. předváděcí akci... jděte se mrknout na to, do jaké situace je vhozen zákazník po ukončení "promo" akcí modullegu. Já se nestačil divit, jaké nedostatky a nedodělky pak musel chudák klient řešit na vlastní triko... a hlavně jak se rozchází to co se tam natáčí jako propagace s realitou.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 2 měsících
Rozhodně nedoporučuji. Modul-leg je jeden velký omyl... a hodně drahý a nekvalitní omyl.
Odpovědět
Pozor na tuto firmu, je to obrovský podvod na zákazníka. Systém je z roku 1990 a pro rok 2021 je nevhodný. Technologie parozábrany je trestuhodná, při uchycení SDK si do ní budete dělat co 25cm díru pro vrut a narušíte tak její povrch. Celý systém je nestabilní budete ho muset posílit latěmi a to jednou tolik než říká technologie. Tuto firmu NEDOPORUČUJI !!!
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 2 letech
Pan Maleňak rád posílal právníky na své nespokojené klienty, zapomněl však posílat DPH a firma MODUL-LEG skončila v insolvenčním řízení.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?