Laserový dálkoměr - máte ho a používáte?

Profilova fotka
Zdravím. Příští rok začneme stavět RD a ráda bych manželovi k Ježíšku pořídila něco užitečného (nejen) za tímto účelem. Kromě křížového laseru, který si přeje, jsem narazila ještě na laserový dálkoměr. A tak bych se ráda zeptala, zda doma máte a využíváte jej? Nemůžu se rozhodnout, jestli pořídit levnější model (např Bosch GLM30 Professional), který opravdu jen měří vzdálenosti, nebo spíš investovat o něco víc do modelu, který vypočítává i obsahy a objemy, dopočítává podle Pythagorovy věty a sčítá a odečítá hodnoty (našla jsem např. Makita LD050P). Poradíte? Díky.
Odpovědět
Profilova fotka
máme a hodně využíváme, ale z hlavy nevím, který. leží na stavbě :-N
Odpovědět
Profilova fotka
extremne uzitecna vecicka. Mam Bosch DLE 70, ten se uz neprodava. obsahy a objemy jsem v podstate nikdy nevyuzil, i tu pythagorovu vetu jsem zkousel jen v ramci hrani. dovedu si predstavit ze ten obsah se muze hodit kdyz chce clovek rychle secist napr. podlahovou plochu. kazdopadne doporucuji se zamyslet, jake max. vzdalenosti budete merit a podle toho vybrat. pripadne koukni jeste na Bosch GLM 40 - ten ma i povrchy a objemy a dosah 40m. je o malinko presnejsi nez makita i levnejsi bosch.
Odpovědět
teď jsem objednal tento: http://bit.ly/2hOYj84 dle recenzí super a nabídne vám všechny možné funkce (obsahy a objemy, dopočítává podle Pythagorovy věty a sčítá a odečítá hodnoty ) cena bez diskuze:)
Odpovědět
Máme levnější, co pouze měří vzdálenost. Na základy bychom to asi nevyužili, ale když už rostou zdi, tak na změření a zkontrolování vzdáleností se to hodí.
Odpovědět
Mame merak..ale sme stavari..takze jezdime i zamerovat:) ted aktualne mame Leicu...ale nasli sme od Bosche aplikaci na tablet, kde to pomoci toho dalkomeru i zakresluje..coz by nam usnadnilo praci:)
Odpovědět
Profilova fotka
@jurajof já se trochu bojím těchhle noname značek a Aliexpresu vůbec, i když cena je to parádní, o tom žádná
Odpovědět
Profilova fotka
@jumpmans jj, ten mám taky ve výběru :-), nicméně nevím, jestli to stojí za to dávat 700 navíc za něco, co možná ani nepoužijeme
Odpovědět
Já mám Stanley TLM 99, mám ho skoro 3 roky a pořád funguje. Jediný co jsem musel hned na začátku, tak si pohrát s kontakty na baterkách, jinak nic. Pro mě bylo důležité, že měří do 30m a zobrazuje dvě hodnoty. Předchozí a aktuální měření pro porovnání. Stál něco kolem 1700. Já stavím svépomocí a to komplet, takže u mě se používá hodně :) http://www.stanleyworks.cz/products/d...
Odpovědět
Profilova fotka
@ptjj ja verim klasice za par korun, takze normalni petimetr, nevybije se baterka a funguje i pri -15 a ne jako kdyz u mne zamerovali v zime okna a kazda dira byla dle meraku o pulmetru jina :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@geodett jj, chápu, má to určitě svý mouchy.... pětimetr i dvacetimetrové pásmo rovněž vlastníme a nehodláme se jich zbavovat 😀.... nicméně, když člověk dělá někdy sám, je to docela šikovný
Odpovědět
Profilova fotka
@ptjj s tim nelze nez souhlasit, mne se to keca, vetsi veci si zmerim masinou z prace :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@geodett Jeden takový nosím neustále v kabelce, teď hledali chlapi v práci metr a padla jim brada, když jsem řekla, že jim půjčím můj - no, některé nosí v kabelce rtěnky, já metr :-D
Odpovědět
Článek se načítá
@ptjj aliexpressu se bát nemusíš. Klíčové jsou recenze a počet objednávek. Pokud je hodně objednávek a dobré recenze, tak to bude ok. Je jasné že si kupuješ věc, která je 3x-4x levnější takže od originálu to může být malinko odlišné, ale pokud nejseš profík tak to ani nepoznáš. Nebál bych se ani reklamace, už jsem pár věcí reklamoval(nakoupil jsem to tam už dost celkem) a vždy mi vrátili peníze. j.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 5 letech
Profilova fotka
Samozřejmě je lepší si připlatit a koupit model s větší funkčností. Makita LD050P vám bude vyhovovat
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?