Chytrá domácnost - jaké máte zkušenosti?

Uvažuji o instalaci chytré domácnosti. Jaké máte zkušenosti? Případně značka, nebo firma? Cena? Díky Jakub
Odpovědět
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Profilova fotka
@stefka47 registrace srpen 2017, první příspěvek a hned reklama na fibaro, no nene:-) tady by se ten admin vážně hodil.
Odpovědět
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Mohu doporučit Loxone.
Odpovědět
Profilova fotka
my dáváme loxone
Odpovědět
Profilova fotka
Jdeme také do Loxone. Na téma systémové instalace jsou zde nějaké diskuze, něco málo se tam lze dočíst. http://www.modrastrecha.cz/forum/mont... http://www.modrastrecha.cz/forum/elek... http://www.modrastrecha.cz/forum/proj...
Odpovědět
Dal jsem Tecomat Foxtrot. Jiná možnost, pro kutily, je UniPi.Technology (zájemci si vyhledejte googlem) založené na Raspberry.
Odpovědět
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Profilova fotka
Možná bych Rapsberry naprogramoval. Nicméně pro prefektní použití všemi členy domácnosti se mi osvědčila hotová deska za pouhých 1000 Kč včetně veškerého zapojení. Umí to sledovat až šest teplot, monitoruje vlhkost vzduchu a dálkově mohu zapnout a vypnout nejen topení, ale celkem 5 věcí dle vlastního uvážení. Jak to vypadá je zobrazeno na stránce http://kondenzace.kvalitne.cz/tzb/str... Jen klepnete na kolečko a stačí si pamatovat co kterým spínáte. Zelená je zapnuto, červená vypnuto. Na ukázce samozřejmě nepřepíná, ve skutečnosti ano. Podrobnosti jak zapojit jsou na webu výrobce a samozřejmě v případě nejasností pomůžu se zapojením. V provozu mám tři místa a takto třeba sleduji teploty na chalupě. https://thingspeak.com/channels/15209 Topení samozřejmě můžu na dálku zapnout nebo přeprogramovat na jinou teplotu vytápění. Není to reklama. Neprodávám, jsem pouze spokojený uživatel. Pokud bude něco odmazáno hledejte ve vyhledávači slova "vavra kondenzace" Je to popsáno jako metodika měření.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 2 letech
co všechno s ní mužete ovládat?
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 9 měsících
Doporučuji Loxone 🙂
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 2 měsících
Přidávám se k těm, co říkají Loxone. Já si to při stavbě domu dovolit nemohl, ale teď už by to šlo. Líbí se mi, že můžu přidávat nové a nové prvky, takže by mě to nezruinovalo. Určitě bych rád topení, světlo, zabezpečení, časem snad stínění... https://www.loxone.com/cscz/chytry-dum/
Odpovědět
Článek se načítá
@bukaj87 - co Vám brání udělat si cestu do Showroomu třeba v tomto vlákně propagovaného Loxone? , tedy až skončí nouzový stav kvůli Covidu. Tam se seznámíte se vším, co Vás bude zajímat, některé technologie třeba ani v objektu mít nebudete , tudíž nebude co ovládat a některé zas ovládat nebudete potřebovat (hudba, světelné scény). Já třeba mám keramický strop MIAKO a cpát tam repráky a světla anebo led pásky po obvodu stropu - ani náhodou, navíc už se to tu psalo, hudební server - nehorázné peníze. U topení opět záleží na tom, jak a čím topíte a pokud teplovodní podlahovkou, tak každý normální topenář Vám řekne, že nastavovat rozdílné teploty v místnostech anebo měnit teplotu v čase je hovadina. Snad jediné co opravdu využívá manželka jsou žaluzie, ale opět, pokud mám na baráku 2 -3 okna s žaluziemi, toť otázka. (u nás 14🙂), ale znám lidi co dávali Loxone jen kvůli ovládání žaluzií. Takže jak jsem psal na začátku, je lepší navštívit Showroom, nebo někoho kdo již má instalaci, protože už jen kabeláž Vás bude stát pomalu tolik, co celá obyčejná elektroinstalace. Ovládání topení mám, ale nevyužívám, ovládám decentrálních větracích jednotek, hlavně když přijdu do koupelny- dobrá věc, a na to, že nemusíte za šera a tmy myslet kde je vypínač si zvyknete rychle, ale taková blbina se dá řešit i jinak a levněji.
Odpovědět
Profilova fotka
@lto007 Ten příspěvek je z roku 2017 a tazatel už neexistuje 🙂. Nesouhlasil bych úplně s tvrzením, že kabeláž bude stát tolik, co celá obyčejná elektroinstalace, to je dost zavádějící. Původní Loxone music server stál opravdu nehorázné peníze, nyní je dostupná alternativa, která sice taky není zadarmo, ale pro leckoho už to bude možná přijatelnější.
Odpovědět
@awakened tak u mě kabeláž, komplet montáž včetně drážek dodavatelským způsobem v patrovém baráku 3 roky zpět 150 000 Kč, švára bungalov komplet elektrika včetně rozvaděče 175 000.
Odpovědět
tak ja mam teda LOXONE, zaluzie 9ks, kabelaz klasicka jako k zaluziim, a jeden drat navic na garaz, cena dodavatelsky cca 33000 Kč cena s tím pěkným skleněným ovladačem, ale měl jsme i nabíkdy na to samé na 50 000 kč+, dále mám ještě nachystáno na rozšíření uvazuju nad topící hlavící v určitých místnostech na podlahovku.
Odpovědět
Profilova fotka
Pro případné zájemce o návštěvu showroomu je nyní možnost live on-line prohlídky: https://www.loxone.com/cscz/chytry-du...
Odpovědět
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Diskuse pokračuje po 6 měsících
Borci koukam na chytrou domacnost od loxene, Dostal jsem 3 navrhy za 80tis, 150tis a 240 tis, nicméně dle infa je cena jen za material, muze mi někdo nadhodit kolik si uctujou za práci? Aby to nedopadlo tak, ze zvolim střední variantu a následně zaplatim jeste dalších 100tis za práci!! A nějaké zkušenosti s montáží, přístupem, rychlosti? Děkuji
Odpovědět
Profilova fotka
Zdravím já bych měl také dotaz zda-li někdo nemáte na ovládání domácnosti Home Assistent. Koukal jsem, že do něho lze implementovat různá zařízení (mě osobně stačí ovladaní světel, pár zásuvek a meteostanice). A cenově je to dostupnější. Chtěl bych znát Vaše zkušenosti s provozem a jak to šlape když je to pouze přes wifi. Díky
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od reupnium:

Borci koukam na chytrou domacnost od loxene, Dost…
@reupnium Záleží, co tam chcete, ale čekal bych spíše více než 100 tis za práci.
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od pipel:

Zdravím já bych měl také dotaz zda-li někdo nemát…
@pipel Je to dobrý multifunkční nastroj. Hystam se na něj, ale chci mít většinu na drátu, wifi jen pro nějaké hracicky, jako třeba meteostanici. Vyhodnotil jsem to s implementoványm nodered jako nejlepší otevřené řešení pro mě, ale než to udělám, tak se možná objeví něco dalšího.
Odpovědět
Profilova fotka

Odpověď na příspěvek od reupnium:

Borci koukam na chytrou domacnost od loxene, Dost…
@reupnium tezko říct kolik bude za práci, když víme jenom nejakou cenovku. Zkus to nejak rozepsat. Pak se možná bude od něčeho odrazit
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od reupnium:

Borci koukam na chytrou domacnost od loxene, Dost…
@reupnium Když jsem kdysi dostal nabídku na Loxone + práci, rozhodl jsem se to naučit a udělat sám. Je to poměrně jednoduché a na všechno je hromada návodů. (nejsem programátor) Oni si účtují nesmysl... Ty funkční bloky jsou fakt promakané. Ale záleží, co tam chceš.
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od davex:

@reupnium Když jsem kdysi dostal nabídku na Loxon…
@davex no pokud budou chtít jednou tolik za práci, tak se jim na to vykaslu a udělám nějaký základ. To co jsem chtel, je asi kodovatelny zamek na tag nebo jednoduše koupim jednu z těch nových klik na otisk ci kod, Senzory na svetlo na chodbu, led svetla asi pasky nebo bodovky s bílým světlem, jistice, ovladani podlahovky a klima, místo žaluzií budu davat el.folie stmivatelne, intercom ktery bude programovatelný, kdyz zamknu aby se pustil vysavac, zapla kamera a uvazoval jsem i o ovládání oken jako automaticke zavreni ci otevreni, samozřejmě , alarm.. Upřímně chci se jit podívat do jejich Showroom v Praze, abych nechtěl hovadiny za zbytečné peníze, ale nechci do toho dat vic jak 100tis i s prací.Elektriku necham natahnout sveho eletrikare a předpokládám, ze je vše párováno přes wifi, ze to nebude chtít natahnout nějaké svoje kabeláže. Pokud máte zkušenosti a rady, sem s tim😅 at neudělám blbost😆
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od ozzy77:

@reupnium tezko říct kolik bude za práci, když ví…
@ozzy77 jak jsem psal dole, asi senzory, ovladani topeni, klavesnice s tagem na vstup, jistice, mozna ovladani oken jako automaticke zavreni ale to si nejsem jeste jist, budu mit el.folie misto žaluzií, pocitac jako intercom s možností rizeni osvetleni, nastaveni funkce pri zamknuti ci odemknuti domu, alarm a do budoucna i ovládání vrat, chci les svetla, tak snad i ovládání svetel. Chapu ze se daji jednotlivěcasti koupit.Senzory pohybu na světlo na chodbu, napichnout na to světlo, ovládání podlahovky termostat, smart jistice jsem videl asi za 2tisice, el smart kliku ted dělá samsung a fakt dobrou, nebo se da koupit na temu, ci aliexpress chytra klika.Ale bylo by fajn to mit od jedné firmy a vse spárováné.
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od reupnium:

@ozzy77 jak jsem psal dole, asi senzory, ovladani…
@reupnium Zajímali by mě ty folie. Co je to zač? Taky jsem o 1 kousku uvažoval, ale odradila mě vysoká cena a hlavně to mělo nemalou spotřebu elektřiny při průhledném stavu. Z toho důvodu bych spíše uvítal, kdyby byla spotřeba v zatmaveném stavu.
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od reupnium:

@ozzy77 jak jsem psal dole, asi senzory, ovladani…
@reupnium Taková jednoduší věc pro představu jako ovládání 1 světla (nebo stmívatelné folie) znamená 1 vstup od tlačítka a 1 výstup na relé, což je jen v modulech 1500 Kč. Mají ale také svoje multifunkční tlačítka za větší peníze. Na žaluzie je třeba 2 vstupy a 2 výstupy + třeba ještě centrální ovladač, to pak vychází cca 3000 kč jen na modulech, k tomu je třeba nějaký propojovací materiál a také ideálně externí relé na DIN lištu. Jinak je třeba koukat na spolehlivost, protože by to ideálně mělo pracovat desítky let, takže s nějakými noname výrobky bych byl opatrný, maximálně na nějaké nepotřebné hračičky, ale ne na ovládání světel či žaluzií.
Odpovědět
Profilova fotka

Odpověď na příspěvek od reupnium:

@ozzy77 jak jsem psal dole, asi senzory, ovladani…
@reupnium ANO, pokud nejsi sám programátor nebo "bastlíř" tak si to vem vše od jedné firmy, která to nedělá první den a doporučí ti komponenty se kterými dlouhodobě dělá. A to TEMu to jsou věci pro děcka, tomu se raději obloukem vyhni. Asi nebude uplne pohodlný, kdyz budes mit loxone a dalsích 5jiných aplikaci, protoze další komponenty do loxone treba nedostanes, to se ten komfort ovládání pes jednu apku dost vytratí a nebude to úplně user friendly.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?