Zásuvky designově ladící k Loxone

Je tu někdo, kdo má doma Loxone a zároveň řešil dvourámeček s instalací Loxone vypínače a vedle klasická zásuvka?Máme to například u postelí-vypínač na světla/žaluzie atd a hned vedle zásuvka. S origo loxone rámečky se prý blbě pracuje,lámou se atd,pak jde vypínač dát do rámečku Merten M-plan,který se mi nelíbí. Ještě nějaké varianty,tipy, fotky...?Díky!
Odpovědět
Profilova fotka
Nevím proč chceš mít vedle vypínače hned zásuvku, ale třeba to k něčemu potřebuješ. Já dal zásuvky níž a schová je noční stolek a vypínače Loxone mám sólo. Tzn nemusím řešit to co ty a neuvidím ty kabely že zásuvky.....
Odpovědět
@ozzy77 tak já nechci cokoliv zapojovat někde za nočním stolkem (třeba nabíječku).Tuhle kombinaci máme i v koupelně u umyvadla...a celkově zásuvky máte jaké?
Odpovědět
@ozzy77 samozřejmě takhle nemáme celý dům, ale pár se jich najde,ložnice, koupelna, u kuchynské linky
Odpovědět
Profilova fotka
@ditava já mám ty zasuvky dalkove ovladane, takze nabijecka je v ni porad a jenom resim jeji vypinani na noc. Takze kabel je vytahnu zezadu stolku, normalne neni videt. A v loznici mam zasuvky primo s USB na nabijeni cehokoliv. Ostatní zasuvky a vypinace jsou Schneider UNICA. Firma co mi resila LOXONE doporucuje kvuli podobnosti https://www.elkoep.cz/katalogy-vypina... Ale ty se nam nelibily a zkratka je stejne nemame nikde vedle sebe, ale to uz jsem jednou psal. V koupelne mam zasuvky ve skrince a vypinac je opet na jine stene - tzn opet nejsou vedle sebe.
Odpovědět
Taky jsme to řešili. Nakonec jsme přidali více loxone vypínačů a do zbytku dame ABB Levit
Odpovědět
@ozzy77 diky za tip,koupila jsem si jeden rámeček toho Logus 90 a úplně přesně to tam stejně nepasuje,tak to má firma na Loxone nějaký špatný info😞
Odpovědět
Profilova fotka
@ditava podobnost vzhledová...ne rozmerova...
Odpovědět
@ozzy77 aha🙈
Odpovědět
Profilova fotka
@ditava Máme Legrand Valena Life (elektrikář také doporučoval Unicu, ale nelíbila se nám). U postele nad nočním stolkem 2-rámeček se zásuvkou a 2-spínačem, bez problémů. Mohu případě vyfotit.
Odpovědět
@awakened děkuji za radu,nakonec jsme šli do té Unicy🙂
Odpovědět
Profilova fotka
Dobrý den, pro instalace Loxone Touch doporučujeme rámečky řady od Schneider Merten a Gira E2.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 2 měsících
Přeji krásnou neděli. Hledám vypínače pro zapojení do loxone. Zásuvky i vypínače černé a nebo antracit. Někde zásuvky ve dvourámečku a někde zásuvky dvojité. Netušil jsem, že je to takový problém. Nejvíce se pohybuji v Gira E2, Schneider Sedma. Chtěl jsem aby vše bylo v jedné barvě. 1. Musí být vypínače tlačítkové pro Loxone? 2. Ti co máte černé nebo antracitové zbarvení a používáte např Loxone, můžete napsat jaký máte typ vypínačů a zásuvek? Hledám např. 2 tlačítkový vypínač pro dva okruhy.
Odpovědět
Článek se načítá
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?