Interiérové dveře - máte někdo zkušenost s dveřmi s hobby marketů?

Profilova fotka
Řešíme nyní pořízení interiérových dveří a pohled do ceníku výrobců není zrovna příjemný. Máte někdo zkušenosti s dveřmi s hobby marketů? Je jasné, že jejich výplň bude asi jen papírová oproti dřevěné, ale jde o funkčnost a kvalitu zpracování. Je celkem rozdíl, dát 8-10.000,- korun za dveře včetně obložek a nebo polovinu z marketu. Zajímají mě vaše zkušenosti a názory. Děkuji
Odpovědět
@jirkafazer Máme dveře na míru Dre Premium. Celková cena 40.000 Kč. Je to 6 dveří, z toho jedny zavěšené. Cena jedněch dveri 6700 včetně obložek a kování. Je pravda, ze jsme chytli akci na kování a montáž zdarma přez firmu Okna Macek.
Odpovědět
A to máme obložky široké 260 mm a mají i jiné řady dveří, takže ta cena by mohla jit ještě dolů.
Odpovědět
Profilova fotka
@jirkafazer: to je otázka jak jste nároční, kvalitou se to asi moc srovnávat nedá...My si nakonec vybrali firmu z Teplic, budeme mít dvoje posuvy do pouzdra výška 210 cm, a šestery normal, výška 200 cm, ty dveře mají rámy z masivu, jsou bezfalcový, mají magnetický zámky a vč. kování, montáže a všeho to vyšlo na cca 80 tisíc. Taky mívají různé akce a slevy, takže pokud nejste nároční, asi by se tam daly vybrat i levnější, ale kvalitou oproti hobby marketům to bude úplně jinde... Kdyžtak pošlu název firmy...
Odpovědět
Profilova fotka

Odpovědět
Rozhodně doporučuju vzít něco jinýho než kašírovanou folii, to se dost ošoupe a vyhnul bych se i voštině a bral DTD nebo dřevo. Vyhnul bych se taky dvěřím, co mají jen dva závěsy, i když to je většinou jen u těch co mají voštinu a jsou lehčí. Ale jasně, dveře za 4 tisíce i s obložkou taky něco vydrží, otázka je jak dlouho. Problém jsou hlavně ty povrchové úpravy a někdy i kvalita samotných dveří (vytrhnou se závěsy, a tak). Já nakonec právě kvůli barvám dveří vybral Porta Concept, 8 tisíc i s obložkou a DPH za jedny. Dveře mají dřevěné jádro a k tomu nějakou lepší folii.
Odpovědět
Zajímavé, že v poslední době se pořád řeší kvalita a cena dveří a jak dlouho vydrží. Celkem mě udivuje jaká musela být super kvalita starých bílých "komunistických" dveří. Mám je cca 30 let v celém domě a rodiče cca 50 let v paneláku. Ani s jedněmi dveřmi není problém. Samo desing nic moc.
Odpovědět
Profilova fotka
Díky za tipy a postřehy. Ono se právě dnes ta kvalita řešit musí, protože dříve se vyrábělo poctivě ať to jsou dveře, elektrospotřebiče nebo auta. Dnes jsme si díky konzumnímu způsobu života a blahobytu, který bez diskuze nejen v Evropě panuje, rozmlsali všechny výrobce natolik, že koupíme každou věc kterou oni vyrobí a abychom je kupovali, musí se ty staré kazit. specnaz86: Ta cena je perfektní. U nás je to 8 dveří a z toho 6 bez prosklení. Žena chce klasiku bílou, takže tam by ta cena mohla být hodně zajímavá. kaatulka: Za název firmy bych byl rád. Děkuji :-) Jsou to sice Teplice, což pro nás Jihomoraváky je z ruky, ale za zkoušku to stojí. p92: dveře z fólií bychom taky nechtěli s s těmi třemi závěsy je to dobrý postřeh. Díky :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Nechápu proč všichni chtějí šetřit a kupovat největší šity na světě v marketech mám normální dveře Massonite - od Seposu, který má pobočky po celé ČR - či zastoupení a jedny dveře ze zárubní vyšli na cca 5500 Kč - nejsou to papíráky - klasicka prostřední řada - dveře váží asi 12 kg Dveře za 8 - 10 000 kč co zde píšeš jsou možná sapeli a další dražší dveře Předtím jsem měl dveře ze Sapeli - dražší o 40 % - a žádný rozdíl v kvalitě nevidím
Odpovědět
@kaatulka Ahoj, popsles mi prosim kontakt na firmu, ktera vam delala dvere? Moc dekuji!
Odpovědět
Profilova fotka
@hbboy Díky za tip, vypadají fakt dobře a za super cenu !
Odpovědět
Koukali jsme i v hobby marketu, měli tam tenkrát solodoor dveře ale my potřebovali atyp, tak jsme nakonec koupili dveře od truhláře..doporučil co měl.. Porta doors..poláci to jsou tuším..byli levnější s obložkou kolem 7tis.a už bych je nechtěla. Naštěstí jsme koupili jen do spodního patra, do ložnic vybíráme už kvalitnější Prüm. Ty první budeme časem měnit..obložky se kroutí, sklo se škrábe ani nevím jak a zpracovaní nic moc..asi je lepší počkat a došetřit na lepší než je za deset let nebo dříve měnit za kvalitnější. Máme bílé fólie v matu a je to neštěstí. Dnes už vybírám jen lak.
Odpovědět
https://www.prum.cz/bile-lakovane-dvere
Odpovědět
Článek se načítá
Diskuse pokračuje po 2 letech
Taky jsme sháněli atyp, tak jsme nakonec vybírali na internetu. A ve finále jsme se rozhodli pro shrnovací dveře: https://www.dvere-shrnovaci.cz/
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 2 letech
Profilova fotka

Odpověď na příspěvek od specnaz84:

@jirkafazer Máme dveře na míru Dre Premium. Cel…
@specnaz84 jaky mate prosím dekor?
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?