Posuvné dveře po zdi

10. lis 201850

Ahoj. Potřebovala bych poradit nebo slyšet názor druhých, jak oddělit obývák od chodby. Teď tam dveře nejsou a vůbec mi to nevadí, ale teď plánujeme spací zónu právě v obýváku a v noci chci mít zavřeno. Dveře chceme do celého bytu nové a ve stejném designu. Od začátku jsem myslela, že dáme dveře posuvné po zdi (mám vyhlídlé od Toreadoors), ale manželovi se nechce do bourání futer (i proto, že se neví, jak by nám posuvný systém vyhovoval a taky co si vymyslím příště...teda, jestli nebudu časem chtít klasické dveře). Vlevo od futer bude rohový gauč a dveře by se zasouvaly za něj. Slyšela jsem, že u tohoto systému není potřeba vybourávat futra? Máte s tím někdo zkušenost? Přikládám foto.

 • a nestačí dát na futra dřevěnou obložku a dveře pak zavěsit? Obložky mám všude a vypadá to dobře.

 • @vandazde  Tak zavěsit je můžeme i na současná futra...mě jde o to, jestli futra musí ven, když bych chtěla ty posuvný dveře.
  Klasické dveře sem nechci, protože vlevo od dveří bude gauč, a když budou otevřené (což budou asi celý den), tak tam budou jak pěst na oko.

 • Sponzor fóra
 • @maroz  A z ktere strany bys je chtela? Jestli z te, co je na fotce, tak stejne musis odrezat panty a futra uz budou nepouzitelna... tak to bych je radsi vybourala, nez mela tlustsi oblozky...

 • @kekita  To mě taky už napadlo, ale musí být z této pohledové strany. Z druhé strany je vlez o cca 15 cm z každé strany odskočený a ještě jsou z každé strany vypínače.

  Už mám chuť ten byt podpálit a ne ho rekonstruovat 😦

Přidej příspěvek

  Nenašli jste co jste hledali?