Co byste zpětně do domu nechtěli nebo udělali jinak?

Zobraz úvodní příspěvek
Ahoj, podělte se se zkušenostmi z bydlení. Co byste si do domu už nedali nebo to udělali jinak? Konkrétně rekuperace, klimatizace, chytrá domácnost, lesk/mat kuchyň, barvy, koupelna - např. průhledné sklo ve sprcháči, typy podlah. A samozřejmě další, co vás napadne. Na čem třeba nešetřit, na čem klidně. Co se vám hned pokazilo... Připadá mi, že každý se nechá ukecat ve studiích a pak jen udržuje, mění a leští, přičemž to tak ani nemuselo být. Nebo se pletu? Snad to mnohým pomůže při zařizování domu. Díky ;)
Odpovědět
@lukoid jj to se da samozrejme vytahnout🙂ale uz je vam do baraku videt,kdyz nemate zaclony atd.ale to uz mluvim o sousedech atak,kteri to maji.proto jak stavime a vidim to u nich,tak bych to nemohla mit.ke vsemu maji barvu oken v antracitove barve a do toho samozrejme stejnou barvu rolet,takze pro me "tma"😱😂ja jsem asi stara skola a zustanem u zaclon a zavesu,I kdyz dneska se to uz nenosi😂dela mi to zas utulny domov,nemam rada hole okna😂jinak dekuji za vysvetleni!🌸
Odpovědět
@irall Vy budete myt tech hodne budoucich oken na dome kazdy mesic? Oboustranne, vcetne jejich ramu, parapetu a i pojezdu - posunu? Zaujalo mne to, tak se ptam :)
Odpovědět
@gepe To zatim nevim, uprimne doufam, ze ne 😄, i kdyz v byte to ted delam, ale jsem si jista, ze 2x do roka by to pro me bylo malo. Ale prave proto, ze se znam a ze mam zkusenosti a interierovymi zaluziemi, vim, ze by mne zaprasene nebo spinave exter zaluzie rozcilovaly a mela bych praci navic. Nicmene to je muj osobni duvod, proc exter zaluzie ne, ale 99 pct lidi to ma jinak a toto jim nevadi 🙂
Odpovědět
@irall chapu :) no uvidite az budete v dome, jak to budete mit s frekvenci myti aj Jinak, mam prave zkusenosti z bytu s interierovymi zaluziemi a i meziokenimi, a uz bych to nechtela 🙈 v dome nemame. Beru, ze kazdy preferuje neco jineho ;-)
Odpovědět
@gepe Souhlas interierove uz nikdy 😉 taky mame ....
Odpovědět
@qeszi mohu se prosím zeptat čím udržujete ten matný nábytek a sklo v koupelně? Budu oboje mít, tak ať se připravím. Děkuji
Odpovědět
@sqita Ahoj, proč bys už nechtěla předokenní antracitove žaluzie? Jaký odstín by byl podle tebe lepší a proč? Děkuji za odpověď. 😀
Odpovědět
@nininka23 Ahoj. Proč bys už nechtěla kombinované vytápění? My to tak právě máme mít, přízemí podlahovka a v patře radiátory. V čem je to problematické, nebo nevýhodné? Moc děkuji za odpověď. 😀
Odpovědět
@veraplb ne lesklé, hladké, když antracit, tak krupičku nebo jiný odstín alux db, nebo stříbrná... na antracitu je vše hned vidět - prach, hlína a ty lesklé co máme my NEJDOU umýt hadrem, protože se škrábou! A to mám opravdu šetrné hadry, vyřešila to teda vapka, ale pár oken se mi vyplatí teda přejet raději hadrem :)
Odpovědět
Profilova fotka
@kroucinka Zaklad je fialova hadra od Viledy, TOP pomocnik. Staci s ni vse jen pretrit, zrcadla neni ani potreba lestit. Jinak pouzivam pripravky od Eurony, ale zaklad je ta hadra 😉
Odpovědět
@veraplb Mohu se zeptat, k čemu vám budou v patře radiátory? My tedy máme všude podlahovku. Dole všechny okruhy zapnuté, nahoře vypnuté až na koupelnu s chodbou a pokoj dcery (dcera je "zmrzlík"), kde je to přiškrcené napůl. Nemáme pasiv, "jenom" NE, ale i tak nám vršek nevychladne pod +20°C (když dole je +22°C) ani při venkovní teplotě -15°C. Teplo stoupá vzhůru. 😉
Odpovědět
Profilova fotka
@tinabla Také ji z toho důvodu nepoužíváme.
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@veraplb ahoj, psala jsem to výše, ale proste radiátory a podlahová spolu moc dobre “nekomunikuji”. - treba to je jen u nas, ale v pokojích s radiátory je proste o dost chladněji nez s podlahovkou. V momentě, kdy se nahřeje podlahovka, tak radiátory přestanou hřát (podlahová jede na nižší teplotu nez radiatory)
Odpovědět
@veraplb Podlahovka je nízkoteplotní a akumulační, radiátory vysokoteplotní a sálavé. Míchají se tedy dva různé systémy. Podstatné je, že se to v konečném důsledku akorát prodraží (instalace, regulace i vytápění).
Odpovědět
Profilova fotka
@veraplb : V podstatě se snažíte připojit na jeden zdroj tepla dva rozdílné systémy (viz lukoid) - ne že by to nešlo, ale prodraží se to (dle mého názoru zbytečně). Případně pokud se to neudělá pořádně, kombinuje to nevýhody obou systémů (radiátory nebudou pořádně topit nebo budete podlahovku zbytečně přetápět).
Odpovědět
@qeszi moc díky, pořídim 👍
Odpovědět
Profilova fotka
@bayt Já, líbí se mi rozdělení klidové a obytné zóny. V patře uklízím minimálně, kdežto v přízemí neustálé, o to více v létě, kdy se chodí neustálé zahrada-domov. Mě se přízemní domy nikdy moc nelíbily ...
Odpovědět
@veraplb - my budeme mat tiez dole podlahovku a hore radiatory, ale len z NUTNOSTI nie zeby sme s tym suhlasili mali sme problem dat hore podlahovku preto sme pristupili k tejto moznosti..inak by som sla do podlahovky vsade... ako tu dole popisuju ostatni preco nie kombinacce
Odpovědět
@yvettka83 Tak jsme se nakonec rozhodli, že bude i nahoře podlahovka. Díky vám všem v této diskusi. 🤗
Odpovědět
Profilova fotka
@veraplb taky jsme původně chtěli kombinaci a nakonec to přehodnotili...věřím, že nebudeme litovat
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 6 měsících
@jakuda nemám nic proti schodům. Jen schodišťová sedačka než vyjede, to je o nervy a má se i více kazit. Ano, takový člověk asi už moc nespěchá. Řešili jsme, že máme dítě na vozíčku a kupovali jsme starý dům. Pán na vozíku řekl, že je lepší vertikální plošina nebo výtah. Takže pro takový případ, bych spíše řešila, ať se to dá vždy změnit tak, aby méně mobilní osoba mohla být v přízemí. Nikdo nevíme, jak na tom budeme jednou my. Člověk na to nemyslí, pokud nemá takovou zkušenost. Jednou jsem i četla diskuzi o výšce jednotlivého schodu a tam taky někdo napsal, že lepší více schodů a méně vysokých, protože každý centimetr u staršího pak hraje roli. Je to individuální. Někteří i v 90 letech dokáží cvičit jógu či na bradlech. 🙂
Odpovědět
Máme velký dům. schody do sklepa a schody do patra. Nahoru chodíme spát a většinou jdeme denně 1x nahoru a 1x dolů. Nahoře je krásný výhled a klid. Do sklepa chodím daleko častěji, mám tam lednici i mrazák č.2 ,prádelnu se sušárnou, tělocvičnu se saunou atd. Rozhodně mi ty schody nevadí, na chytrých hodinkách mám údaje, kt. mi svědčí. Před 10 lety jsem byla na operaci obou nohou /chodidel/, dostala jsem berle /hrůza/, po schodech se mi šlo ale báječně, berle jsem odhodila a madla po obou stranách schodiště posloužila mnohem lépe. Po rovině berle - hrozný - do schodů v pohodě bez nich. Bratr je architekt a říkal, že v poslední době jsou bungalovy za hranicemi i u nás na ústupu, že i pro staré lidi není dobře zapíchnout se na fleku a pohyb odmítat. Naší mamce je přes 80, má endoprotézy na obou nohách a má baráček do patra. Běhá a nikdo by to ani nepoznal, že má vyměněná kolena. 🙂
Odpovědět
Profilova fotka
@comtessa taky mi přijde, že jsou lidi čím dál tím víc línější ....schody jsou výborná věc na posilování kardiovaskulárního systému - laicky na činnost srdce a cév ...a to hubnutí je bonus 😁 já už se na ty schody těším 😉
Odpovědět
@comtessa Ono to je dost o pozemku a okolni zastavbe. Na 400m2 si asi bungalov clovek nepostavi. A nebo kdyz jsou vsude okolo patrove domy (vypada to blbe a ten pocit, jak me maji sousedi jak na dlani...) S odstupem muzu rict, ze mame patrak, protoze pozemek neni extra velky (800m2), okolo jsou patrove domy a protoze vsude v rodine jsou patrove domy a fakt nam to vyhovuje. V patre je v loznicich mnohem vetsi soukromi a klid (plus hezky vyhled). Na stari mame dole planovanou nyni pracovnu, pozdeji loznici, vc. plnohodnotn y koupelny, takze zadny problem. Jsem zvykla, ze jako vnoucata jezdime za babickou i s partnery a jak se patro hodí 🙂 Asi je tohle tak nejak to nejlepsi z obou svetu.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 2 měsících
NECHCEME: - schody - úzkou chodbu a malé zádveří - kuchyň oddělenou od obýváku - interiérové žaluzie - plovoucí lamino - koberce - šatnu (práší se do ní víc a skříň by měl mít každý zvlášt, taky se tam hromadí bordel, skříň mám tendenci častěji třídit a udržet si v ní pořádek) CHCEME: - místo šatny technickou místnost nebo v bytě tedy komoru, která bude vlastně velkou vestavěnou skříní, kde bude vysavač a veškeré domácí potřeby a prostředky na jednom místě. Teď to máme tak porůznu, něco v koupelně, něco na wc, něco v kuchyni a vytáří mě to a zabírá to místo. Na to se těším hodně, budeme j mít v předsíni - protornou předsíň, kde po sobě lidi nešlapou, když se vypravují ven - balkon aspoň 10 m2 a zakrytý a na jih (bude !!!!) - prostorně řešenou spíš s výsuvnými systémy, tzv. šuplíky. aby potraviny byly na očích všechny a ne jen ty v první řadě. - protihlukové dveře do koupelny a možná na wc - málo nábytku a málo věcí - velké vzrostlé pokojové květiny - celkově lepší promyšlení úložného prostoru podle našich potřeb tak, abyvěci měly své místo a netvořily se nám v bytě hromádky vizuálního smogu jen kvůli tomu, že "to není kam dát" - -
Odpovědět
@myfairlady Není mi jasné, jak budete mít balkón bez schodů :-N
Odpovědět
@kofejn byt.
Odpovědět
@myfairlady Ale tohle je vlákno o baráku. ;-)
Odpovědět
@myfairlady I tak asi budete mít v baráku schody,
Odpovědět
Profilova fotka
Nikdy bych nechtěla už schody v baráku, a v každém případě menší podlahovou plochu, 200 m2 je na úklid pro jednoho člověka moc, stačil by nám domeček velikosti bytu se zahradou. .
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?