Dotaz velikost mistnosti podkroví

Dobrý den, Omluvte prosím dluhy text. Potřebuji poradit. Projektant teprve přijede, takže mám pouze tyto informace. Budeme bydlet v podkroví zatím tam nic není jen podlaha je to velké okolo 113m2. Ono mi to přijde hodně malé, ale žeprý ne.. 🤔 Chtěli bychom v podkroví koupenou, samozřejmě chodbu, obývák, kuchyň, dva pokoje a ložnici. Opravdu ty místnosti mi přijdou hodně malé. Mohli byste prosím poradit jak velké to budeme mít se stenama(sádrokarton). O kolik se zmenší plocha? A zda někdo bydlí v tak malém prostoru? Nebo mě aspoň přijdou místnosti malé. 🤔🤔.. Jak píši zatím je to 113m2 bez stěn..
Odpovědět
Můžete zkusit to hodit do programu sketch up. Je potřeba se v něm zorientovat ale jdou tam dát šikmý stěny. Je zdarma online. Na YouTube jsou tutoriály. Mě pomohlo si to v 3d vizualizovat co se tam vejde a tak.
Odpovědět
My bydlime na 145 m2 zastavene plochy. Byt je cely pod sedlovou strechou. Podlahova plocha je 110 m2. Steny mame kombinaci sdk a ytongu. Mame 4+kk, spiz, satnu, koupelnu s toaletou, samostatne WC a zadveri po schodisti do prizemi, odkud chodime vlastnim vchodem z ulice. Pokojicky jsou 11 a 12 m2, loznice 12 m2 (vzdy vic nez polovina pod sikminou o sklonu 30 stupnu). Obyvak s jidelnim stolem je asi 30 m2 (mame z neho vstup na balkon a zahradu, tim se rozsiril prostor).
Odpovědět
@terez44 Váš dotaz chápu asi takhle: "Rodiče nám dali podkroví. Neměli by nám dát něco většího? Bydlí vůbec někdo v něčem tak malém?" Opravte mě pokud se mýlím 😄DD Průměrná rodina v ČR bydlí v bytě 2+kk 60m2, který splácí hypotékou, nebo je v nájmu. Takže můžete být v klidu, to podkroví není až tak malé. Příčky budou mít tloušťku 10-15 cm, čili moc místa vám neuberou. Spíš je potřeba počítat s tím, že se musí zateplit ten strop, takže se vám ty místnosti trochu sníží. Je možné, že se vám zvedne i podlaha, protože tam přibudou nějaké vrstvy. Ve výsledku může být část prostoru tak nízká, že tam nebude možné stát. Ty části, kde je strop nízký, se dají využít leda na vestavné skříně apod.
Odpovědět
Stavíme bungalov 4kk + technická mistnost, zastavena plocha 112m2 A myslím, že je to velké až až.
Odpovědět
Aha, koukám, že dotaz asi už nebude aktuální😉
Odpovědět
@pettrus1210 Bungalov a podkrovni byt jsou totalne odlisne prostory. Sikminy vse zmensuji, ty v bungalovu nemate.
Odpovědět
Záleží, jak vysoké budete mít stěny na bocích než začne šikmina. My máme patrový dům, základovka 10x11m, ale šikmina začíná až kolem 170 cm, takže nám to v patře neubírá žádné místo, není třeba nábytek na míru. V patře jsou 2 dětské pokoje po 20m2, 1 dětský 14m2, menší šatna, WC, koupelna kolem 14m2.
Odpovědět
@maanna Kdyz se dobre vymysli dispozice, neni potreba nabytek na miru ani pri strese o 70 cm nize, nez mate vy. Jedinou skrinku na miru v celem podkrovnim byte mame na pracce, protoze jsem to misto podcenila a vadil mi prach za prackou. Jinak vse ostatni mame z Ikea a vestavene se to jen tvari, protoze jsou steny a dvere rozmistene podle jednotlivych kusu nabytku. 🙂
Odpovědět
@puhelin jo jo, však jo, určitě si s tím jde pohrát.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 5 měsících
113m2 mi příjde jako dost. My bydlíme v bytě okolo 70m2. Takže bych byl v klidu.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?