Jak vytvořit domov?

Ahoj, mám takový menší problém co se týče vytvoření takové té útulnosti domova, nevím, jestli to dovedu přesně vyjádřit. Moc se mi líbí když má někdo styl a dovede si z domu nebo bytu udělat opravdu domov. Já ač se snažím, tak mi to nejde, přijdu někde na návštěvu a tam je to úplně jiný level. A podotýkám, že to o penězích není. Nechci vyložně hledat nějakého bytového architekta, ale nemáte nějakou radu, jak získat takové "umění"? Týká se to například i výzdoby, Vánoce, Velikonoce...všude všichni mají tak krásně nazdobeno...přitom inspirací je opravdu hodně a věcí k dostání také....ale já to prostě vybrat a sladit neumím. Přitom všechny věci okolo domácnosti dělám moc ráda.
Odpovědět
Ahoj, nebuď z toho nijak špatná...vždyť přece nejde o žádnou soutěž. Tady na MS jsou všichni moc šikovní, já taky vždycky zírám. Taky nejsem nijak manuálně zručná, takže většinou, když něco vyrábím, tak se u toho vyloženě trápím. Ale, podle mě je to o tom, aby to člověk s výzdobou nijak nepřeháněl, méně je prostě někdy více. Velikonoce doma ti může navodit třeba jen zasazený osení v květináči a žlutý, jarní zápich v něm...Na Vánoce stačí hodit vánoční ubrus na stůl, nebo nějaký běhoun na konferenční stolek a tím můžeš pro začátek skončit...A taky hodně dělá to nakupovat třeba jen v jednom nebo dvou obchodech dekorace, oni je většinou mají už rovnou sladěný všechny k sobě, takže chybu neuděláš ;-) Myslím, že časem si svůj styl určitě najdeš a "domov" vytvoříš...důležitý je, aby ty se s u sebe doma cítila jako "doma"...to, že to není jako z katalogu není podstatný ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@lamiaaa a copak je Ti blízké ? Stylem ?
Odpovědět
@lamiaaa Ahoj, hezký den Co se týká "sezónních svátečních výzdob" tam můžete prakticky zkoušet po každé něco jiného podle svého nejlepšího vědomí a svědomí anebo se inspirovat např. u sousedů apod. neboť tam je výzdoba vždy jen "dočasná" dle toho o jaký svátek nebo oslavu jde..... Pokud jde o "zařízení" bytu domku aby jste se tam cítila dobře čili vytvořila si tam ten pocit "domova" tak můj názor je takový že je třeba se oprostit od všeho "co se dnes dělá" " co dnes frčí" "co musím mít protože to mají známí také " apod. a zaměřit se na to "co vás vnitřně osloví" bez ohledu na to zda je to "in" nebo ne, zkrátka hledejte něco co vás osloví co se vám líbí (ne co se líbí jiným lidem) Hledejte kusy nábytku které vás osloví koberce co vás osloví (nebo dlažbu palubky to je jedno) dekorace co vás osloví a pak si to zkuste v hlavě představovat sladit to dohromady vzhledem k dispozicím místnosti, v duchu si to promýšlejte a představujte jak by se vám to líbilo i jak by to zároveň bylo praktické, pomalu a často si to promýšlejte a pak jakmile s tím budete vnitřně v souladu to realizujte.....
Odpovědět
@lamiaaa úplně tě chápu. Taky to v sobě nemám :-(. Nedá se nic dělat, prostě se snažím a "nějak" to vždycky dopadne, ale chlubit bych se s tím nemohla.
Odpovědět
@lamiaaa Taky tě chápu. Dlouho mi trvalo, než mi to u nás doma přišlo útulné... Já se držím zásady, že nic se nemá přehánět - ne moc barev, moc dekorů apod., pak taky vybírám hodně podle citu - co mě osloví, vyvolá ve mně příjemný pocit (ať už jde o nábytek nebo dekorace). Útulnost mi hodně navozují živé květiny, ať už v květináči nebo ve váze, svíčky, zarámované fotky, sem tam nějaká serepetička (ale nesmí jich být moc). Hlavně, myslím, je důležité oprostit se od současných trendů, vykašlat se na to, co je moderní, a zařizovat tak, abyste se v tom cítili dobře hlavně vy. Mě se vždycky moc líbil minimalistický styl, šedá, černá a bílá, ale zjistila jsem, že to je super na fotkách, ale doma se v tom moc necítím, potřebuju pocit tepla, takže dekor dřeva (nejlépe tmavého), barevné doplňky. Ve výsledku máme doma veškerý nábytek v barvách tmavě hnědá/tmavé dřevo a bílá, ale máme barevné polštáře, barevné květináče apod. No a momentálně nám útulnost doma dost navozuje dcera se svými hračkami, které jsou prostě všude :-D
Odpovědět
@hanih Ano, s tim souhlasi. Ja mam miluju Finsko, ale finske interiery byvaji chodne svetle a v tom ja se doma dobre necitim. Mam rada drevo, prirodni materialy a latky a rada stridam doplnkove barvy podle rocnich obdobi. Tak bych doporucila i vam zaridit bydleni. Nabytek v neutralnim odstinu a k tomu doplnky podle toho, co vam se libi. Hlavne nepodlehat trendum, z toho muze vzniknout paskvil a az to vyjde z mody, prestane se to i vam libit.
Odpovědět
Profilova fotka
Internet pomuze - zadej si obrazky urciteho stylu, ukladej je roztridene - napr. Glamour, minimalism, shabby chic, eclectic, provence, tradicni anglicky styl, francouzsky, industrial,... A pak si to po nejakem case projdi znovu, co sis ulozila, co te oslovilo, v cem chces zit. Vyber par obrazku, ty zkonzultuj s manzelem (pozor, az uzsi vyber!), a podle toho co ti sedne nejvic nakupuj - zbyly/novy nabytek, zrcadla, obrazy, polstarky, nadobi, vazy, zavesy a jiny textil, vsechny dekorace. Drz se jednoho smeru, nekupuj mismas vseho, co se ti zalibi. Nabidka je prilis siroka... ;-) Domov pomuzou "vyrobit" tapety, idealne textilni, a hezke veci, ktere se mohou pouzivat, ani deti se jim nemusi vyhybat.
Odpovědět
Já bych se hlavně snažila, aby to, co si vyberu, byl opravdu můj vkus a líbilo se to mně a mé rodině. Třeba tady...a to nemyslím nijak zle...je 80% interiérů téměř stejných, jen ty jídelní židle...něco je moderní a hrrrr jdeme za většinou. Přijde mi to, jakoby jeden kopíroval druhého, protože je to moderní a všichni to ted dávají... Řiďte se hlavně svým pocitem, nakupujte postupně a určitě to půjde a budete to mít brzy hezké a hlavně originální :)
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 10 měsících
Ahoj, určitě si přidej do interiéru věci, které máš ráda! to jsou přesně detaily, které utváří pocit domova. Všechno ultra moderní, neosobní. S tímto budeš vždy chodit "domů" jako na návštěvu. Ať se hodí nebo ne, pokud je ti předmět blízký, přidej si ho tam, kde to cítíš nejlépe:)!
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 3 měsících
Ahoj, já manželce nechávám domu doručit květiny, snažím se alespoň jednou za 3 měsíce, aby se jí neomrzely. Vydrží cca týden a dokáží navodit příjemnou atmosféru :-) zatím jsem vyzkoušel laflora.cz a onlinekvetinyjana.cz , ale těch firem co tuhle službu nabízí je mraky.
Odpovědět
Tahle nám vydrží nejdéle, tak objednávám převážně ji, https://laflora.cz/produkt-1191-kralo...
Odpovědět
Profilova fotka
i když je příspěvek staršího data, přesto odpovím. Každý domov děláme my a naše rodina. Ne každý má cit pro detail a kreativitu, ale krásný domov může vytvořit každý. Dám vám několik rad a záleží na vás, jak si s tím poradíte. Za prvé, nepodléhejte módním vlnám a tlaku internetu, volte nadčasový nábytek a barvy, větší barevnost docílíte doplňky a věci běžného života. Zvolte jednoduchý základ a pokud mohu doporučuji přírodní materiály včetně dřeva. Domov dělají , květiny, polštářky, plédy a hlavně my a naši blízcí :-)
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
já jsem to taky dřív strašně řešila. hledala inspirace a snažila se udělat něco podobného - a to přesně nefungovalo. ve chvíli, kdy jsem to přestala řešit, se mi strašně ulevilo a najednou to šlo samo. prostě se obklop tím, co máte rádi. já jsem třeba popustila uzdu své vášni pro všechno zelené, takže doma nemám žádné pičičinky jako sošky a obrazy, ale mám prostě všude kytky... i na stěnách místo obrazů. nad sedačkou mám třeba starý rám (který jsem kdysi našla ve sklepě, obrousila ho a on tím získal zajímavou patinu) a vedle toho plakát s comicsovou tematikou (máme comiksy s manželem rádi) a k tomu závěsné květináče - a světe div se, funguje to! zkus popřemýšlet, co je ti blízké. a hlavně: méně je více :)
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 1 roce
Možná bych zkusila kouknout v nějakých "méně typických" obchodech. Dekorace z Ikei jsou krásné, ale někomu třeba může sedět něco méně "otřelého", originálnějšího, prostě něco, co zrovna tolik "nefrčí". Zkuste se podívat, jestli by vám nesedlo třeba něco takového. Já se hrozně snažila doma vytvořit "hygge" bydlení. Ač se mi to moc líbí, tak mi to také vůbec nešlo. Nakonec jsem to "splácala" z věcí, které se mi někde líbili a výsledek je fajn. 🙂 Objednávala jsem třeba z 4home nebo Magnet 3 Pagen. Když budete mít větší objednávku, určitě koukněte, jestli nejsou nějaké slevy, vyplatilo se mi to 🙂 https://www.vimvic.cz/slevy/magnet-3-...
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 8 měsících
zdravím, i když je to už nějakou dobu od příspěvku, moc mě oslovil. Právě dostavěli můj nový domek, no spíš domeček, dala jsem do něj všechny peníze, aby se v něm vůbec dalo bydlet a teď je to funkční holobyt. Představa, že se tam mám tak během měsíce nastěhovat a být tam "doma", mě upřímně už měsíc nenechá vyspat. Nemám páru, co s tím mám dělat. Kromě toho, že dodělat poličky, abych měla co kam dát a podobně, prostě přesně jak jste psala, jak z toho udělat domov. V podnájmu bydlím půl roku a pořád mám většinu věcí v krabicích. Navíc jsem zjistila, že se mi nad okna ani nevejdou garnýže, nebo záclonové tyče, takže tam ani nemůžu mít záclony a já jsem záclonová a závěsová a polštářová. Cokoliv si v tom domě vymyslím okamžitě padá na penězích nebo proporcích. Jediné, co mě opravdu nadchlo, jsou kamna, která jsem si koupila, jsou to krásná kamínka a koukat v nich na živý oheň je neuvěřitelně uklidňující. Takže přesně chápu, taky šílím. 😞
Odpovědět
Profilova fotka
@pmarvanova na zaclony/zavesy jsou i stropní listy. Maji např. v Ikea 🙂
Odpovědět
Profilova fotka
Mame z unihobby a urcite se to vejde i nas vase okno 🙂
Odpovědět
no včera jsem to měřila a mezi tropem a oknem mám 2,5cm
Odpovědět
@zdenek_valek a unese to klasickou záclonu?
Odpovědět
@pmarvanova my máme 3 cm a lišta má centimetr, jiank dál od okna jsme to dávali aby mohla bát ventilačka
Odpovědět
@pmarvanova ještě foto, udrží to záclony v pohodě
Odpovědět
@artep1987 aha, ventilačka, dobrý důvod na zamyšlení 🙂 děkuji
Odpovědět
@artep1987 a prosím odkud že to je ta lišta?
Odpovědět
Profilova fotka
@pmarvanova jasne 🙂 soused ma dvoulistovou a ma na tom normalne tezky zavesy 🙂 ... zalezi cim se to pridela do stropu... my mame SDK strop a tahle dlouha lista drzi na peti vrutech, takze bych se nebal, ze by to neuneslo zaclonu 🙂
Odpovědět
@pmarvanova kupovali jsme v hornbachu, tak 8 let tomu, určitě to tam ještě mají
Odpovědět
@zdenek_valek SDK je sádrokarton? to mám taky, tak to by bylo super, protože ke dveřím jsem chtěla těžký závěs a bála jsem se, že by to neunesla
Odpovědět
No, když si člověk neví rady, tak bych se zkusil zeptat nějakého bytového designera. Jako u nás kolikrát stačí zapílit svícky, přidat víc polštářů a je to hnedka na válendo u pohádek.
Odpovědět
podle mě se domov nedá vytvořit jen tak... Jde o to jak se doma cítíte... a né jak to tam vypadá...
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?