Japonské stěny - jste spokojeni?

22. čvn 201830

Čeká nás zařizování interiéru novostavby.Řešíme zastínění oken.Nechci záclony ani žaluzie.V bytě teď máme závěsy den/noc a ty už také nechci. Zdají se mi zajímavé japonské stěny. Jesti je někdo máte, můžete mi poslat fotku,od koho je máte a zda jste spokojený? Děkuji moc. Popřípadě poradit s jinou možností?

 • Mame japonske steny v obyvaku. Problem je, ze jsou malo "variabilni". Bud jsou pruhledne-pousti svetlo, ale vecer je vsechno videt. Nebo nepruhledne a berou hodne svetla. Nebo kombinace a v podstate dvojnasobny pocet panelu. Na nasich 3m oknech 10-12ks-coz je celkem dost penez a i mista na even. roztazeni. Takze jsme dali japonskou stenu kombinovanou se zatahovanim den/noc-jsme spokojeni. Na druhou stranu tento typ ubere vice svetla. Ale mame 2x3m okno na J a Z, takze to nevadi. Znam spoustu lidi kteri japonske steny. chteli, ale nikoho kdo je nakonec ma-proste jsou krasne, ale maji nektere nevyhody.

 • Můžu se zeptat proč už nechcete rolety den/noc? Plánuji je do nového bydlení, tak by mě zajímalo, jestli mají nějakou nevýhodu 🙂

 • Měli jsme v bytě na třech (tedy téměř všech oknech) - a už bych to nechtěla. Na každodenní zatahování jsou nepraktické - různě se předcházejí, tyčky o sebe lehce zavazí, není to snadný pohyb jednou rukou. Ne, že by člověk musel tahat nějak silou, ale musí vyvíjet určitou šikovnost, přerovnat to... cokoliv v cestě jim vadí - kohoutek od radiátoru například, nebo jsem chtěla nádoby na vodu na vlhčení - nešlo to, zavazely by. Vejít se mezi okno a nábytek (stůl) = problém. Část jsme pak dali našim, kteří to nezatahují - a tak je to ok.

Přidej příspěvek

  Nenašli jste co jste hledali?

  Články od našich partnerů
  Levnější stín s venkovní roletou VELUX
  Ulehčete si rekonstrukci střechy se Zlatou taškou
  Plotový systém nahradí klasickou zeď
  Archiv článků od partnerů