Mate taky takovy nervy z rekonstrukce a zarizovani?

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
zakladam tuhle diskuzi pro vsechny co se chteji podelit o ten blazinec s prestavbou,stavbou ,rekonstrukci atd....Taky mate takovy nervy? Ja zacinam mit pocit,ze co firma to naprostej amater...jen tak na ukazku...Kupovali jsme sprchovy kout v jedne firme vanicku a ty dvirka. Zabudovali jsme vanicku a asi po mesici jsme se teprve dostali na pridelani dvirek. Jaky byl nas udi kdyz jsme zjistili,ze vanicka ma uplne jiny rozmer nez ty dvirka.Vyreklamovali nam to,ne,ze by se nejak omluvili s tim,ze ten rozmer co potrebujeme uz se nedela.tak jsme schaneli ty dvirka,nakonec se sehnaly,ale ty nervy. Pak prijeli namontovat kuchyn.Dle planu do ni mela prijit mycka,jenze ten borec co ji navrhoval,to nejak blbe promeril,a mycka se tam nevejde.Musela se teda namontovat cela kuchyn uplne jinak,aby to vubec nejak vypadalo,s tim,ze se dokoupi jina skrinka aby tam nebyla mezera.Mohli jsme sice kuchyn neprijmout,ale ja uz jsem bez kuchyne 2mesice-bez sporaku-tak jsem si dalsi 2mesice s malym ditetem nemohla predstavit.Mycka teda bude v koupelne vedle pracky,nastesti se tam vejde.Koupelna je velika. Nebo treba svetla mame v obyvaku tri,mely byt do trojuhelniku,a mi si pozde vsimli,ze ty cvoci je sice udelali do trojuhelniku,ale z jedne strany je to od okna asi pul metru a z druhe skoro metr a pul,vubec to neni na stredu.. A takhle bych mohla pokracovat....Jaky mate zkusennosti vy,holky?
Odpovědět
Jaaaj, oni maju podlznosti na bytovom? Tak to bude asi trosku problem, lebo byt sa neda previest, kym tam budu podlznosti, keby ste to brali na hypo. Kazdopadne mne sa to nezda, neviem, ci by som do toho isla... :-| Ale je mozne, ze je to OK....
Odpovědět
Na to by som si najala sakra dobreho pravnika
Odpovědět
ked to je za take peniaze,co dnes uz nezozenieme!!!to ma najviac stve!!! lebo akoze ak so mnou vypecu,ja im zaplatim dlhy a potom...ale zas ked bude zmluva o tom ze dala som im peniaze na to aby vyplatili podlznosti a zaroven tym predavaju byt mne,s tym ze do aprila sa vy[pracu...co by sme mohli robit sa nevypratali?
Odpovědět
nic tam take nepiste, ze aby vyplatili podlznosti. proste vam predavaju byt s tym, ze sa k urcitemu datumu vystahuju. Mohli by ste na nich volat policiu, ale ci by ich ti vystahovali, to neviem...ale maju na to pravo, ak by zmluva bola platna. Na to by som si davala pozor.
Odpovědět
normalne mam strach,ale ozaj za tie peniaze,podla mna ak by bola zmluva platna,a oni by sa nevystahovali tak ich kludne mozme vyhodit...ved predsa byvaju v nasom byte...nie?
Odpovědět
Hmmm, neviem, tam su aj nejake zakony, nie som si ista, ale ak tam maju trvaly pobyt, ze ich nemozes len tak vyhodit a musis im zabezpecit nahradne byvanie. Ale fakt neviem, ci to tak naozaj je... :-|
Odpovědět
no tak to ozaj asi len dobry pravnik....este by sa nedalo napriklad nieco take,ze by doniesli potvrdenie ze maju nahradne byvanie,pripadne si ten trvaly pobyt zmenili?
Odpovědět
No....to by mozno pomohlo...
Odpovědět
no len na to aby zmenili pobyt musia mat asi aj nejaky objekt..a ten este oni namaju kupeny,aspon tak som to pochopila...neviem,oni nemozu byt predat lebo maju podlznosti,ked vyplatia mozu...ale ako si my mame zabezpecit seba!neviem akoby to olo s tymi adresami,myslis ze sa mozu len tak odhlasit s trvaleho pobytu,bez toho,aby uviedli nove bydlisko?
Odpovědět
mozu...to viem urcite...Ale porad sa s pravnikom nejakym
Odpovědět
ok,dakujem strasne si mi pomohla,to s tym odhlasenim z trvaleho pobytu sa mi pozdava...idem dakeho pravnika pohladat na nete,dufam ze nieco najdem....
Odpovědět
to simonko: odhlásenie trvalého pobytu s vysťahovaním nič nemá, trvalý pobyt nie je na vlastníctvo bytu nijako viazané, t.j. môžeš mať trvalý pobyt aj v byte, v ktorom už roky nebývaš :-| , v každom prípade s rodinou, ktorá sa ti nechce vysťahovať veľmi nepohneš. Ak sa ti to podarí za 10 rokov, tak ti zagratulujem, a to nie som skeptická. Proste viem, ako v tomto štáte fungujú súdy a podobné inštitúcie. :-)
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
simonko: zavolej si na městský úřad - evidence obyvatel, tam Ti poradí. zase proč bys je nemohla vystěhovat když by jste měli dobrou smlouvu? to jde... oni si můžou přihlásit trvalé bydliště jinde, buďto v místě budoucího bydliště nebo na úřadě... pokud bys jim Ty zpětně chtěla rušit trvalé bydliště, když bys byla majitelka nemovitosti, muselo by se to řešit přes úřad s dokazováním, že už tam nebydlí vč. svědků atd...
Odpovědět
to simonko: v každom prípade jedna konkrétna rada: pri podpise zmluvy maj čo najčerstvejší LV, najlepšie taký, na ktorom ešte nezaschla pečiatka, aby si zabránila tomu, že ten byt predajú naraz 3 ľuďom, to by si sa potom už nedočkala peňazí nikdy. Nehovorím, že sú podvodníci, ale keď píšeš, že majú dlhy...je veľa spôsobov, ako by si mohla o ten byt prísť. :-|
Odpovědět
list vladtnictav maju oni?alebo mam niekde poziadat o vydanie?a ako zabezpecim ze je cerstvy?
Odpovědět
list vlastníctva sa vyberá na katastry- odpoorúčam ti ísť tam s nimi tesne pred podpisom zmluvy, ak by niekomu predali byt predtým, bola by tam už v tejto veci podanie, na nehnuteľnosť by bola daná plomba, čiže by si už videla, že sa s tou nehnuteľnosťou niečo deje.....preto ľudia zvyknú uhradiť peniaze za byt, až pri návrhu na vklad do katastra a odporúčam to aj vám :-)
Odpovědět
este jeden problem:oni chcu peniaze hned aby mohli vyplatit aj dlhy,co maju....to znamena,ze peniaze chu na ucet/ a neho vyplatia dlhy,ale az po tom ako nemaju podlznosti mozu byt prepisat!!!!ako sa zabezpecim proti tomu ze dam peniaze na ich ucet,a oni adios...... ]-(
Odpovědět
to simonko: aby som ti mohla dať relevantnú radu, musela by som poznať všetky info, ale toto sa mi fakt nezdá, akého typu sú tie podlžnosti? Energie? Aké? Lebo ak sú to ich bežné dlhy, tak ruky preč od toho, zaplatíš im a oni vyplatia byt a zostanú v ňom navždy..... =-) , zaplať im až keď na teba prevedú byt, resp. konečnú sumu
Odpovědět
myslim ze maju financne problemy,teda si myslim ze maju podlznosti voci bytovemu z toho ze nemozu splacat energie...vydavky na byt.... nebolo by dobre spisat zmluvu aj o tom ze im davam cast peniazi-na to aby vyplatili dlhy,a zostatok im dam ked prevedu byt na mna? a daju sa nejak zabezpecit aj tie peniaze co im dam na vyplatenie tych dlhov?
Odpovědět
to simonko: určite áno napríklad záložným právom :-)
Odpovědět
ja sa tomu vobec nerozumiem....ale ty asi prepokladam studujes pravo,mohla by si mi to blizsie vysvetlit?
Odpovědět
Profilova fotka
no rozhodně bych nikomu nedávala peníze předem bez smlouvy jen kvůli tomu, že mají dluhy, tj. jejich problém...být Tebou bych si v klidu zařídila dobrého právníka, kt. by připravil dobrou smlouvu
Odpovědět
ja som už skončila :-D a pracujem, môžem ti to bližšie vysvetliť, ale asi až večer alebo zajtra, ak to neponáhľa, lebo musím aj robiť :-) , v každom prípade si budeš musieť nájsť právnika, ktorý ti minimálne pozrie/urobí zmluvu, to treba vždy a o to viac, keď je na druhej strane riziková osoba v podobe neplatiča :-) , môžeš s nimi uzavrieť nájomnú/podnájomnú zmluvu (v prípade podnájmu ich dostaneš ľahšie z bytu)
Odpovědět
ok,dakujem velmi pekne,fakt mi tym pomozes,byvam v dost malom meste,a je tu mozno jeden pravnik....ani by som im moc neverila,lebo starky ich uz asi 3 vystriedal a stale sa nevysudil o majetok...ale to je ine kapitola,fakt ti velmi pekne dakujem,ja kludne pockam
Odpovědět
to simonko: to ešte neznamená, že právnici sú zlí, niekedy je problém aj v pomalých súdoch a pdobne, ja ti môžem niečo vo veobecnosti niečo povedať. ale aj tak by si sa mala po niečom poobzerať... :-)
Odpovědět
pokusim sa,ale aj tak budem nutena hladat riesenie v nejakych vzdialenejsich mestach....si myslim
Odpovědět
Profilova fotka
simonko, a proč si nedáte do smlouvy, že peníze poukážete přímo na účet jejich věřitele? tím se pojistíš, že dluhy budou opravdu zaplacené a vymazané zástavní právo (pokud tam je). v tomto případě bych opravdu nelitovala peněz za šikovného právníka. na katastru by ti mohli někoho doporučit, kdo se vyzná přímo v této problematice.
Odpovědět
teraz hladam ci je mozne napisat dohodu ,cestne prhlasenie,,,,alebo nieco podobne v tom,ze uhradzam ich dlhy,aby byt mohol byt predmetom kupno predajnej zmluvy,neviete niekto?
Odpovědět
Profilova fotka
holky, tam nám dělají topení. ale ta komunikace je na odstřel. chlapíka voláme už 2 týdny! byli jsme domluvení, že minulý týden v pondělí tam naběhnou a udělají všechny věci (plyn, voda, topení, obklad koupelny). ve středu! jsme se mu dovolali a to prý se moc omlouvá, ale on na nás ZAPOMNĚL. no já bych na takový prachy, co mu máme zaplatit asi nezapomněla. pak mu málem při porodu vykrvácela manželka .... (nějak mně to přestává dojímat). a když nám opět tento týden nezvedal telefony (volali jsme každou hodinu), tak jsme zavolali jeho sousedovi, ať mu vyřídí, že si má vymontovat všechno, co tam dal a konec spolupráce. jako na potvoru, tam ten den dojeli a zase něco udělali. ale včera s ním manžel potřeboval mluvit o detailech práce, tak zase nekomunikuje. mně to tak točí!!!!!!!!!! to je takový problém zvednout telefon a říct to a to?!? tak jsem si vám zase poplakala a je mi o dost líp. ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
vercaberca - to je sakra k naštvání takový jednání ]-( tady holt platí náš řemeslník, náš pán... to my máme všechny tyhle řemesla ještě před sebou, to nás čekají pěkný věci; já už u střechy litovala, že nebyl předem pevně stanoven žádný termín dokončení, tak jsme jen čekali a doufali, že střechu dodělají v rozumném termínu...
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?