Mate taky takovy nervy z rekonstrukce a zarizovani?

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
zakladam tuhle diskuzi pro vsechny co se chteji podelit o ten blazinec s prestavbou,stavbou ,rekonstrukci atd....Taky mate takovy nervy? Ja zacinam mit pocit,ze co firma to naprostej amater...jen tak na ukazku...Kupovali jsme sprchovy kout v jedne firme vanicku a ty dvirka. Zabudovali jsme vanicku a asi po mesici jsme se teprve dostali na pridelani dvirek. Jaky byl nas udi kdyz jsme zjistili,ze vanicka ma uplne jiny rozmer nez ty dvirka.Vyreklamovali nam to,ne,ze by se nejak omluvili s tim,ze ten rozmer co potrebujeme uz se nedela.tak jsme schaneli ty dvirka,nakonec se sehnaly,ale ty nervy. Pak prijeli namontovat kuchyn.Dle planu do ni mela prijit mycka,jenze ten borec co ji navrhoval,to nejak blbe promeril,a mycka se tam nevejde.Musela se teda namontovat cela kuchyn uplne jinak,aby to vubec nejak vypadalo,s tim,ze se dokoupi jina skrinka aby tam nebyla mezera.Mohli jsme sice kuchyn neprijmout,ale ja uz jsem bez kuchyne 2mesice-bez sporaku-tak jsem si dalsi 2mesice s malym ditetem nemohla predstavit.Mycka teda bude v koupelne vedle pracky,nastesti se tam vejde.Koupelna je velika. Nebo treba svetla mame v obyvaku tri,mely byt do trojuhelniku,a mi si pozde vsimli,ze ty cvoci je sice udelali do trojuhelniku,ale z jedne strany je to od okna asi pul metru a z druhe skoro metr a pul,vubec to neni na stredu.. A takhle bych mohla pokracovat....Jaky mate zkusennosti vy,holky?
Odpovědět
Profilova fotka
jé holky já si teď všimla, že se vedle Modrého koníka je tu už i Modra strecha, že by snad pod tlakem nevěst stavitelek a zařizovatelek ;-) hodím tam do alba pár foteček našeho domečku ;-) tak to za chvilku můžete omrknout
Odpovědět
co by ste povedali na to keby som vam temu rpesunula na novu stranku modrastrecha.sk?
Odpovědět
Profilova fotka
aha, dneska jsem vůbec tuhle diskuzi nemohla najít a našla jsem ji až ve vyhledávači. modré střechy jsem si vůbec nevšimla :-N . tak to je super. jdu to prozkoumat. fsvojap, ostatní řemeslníci fungovali normálně. absolutně spokojení jsme s okny vekra. ti splnili všechno do puntíku podle psané i ústní dohody. ti další elektrikáři taky pohoda - co řekli a domluvili jsme si, to udělali. takže na "řemeslník náš pán" si odmítám hrát. nám ty peníze taky nikdo nedal za šťourání za uchem. takže pokud si chce vydělat, bude muset pracovat podle pravidel. a to ještě hrozí, že mu naúčtujeme prostoje ostatních řemeslníků, kteří mají dělat podlahy, malbu apod.
Odpovědět
ahoj holky, tahle disuse se sem presunula, co? No koukam, ze to bych nestihala precist ani omylem, ale jestli vam to nevadi, tak bych se rada pridala...
Odpovědět
my hlavne furt resime, ze nejsou prachy... :-( Chteli jsme delat podlahy jeste pred Vanocema a nic z toho, jsme radi , ze delame vodovod... mame malo vody ve studni :-p tak to me docela toci - a nejhorsi je, ze ve starym baraku furt nekde vyskakujou nejaky bubaci, co se musi urgentne resit (treba nam prave prestal jit kotel a mame tu jak v marnici, mame dneska odjet k mamince a ted jsem jak na trni, kdy prijde opravar). Jinak nam sem taky trochu tece, takze jak bude prizniva situace, budeme delat novou strechu... a vubec je to psina, ale hlavne ze bydlime :-D
Odpovědět
Profilova fotka
haluskacz, na penězích to stojí vždycky. a proto mě pak točí, jak to člověk řeší a ta ludra řemeslník není schopen fungovat. :-| u starých domů je pořád co řešit. my máme dům z r. 1913. ale je v něm strašně moc příjemně. vždycky, když jsme tam s mužem sami (na staveništi), tak máme pocit, jako by nás někdo výskal ve vlasech x-) . to vždycky dodá další energii do "boje". ;-)
Odpovědět
ahoj, je tu ještě někdo? :-D
Odpovědět
Jsem ráda, že jsem toto téma našla, my také rekonstruujem, a mám tolik zkušeností a zážitků, že by to vydalo na román, a nervy, ty jsem měla, hlavně ze začátku... než jsem dospěla k názoru, že co může člověk si musí udělat sám, a co nemůže, tak musí pořádně zkontrolovat.
Odpovědět
Ahojky, já jsem nechala částečně zrekonstruovat byteček minulý týden :-) Dlouho jsem nemohla sehnat schopnou a cenově dostupnou firmu, až mi jednu doporučila kamarádka. Jestli chcete kontakt, ráda předám! Dnes mi přijeli jednu věc opravit a naprosto bez problémů! Nechala jsem je sama v bytě, večer za sebou zabouchli a musím říct, že byli max. slušní a šikovní. Ze zkušenosti vím, že najít v Praze takovou firmu je celkem fuška... Ale stejně, můj sen je mít baráčk ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky :-) tak my jsme začali s rekonstrukcí letos na Jaře,postupujeme sice pomalu,ale jistě... :-) letos jsme tedy udělali komplet novou koupelnu,záchod a zbývá nám dodělat ještě ložnici...no a příští rok bude následovat asi kuchyně a obývák....a pak zbytek domku,který je dost velký...takže o práci tu tu rozhodně nouzi nemáme.. :-N Na tyhle stránky jsem narazila až dnes poprvé a je to fajn,že si takhle můžem předávat zkušenosti a rady... :-)
Odpovědět
ahojte,sice všetko vybavuje moj drahy,aj tak mám nervy z prestavby.........a hlavne kedy to už budeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee
Odpovědět
Profilova fotka
ahoj holky, tak nám topenáři zahájili činnost dneska. prý to do konce týdne bude hotové. tak tomu nevěřím, ale už jsem se psychicky vyrovnala s tím, že se budeme stěhovat až na jaře. a on se zase bude muset vyrovnat s tím, že dostane zaplacenou jenom poměrnou část. díky jeho nesplnění termínu nám taky naskakují další náklady. takže asi tak. ještě to bude boj, ale ........... co nás nezabije, to nás posílí ;-)
Odpovědět
Článek se načítá
TAk kdyz se nám podaří,t ak na jaro nebo v lete bysme mohli zacit s rekonstrukci. Zacneme pekne z gruntu, nove okna, topeni, podlahy v obyvaku, a kuchyni, nova kuchyn a pak koupelka.. bude to zahul, ale chceme to udelat vsechno najednou..tak uvidime, jak se to podari!!!
Odpovědět
Profilova fotka
zelvatko, držím palce ;-) . takhle jsem začínaly všechny. budete to dělat svépomocí nebo dodavatelsky?
Odpovědět
Ahojte, taky stavíme, ale jak se zdá vše jde celkem v pohodě. Nemáme negativní zkušenosti s řemslníky, většinu věcí si děláme sami a nebo přímo s řemeslníkem. Vyjde to mnohem levněji a hlavně máte jistotu, že je to dobře udělané.Navíc se při tom člověk spoustu věcí naučí což v životě nebude vůbec na závadu.Tak čauky a stavbě zdar. :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojte, vsetci. Tak my mame uz rekonstrukciu 3-izb.bytu za sebou... chvalabou, aj ked uz mi chyba moja "kreativna realizacia", no, ako vystudovany ekonom som sa proste minula povolaniu... :-p No ale co sa tyka tej nasej rekonstrukcie... V podstate by bolo vsetko v ramci normy, my sme mali skor problemy ineho druhu... "mili susedia"... a tak sme chodili na mestsky urad ako na hodiny klavira a k nam pre zmenu kontroly z MU, pretoze sa im "kopili" staznosti... nuz, susedov si, zial, nevyberies... I ked som pocitala s problemami (poznam dotycnych peknych par rokov a zazila som s nimi uz vselico), ich fantazia ma teda prekvapila... Ale nedali sme sa, zvladli sme to. Tak vam vsetkym prajem pevne nervy a skvely vysledok... ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
to katarinas: to poznám, nýs majú susedia teraz tiež "radi", žiaľ inak sa prerábať nedá.....nás stál pokoj od sťažností viac ako 5 litrov (posudok statika, ktorý nie je podľa zákona potrebný), ale aspoň bol kľud.... :-)
Odpovědět
Profilova fotka
pavianca, to my sme mali posudky od statika na vsetky buracie prace, aj ohlasene prace na mestskom urade, aj vyvesene oznamenie v dome, dokonca som bola osobne za spominanymi susedmi, dohodnut sa, v akom case by im vyhovovalo, aby sme robili (predsa len, byvaju pod nami, hluk sa ich dotykal najviac), nebol ziaden problem... az kym sme nezacali robit a oni zistili, ze robime cosi, o com som s nimi nehovorila... Nuz, ludska zavist je nekonecna... A to sme robili len v pracovne dni medzi osmou/deviatou a stvrtou max.piatou hodinou... Pani na MU vsak rychlo pochopila, o co ide a s kym ma docinenia... Chvalabohu je to za nami... Ale nikomu (dokonca ani im) by som to nepriala... :-p
Odpovědět
Profilova fotka
my koupili dům ve městě a dost nás překvapilo, jaký je to "venkov". jen jsme zahájili práce, tak všichni sousedi se seběhli a začali okukovat. každý dle své povahy. někdo se s námi dal i do řeči. jiní začali radit... :-D ale ve směs byli rádi, že to rekonstruujeme, protože to bude v ulici hezčí. na druhou stranu chápu, že rekonstrukce v bytě ruší sousedy mnohem víc. ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
to katarinas: my sme to urobili tak isto, ale aj tak boli sťažnosti u psrávcu, ľudia bli citliví najmä na prach na schodoch, ale to asi ťažko vysvetlím, že keď mám v byte betón a chodia mi robotníci hore- dole, že to denne zotierať nemôžem....
Odpovědět
caute baby,potrebovala by som poradit...Nepoznate niekoho z KE,kto vie robit lacno,ale hlavne kvalitne omietku?(vnutornu vy byte)??? :-) diky
Odpovědět
Profilova fotka
holky, musím se vykecat. už nám v domečku topí topení!!! to je hned zase domovštější. a řemeslníci říkali, že asi za 2 týdny by to mohli dodělat. ach - to je zase tak optimistický. pak už "jenom" vymalovat, položit koberce a nastěhovat. dodělání kuchyně nepočítám - to už klidně můžeme bydlet.
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky, my jsme rekonstruovali 80 starý činžovní byt 4 roky, samozřejmě, že ne soustavně, ale celou tu dobu jsme stěhovali naše věci z jednoho pokoje do druhého a vůbec celý náš byt vypadal jako krásné skladiště :-D Dělali jsme vše sami,od podlah, stropů, rozvodů vody, elektřiny, odpady, prostě úplně vše nově ;-) Občas jsem z toho měla dost nervy, protože než jsem šla do práce, tak jsem si musela z oblečení oklepat prach :-| :-D Teď máme vše hotové a narodila se nám dcera a zjišťujeme, že nám byt bude malý, tak zvažujeme nové bydlení a vše začne nanovo... :-D
Odpovědět
Profilova fotka
beranek, člověk se pořád učí, co? ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
ahoj holky tak my opravujeme starsi dum, je to sileny, cim dal vic problemu, ted nam prestavaji svitit svetla a netusime proc 8-(
Odpovědět
Profilova fotka
to miamia: poznám :-D ,nám nejde telefón, niekde v stene asi máme preseknutý kábel ]-(
Odpovědět
Profilova fotka
My jsme ve fazi jednani s developerem o klientskych zmenach obkladacek, dlazby, koupelny atd. a nervy mam z toho chvilema slusny, dnes v noci jsem ve snu merila obvod koupelny, pridelavala na zed police :-D Uz dlouho jsem se neprobouzela tak rada :))
Odpovědět
Profilova fotka
ahoj holky, tak ja sem psala asi pred pul rokem ze mame problemy se stavebni firmou...a div se svete... my ty problemy mame porad :-D stratila sem vsechny nervy, takze ted uz sem v pohode..... :-p musim vratit tema protoze by me fakt zajimalo jestli nekdy nekdo postavil neco v klidu a bez nervu a se vsim byl spokojeny..
Odpovědět
postřílet firmu ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
My prerabame uz od novembra. Okolo Vianoc sme dali susedom pokoj :-p Najvacsie nervy mam z toho, ze manzela poriadne ani nevidim. On totiz preraba sam s kamaratmi. Z roboty ide rovno na byt a v noci pride o jedenastej, to ja uz spim. Je tam vidiet kazdym dnom vela urobeneho, ale keby to uz bolo hotove :-S
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?