Mate taky takovy nervy z rekonstrukce a zarizovani?

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
zakladam tuhle diskuzi pro vsechny co se chteji podelit o ten blazinec s prestavbou,stavbou ,rekonstrukci atd....Taky mate takovy nervy? Ja zacinam mit pocit,ze co firma to naprostej amater...jen tak na ukazku...Kupovali jsme sprchovy kout v jedne firme vanicku a ty dvirka. Zabudovali jsme vanicku a asi po mesici jsme se teprve dostali na pridelani dvirek. Jaky byl nas udi kdyz jsme zjistili,ze vanicka ma uplne jiny rozmer nez ty dvirka.Vyreklamovali nam to,ne,ze by se nejak omluvili s tim,ze ten rozmer co potrebujeme uz se nedela.tak jsme schaneli ty dvirka,nakonec se sehnaly,ale ty nervy. Pak prijeli namontovat kuchyn.Dle planu do ni mela prijit mycka,jenze ten borec co ji navrhoval,to nejak blbe promeril,a mycka se tam nevejde.Musela se teda namontovat cela kuchyn uplne jinak,aby to vubec nejak vypadalo,s tim,ze se dokoupi jina skrinka aby tam nebyla mezera.Mohli jsme sice kuchyn neprijmout,ale ja uz jsem bez kuchyne 2mesice-bez sporaku-tak jsem si dalsi 2mesice s malym ditetem nemohla predstavit.Mycka teda bude v koupelne vedle pracky,nastesti se tam vejde.Koupelna je velika. Nebo treba svetla mame v obyvaku tri,mely byt do trojuhelniku,a mi si pozde vsimli,ze ty cvoci je sice udelali do trojuhelniku,ale z jedne strany je to od okna asi pul metru a z druhe skoro metr a pul,vubec to neni na stredu.. A takhle bych mohla pokracovat....Jaky mate zkusennosti vy,holky?
Odpovědět
Pokusím se. :-))) Něco máme, jen to přemístit z jednoho PC do druhého. :-)
Odpovědět
Profilova fotka
k tematu - ja tedy nervy mam a to jsme jeste poradne nezacali, firma by mela nastoupit pristi tyden. zatim jsme si makli se vselijakyma pripravnyma pracema - kaceni stromu a uprava pozemku, stehovani moji mati k segre, vyklizeni, zarizovani vseho mozneho.. jsem zvedava, jak to prezijeme, az se opravdu zacne makat, sunda se strecha nebo rozkope koupelna a topeni. nikdo dalsi nenervuje? :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Toto je presne tema pre mna, za 11 dni cakame narodenie potomka a este nemame ani z daleka hotovu kuchynu, v albume mam fotky ako "krasne" to tam vyzera. Prach mame uplne vsade a to mam alergiu na prach, tak stale kycham a dusim sa. Aj ked kazdy den umyvam podlahy tak za 5 minut je tam prach znovu. Ked idem von, tak sa najskor musim oprasit ci som sa niekde neoprela :-D Keby som vedela kolko to bude trvat tak zacneme prerabat uz davnejsie, len ja som cakala az kym nastupim na matersku aby si muz nemusel brat dovolenku a s majstrami bola doma ja. A samozrejme vsetko sa poposuvalo, okna mali byt za 3 tyzdne a boli za 6 tyzdnov, vsetci mali cas...
Odpovědět
Profilova fotka
janka, tak presne proto stavime ted a potomka jsme odsunuli az po stavbe. nechtela jsem se v poslednim mesici plouzit mezi cihlama :-) nastesti muz dela jako OSVC, ne zamestnanec, takze muze pracovat doma a nemusi mit dovolenou
Odpovědět
Profilova fotka
Ja som akurat munule rozmyslala ze co nas to vlastne napadlo teraz zacat prerabat, lebo byt bol obyvatelny aj pred tym, len sme zacali vymyslat ze hento a tamto by bolo lepsie spravit a mysleli sme ze to do porodu stihneme :-D
Odpovědět
Profilova fotka
ono zalezi, jak se definuje "obyvatelny" :-) my ted taky mame velmi "obyvatelny" dum, kde vyuzivame 2+1, ale je takove rozlohy, ze kdybychom tam chteli privest potomka, tak musime bud vystehovat psa, skrin, nebo knihovny :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Kuchynu sme prerabali asi pred 3 rokmi, len sme nevyuzivali logiu a kupili sme do kuchyne stol a nejako tam bolo malo miesta, tak ze o logiu zvetsime kuchynu to bola prva verzia :-) a ked nam uz namontovali plastove okno, tak muz ze ked uz to bude burat tak vybura aj spajzu :-D a ze do celeho bytu dame nove podlahy a spalna bola jedina miestnost ktora nebola stierkovana tak ze aj to treba a uz to bolo :-D Uz treba dokoncit "len" ;-) kuchynu a dat podlahu do predsiene a bude to hotove ...
Odpovědět
Profilova fotka
tak at to hlavne ve zdravi prezijete bez predcasneho porodu na stavenisti ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Dakujem :-)
Odpovědět
Profilova fotka
ahojte.potrebovala by som poradit.prerabame dom a potrebujem vediet ako je s okna na slepej strane domu.aké velke okna tam môzu byt??lebo uz neviem kde mam hladat informacie k tejto teme.dakujem
Odpovědět
Profilova fotka
no to jsi asi opravdu ve spatnem tematu, abych se priznala, tak ani nevim, co je to slepa strana domu
Odpovědět
zanzi22 - jestli myslíš okno k sousedům, tak vím jen že by tam nemělo být čiré sklo. Přidala jsem album našeho baráčku.
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
gagy, koukam, ze jste si radne makli, pekne fotky
Odpovědět
Profilova fotka
My tiez prerabame byt, a dufame ze do konca leta to uz bude hotove, lebo idem na matersku a este chcem aj upratovat niečo
Odpovědět
Profilova fotka
nam ted aktualne bouraji - uz ctvrty den, prach snad ani nemá cenu likvidovat, nez to dodelaj.. nastesti do mistnosti, ktere aktualne obyvame se to nedostalo, resp. to není videt. ale uklizet ve zbytku domu to budu asi tejden.. achjo
Odpovědět
Profilova fotka
zadne nervozy tady? my uz mame hotove zaklady a tento tyden se bude delat deska. budovaci faze jsou optimistictejsi nez bouraci :-)
Odpovědět
ahoj. dneska jsme se byli podivat na jeden domek, ktery jsme chteli koupit. je z roku cca 1937, od silnice ma celkem zachovanou fasadu, tak jsme byli nateseni. jenze kdyz jsme domek prosli a koukli se hlavne na zadni cast, polilo nas horko. cely je dvakrat pristavovany, pokazde jiny material, jiak zalozene, cely rozpraskany, je k nemu pristaveny zachudek, ktery snad kazdou chvili od fasady odpadne. chcou za nej 900 tisic, ale se zednikem jsme do pocitali tak na dalsi 2miliony za rekonstrukci. coz je opravdu hodne. pul domku byl chlivek, od ktereho vlhnou steny a to nas taky dost desi. napadlo nas tu pristavenou polovinu celou rozbourat, ale to budou zase naklady navic. je to v perfekni lokalite, ale cenove je to asi hodne premrstene. je to dole 2+1 a nahore je jeden pokojik a zbytek puda. stropy jsou sice betonovane, ale cele se to houpe, az to desilo. sli byste do toho?
Odpovědět
Profilova fotka
no tedy, jak to licis, zni to dost desive. to bych se poradila spis s nejakym architektem nebo statikem.. aby vam to pri rekonstrukci nespadlo na hlavu. jeden znamy takhle misto pristavby musel po prvnim poradnem "kopnuti" do domu nakonec vse srovnat se zemi a zacit znovu, coz se samozrejme znacne prodrazilo.
Odpovědět
ducik - stavění na "zelené louce" je lepší. Jedno bourání, dostavování, rekonstruování máme za sebou. Teď rekonstruuje přítel, takže mě to zase čeká znova. Kolik rekonstrukcí může člověk psychicky zvládnout? :-D Jsme zrovna ve fázo - otlučený zdi a vykopané podlahy, místy pod základy (starý barák, takže základy jen pod nosnými zdmi). Takže teď budem vozit štěrk a pak betonovat nové podlahy.... :-) Je fakt, že předchozí zkušenosti mi dost pomáhají, přítel ví občas míň než já (ale snažím se to maskovat, abych mu nenarušovala ego). :-D Držte palce ať mě neklepne...
Odpovědět
Profilova fotka
gagy, to je jasne, taky jsme chteli puvodne radsi vse strhnout a stavet od zacatku, abychom se vyhnuli rekonstrukci, ale nakonec jsme do toho spadli :-) ted mi asi bouraji podlahy v prvnim patre, vcera si vzali na musku pricky v patre, pri tom vsem v prizemi bydlime holky asi se zastrelim. manzel onemocnel s vysokyma teplotama, je mu strasne a do toho mu nad hlavou bouraji. ja vecer prikvacim z prace, vytru schody a chodby, kde se chodilo se suti, pak letim se psem, pak vytrit v obytnych mistnostech, mezitim zkontrolovat postup praci, varit caj a pecovat o maroda.. :-S
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 7 měsících
Ahojte...super téma,akkurát pre mňa..tu si aspoň trocha vybúram nervy čo mám,čo sa týka prerábky..máme kúpený holobyt od augusta 2009 a máme len kuchyňu :-S a kopu nervov...mali sme málo finan.prostriedkov :-( ... tak sme museli šetriť kde sa len dalo..švagor nám ochotne vymuroval jadro..tak som sa potešila,že ušetríme...chcela som si zväčšiť kuchyňu tym pádom zmenšiť kúpelku...povedal že v pohode sa dá o 2Ocm..tak som sa potešila..spolahli sme sa naneho,verili sme že vie čo robí..bohužial ked nám ho začal murovať,sme neboli ani jeden z nás pri tom..priateľ bol v práci a ja s malým v rodičovskom byte,nevedela som ho dať komu postrážiť,aby som mohla byť pri murovaní :-| ... keď som zbadala tú murovku skoro som na riť spadla..z kúpelky nám spravil uzku chodbu :/ do ktorej by sa zmestila najužšia vaňa a najmenšie rohové umyvadielko :-| .. vyriešilo sa to tak,že sme zbúrali stenu ktorá oddelovala kupelku od wc..wc sme zrušili a vytiahli na chodbu..už je to o moc lepšie...skoro celé kúpelkové jadro je murované s najširším iporom s 12stkou :-| tam kde mohla byť kludne 5ka dal 12ku ;-( .. musela som sa s tým zmieriť :-( ... tolko k jadru .. voda+odpad druhý švagor,dali sme to jemu lebo sa tomu venuje ale len pasívne..nedávno dokončil u strýka a ten si nesťažoval,robil si aj u seba doma aj u mamy..tak sme ho zavolali..ďalší omyl :-( ... vaňu sme museli kvôli jadru posunúť ďalej od stupačky... hlavná rúra v stupačke bola velmi vysoko a hrozil nám schodík či zvýšenie podlahy cca 15cm..to u mňa nepripadalo do úvahy...jeden majster z istej firmy nám rúru upravil parádne k zemi,aby sme nemuseli navyšovať podlahu čidávať schodík...vyhodili sme za to 100eur... zase podobný scenár... on na byt chodí zo dňa na deň ... deň max. 2 pred tým zavolá.. čiže zase na potvoru som nevedela byť pri tom keď to začal robiť ... spravil to za 1 deň ,ked som prišla na byt už to bolo a zase som skoro padla na riť :-| ... aj tak nám to urobil po svojom s vysvetlením že aj tak sa to muselo kvôli,...... že sa to ináč nedalo ]-( ... zavolali sme origoš vodara nech sa na to pozrie a len krutil hlavou...min.týždeň nám nasadil vaňu na pevno...už od nervov som sa rozrevala...o 16cm nám ju zvýšil ;-( ... dnes nám známy došiel obkladať kúpelku a tie nervy čo dostal...ten by ho asi dorazil,kebyže tam je...vaňu nasadil úplne na stenu čiže obkladačky pôjdu od vani... sifón na pračku dal tak že bude vydno vo velkom hadice..no proste katastrofa ;-( ;-( ;-( ... potešili sme sa že ušetríme ale keby toto vieme,radšej sa zadĺžime a zavoláme vychytenú firmu :-| ... a byvame už dávno...takto tam budeme bývať,budem rada ked niekedy tento rok na jeseň :-|
Odpovědět
tinkatin4- z mojich skusenosti - nikdy si na nic nevolat rodinu a znamych. Nemozes to reklamovat, nemozes im vynadat, dlho to trva, kvalita takych hobby remeselnikov je casto pochybna. To hovorim z vlastnej skusenosti. :-|
Odpovědět
tinkatin4 : My sme si švagra zavolali len na búranie jadra. Skončilo to tak, že s radosťou roztlkal starú kuchyňu ( 7 ročnú) , pričom manžel mu jasne povedal, že niektoré skrinky chce do dieľničky na náradie :-| Obkladačky v kúpeľni lietali na všetky strany až sme sa museli uhýňať, aby sme neprišli k úrazu :-| A kým som vybehla so smeťami a manžel odbehol pre karbobrúsku, tak nám milý švagrík s kladivom roztĺkol toaletu :-( Síce mu muž riadne vynadal, ale bolo to hrozné, pri prerábke nemať toaletu :-( Hlavne že môj muž mu pomáhal s podlahami celé víkendy a pritom má 2x operované koleno. ... ale tiež sme sa s manželom zhodli tak ako píše evikq - rodinu nikdy viac. Na prerábku sme mali dohodnutých odborníkov a som veľmi spokojná. :-)
Odpovědět
:-| už sme sa aj my poučili,ale bohužial neskoro ;-( ;-( ;-( ..ak by sa niekedy ešte stalo,že by sme sa sťahovali a museli by sme prerábať,tak určite už nie s rodinnou pomocou .
Odpovědět
Profilova fotka
holky neklesejte na mysli, ani najmout si drahou firmu nezarucuje adekvatni vysledky.. a k nastvani z nekvalitne odvedene prace pak jeste pribude nastvani z ceny, kterou za to musite zaplatit
Odpovědět
Pane Bože, ďakujem, že môj zobral rozum do hrsti a chce všetko spraviť sám. Keby som mala takéto veci riešiť, tak sa asi dostanem do väzenia. Potom by som sa seba neručila, mať takých babrákov na stavbe a vypýtajú si za takú ,,úžasnú,, prácu toľké prachy. By som im dala po papuli a nie to aby som im zato ešte aj platila. Človek si zoberie na barák hypotéku a ešte viac prerobí na nejakých babrákoch. Potom to ešte človek musí prerábať! Ani vo sne! :-x
Odpovědět
Poviem vam tak ze najlepsie je vsetky veci si spravit sam+ si zavolat dakych dobrych kamaratov co maju cas,ziadnych "majstrov" a odbornikov.Ja vsetko komplet co prerabam byt tam robim sam,okrem dvoch veci a to je voda a plyn.Elektrikar som ja takze s tym nieje problem,stierkovat viem,burat viem,malovat viem,murovat viem tak na co vseliakych amaterov a fuserov volat.A este okna musim dat firme vymenit,ale to si mozu byt isty ze budem tam pri nich stat aj cely den a sledovat ako to robia,lebo cudzi clovek nespravi nikdy ni c na 100% kedze to nerobi pre seba.Je malo poctivich remeselnikov a velmi tazko dnes na takeho natrafite.Kcuhynu u rodicov robil tiez "majster,samozrejme som po nom opravoval,podlahy robil ten isty,tiez som po nom orpavoval (hlavne to olistovanie,to bolo nieco strasne) vseliako cez zarubne to dal,chybali aj 3 cm po koniec steny a podobne.ked vrtal nieco tak kabel prevrtal,elektrika vybuchla v byte,no totalny idiot s prepacenim.okna nam robili,jedno okno 3 krat opravovali,stale je pokazene,zle sa otvara a ked ho chcem zavriet musim s nim buchnut.Od vtedy neverim ziadnym majstrom.Radsej si spravim rekonstrukciu sam pomaly ako mam cas ako rychlo a fusersky.
Odpovědět
a este jedna vec-kamaratom alebo znamym davat robit len pomocne prace :D A samozrejme byt pri tom a usmernovat tych ludi.
Odpovědět
no, ja by som sama nic robit neisla, kedze nie som remeselnik... ja sa skor drzim hesla - obuvnik drz sa svojho kopyta... rada vyhladavam odbornikov, na ktorych mam pozitivne odporucania... zatial vdaka tomu nemame nejake velke problemy... fakt je ze ked sa pozeram na vysledne interiery tak mi ako najlepsia moznost na kvalitnu prestavbu bez zbytocnych nervov vychadza najatie kvalitnych interierovych architektov, ktori maju vela kontaktov, s ktorymi dlhodobo spolupracuju - okrem toho ze vam poradia riesenia ktore by vas mozno nikdy nenapadli, dohliadaju na celu realizacia aby dopadla tak ako bola v navrhu plus vam mnohokrat prave vdaka dlhodobej spolupraci s dodavatelmi vedia vyjednat ceny ktore by ste sami nikdy nedostali...
Odpovědět
Moje skusenosti, su aj take aj take...Ked mi pomahala rodina tak praca bola sice spravena kvalitne ale robili sme to velmi pomaly a stalo ma to vela casu a hlavne dovolenky....Skusenosti s firmou mam tiez a nie jednu skusenost, musim povedat, ze sa nasli aj firmy, kde mi spravili vsetko tak ako som chcel na 110%, vzdy ma kontaktovali ked nieco potrebovali a nezdalo sa im cosi. No nasli sa aj firmy (podlahy a voda) ktore mi spravili pracu odflaknutu, spinavu a nie na cas.......Tam som ale mal vyhodu opat ja, pretoze ked som prisiel a uvidel som, ze to je zle, jednoducho som ich upozornil nato a odmietol im zaplatit.....Pokial neodstranili vadu, resp odflaknutu pracu nedal som im ani korunu. Zatial vzdy mi to opravili aj ked to bolo zdlhavejsie. Zial praca mi nedovoli aby som si vsetko robil sam lebo na to nemam cas a hlavne vo vela pripadoch mi chyba odborna zrucnost:-)))
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?