Okna Vekra, zkušenosti, recenze...

Můžete mi prosím poradit s výběrem oken. Od Ježíška jsme dostali nějaké peníze a uvažujeme o výměně oken. Upřímně znám jen značku oken Vekra, jinak je to pro mě Španělska vesnice. Tak nevím podle čeho se orientovat, má někdo nějaké zkušenosti?
Odpovědět
@nadlomil no chtelo by to trochu vice informaci. Vyrobcu kvalitnich oken je docela dost (napr.: vekra, slavona, ri okna, pks, prazak, janosik, javornik) ale bylo by dobre rict na co to poptavate? Vymena v RD nebo byte? Plast vs drevo vs hlinik vs drevohlinik. Velikost respektive zda bude hs portal nebo tak (ne vsichni jej delaji). Pozadavek na bezpecnost - taky ne kazdy vyrobce umi. Doporucuji si neco precist rict zjistit si jake parametry jsou pro vas dulezite a pak se tu pripadne poptat… Jenom upozornuji ze vymena oken je docela znatelny zasah v interieru musi se zednicky opravit spalety (nova omitka + stuk okolo oken) a i z venku to muze fasadu ponicit… dalsi vec co je extremne dulezite je montaz to dela 50% kvality oken. Montaz na pasky beru jako samozrejmost, pokud budou instalovany do stavajici fasady/zatepleni tak dat alespon z venku komprimacni pasky (dela napr. illbruck aby se dobre vyplnila mezera mezi stavajici fasadou a oknem…) a pasku z interieru urcite.
Odpovědět
@raziel628 Máte pravdu, okna mohou být sebe lepší, ale jakmile je montáž udělána špatně, zkazí to vše. Proto bych si dal pozor na to, že né každý výrobce oken má svůj tým lidí, kteří by montáže dělali. Většina výrobců přeprodá okna lidem co je potom montují a kvalita montáže se potom může výrazně lišit.
Odpovědět
Ahoj, my vybírali okna podle toho, co jsme měli v okolí za firmy. Koukli jsme na to, co nabízí a jaký k nim máme dojezd, abychom se případně šli k nim i na pobočku podívat. Když jsme pak zjistili jaká okna která firma dělá, tak jsme je oslovili a oni mám poslali nabídky. A podle toho co nabídli jsme pak firmu vybrali. Netrávil jsem na tím extrémně moc času, ale dal jsem si na pár věcí co píší jak @rubenyx a @raziel628 pozor a výsledek je fajn. S okny nemáme jediný problém a to od montáže už pár let uběhlo.
Odpovědět
My při stavbě domu chtěli velké prosklené plochy, tak jsme podle toho vybrali. Né každý to dnes umí vyrobit, takže tím jsme měli poměrně brzy jasno. Co bych asi dnes za sebe řešil nejvíc je, zdali bude některý dodavatel schopný v čas dodat okna. Při dnešních problémech s materiály všeho druhu, bych se nedivil, kdyby výrobní doba byla o dost delší.
Odpovědět
My si na barák nechali dělat plastový okna od Vekry, dopadlo to dobře. Všechno klaplo a jsme rádi, že jsme si okna nechali namontovat i jejich lidma.
Odpovědět
@nadlomil Stejne profily oken jako Vekra nabizi i jini prodejci. Zkuste si nechat zpracovat cenovou nabidku treba u 3 firem a pak se muzete rozhodnout. Dulezite je porovnavat stejny produkt. U plastu urcite doporucuji prvovyrobu (ne recyklat). Nam nedavno provadela montaz parta z Vekry a vse na jednicku. Ale verim, ze solidni firma ma montaz uz vzdy dobrou. Pripadne si zaplatte nezavisly stavebni dozor, ktery to zkontroluje, jestli si nejste jisti.
Odpovědět
Jak píše @happy_barbucha, nechal bych si nacenit to co od firmy budem chtít za okna. Podle mě cca ty 3 firmy jsou ideální, ať s tím i vy nemáte tolik práce a pak si prostě vybrat to, kteří vám budou případ nejlepší. S Vekrou jsem zatím taky neslyšel že by měl někdo problém.
Odpovědět
Souhlas, u nás Vekra taky fajn, jen teda nám ty okna vyráběla poměrně dlouho. Sousedi měli okna doma dřív, ale je fakt, že my měli HS portály a další věci co jsme si u nich objednali, tak asi jak toho bylo hodně. Ale ať to bylo jak to bylo, tak finále je super.
Odpovědět
Od vekry jsem kupoval okna, kvůli dobré spolupráci a dobrý komunikaci s prodejcem na baráku vedle nás, soused doporučil, tak jsem je zkusil. Když spočítám celou rekonstrukci co jsem na baráku dělal, tak ve směs s okny byl díky firmě minimální problém.
Odpovědět
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
@lommi Ani mi o tom nemluvte, jsme právě v procesu rekonstrukce a sehnat dnes dobré řemeslníky není žádná sranda. Přijde mi, že všeobecně řemeslo pomalu vymírá. S okny s vámi souhlasím, dělali jsme to s nimi velmi podobně, poptat firmu a myslím, že i díky tomu, že mají různé možnosti pojištění atp, je lepší spolupracovat.
Odpovědět
Souhlasím, dobrých řemeslníků není v poslední době nějako na zbyt. Taky bychom potřebovali někoho kdo nám pomůže s několika stavebními věcmi, ale nejsou lidi. Když jsme u oken, tak tam to bylo jednodušší, protože okna (vekra) jsem koupil s montážní a tam to frčelo jako na drátkách.
Odpovědět
Článek se načítá
Diskuse pokračuje po 6 měsících
Co tady čtu, tak opravdu řemeslníci dneska chybí a nevidím v dohlednu mnoho kladných změn. Všichni chtějí být v teple v kanclu u PC a vydělávat bambilion a moc jim nedochází, že to co člověk umí, je daleko lepší než se spoléhat na to, že si něco koupím, zaplatí… Jasně, nemyslím si, že bychom si doma v panelácích měli vyrábět celá okna nebo jiné věci, které potřebují dílny, techniku atp, ale zároveň si myslím, že ta degradace řemesla je a byla naprosto zbytečná. A to jsem člověk, který je rád, že si opraví poličku ve skříni… Nic méně, okna vnímám jako zásadní věc v bytě nebo domě a k tomu i celý proces zednické práce, které je k tomu třeba a bez kterého se dobrá okna neobjedou… Jedno bez druhého jednoduše nebude fungovat… Sám mám řešení nových oken za sebou asi 6 let na zpět… Vybíral jsem firmu podle toho, zdali jsou schopni dodat k oknům i certifikovanou zednickou práci + jsem potřeboval okna, která budou splňovat parametry pro pasivní dům… Po přečtení zkušeností a některých recenzí na webu jsem poptal takové větší firmy, kde jsem měl i takový lepší pocit pokud by nastal problém, že bude i lépe řešený…Několik nabídek nakonec obstálo všechny moje požadavky, ale díky vzdálenosti a komunikaci jsem nakonec zvolil vekru i přesto, že jejich nabídka nebyla nejlevnější (myšleno jako celek, kde byla v ceně delší záruka, odborné zednické práce atp). Co se týče procesu kdy nám okna vyráběli a následně dávali na dům tak bylo všechno v pohodě. Jen po první zimně jsem jim volal, aby přijeli okna dotáhnou, že nám trochu sedli a jedno okno díky tomu lehce nedoléhalo a jakoby škrtalo i spodní lem okna. Přijeli asi do týdne a okna dotáhli, zkontrolovali všechny i ty ostatní okna, ktrá se mi jevila v pohodě a od té doby mám klid. Pro mě i při zpětném pohledu byla díky nim renovace oken ok. Obavy jsem měl od začátku svatby, jak to celé dopadne, co všechno bude nebo nebude za problém, ale přes všechen ten stres jsme opravili dům celkem dobře.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 2 měsících
@cermak2 no já teda nesleduju, jak jsou na tom dělníci. Když jsem chtěl okna, tak jsem si prostě přes web jsme dohlédával info. Snad ke každý firmě jsem něco našel a stejně potom byly osobní zkušenosti jiné. Prostě některý věci jsou nepřenosný. Za mě s Vekrou fajn komunikace a i přesto, že okna byla od začátku v té dražší sortě, tak ale myslím, že okna nám udělali podle všech specifikací , které jsme od oken požadovali.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?