Vrtačka pro ženy

Ahoj,dobrý den. Prosím potřebuji radu - jakou vrtačku pro ženskou? na internetu jsem našla pouze jednu,takovou růžovou,ale mate mne,že někde je nazvaná jako akuvrtačka,někde jako akušroubovák. To je asi rozdíl... Potřebuji občas navrtat, vruty do dřeva,hmoždinky do stěny na poličku,prostě běžné domácí opravy. Jsem úplný začátečník,takže nejlépe nějakou lehkou a blbuvzdornou. Návody snad na internetu najdu co a jak.
Odpovědět
A potrebujes nutne ruzovu? 🙄
Odpovědět
Předpokládám, že to je ta růžová od Extoolu
Odpovědět
Doporučuji tento od Bosche. S Bosxh máme dobré zkušenosti. https://www.electroworld.cz/bosch-psb...
Odpovědět
Profilova fotka
topič: no, než barva bude asi důležitější, do čeho se bude vrtat či šroubovat. Jestli bude jen vrtání do dřeva a šroubování vrutů, tak stačí akuvrtačka bez příklepu, ale pokud možno dvourychlostní, malé otáčky na šroubování a velké na vrtání.Neberte vrtačky s napětím do 10 v, jsou slabé, beru to jako hračku. Jestli chcete vrtat do zdi, pak je lepší s příklepem, i když ty duté cihly je lepší vrtat bez příklepu, ale nezaskočí vás plná cjhla nebo beton. A vrtačka je většinou na celý život, nebudete ji kupovat každý rok, takže raději kvalitní a máte po starostech. Jsem asi mimo, ale jaký je rozdíl mezi vrtačkou pro ženu a pro muže? Aby na to nevlítli genderoví aktivisti :-)
Odpovědět
@deto_oesya Vyplývá to snad z dotazu? 😄 Růžovou, zelenou modrou černou puntíkovatou to je mi fakt jedno. @slabici Máme tady v baráku takové ty 30 cm široké porothermy a jinak sádroše. Na to chci občas nějakou poličku, či tak.. Do toho bych chtěla sem tam si vyrobit nějaké DIY kutilské projekty na zahradu a tak.. Jaký je rozdíl? No údajně pro ženy je lehčí...a jinak nevím. Možná jendodušší? 🙂 Ta od toho Extoolu pro ty ženy má dva a půl kila, to byste doporučil?
Odpovědět
Profilova fotka
@artistku ja dostanu k svatku tu ruzovou od Extolu,maj ji u nas v obchode ve sleve za par stovek a vyzkousela jsem si ji uz loni u znamych a na moje pouziti mi bude bohate stacit...delam si sem tam neco v dome a hlavne na zahrade ruzne zebriky ze dreva,police,kvetinace dreveny,atd...mam par tydnů uz jednu tu sadu naradi od nich,tu mensi ruzovou a jsem spokojena..pro me je vyhoda,ze je podstatne lehci nez treba Bosch,co si pujcuju od manzela,mam spatnou ruku a s tou jeho sotva pracuju..
Odpovědět
@gigi2 manžel právě má spoustu řečí jak musím mít nějakou sílu něco navrtat a tak. A ta jeho vrtačka příklepová je fakt poměrně těžká. Zato nemá čas mi ty moje projekty udělat a že by mi půjčil svou vrtačku a naučil mne s ní to nehrozí. Já mám zase hromadu času a nemám vrtačku 🙂 dnes už mi po letech došla trpělivost,chci se osamostatnit
Odpovědět
Profilova fotka
@artistku ono i pro klid v rodine je u nas lepsi,kdyz ma kazdy to svoje,mne uz nebavilo to vecne nekde hledat na pujceni a pak poslouchat,ze on se ale v tom neporadku vyzna a vi,kde co je..😉..ja si delam 95% tehle veci sama,jednak bych se nedockala,kdybych mela stale cekat,az by na to byl cas ,ale mne to i bavi a delam to rada..🙂
Odpovědět
@gigi2 presne....a mne je i uz hloupe ho otravovat s vyrobou truhliku,protoze on toho ma fakt moc...tak si asi koupim taky ten Extool
Odpovědět
@artistku @gigi2 holky nechci vam brat iluze, ale ta ruzova extol je kram. je celkem tezks a vrta dost mizerne, na sroubovani delsich sroubu nema takovou silu. Predtim jsem mela modrou bosch, ma cca 1 kg a ta je super, lehka a vykonna 2 baterky. stala me cca 2500 a extol stala do 1000 a teda spokojená nejsem, necham si radsi opravit tu bosch..
Odpovědět
@norikakaa Take ji mame. Tezka na me neni vubec. Slozila jsem s ni veskery nabytek doma.
Odpovědět
Profilova fotka
topič: jestli máte poroterm a sádroš, tak to by vám měla stačit vrtačka bez příklepu. Ideální 14 voltů, sklíčidlo do 10 mm průměru, určitě 2 rychlosti, dobrý je štelovací utahovací moment při šroubování, kroutící moment min. 20 Nm, a baterii typu Li-on, ne Nicd. Pro domácí použití je asi zbytečné kupovat nějaké profi nářadí, ale taky ne z Lidlu atd., ale slušná vrtačka se dá pořídit do 1500 kč. Hlavně ať to má servis v okolí. Jinak vrtačky tohoto typu mají kolem 1 kila, ty vaše 2,5 kila bylo zřejmě s nabíječkou, 2 baterky a kufr....Nebál bych se toho Extolu, růžová má i nějaké příslušenství, ale já bych klidně vzal tuto: http://extol.cz/naradi/elektro-naradi... Ale jestli mohu doporučit, chce to vzít vrtačku do ruky jak vám sedne, jak je vyvážená atd. Najděte si v okolí nějaký větší krám a osahejte si to.
Odpovědět
Článek se načítá
@fyii Nemám zkušenost ani s jednou. Ale videl bych to stejně. Extol bude určite řada Craft - to nejhorší co dělají. Bosch modrý - pro náročnější použití, Bosch zelený - hobby kvalita. Než ten Extol bych vzal radeji Parkside z Lidlu
Odpovědět
@slabici Tak zrovna s Lidlem mám dobrou zkušenost. Mám jeden z prvních modelů tohodle https://www.lidl-shop.cz/PARKSIDE-Aku... a pořád dobře slouží. Záruka tři roky a na hobby použítí je to fajn. Ale bral bych asi něco z té jejich 20V řady, třeba https://www.lidl-shop.cz/PARKSIDE-Sad...
Odpovědět
Mám dobré zkušenosti s vrtačkou z lidlu - přijde mi lehká s dlouhou zárukou a zvládne všechno. Srovnatelná s Bosh. Srovnání mám s einhell (hodně dobrý), blackdecker (přišla mi zbytečně robusní) a nějakou obyč extol (byl to spíš krám). Velký bonus lidlu Parkside je ten, že má dokoupitelné náhradní baterie, které sedí i k jejich dalším AKU věcem.
Odpovědět
@artistku Pořídila jsem si tuto v Lidlu a jsem maximálně spokojené x-) https://www.lidl-shop.cz/PARKSIDE-Aku...
Odpovědět
Profilova fotka
@fyii ano,neocekavam kvalitu srovnatelnou s drazsima znackama..kdyby mi na neco nestacila,tak pouziju tu manzela..🙂ja nehodlam do sveho naradi,kdy budu kupovat si i jine kusy nářadí,cpat zbytecne nasobky penez navic,kdyz uz vsechno to naradi v tom kvalitnejsim provedeni doma preci jen je..byt to jedine kusy naradi v rodine,tak uvazuju jinak a investuju vic,ale takhle na me potreby je to zbytecny..
Odpovědět
Profilova fotka
topič: abych to uvedl na pravou míru..... některé výrobky z lidlu poslouží stejně dobře jako značkové, já mám spíše špatnou zkušenost když se něco pokazí,byl problém sehnat servis. Záruka na 2 roky je dobrá, ale nářadí si nekupuji na 2 roky a potřebuji servis třeba i za 10 let. Ale toť můj názor, nikomu to nevnucuji.
Odpovědět
Mame aku od ryobi a je super.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?