Vybavení z hobbymarketu

Ahoj, stavíme na klíč a pomalu se dostáváme do fáze výběru podlah apod. Máme ve specifikaci nějaké doporučené dodavatele (hlavně u koupelny, prý z důvodu partnerství firem a následné rychlé dodávky materiálu). Jedná se mi konkrétně o podlahy a koupelny. Obešel jsem spoustu podlahových studií a s manželkou jsme nakonec na ten pravý odstín narazil až v OBI, nějaká nová série, click systém za 700,- metr. Co si o tom myslíte? To samé u koupelen. Nejvíce je protlačované naší firmou SIKO. Abych řekl pravdu, ty samé nebo hodně podobné obklady které se nám líbí, jsem našel v hobbymarketech nebo no-name eshopech za poloviční ceny. Mam očekávat , nekvalitní' obklad za 500 metr oproti Siku za 1200 metr? To samé se týká zbytku koupelen. Podomitková černá sprchová baterie. Internet, celý set i s podomitkovym tělesem 7000 a líbí se nám. SIKO celý set 20tis a nic moc. Otázka zní, je v tom opravdu tak zásadní rozdíl? Ne že bych na těch věcech chtěl nějak šetřit, přece jen předpokládám že v tom domě budeme až do konce života, ale máme už první problém s tím že ve značkových prodejnách, studiích se nám ty zařizovací předměty prostě tolik nelíbí.
Odpovědět
Za značku se platí. Pokud mají dodavatele s vaší firmou smlouvu, tak by měli mít v ceně i návrh zdarma a nějakou slevu. Nechte si vypracovat návrh a kusovník s cenami a pak jděte jinam, ať vám nabídnout cenu s podobnou kvalitou zboží. S novou nabídkou jděte zpět k doporučeným dodavatelům a vyzadejte si slevu. Keramické obklady bych neřešil, baterie apod bych neřešil, podlahy bych řešil kvalitu, osvětlení bych řešil v obýváku a koupelně, jinde bych šel spíš po ceně.
Odpovědět
Profilova fotka
Pokud máte dodavatele pouze doporučené a ne smluvně nařízené, tak bych si vybrala klidně i v hobby marketu. Část koupelny máme že SIKO, baterie Hornbach, obklady i dlažba Baumax, laminát.podlahu jsme taky brali v Baumaxu. Obklady jsou teda polské, ale v pohodě a podlaha německá. Zkoumala jsem nabízené značky a četla recenze a výsledek byl, že spoustu z těch produktů v hobby marketu člověk najde i ve specializované prodejně. Jen interiérové dveře bych tam nekupovala.🙂
Odpovědět
@dualtron1425 Mám přesné srovnání. Dělali jsme 2 koupelny. Naše byla komplet "značková" a druhá pro babičku, kde jsme vybírali cenově dostupné varianty z hobby marketů (kvůli tomu, že to bylo do starého baráku). Upřímně na první pohled bys to nepoznal. Rozdíly byly např. v instalaci - levnější věci se prostě hůř instalují (občas měli blbě vyvrtané dírky,...) a myslím že mají i menší životnost. Např. naše baterie grohe šli nainstalovat v pohodě, ale u té její se to muselo 2x předělávat, ptž tekla (grohe economy serie z hornbachu). Lamino na skříňkách prostě nabobtná (horší hrany) a u sprcháče nejsou třeba tak kvalitní lišty, nebo to není tak chytře vyřešené. Ale zase ta koupelna vyšla v přepočtu tak na 1/4 ceny té naší... V tvém případě se bojím, že si stejně budeš muset vybrat u dodavatele, ptž pokud to máš na klíč, tak se stejně neodečte 100% částka třeba z těch obkladů, ale jenom nějaká část (navíc si můžou a často účtují pak další vícepráce např. za položení obkladů, nebo vyšší částku za instalaci) K laminátu-předpokládám že máte, když píšeš click. Z hobby marketů bych do něj nešla, ale nešla bych ani do "standartu". Na bytě jsme měli vybraný z nabídky od dodavatele bez příplatku a naprostá hrůza. Už po pár měsících nabobtnal-např. když po něm člověk přešel z koupelny vlhkou nohou. To samé má mamka doma a je to prostě proti světlu vidět. My jsme si do patra objednali quick step voděodolný a je fakt super - několikrát se mě stalo, že na něm stála voda (např. přelitý květináč, vylitý kýbl, teklo topení,... a nikdy nic. Po víc jak 4 letech pořád jak nový. Navíc stál kolem 700,- tak ani cenově žádná hrůza.
Odpovědět
Mame kombinaci z hobbymarketu a ze specializovanych obchodu. Hodne u nas rozhodoval rozmer, protoze jsme v podkrovnim byte a resili jsme doslova kazdy centimetr. Treba vana je jedina, ktera se nam vesla, aby mohla byt i na plnohodnotne sprchovani pod hlavici a pritom co nejblize odpadu. Vesla se do mista s nejvetsi svetlou vyskou, bohuzel zrovna mezi komin a sloup podpirajici krov. Sehnali jsme ji v Siko, tak kdyz uz jsme vazili takovou cestu do showroomu, vybrali jsme tam i zastenu k vane a dlazbu. Zaroven jen tam meli obklad z licovych cihel, vhodny do vlhka, ktery byl manzeluv vysneny v koupelne, tak se tam koupil i ten. Naopak zachod jsem nakonec sehnala nejlevnejsi v Hornbachu, protoze jediny byl uzky a zaroven nemel zahnuty okraj, coz je pro me jako uklizejici velke plus. I s prkynkem s pomalym dorazem stal sotva 1600,-. Umyvadlo jsme zase potrebovali k zapusteni na desce, ale do skrinky hloubky necelych 40 cm. To jsme sehnali na polskem eshopu, v CR takove nebylo k sehnani. Do hostovskeho WC jsme mohli koupit sirsi toaletni misu, tak jsem sla do Laufen. K tomu mame umyvadlo melke kvuli pruchodu do mistnosti, potrebovala jsem ho se skrinkou, aby bylo vse schovane z dosahu prachu. Opet mi na to stacil Hornbach. Veskery nabytek mame z Ikea vc. kuchyne. To mi vyhovuje svou variabilitou, podle rozmeru jsem delala dispozici pokoju. Vinyl jsme kupovali v podlaharstvi, aby nam ho rovnou prisli prilepit. Dodatecne jsme kupovali v Hornbachu click, aby pod nim mohl byt miralon a zahral do nohou, kdyz nemame podlahove vytapeni. Interierove dvere jsme kupovali v Polsku v Dre, meli bezkonkurencni cenu a dovezli nam je levneji, nez ceske firmy. Montaz jsme si udelali sami. Takze u nas to bylo: 1. rozmer, 2. recenze vyrobku, 3. cena, 4. znacka.
Odpovědět
@dualtron1425 Ve specializovanych obchodech vetsinou dostanete slevu, kdyz to vezmete pres zivnostnika, co od nich odebira zbozi (ve vasem pripade ale tu slevu dostane firma, co vam stavi na klic). V hobby marketu zadnou slevu nedostanete, ale maji na vyber i low cost varianty, coz se asi projevi i na kvalite. Co se da snadno vymenit nebo neni moc namahane, bych klidne vzala v hobby marketu.
Odpovědět
Máme pár nájemních nemovitostí - byty apod. Často si tam dělám věci svépomocí, i poměrně rozsáhlé rekonstrukce. Aby se to nějak vyplatilo, tak velmi často nakupuju ten nejlevnější materiál v hobby marketech, na bazaru, ve slevách apod. Uvažuju tak, že jednou za 10-15 let se budou muset věci stejně vyměnit z důvodu zastaralosti. Koukněte se na byt starý 15 let a srovnejte s novostavbou. Vybavení těch starších bytů nebude zničené, ale už nebude úplně moderní. Přijde mi, že nemá moc smysl pořizovat vybavení, které vydrží třeba o pět let déle, ale stojí 3x tolik. Např. podlahy kupuju v baumaxu, kuchyňské linky v Ikea, většinu ostatního materiálu v OBI nebo v různých stavebninách. Větší množství materiálu, nebo dražší věci přes e-shopy. Mám i známého, který si objednává skoro všechno z číny - vyjde to ještě o dost levněji, ale zase musí hodně plánovat (dodací lhůty jsou v řádu měsíců). Jinak je pravda, že někdy si ty věci musím trochu dovylepšit, ale cenově se to určitě vyplatí. Např. levný nábytek se vyplatí trochu vyztužit - do rohu přidat dřívko a přišroubovat, neošetřené hrany potřít silikonem, apod. Je to spíš takové kutilství - někoho to baví, někdo na to zas nemá čas a nevadí mu připlatit třeba 500 tisíc za značkové vybavení.
Odpovědět
Promiňte, SIKO teď už je nějaká značka? Jsem si myslel že to je pouze prodejna, stejná jako ostatní. Není v SIKU nic zvláštního, co byste ne sehnal v řetězových marketech. Chcete opravdu značkový obklad - koukněte na Porcelanosa (například). Ten se neprodává v SIKU stejně jako v OBI.
Odpovědět
@viktrpi SIKO je jen prodejna jak píšete, ale prodává nějaký sortiment i pod vlastní značkou. Pokud vím, tak to sami nevyrábí, ale jenom to přeprodávají a nalepí si na to vlastní štítek (což mimochodem dělá i spousta jiných značek).
Odpovědět
@m_i_r_e_k Proto píšu, že je vhodné zkoumat konkrétní značky a srovnávat značky, nikoliv obchody. Obchodníkům je celkem jedno co prodávat. Třeba drahý obklad ze SIKA za cca 1500 Kč, který je údajně původem z Italie, není vůbec dohledatelný na webu mimo servery SIKA. Pak už je bezvýznamné jakou reputaci ma obchod, do této značky bych určitě nešel. Naopak hanebný hobbymarket prodává třeba nářadí Bosch Professional nebo Makita, tak je asi jedno co kdo říká o tomto hobbymarketu, když nemám žádné pochybnosti v těchto značkách, že?
Odpovědět
@viktrpi Ano třeba vrtačka Narex bude stejná v hobby marketu nebo v jakékoliv jiné prodejně. Dokonce v těch hobby marketech je to často nejlevnější. Pak je třeba německé nářadí značky LUX (nekvalitní věci na jedno použití), které se vyrábí specielně pro OBI a jinde to nekoupíte. Je třeba velký rozdíl, jestli si necháte udělat kuchyni od kuchyňského studia - většinou buď používají materiál od jedné určité firmy, nebo si vyrábí vlastní. Hobby markety mají zase trochu jiný sortiment - sektorové kuchyně apod., spíš nižší kvality. Pak je tady třeba ta Ikea, což je taková zlatá střední cesta - koupím ty nejlevnější sektorové skříňky v bílém dekoru a trochu si to ještě dovylepším. K tomu přikoupím "granitový" dřez (teď třeba mají levně v OBI) a další drobné doplňky. Výsledek je naprosto luxusní a cena linky bez práce a bez spotřebičů kolem 15 tis. K tomu slušnější spotřebiče na bazaru kolem 1000-2000 / kus. Pak třeba podlahy - kupuju skoro nejlevnější, většinou značku Swiss Krono (pozn. vyrobeno v Polsku, jinak hezký název) - nikde jsem to neviděl za tak nízké ceny jako v hobby marketech, hlavně v Baumaxu. I když koupit se to dá i jinde. Instalatérské věci vyjde levněji kupovat ve specializovaných obchodech a nebo objednávat z Číny. Ale když to člověk dělá po víkendech, tak stejně zajde do OBI, protože tam mají otevřeno pořád a mají tam toho celkem dost. Sanitární keramiku, dlažbu, obklady apod. - je nejlepší se podívat všude a vybrat kde je zrovna něco pěkného za nízkou cenu. Většinou vítězí OBI nebo SIKO. A tak by se asi dalo pokračovat. Skoro všechno se dá pořídit za pětinu až desetinu ceny, než kdyby si to člověk nechal udělat na klíč. Samozřejmě vždycky záleží na tom, kolik času člověk stráví vymýšlením a vybíráním. Řemeslníci se s tím většinou moc nepářou - kupují všechno v jedněch stavebninách, kde mají slevu (která jim jde do kapsy).
Odpovědět
Díky všem za reakce 🙂 Z těch nejhlavnějších : Ano, měli by jsme si nejlépe vybrat ze Sika, Senesi nebo u Ptáčka, ale prý by udělali výjimku a mohli by jsme si vybrat kde chceme.. Podlahy - můžeme kde chceme vybrat, my jsme našli tu pravou podlahu v OBI. Vinyl, click za 700,- U těch koupelen nejde jen o obklady ale celkově o zařizovací předměty. SIKO mi nabídne walk-in skleněnou zástěnu za 10tis, já jsem schopen si najít s černými okraji, tak jak chceme za 6tis. Proto řeším jestli je tam opravdu tak rozdílná kvalita nebo co pod tím hledat. Mimochodem u Sika walk-in zástěna je značky Swiss ... ... Dál nevím 😄
Odpovědět
Ještě doplním že pro mě (kvůli časovému vytížení v práci) je stavět na klíč nejlepší řešení, ale z druhé strany se cítím hodně věcmi limitovaný. Jedna z hodně věcí jsou třeba okna, což polyká manželka do dnes (Vekra, oboustranný dekor ale vnitřek bílý).. pořád vymýšlím jak ten vnitřek dám do antracitu 😄 Každopádně z druhé strany oproti jiným firmám nám dali v některých věcech hodně volnou ruku.
Odpovědět
Článek se načítá
@dualtron1425 Náš případ. V SIKO není až tak velký výběr obkladů. Šel sem do Hornbachu a parádní vzhledově dlažba do chodby za 250 Kč, přesně dekor co se nám líbíl. Máme ji tam a je uplně v pohodě. Jediné, co pohlídat, je prohnutí, hlavně u dlouhých obkladaček. Prohnuté prostě nebrat. Co se týče třeba baterií a tak, mám výborné zkušenosti s výrobky S-Line, třeba S-Line PRO.
Odpovědět
My kupovali dlažby v Castorame v Polsku, plovoučky u nás v Baumaxu. V siku jsme koupili akorát sprchový kout. SIKO mi přijde předražený hobymarket. Dveře máme krásné z leroy merlin a žádné papírové dveře to nejsou. Ale samozřejmě je to o tom, co kdo preferuje a jaké má nároky a hlavně finance.
Odpovědět
Obklady do koupelny jsme koupili v Baumaxu - stejný obklad jsem našla i v koupelnových showroomech na internetu , jen cena byla 2x taková (obklad naprosto stejný). Ze SIKO máme sprchovou hlavici , už 2x kupovanou a vždy vydržela jen chvíli.
Odpovědět
Co konkrétně vybrat nechám na vás nebo na ostatních co vám poradí. Jen bych chtěl zmínit, že ne všechny hobbymarkety (obi, baumax atd..) mají stejné značky jako speciálky (na koupelny třeba siko, na podlahy třeba v-podlahy atd.). Když to chcete rychle vyřešit určitě je dobné jít do hobby marketu kde mají sice všechny možné produkty ale můžete tam být omezení výběrem značek. Pokud chcete nějakou konkrétní značku tak bych šel po speciálkách. Doufám, že jsem vám pomohl 🙂
Odpovědět
Profilova fotka
Za kvalitu se platí a jedno jestli v SIKO a nebo v hobby marketu. Jestli chcete dlažbu, tak ideálně kalibrovanou a ve stejné šarži. Jestli chcete kvalitní baterky, tak ne z plastu ale z mosazi. Na poslední akci jsme měli sprchové baterie že Sika a byly to hrozné šmejdy za 8 k, které mosaz neviděly ani z letadla, jestli chcete závěsné WC, tak modul Geberit max 0,5 procent reklamací a náhradní díly jsou k dostání i 20 let. Je úplně jedno, odkud co berete, podstatné je jak je to zpracované...
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 5 měsících
Já jsem byl v SIKu Vždycky se vším spokojen.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?