Zabezpečovací systém, co se osvědčilo?

Profilova fotka
Ahoj, sice ještě nemáme postaveno, ale už teď mi vrtá hlavou, jak hotový domek zabezpečit... Zajímaly by mě názory a zkušenosti se zabezpečovacím systémem - co se osvědčilo, co naopak ne, cena, apod. Díky všem za jakékoliv info:-)
Odpovědět
Jablotron (systém Maestro) se mi osvědčil. Mám ho 8 let, žádný problém, jen výměna akumulátoru v centrále. Nevýhodou Jablotronu byla (je?) cena GSM modulu. Čínskou ústřednu (na chatě) byl celkem problém zprovoznit, podařilo se to až po druhé reklamaci. Po této zkušenosti bych si do domu dal Jablotron.
Odpovědět
Taky by mě zajímalo jestli pořídit čidla na okna i do druhého patra nebo budou stačit jen čidla pohybu.......
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 2 měsících
My máme zabezpečovací systém od http://www.ascz.cz/ a jsme spokojení. Máme čidlo na pohyby. máme A, B a C (kombinace) okruh. Zvolili jsme nastavení od 50 cm kvůli psovi. a zatím nebylo potřeba aby houkal tak uvidíme.
Odpovědět
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
@vaveva Ze zkušenosti bych volil magnety na okna a jedno čidlo pohybu do spojovacích prostor. Ideálně aby čidla na oknech uměly detekovat otřesy / tříštění skla. Jinak co se EZS u nás týče, doporučil bych snad jen Jablotron nebo BEDO Ajax. S Jablotronem to občas býva složitější, budou vám cpát montážníka, který je sice certifikovaný ale doopravdy je to každý ňouma co udrží šroubovák - podle mně zbytečná služba. BEDO Ajax si zvládnete nainstalovat sami.
Odpovědět
Profilova fotka
Taky doporučím Jablotron. ☺️
Odpovědět
@bobojak Kolik jste už těch Bedů prodal?
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 1 roce
Zdravím, prosím o doporučení výrobce kamerových systémů a jiného zabezpečení na dům a do domu. Děkuji.
Odpovědět
Při stavbě domu jsem se zabezpečovačkou moc nepočítal, až jak bylo vše hotovo a my se ještě nemohli do domu nastěhovat - čekali jsme na kolaudaci prodloužení vodovodního řadu… Tak mě začalo víc a víc štvát, že v domě už jsou drahé věci a bez dozoru. Narazil jsem na AJAX (BEDO) a po necelých třech letech za mě zatím spokojenost. Možná, že Jablotron je více profi, já jsem ale zase kutil a trochu geek, tak jsem byl rád, že jsem si mohl udělat instalaci komplet sám. Troufám si říct, že instalaci zvládne téměř kdokoliv, výhoda je, že je to bezdrátové řešení, my neměli žádnou kabelovou přípravu… Baterie v čidlech, siréně atp. vydrží opravdu dlouho, HUB je taky dost promakaný, já opravdu nemám co vytknout. Mám nastavené automatické scénáře, mohu kódovat/odkódovat z mobilu když přijde tchýně polít kytky, dá se dokoupit i dálkové ovládání, klávesnice a plno dalších vychytávek. Falešné poplachy jsem nezaznamenal, mám od nich i detektor kouře a záplavové čidlo… Za mě teda AJAX dobrý, nemám ale možnost porovnat s něčím jiným…
Odpovědět
Profilova fotka
@martajane no, tak nejvíce rozšířený je Jablotron, jenže ten má nevýhodu (pro někoho), že každý měsíc člověk musí platit nějaký poplatek za to, aby mu aspoň fungovala aplikace s upozorněním. Když zaplatíte vic, volají vám popřípadě z centrály a hlásí vám, že je třeba u vás poplach, požár apod. Když zaplatíte ještě více, máte v tom výjezdy atd atd. Standartně si lidé dávají ten nejlevnější aby jim fungovala aplikace. Minus je trošku vzhled. Fungují desítky let. Takže jsou spolehliví. Ale pokud chcete kamery, zvonek. Rozhodně vede Hikvision. Má též zabezpečovací systém a vše je tedy v jedné aplikaci. Ať už kamery, zvonek a nebo právě zabezpečení. Už teď mají připojení na výjezdové společnosti (též jako jablotron). Vzhled je pro mě hezčí. A cena je též nižší. Partner říkal, že do 2-3 let se Jablotron může jít zahrabat, protože chlapci v Číně to rozjeli ve velkém a už teď jim slušně konkurují. Pro mě je obrovský benefit, že je všechno v jednom a nemusíte listovat mezi milionem aplikací.
Odpovědět
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Článek se načítá
Pořizovali jsme kamerové systémy od spyexpert. Připojení přes wifi a neustálý provoz.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?