Betonová nádrž na dešťovou vodu

Zobraz úvodní příspěvek
Chceme si pořídit betonovou nádrž na dešťovou vodu a nechceme mít v trávníku další poklop pro filtraci.Nemate nekdo řešení-filtr v komíně nádrže a tím pádem jen jeden poklop?Děkuji za rady a tipy
Odpovědět
1
2
@cyklos no většinou, aby nádrž vyplavala, je potřeba hodně spodní vody a když je hodně vody, tak je nádrž většinou plná 🙂 Jinak, i plná petka vody plave na hladině 🙂
Odpovědět
Profilova fotka
@davex Jasný postup bych dodržel, co jsem se díval tak se má napouštět a zároveň obsypávat kvůli vyrovnání tlaku. A mělo by být vždy víc vody cca 20-30 Cm nad úrovni zasypané zeminy. Pak při větších nádržích nad 8 m3 se vkládají roxory do připravených otvorů a betonují se. No a co se tyče únosnosti zeminy nad nádrži tak uvádí max 30 Cm, což je vpohodě navíc my tam jezdit autem přesto nebudeme takže není potřeba větší zatížení. A ty máš jakou plast nebo beton?
Odpovědět
Profilova fotka
@jajinka121 Děkuji už jsem vznesl dotaz ale ta cena co píšeš je dosti velká. To už by se nám snad vyplatilo si ji zrealizovat svépomocí jak jsem psal. I když sestra co má tu betonovou od Poláků tak dobrý. A cena tam je kolem 30 tisíc i z dopravou.
Odpovědět
Profilova fotka
@kofejn To co uvádíš betonovazumpa.cz tak tam mají cenu bez DPH za 10m3 25 tisíc což je pěkná cena a srovnatelná s plastovou plus tedy navíc doprava ale montáž a usazení mají zdarma. Zkusím poptat a uvidím. Jen se tedy musí provrtat prostup na přítok a odtok.
Odpovědět
Profilova fotka
Jenom az ty polsky jimky budete kupovat, tak si je poradne zkontrolujte nez vam je usadi... Kvalita je otresna...
Odpovědět
@jarin1 Mám plastovou, tvar jako ponorka. Objem 9m3. O betonové jsem uvažoval, ale nedostala by se na místo, bohužel, není příjezdová cesta a přes sousedovu dlažbu jsem to riskovat nechtěl. Plastovou jsme usadili sami, s bagristou. Zavěsili a bylo to. Má uprostřed ještě výztuž tak si nemyslím, že by to mělo dělat problém. Uvidíme, až ji někdy vyprázdním úplně 😄
Odpovědět
@jarin1 @noemi77 https://beton-zumpy.sk/ měli jsme jeste 5% slevu,měli akci
Odpovědět
@ketkah nevím jestli to taky nejsou polské - stejná firma v kontaktu jako tu je i na https://betonovazumpa.cz/kontakt
Odpovědět
@ketkah český web mají i tady a píšou na něm že jejich žumpy nejsou z polska.... https://beton-zumpy.cz/
Odpovědět
@jajinka121 Jestli to nebude podobné jako u jídla. Jímka se vyrobí v Polsku, v ČR nebo SK se natře asfaltem a najednou polská není. Ale třeba opravdu z Polska nejsou, jen není moc důvěryhodné, že je několik webu a všichni nabízejí to stejné, stejné foto z montáže, ceny, doprava. Ideálně se jet podívat na jímku přímo k výrobci, aby nevypadala jako ta na fotce od username
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 1 roce
Profilova fotka
Tak nakonec to vyhrála betonová jímka od poláků, absolutně není čas na to to dělat svépomocí, tohle byla dobrá varianta jak cenově tak i časově, foto mám v albu.
Odpovědět
1
2
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?