Kolaudace ČOV a studny

23. zář 202220

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat ohledně kolaudace ČOV a studny. Koupil jsem pozemek s již hotovými projekty na čov i vrt a vrt byl také už hotový. Bohužel jsem dostal od předchozího majitele pouze stavební povolení bez jakékoliv dokumentace k vrtu, například kdo ho vyhotovil. Nyní se mi podařilo dům zkolaudovat, ale čov s studnu jsem při kolaudaci neřešil. Potřeboval jsem mít zkolaudovaný dům kvůli hypotéce. Na stavebním úřadě se o čov ani studnu nezajímali. Nyní bych ale chtěl zkolaudovat studnu i čov, bohužel nevím, kde vzít vešekeré dokumenty a případně, co se stane pokud bych vůbec ohlášení o dokončení stavby životnímu prostředí nedodal? Byl bych rád za vešekeré rady na koho se obrátit, kde zjistit, kdo vrt zhotovil (předchozí majitel není v Čr a nekomunikuje) nebo jak postupovat s archeology, kterým nebylo nejspíš nic nahlášeno nebo alespoň o tom nemám žádné doklady.

• Dobrý den, já před čtyřmi lety ten projekt na ČOV musela dát ke schvaleni na vodoprávní úřad, kde mi ho dali souhlas, tak zda nemají nějaké podklady tam. A jak stará ta stavba ČOV a vrtu je? Třeba by se daly obvolat firmy z okolí, či do 100km například, které vrty dělají, třeba narazíte. Zas tolik jich není. Dále asi musel předchozí majitel udělat hydrogeologický průzkum kvůli vsaku ČOV, takže ten bude taktéž na úřadě už s žádostí k povolení. A když ji nezkolaudujete, je to stále černá nepovolená stavba. Já musím u své ČOV v Libereckém kraji, příslušný úřad vodoprávní mám v České Lípě, tak jednou za dva roky dělat revizi ČOV od firmy od které to mám, to si schovávat, neboť mohou z vodoprávního úřadu po mě chtít revize doložit. Třeba jednou někdy 🙂

• @tote184  Jestli je jediný způsob, jak teď nakládáte s odpadní vodu, ČOV, tak když je zkolaudovaný dům, tak je i zkolaudovaná ČOV, ne? Na tu se podle mě nevydává extra stavební povolení, na rozdíl od studny.

A co se týče studny, šel bych normálně na stavební úřad a tam se poptal, co mám dělat a co kde a jak mám doložit. Přece nemůžu za to, že to předchozí majitel měl v nepořádku.

S archeology už nic řešit nebudeš, když je dům zkolaudovaný. To se dokládá právě ke kolaudaci, a když je uzavřená, není co řešit.

Přidej příspěvek

Nenašli jste co jste hledali?

Hledat pouze v názvech témat