Komín, poraďte jaký

Profilova fotka
Ahojte potřebovala bych poradit jaký komín?? :-) :-) řešíme komín a vůbec nevíme jaký. Děkuji
Odpovědět
No, záleží na co ho chcete použít. Jestli na krb nebo kotel na TP, plyn atd. Předpokládám, že na krb či krbová kamna. Ideální je skládačka Schiedel nebo Ciko. Je třeba se podívat, jaké jsou tam možnosti napojení kouřovodu, pod jakým úhlem, jaké mají doplňky ke komínům, které byste chtěli - stříšky apod. Ale existuje samozřejmě i více firem. ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Díky ano budeme mít krb + katel na plyn. Skládačku nám doporučují tak právě o ní přemýšlíme tak jsem chtěla slyšet názory na ní. Děkuji :-)
Odpovědět
Na prvním domě jsme měli Schiedel a teď máme Ciko. U toho betonového Schiedelu se asi po roce začaly objevovat u každé "tvárnice" prasklé spáry (myšleno na omítce a malbě), jak to sedalo - byl nejspíš moc těžký, takže na druhý dům jsme dali cihlový Ciko a ten už nám to nedělá. A líbil se nám více i po vizuální stránce - nahoře ty cihlové nástavce. U Schiedelu jsou ty cihličky hladké, kdežto u Cika takové vroubkované s historickým vzhledem. Ale co vím, tak to jde koupit bez toho a dodělat si to jak člověk chce - omítku, jiné lícovky. ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Díky za radu :-) :-) :-)
Odpovědět
ahoj, nám zatím každý stavebník radil Schiedel, kvůli jednoduchosti výstavby. Ale dostalo se k nám, že vložky praskají. Známy nám doporučil Ciko s nerez vložkou. cenové to vyjde asi víc. Zatím jsme se nerozhodli.
Odpovědět
Mame Schiedel tri roky a zadny problem, vnejsi cast jsme resili obestavbou z Klingovek.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 3 měsících
Já doporučuju http://www.kominycz.org/ jednoduchá montáž, dobrá ceny, kvalita srovnatelná jako Schiedel Mám ho v domě a spokojenost....
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 11 měsících
Dobrý den, měla bych velkou prosbu o radu. V RD máme ve sklepě kotel na tuhá paliva /výkon 33/ je vyústěn do komínu který prochází skrz dům. Je možné o patro výš v kuchyni na tento komín připojit kamna / dřív za našich babiček se tomu říkalo kachlový kamna nebo sporák na TP na vaření , pečení / x-) , nebo musí mít svůj vlasní komín či to řešit klapkami. A zda se může topit velkým kotlem ( v zimě ) + vařit na kamnech společně. Výška průchodů do komína by byla od sebe asi cca 2m - 3m. Moc děkuji za Vaši radu.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 4 měsících
Dobrý den, máme systémový komín Schiedel novostavba ve fázi hrubé stavby, komín nedokončený, vystavěny tvárnice izolace keramika, chybí nám krycí deska, kónus, dvířka, nevíte jestli to jde dopasovat z jiného systému např. CS???
Odpovědět
Profilova fotka
ahoj, mate nekdo komin s instalacni sachtou? potrebuji vyresit privod vzduchu ke kotli a v budoucnu protahnout potrubi pro solarni system a napadlo mne vyuzit prave komint s instalacni sachtou. Zatim jsem nasel Schiedel, zna nekdo jeste dalsiho vyrobce?
Odpovědět
@jumpmans máme schiedel uni, měli na něj loni 50% slevy, tak vyšel slušně. jinak tomu říkají větrací šachta a dělá to už kde kdo... dá se tudy vést i instalace.. např. heluz, eurokominy, kominstar, eko-kominy...
Odpovědět
Profilova fotka
@kamilape jo diky, uz jsem to nasel i u dalsich. jak jste spokojeni se Schiedelem? slysel jsem , ze praskaji....
Odpovědět
Článek se načítá
Komínu s větrací šachtou máme (Schiedel, ale to asi není až tak podstatné). A je to super - při zatápění studený čerstvý venkovní vzduch přes větrací šachtu klesá dolů do krbové vložky, i když je souběžný komín ještě studený a sám o sobě "netáhne". Díky čemuž se krbová vložka roztopí bleskově. Navíc na přívod vzduchu lze napojit i krbovky v patře, pokud bychom je tam někdy instalovali...
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 5 letech
@jumpmans mohu radu co jste nakonec vybrali za komín? děkuji moc.
Odpovědět
my máme komín nerezový a jsme spokojeni
Odpovědět
Jaké jsou výhody a nevýhody nerezového? Poradí někdo?
Odpovědět
rybar1 Já mám nerez 150mm . Učinná výška cca 3,3m. Má to okamžitě tah (rychle se komín ohřeje) . Je dost lehký , tudíž není problém se základy. Vymetl jsem za dva roky jen 0,5 lopatky popela (hladké stěny) . Nevýhody asi když máte jednou udělán výstup kouřovodu , prakticky asi nezměníte zaustění. V tomhle ohledu se mě líbí jednovrstvé komíny skorsten https://www.kominy-kytlica.cz/nove-ko... Tam si mužete udělat vstup kdykoliv , kdekoliv . Je jednovrstvý a přitom muže být u hořlavých materiálu (0mm mezera)
Odpovědět
Profilova fotka
@jendad Skorsten mam a spokojenost naprosta
Odpovědět
Profilova fotka
@geodett ty mi ani nemluv, v nějaký diskuzi jsi ho vychvaloval, tak jsme ho pořídili a samy problémy s tím. Po pár zatopenich celej komín popraskal. Prej asi chyba z výroby, nikdy se to samozřejmě nikomu nestalo. Naštěstí se k tomu výrobce postavil čelem a na jejich náklady to firma vymazala keratechem. Ale i kamnář říkal, že nejlepší by byl nerezovej
Odpovědět
Profilova fotka
@xhex tak ja mluvim ze sve zkusenosti, ale netvrdim ze se nikomu s tim nic stat nemuze, ja topim 4 zimu a ani prasklinka ja ho mam hlavne kvuli nulovym odstupum od horlavych materialu
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 1 roce
Profilova fotka
Já za sebe doporučuji www.poctivy-komin.cz , které mi navrhly komínové sestavy. Ale je to samozřejmě i o tom, jaké máš lokální dodavatele přímo v tvém okolí. Já se před tím ještě radil s kominíkem jakožto s "nezávislým zdrojem", který mi poradil, jaký typ, délka, vyústění, sopouch atd. jsou nejlepší pro náš typ bydlení. Ale nakonec jsem, myslím, zvolil docela dobře.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 2 měsících
Profilova fotka
Dobrý den, řešíme komín pro dřevostavbu, kamna cca 7 kW, chceme nerezový venkovní a už mám i nějaké nabídky, ale jsou tam obrovské rozdíly. Např. jedna polská firma přes české zastoupení nabízí komín požadovaných parametrů za 14800,- (bez průchodky stěnou) a česká firma za 23500,. včetně průchodky. Vím, že průchodka samotná stojí okolo 4.000,- Ale pořád je tam několik tisíc rozdíl. Je tam jiná použitá ocel 1.4044 vs. 1.4571, ale jinak mi to přijde srovnatelné. Je pravda, že ta dražší firma má na webu schéma komínu, kde laik vidí, jak je to vlastně sestavené. Na druhou stranu za komín v barvě si řekne 30 % ceny navíc, což mi přijde (7000,-za barvu) docela dost. Jinak jsou uvedené ceny v základu - bez barvy. A ještě si nejsme jistý, zda bude v pořádku umístění na konzoli. V nabídce se píše, že je hmotnost komínu cca 50 kg a to mi přijde hodně na to, že jsou na chatě zvenku vodorovně palubky. Ale komín se základem byl zase o něco dražší. Řešil zde někdo podobný problém?
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 3 měsících
Tak já bych doporučil třeba nerezové komíny z webu https://skorsten.cz/nerezove-kominove..., kde jsem kupoval sám a naprosto bez problémů. Ale tak, samozřejmě záleží, co přesně potřebujete a nemusí to být pro vás úplně ideální volba, takže bych si raději na hodinku sednul k pc a zagoogloval si. Neuškodí to.
Odpovědět
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
@tomasroman @ivetkaprochazkova Běžte s těmi reklamami někam.
Odpovědět
@advid To musí být dřevostavba jak hrom když bude mít TZ 7KW.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?