Kovový zvuk/meluzína při větru, plochá střecha - co s tím?

10. čvn 2019210

Dobrý den,
prosím o radu, už jsem zoufalá. Vždy při větru je v domě (novostavba, řadovka, je to z kopce dolů, takže vždy je jeden dům asi o půl metru výš než druhý) slyšet kovový zvuk/meluzima/varhany/foukání na flasku, je to ale kovové a hraje to, má to více tónů. Není to slyšet při vyhlednuti z okna ani na střeše, pouze v domě. Není to slyšet ani u větráků vzduchotechniky. Střecha je plochá s vyvýšenou atikou okolo, na které vede svazany hromosvod po celém obvodu a je svázany na všech domech dohromady. Komín od kondenzačního plynového kotle je plastový, pak jsou tam 2 plastové vývody nevím na co a dva plechové od vzduchotechniky. Dívala jsem se, že hromosvod se dotýká jen toho komina, co je plastový a hromosvod není nejvyšší objekt na střeše (podle mě je to špatně). Pán ze vzduchotechniky nám zkrátil ty plechové komíny a dal tam plechovou klapku (ta teď je slyšet v digestoři, jak klape). Zkoušeli jsme komíny od vzduchotechniky zalepit sáčkem do koše, i další 2 komíny nad náma, pak jsme je zkusili obalit rucnikama, aby vítr nenarazel do toho plechu a nic nepomohlo. Nevíte, čím to může být? Je to vice slyšet na straně k zahradam, v horním patře, zrovna v dětských pokojích. Je to tak slyšet, že se toho dcera bojí a já to slyším přes špunty do uší. Je to slyšet i při menším větru, samozřejmě zvuk je slabší, ale slyšet to jde. Je to vždy při nárazu větru. Na straně těch pokojů vede dolů hromosvod ukotveny do zdi. Ve spodním patře je to ale slyšet minimálně. Prosím o radu, developer to nechce moc řešit... A jsem z toho fakt zoufalá. Přidávám pár fotek. Díky moc za každou radu.
Dnes nově zkrátili všechny komíny vzduchotechniky nad náma na úroveň atiky, ale nepomohlo to :/. Chtějí dát nějaké jiné klobouky, ale obávám se, že je to něčím jiným.

 • Radu nemám, ale v létě jsme zateplovali bytovku, 4 patra a jak začně foukat z jedné strany, tak se taky ozývají zvláštní zvuky. Původně jsem myslela, že někde v okolí se pracuje, kousek od nás je pila, ale pak na schůzi přišel soused z horního patra, že je to od střechy. Budem to řešit se stavebním dozorem a firmou, ale pokud byste na něco přišli, jsem zvědavá, čím to bylo u vás.

 • @kopca89  u nás to komínem není, komín zůstal starý, jen se zatepilo a dělalo se nové oplechování střechy.

 • Sponzor fóra
 • Včera jsem vám na ten stejný dotaz v jiné sekci již reagoval, viz http://www.modrastrecha.cz/forum/strecha/kovovy-zvuk-meluzina-pri-vetru-plocha-strecha-co-s-tim/

 • @kopca89  to jsem právě četla tu diskuzi, nevím, jestli to může být tím hromosvodem, není právě prichycen ke komínu, viz fotky.

 • @betelgeuzz  zateplilo nebo zalepilo 🙂 a oplechování střechy kde? Mně přijde, že ta naše je celá potažená fólií 😞

 • nevím mám podobnou řadovku a nic mi zde kovově nepíská, dle mě by to mohli dělat ty kovové stříšky na střeše - jak jsou děravé - to přeci musí při větru hrát ne ????

  nebo pak zkontrolovat hromosvod, až bude hodně foukat - vylézt na střechu a na to určitě přijdete

 • @figurka1  zateplilo, vidím, že tam mám chybu 🙂 oplechování kolem okraje, jak se střecha rozšířila o ten polystyren.
  Ale pročetla jsem tu diskuzi v odkaze a teoreticky by to mohl být hromosvod, dělal se nově, tak možná ho tam blbě přichytili. až bude foukat, bude tam muset někdo vylízt. To by byla asi ta nejlepší varianta.

 • No my byli na střeše, když minulý víkend hodně foukalo, ten zvuk byl hrozně slyšet, extrémně a na střeše nic. Nevím, jak zjistit, jestli je to ten hromosvod. Na střeše nic slyšet není. Dnes zkrátili všechny ty plechové komíny v naší řadě, ležím teď v posteli a je to zase hodně slyšet a teď už po celém patře nahoře, wrrr, prostě jak kdyby někdo nahoře seděl a hrál na plechovky... Jsem fakt naštvaná. Slíbili, že v neděli se staví znovu zaizolovat ty komíny a příští týden mají dát nové klobouky, nějaký trojúhelník nebo co. Bojím se ale toho, že to nepomůže, přijde mi, že se to snad ještě víc zhoršuje 😞. Dnes nefouka tolik a je to fakt hodně slyšet :/.

 • @hbboy  my právě na střeše byli a nic tam slyšet není, i když uvnitř je. Nevím právě, jak zjistit ten zdroj hluku. My jsme ty komíny i zabalili a stejně to hrálo, obávám se, že to těmi komíny nebude. Jak máme zjistit, jestli to není ten hromosvod?

 • @betelgeuzz  u Vás mě napadá, jestli je správně udělané to zateplení, jestli tam třeba není někde netesnost a nefouka za to, ale ani nevím, jestli je to možné 🙂 známá měli meluzinu, ale jinou než my, prý jako v pohádce, když fouká vitr a zjistili, že je díra mezi oknem a vnitřním parapetem, takže to znocu zasilikonovali a přestalo to. U nás je to ale fakt kovový zvuk, jak kdyby někdo hrál na něco kovového, bouchal do kovového zábradlí (zábradlí ale nikde venku není).

 • @figurka1  to je divný, že při svištění větru na střeše není nic slyšet - tak kovový je na střeše jen hromosvod

  ten jsem si dělal sám - je to pospojované spojkami, tak někde poblíž prostupů u střechy to musí být nějak blbě, když to tak fičí a hluk jde přes větráky dovnitř

  já když je velký vítr slyším jak fičí lehce ve větráku na wc - tak zavřu dveře a nic neslyším

  ale kovový hluk, který se nese po celém domě to je divné

 • jinak koukám, že jste zadělali na střeše jen sáčky jen jeden komín - proč jste nezakryly všechny co jsou na střeše ??? prostě nezbyde než zkoušet, až bude foukat a nebude pršet - tak jeden bude na střeše tvořit a druhý dole poslouchat - nic jiného vám nezbyde.

  jinak máte na střeše na té folii dost vlny, já to mám všude krásně vyšponované naprosto rovné bez vln.

  sousedi co měli vlny, protože nekotvili ke střeše dávali na střechu kamení - kačírek a pak se to zakrylo a také nemají žádný problém z hlukem

 • @figurka1  S vysokou pravděpodobností hrají hromosvody. Vylézt nahoru a poslouchat šroubovákem jednotlivé dráty a najít, které kmitají.

 • Prisli jste na to? Mame to same, asi me klepne...

 • Sponzor fóra
 • No zatím ne, přestalo foukat, takže čekáme, jak začne zase foukat. Dělá to totiž asi jen při větru shora dolů po střechách, když je to zboku, tak to asi nedělá nebo nevím, možná nefoukalo tolik. Až na to přijdeme, tak dám vědět 🙂. Kdybyste na to přišli Vy, tak taky dejte vědět, protože mě to dohání k šílenství!

 • @figurka1  Podle mě to bude buď některý komín - jako když foukate přes hrdlo lahve, nebo hromosvod - jako rozkmitani struny na kytaře větrem..

 • @figurka1  Tak jsem to dnes odhalil, dělá to jímač hromosvodu. Odmontoval jsem ho a přestalo to, namontoval a začalo to 🙂 Vypadá to, že je možná špatně nalisovaná ta zúžená část...

 • @username  co je to jimac hromosvodu? Můžete poslat foto? Díky 🙂

 • @figurka1  ta tycka co trci k nebi 🙂

 • @username  tak my tam žádnou tyčku nemáme právě :/ viz fotky výše

Přidej příspěvek

  Nenašli jste co jste hledali?

  Články od našich partnerů
  Levnější stín s venkovní roletou VELUX
  HELUZ opět hledá fotku, která zastíní všechny ostatní
  Ulehčete si rekonstrukci střechy se Zlatou taškou
  Archiv článků od partnerů