Výška zapuštění sopouchu do komína

Dobrý den momentálně jsem před stavbou komína, vše tak nějak vím, bohužel nikde nemůžu dohledat, jaká je ideální výška pro zapuštění kouřovodu krbové vložky do komínu. Krbovou vložku ještě nemáme vybranou, ale kouruvod je 200mm a výkon vložky okolo 16kW. Musim první vybrat a udělat výšku sopouchu dle daně vložky, nebo jste to řešili nějak "univerzálně"? Děkuji
Odpovědět
Dobrý den, hledal jsem to jako vy před pár lety a nic moc smysluplného nenašel. Nakonec jsem ho udělal cca ve 2m od čisté podlahy. Vložka je obestavěna u nás až ke stropu, takže je to defakto pouze o délce kouřovodu mezi vložkou a sopouchem. Naše vložka má vyústění cca 140cm od podlahy, výkon 7kW. Výstup z vložky je 160mm napojený na 200mm komín. Sopouch máme ve 45° úhlu.
Odpovědět
Profilova fotka
@marzi732 Udává se výška sopouchu od čisté podlahy cca 150-200 cm. My to třeba máme uvedeny v návodu na stavbu komínu který máme od Zemana s ploskovic u Litoměřic CS komin premium 180 mm. Budeme mít krb obou vložku a obestavbu. Úhel máme také 45°.
Odpovědět
Děkuji vám.. Máme komín také od firmy Zeman a návod nějak zapomněli přibalit, ale mají na YouTube hezky zpracované video, takže je to v pohodě, ale tohle jsem nikde nenašel, každopádně děkuji mockrát. Dám to 180-200cm tedy.
Odpovědět
Profilova fotka
@marzi732 To je divné, nám ho přivezl přímo člověk od nich jejich vozem a vše potřebné nám předal jak návod tak štítek který je potřeba schovat, snad kvůli revizi. Ale mají ho i na stránkách tak si ho stáhněte tam, je teda strohý člověk musí domyslet ale dá se to 😁
Odpovědět
Profilova fotka
@marzi732 Ale každopádně to chce si to vypočítat tu výšku když už víte jakou vložku mít budete , já to také počítal. Jistota je jistota i když myslím že těch 180 cm bude dobrých, já dával cca 150-160 cm
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?