Chceme v Praze koupit byt. Máte rady, tipy, triky?

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Chceme v Praze nebo blízkém okolí koupit byt, máte nějaké zkušenost, rady, tipy a triky na co si dát pozor, kde shánět, atd...
Odpovědět
Profilova fotka
ja myslim, ze to vydrzi, super, ze tam nahore zaparkuju, coz je fajn, ale to pak nevim, jak s tim pivkem...jedno maly a budu hodne behat... :-)
Odpovědět
že jsou poslední, to je jistý, ale uvidíme, jestli to ještě dám, snad ano, ale řeknu vám, žaludeční problém v malém letadle je zajímavej :-D místa na parkování habaděj, jestli myslíš tady v kostelní ;-) řídit můžeš i po pivě, nevím teda, kolik je v něm alkoholu, ale asi málo, tuším, jak říkám, s povem zrovna zkušenosti nemám
Odpovědět
Profilova fotka
jj, ja to zvlasdnu, zaparkuju jak minule....juuuu, se tesim uz tedka
Odpovědět
se taky těším, i na rošťandu ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
tak jsem se tedka vytocila. Prislo nam vyuctovani sluzeb od Centry, mesicne i s vodou a vsim je to 2300, coz je fajn, to se mi zda ok. ale oni to po nas chteji uiz ód 7.12 coz jim teda nedam. pry uklid a vytah, ze nam sel....haha, tak to se odvolame, to jim od prosince platit nehodlam...
Odpovědět
Profilova fotka
jinak to vychazi na nejakych 37kc/m2, to je dobry. Ale pocitaji i terasy, coz teda nevim....
Odpovědět
no tak 37 kč/m je super, snad to pak nebude ve vyúčtování víc........ jinak za prosinec chtějí jen zálohy, ne? to vám pak vrátí, když neplatili firmu na úklid a tak, to bych viděla jen jako formalitu.
Odpovědět
Profilova fotka
Kristi, snad ma Eva pravdu - zalohy chteji podle data predani a to jste meli jeste v prosinci, ne? Ale kdyz se nic nespotrebovalo, meli by to vyuctovat a vratit. Ja jsem dneska dopoledne v Podoli a pak jdu na obed s kolegy. Pokud me nezaskrti, az jim budu vypravet, jak si uzivam, tak budu odpoledne :-)
Odpovědět
Profilova fotka
jj, ja to chapu. Jen si myslim, ze pak uz bychom to s nima nejak nedojednali, se bojim, ze by nic nevratili. Jasne, je to par stokorun.... kazdopadne jinak je ta cena ok.
Odpovědět
Profilova fotka
no, Roba si to vzal do prace, tak neivm, co s tim hodla delat. To jako budou kazdymu bytu teda uctovat jinak? Kdyz my bydlime od ledna a nekteri az dyl? v tom museji mit bordel
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj, tak zatímco minule jsem musela Matese na monitoru budit, dneska tam sebou mlel, ze mi porad museli posouvat tu sondu, aby ho vubec chytli. Jinak uz mam na monitoru kontrakce zas o neco castejsi nez minuly tyden a i doktorka rikala, ze brisko reaguje a ze se chysta... Ufff, tak to jsem zvedava, abych opravdu nakonec v pondeli uz nebyla v Podoli :-) Kristi, u nas predavali vsechny byty v rozmezi asi jen 2 tydnu, tak se proste reklo, ze od prosince plati vsichni. Samozrejme, ale veci jako voda a tak jdou podle skutecne spotreby, takze na tom nebude nikdo skodny. A to pry mame celkem dost nedoplatku od vlastniku, takze u nas bude muset mimojine sdruzeni vlastniku resit ty nedoplatky, protoze jinak by to slo na ty, co radne zaplatili.
Odpovědět
Profilova fotka
tak ja jsem tedka prilitla zvenku, krasne prselo....byla jsem koupit listky do divadla, muz ma dneska svatek jasne, Baru...ja vim, vas bylo vic, my jsme tady bydleli fakt 2 byty az nekdy do unora a pak teprve polehoucku se to naplnuje...uvidime
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
Kristi, uvidite. Fajn je, ze to nemate moc drahe celkove do budoucna. Jeden mesic sem nebo tam se za chvili ztrati.
Odpovědět
Profilova fotka
jo,t o je super, cekala jsem o trosku vic, ale dobry....
Odpovědět
Kristi, s tím placením za služby je to tak, že všichni platí od prosince, ale do doby předání to platí původní vlastník, tzn. developer. Když si někdo podepsal smlouvu v únoru, např., platí od února a do února ta firma atd....... Zaplatit to podle mě budete muset, ale pak se vyúčtuje a případný přeplatek vrátí, tzn, pokud se např. v prosinci neuklízelo, za úklid se nezaplatí a tak. Já si ale myslím, že vám ty zálohy nakonec zvýší, protože se mi to zdá nízké. I když, možná to odpovídá, když máte plyn a topení, ohřev vody a tak platíte zvlášť, to bývá nejdražší. A pak ještě správa domu. Já teda už ve výboru domu nejsem, ale co jsem byla a pamatuju si ty položky, tak teplo, správa a společná elektřina jsou nejvyšší. Na pondělí se těším, musím pak odejít kolem páté, jedem k fyzioterapeutce. Jinak, dneska jsem zase měla jeden ze svejch horších dnů, snad zítra přežiju práci. papapapa
Odpovědět
Profilova fotka
Evi, to tam vsechno je voda 446 uklid 319 vytah 127 elektrina 191 odpad 127 pojistka 191 sprava 202 ostatni sluzby 5 fond oprav 255 bezpecn. sluzba 6 havarijni sluzba 12 el. garaze 90 fond oprav garaze 100 sprava garaze 75 uklid garaze 70 zelen 127 pojistka garaze 40 podrtrzeno secteno 2383 Kc
Odpovědět
Profilova fotka
Baru, by me pak zajimalo, jake vyuctovani mate vy, jestli muzes, tak to pak pisni, at si to muzeme porovnat.
Odpovědět
kristi, tak to vypadá dobře, ne? ono to funguje tak, že na začátku stanoví správce zálohy tak nějak ze zkušenosti a z vlastního odhadu spotřeby a pak, podle vyúčtování, se to případně upraví na další rok. v lexxusu nám říkali, ještě kdysi, při koupi bytu, že u některých projektů, jmenovali např. Šafránku na P5, jsou vysoké náklady, protože je to blbě udělané a u některých zase nízké. tady doma topíme plynem, vaříme na něm a ohříváme vodu a platíme 2000 měsíčně, přičemž topení je za 130m2, neb vytápíme ještě vedlejší byt naším kotlem.
Odpovědět
Profilova fotka
my mame zalohy na plyn 1300 a zalohu na el. 1400, radsi, lepsi, at pak vracej, nez abychom doplaceli...
Odpovědět
to myslím, že je plyn akorát a elektrika možná trochu víc, nás to ale taky na litr měsíčně vyjde, on například ten kotel žere elektriku jako 100W žárovka. V mém bytě jsem platila cca 500, ale bydlela jsem sama ;-) asi vyhodím tu nájemnici, zase jsou s ní potíže, ztrácím už trpělivost ]-(
Odpovědět
Profilova fotka
no, meli jsme min za el. asi 800,ale projeli jsme vic, tak nam to zvysili. To je podle me tak akorat, uvidime, co prijde priste.
Odpovědět
no, lepší vyšší zálohy, než pak doplácet sousedi normálně dopláceli za topení 16tis. kč, to jsme čuměli, páč to skoro není možný!
Odpovědět
Profilova fotka
jak velkej maji byt? to je fakt desivy, kdyz clovek topi tak pul roku, ne-le mene.
Odpovědět
no, asi 70m2 :-D my právě to měli ty měřáky na chodbě a zatímco všichni spotřebovali třeba plácnu 1279, oni měli 33000 :-D nevím, co tam dělali, my je nemáme rádi, takovej nepříjemnej dědek s bábou
Odpovědět
Profilova fotka
no,to je mazec
Odpovědět
dobře jim tak, ale :-D :-D :-D pořád dědek klape dřevákama na chodbě a baba slídí za dveřma, co se kde děje :-D
Odpovědět
Profilova fotka
to vis, taky jednou budeme takovy.... ja cumim na hokej, R neni doma....
Odpovědět
nebudeme!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ja cumim nevim na co a petr taky neni doma, samozrejme, byl pryc nekolik dni, dneska prijel a odesel a zitra jede zase na nekolik dni pryc ]-(
Odpovědět
Profilova fotka
to je teda taky vesely, ja chodit do prace, tak se taky doma jen potkavame. Ale bud rada, co do te prace investuje, se mu bohate vraci a vracet bude...
Odpovědět
no................. cas se podle me nikdy nevrati, ale jsem zvykla a jsem rada, ze ho to bavi jak budu ted doma, taky to bude jiny, protoze casto se nevidime i kvuli me, neb napr. zitra mizim uz rano a on az odpo jen doufám, že bude více doma, až se přestěhujeme, protože by mi asi bylo smutno sedět samotná v nezařízeným bytě :-o
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?